Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία τουλάχιστον βρήκες την άκρη κ έκανες τη δουλειά σου. Τουλάχιστον το πρόγραμμα δουλεύει κ κάνει όλα όσα λέει? Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο Dolphin το κανει κ με απλο διπλο χτυπημα στην οθονη σε οποιο σημειο θες να ζουμαρεις στο προσαρμοζει, νομιζω κ ο stock. Αλλα με το ζουμαρισμα με τα δαχτυλα λογικο δεν ειναι να ζουμαρει οσο το πας στη σελιδα χωρις να προσαρμοζει ολο το υπολοιπο site απο τη στιγμη που ζουμαρεις σε ενα σημειο? Η μαλλον εχω καταλαβει λαθος..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

χμμμ νομιζω μαλλον οτι δεν συνεννοηθήκαμε:lol:

με διπλο χτύπημα και ο στοκ αλλα και ο dolphin και ο καθε broswer προσαρμόζει το κειμενο σε ολη την οθονη!

απο εκει και περα(αφου το προσαρμόσεις μια φορα) ΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΣΟΥ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ που εχεις μπροστα σου αυτο δεν προσαρμόζεται με τιποτα! πας περα δοθε για να το διαβασεις σε στοκ και με dolphin το ιδιο εκτος αν εμφανίσεις απο τις επιλογες τα σημαδακια -kai +! Eκει προσαρμόζεται! διαφορετικα οχι!

στον οπερα με διπλο χτύπημα το κειμενο ερχεται επισης μπροστα σου αν το μεγαλωσεις ομως και αλλο με τα δάχτυλα σου προσαρμοζεται το κειμενο στην οθονη σου επισης!

στον πρωτο γαλαξια οταν μεγαλωνες ενα κειμενο με διπλο χτύπημα το εφερνε επισης σε ολη την οθονη!

στον δευτερο δεν γινεται με κανενα μα κανενα broswer αυτο εκτος του οπερα!

ειναι μεγαλο μειον αυτο για μενα και οπως ειπα δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω γιατι δεν το διόρθωσαν ακομη!

Link to comment
Share on other sites

συνδεθηκα με το kies. παω εργαλεια-ρυθμισεις αναβαθμισεις υλικολογισμικου- τσεκαρω το αυτοματατη ληψη- και κανω επιβεβαιωση σωστα?

δεν μου εβγαλε κατι.

όταν συνδέσαι με το kies σου βγάζει ένα πινακάκι που λέει τη έκδοση έχεις και ποια είναι η τελευταία.

[ATTACH]22644[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες οντως!! :D

 

Maildroid για τα mail με την ευγενικη καθοδηγηση του freddara και του parafron4

Poweramp και ξερο ψωμι για τα μουσικης (σε συνδυασμο με Equalizer κανει παπαδες στον ηχο)

LgCameraPro για τις φωτο/βιντεο σε εσωτερικο χωρο και τη μαμισια σε εξωτερικο

Igo για πλοηγηση

 

Ο,τι αλλο σε απασχολει ρωτα :grin::wink:

Πως και maildroid? Δε βρήκα τόσο μεγάλες διαφορές (διαβάζοντας στο internet). Μπορείς να μου πεις τι σου άρεσε;

Το doubletwist που έχει και wifi sync το έχει(ς) δοκιμάσει (κανείς);

Igo ποια έκδοση?

 

υ.γ. όταν κάνεις update την playlist στο itunes, τί γίνεται στο poweramp? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

χμμμ νομιζω μαλλον οτι δεν συνεννοηθήκαμε:lol:

με διπλο χτύπημα και ο στοκ αλλα και ο dolphin και ο καθε broswer προσαρμόζει το κειμενο σε ολη την οθονη!

απο εκει και περα(αφου το προσαρμόσεις μια φορα) ΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΣΟΥ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ που εχεις μπροστα σου αυτο δεν προσαρμόζεται με τιποτα! πας περα δοθε για να το διαβασεις σε στοκ και με dolphin το ιδιο εκτος αν εμφανίσεις απο τις επιλογες τα σημαδακια -kai +! Eκει προσαρμόζεται! διαφορετικα οχι!

στον οπερα με διπλο χτύπημα το κειμενο ερχεται επισης μπροστα σου αν το μεγαλωσεις ομως και αλλο με τα δάχτυλα σου προσαρμοζεται το κειμενο στην οθονη σου επισης!

στον πρωτο γαλαξια οταν μεγαλωνες ενα κειμενο με διπλο χτύπημα το εφερνε επισης σε ολη την οθονη!

στον δευτερο δεν γινεται με κανενα μα κανενα broswer αυτο εκτος του οπερα!

ειναι μεγαλο μειον αυτο για μενα και οπως ειπα δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω γιατι δεν το διόρθωσαν ακομη!

 

Όντως θα ήταν απίστευτα βολικό αυτό που λες, δεν γνώριζα καν ότι υπήρχε σε προηγούμενες συσκευές αυτή η δυνατότητα. Από τη στιγμή βασικά που κυκλοφορεί browser που έχει αυτή τη δυνατότητα κ που την είχαν παλιότερα μοντέλα κινητών μου κάνει κ μένα απίστευτη εντύπωση γιατί λείπει ακόμα κ μετά απο τόσες αναβαθμίσεις απτο δικό μας κινητο.. την περίπτωση να μην γνωρίζουν γι' αυτό το θέμα να υποθέσω.. αποκλείεται ? :P

Link to comment
Share on other sites

Όντως θα ήταν απίστευτα βολικό αυτό που λες, δεν γνώριζα καν ότι υπήρχε σε προηγούμενες συσκευές αυτή η δυνατότητα. Από τη στιγμή βασικά που κυκλοφορεί browser που έχει αυτή τη δυνατότητα κ που την είχαν παλιότερα μοντέλα κινητών μου κάνει κ μένα απίστευτη εντύπωση γιατί λείπει ακόμα κ μετά απο τόσες αναβαθμίσεις απτο δικό μας κινητο.. την περίπτωση να μην γνωρίζουν γι' αυτό το θέμα να υποθέσω.. αποκλείεται ? :P

 

για μενα ηταν απο τα μεγαλυτερα σοκ οταν πηρα τον δευτερο γαλαξια:lol:

το ειχαμε εξαντλήσει τοτε το θεμα!

ναι στο πρωτο γαλαξια γινεται αυτο που σου λεω κανονικα!

(το δοκιμασα και στο κινητο του αδερφου μου).

προσαρμόζεται το κειμενο με στοκ αλλα και dolphin(και οτι αλλο θες) οσο και αν μεγαλωσεις το κειμενο!

στον γαλαξια το δικο μας που εχει και μεγαλυτερη οθονη δεν γινεται!

και αυτος ειναι ο λογος που δεν αφηνω τον opera με τιποτα!@!

χανει απιστευτα το κινητο ετσι!

στην αρχη νομιζα οτι ηταν μπαγκ και οτι θα το λυσουν με τα επομενα updates αλλα μαλλον το ξεχασανε οπως λες! κριμα παντως.

Link to comment
Share on other sites

για μενα ηταν απο τα μεγαλυτερα σοκ οταν πηρα τον δευτερο γαλαξια:lol:

το ειχαμε εξαντλήσει τοτε το θεμα!

ναι στο πρωτο γαλαξια γινεται αυτο που σου λεω κανονικα!

(το δοκιμασα και στο κινητο του αδερφου μου).

προσαρμόζεται το κειμενο με στοκ αλλα και dolphin(και οτι αλλο θες) οσο και αν μεγαλωσεις το κειμενο!

στον γαλαξια το δικο μας που εχει και μεγαλυτερη οθονη δεν γινεται!

και αυτος ειναι ο λογος που δεν αφηνω τον opera με τιποτα!@!

χανει απιστευτα το κινητο ετσι!

στην αρχη νομιζα οτι ηταν μπαγκ και οτι θα το λυσουν με τα επομενα updates αλλα μαλλον το ξεχασανε οπως λες! κριμα παντως.

Εγώ έχω συνηθίσει να προσαρμόζω το κείμενο με διπλό κλικ.

Αυτό δουλεύει μια χαρά στον στοκ.

Για δες το βίντεο και πες μου, το να κάνεις ζουμ με τα δύο δάχτυλα είναι πιο εύκολο από το double tap?

Δεν διαφωνώ απλά το κουβεντιάζουμε.

 

http://db.tt/lFJXNW1b

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω συνηθίσει να προσαρμόζω το κείμενο με διπλό κλικ.

Αυτό δουλεύει μια χαρά στον στοκ.

Για δες το βίντεο και πες μου, το να κάνεις ζουμ με τα δύο δάχτυλα είναι πιο εύκολο από το double tap?

Δεν διαφωνώ απλά το κουβεντιάζουμε.

 

http://db.tt/lFJXNW1b

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

φιλε δεν ανοιγει το λινκ!

μα και ο οπερα κανει double tab! απλα μετα την πρωτη προσαρμογή μπορεις να προσαρμοσεις το κειμενο οσο θελεις!:)

εννοείται οτι η πρωτη κινηση ειναι το double tab! το μετα ειναι το θεμα;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ανοιγει το λινκ!

μα και ο οπερα κανει double tab! απλα μετα την πρωτη προσαρμογή μπορεις να προσαρμοσεις το κειμενο οσο θελεις!:)

εννοείται οτι η πρωτη κινηση ειναι το double tab! το μετα ειναι το θεμα;)

 

τωρα ειχα κατεβασει τον οπερα και επαιζα για να καταλαβω προς τι η συζητηση..

Ειναι οντως πολυ βολικο που προσαρμοζει το κειμενο στη σελιδα αυτοματα..

Παντως επειδη δεν το ειχα παρατηρησει ποτε

και μαλλον επειδη δεν ειχα ποτε τον γαλαξια 1 δεν μου ειχε προκαλεσει ιδιαιτερη εντυπωση το οτι δεν υπηρχε καποιο αντιστοιχο feature στον μαμα browser.. Ειχα βολευτει με double tap σε dolphin ;)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξύ παίζει να είναι 2 σειρές ο κώδικας για να μπορέσει να το κάνει κ ο stock κ ο Dolphin, είναι δυνατόν να μην μπόρεσε κανένας να κάνει extract αυτή τη δυνατότητα ? Όπως κ με το full screen caller, απορώ πως κ δεν έχει βγει το πως να αλλαχτεί ο Dialer ώστε να μπορείς να το περνάς σε όποιον dialer θες στο θέμα σου..
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια καλησπέρα!! Μια λιγο κουλή ερώτηση....!!!

Μολις εβαλα μια micro sd στον Γαλαξια μου και ενω την αναγνώρισε κανονικα και στο μενου της αποθηκευσης βγαζει χωρητικότητες κτλ... κ ενω με usb περασα στην καρτα καποια βιντεο στο κινητο και τα παιζει κανονικα, έχω μια απορια!!

Γιατι δε μπροω να κανω εξερευνηση στην καρτα απο το κινητο???

Ουτε ο ενσωματωμενος, αλλα ουτε κ ο ES file explorer μου την δειχνουν καπου για εξερευνηση...!!

Καμια ιδέα κανείς??

Ετσι πρεπει να είναι??

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια καλησπέρα!! Μια λιγο κουλή ερώτηση....!!!

Μολις εβαλα μια micro sd στον Γαλαξια μου και ενω την αναγνώρισε κανονικα και στο μενου της αποθηκευσης βγαζει χωρητικότητες κτλ... κ ενω με usb περασα στην καρτα καποια βιντεο στο κινητο και τα παιζει κανονικα, έχω μια απορια!!

Γιατι δε μπροω να κανω εξερευνηση στην καρτα απο το κινητο???

Ουτε ο ενσωματωμενος, αλλα ουτε κ ο ES file explorer μου την δειχνουν καπου για εξερευνηση...!!

Καμια ιδέα κανείς??

Ετσι πρεπει να είναι??

Πατωντας το αστερι πανω αριστερα στον esexplore, επιλεγεις /mint/sdcard/external_sd και μπορεις να τη δεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα το Kies μου εβγαλε την αναβαθμηση την εκανα και παλι την 3,4 εχω οπως και πριν! Απλα τωρα λεει οτι εχω την CSC:K12 (EUR)! Τι παιζει με αυτο?? Το κινητο το εχω παρει απο cosmote...
Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξύ παίζει να είναι 2 σειρές ο κώδικας για να μπορέσει να το κάνει κ ο stock κ ο Dolphin, είναι δυνατόν να μην μπόρεσε κανένας να κάνει extract αυτή τη δυνατότητα ? Όπως κ με το full screen caller, απορώ πως κ δεν έχει βγει το πως να αλλαχτεί ο Dialer ώστε να μπορείς να το περνάς σε όποιον dialer θες στο θέμα σου..

 

Και εγω απορώ πως δεν έχει ασχοληθεί κανένας με αυτά τα θέματα .

Ειδικά του browser που είναι και απο τα πιο σημαντικά για μένα .τι να πεις .ίσως με το σάντουιτς στο μέλλον να λυθεί το θέμα :)

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τουλάχιστον βρήκες την άκρη κ έκανες τη δουλειά σου. Τουλάχιστον το πρόγραμμα δουλεύει κ κάνει όλα όσα λέει?

 

Ωραία τουλάχιστον βρήκες την άκρη κ έκανες τη δουλειά σου. Τουλάχιστον το πρόγραμμα δουλεύει κ κάνει όλα όσα λέει?

 

Ναι μια χαρά... μπορείς να δεις επίσης που ήταν τελευταία φορά το κινητό σου με WiFi ή gps.

Και τέλος wipe out το κινητό... Υπάρχει βέβαια και η εφαρμογή androidlost που κάνει επισηςτα ίδια:Διαγραφή μυνηματων και εάν στο έχουν κλέψει και αλλάξουν την sim σου, βάζοντας ένα άλλο νούμερο θα σε ειδοποιήσει, έχοντας και τέλος την επιλογή διαγραφής όλων των δεδομένων σου στο κινητό. Χρήσιμο και ελπίζω αχρείαστο...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό που έχω βρει στον opera mobile ειναι ότι τρώει κολλήματα και δεν παίζει τα βιντεάκια απo dailymotion, ενώ ο stock τα αναπαράγει άψογα .
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό που έχω βρει στον opera mobile ειναι ότι τρώει κολλήματα και δεν παίζει τα βιντεάκια απo dailymotion, ενώ ο stock τα αναπαράγει άψογα .

 

μία χαρά τα παίζει! τώρα μόλις το δοκίμασα...!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα έπρεπε να μου έχει έρθει αναβάθμιση για 2.3.5; Είμαι με 2.3.4 και περιμένω με το.......κινητό στο χέρι....!!!! :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα έπρεπε να μου έχει έρθει αναβάθμιση για 2.3.5; Είμαι με 2.3.4 και περιμένω με το.......κινητό στο χέρι....!!!! :p

 

Καλημερα φιλε.Η συσκευη σου τι ειναι Cosmote Branded;Γιατι ειμενα ειναι και την εκανα εχθες και με πηγε στην 2.3.5.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα έπρεπε να μου έχει έρθει αναβάθμιση για 2.3.5; Είμαι με 2.3.4 και περιμένω με το.......κινητό στο χέρι....!!!! :p

Εγώ έχω Ελληνική συσκεή αγορασμένη από Πλαίσιο και δεν έχει έρθει ακόμα η 2.3.5.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε.Η συσκευη σου τι ειναι Cosmote Branded;Γιατι ειμενα ειναι και την εκανα εχθες και με πηγε στην 2.3.5.

 

Νομίζω είναι unbranded. Θες να μου πεις πως το βλέπω να σου πω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μία χαρά τα παίζει! τώρα μόλις το δοκίμασα...!

 

Μπες σε ενα οποιοδήποτε site που εχει embedded βιντεο απο dailymotion (π.χ. στο techgear ) και δοκίμασε να παίξεις το βίντεο. Στο δικό μου δεν ξεκινάει καν το βίντεο.

 

Edit: Oύτε καν στο dailymotion.com δεν μου παίζει τα βίντεο ο opera . Ο stock browser τα παίζει κανονικότατα ξαναλέω !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

επειδή "παίζω" ακόμα με το κινητο και βάζω βγάζω προγράμματα θα ήθελα να ρωτήσω:

1. υπάρχει ανάγκη/ πρόγραμμα για να διαγράφει τυχόν "ορφανά' αρχεία που έχουν ξεμείνει;

2. Μπορεί κανείς να αλλάξει τη σειρά στα αγαπημένα;

3. Rss feeder τι χρησιμοποιείται;

4. Στο iphone υπήρχαν πάρα πολλά προγράμματα για μπαταρία που σου έλεγαν ότι πχ

2 ώρες για μουσική/ 3 ώρες για browsing/ Κλπ. Στο Android χρησιμοποιώ το batteryreminder (έχω βρει και άλλα) αλλά δεν έχω βρει κάποιο να μου κάνει estimate ανάλογα με τη χρήση.

 

ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς να ζητήσω συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί/λύθεί το θέμα της χαμηλής απόδοσης του hands free.

Το παρακολουθούσα λίγο πιο παλιά, μετά το άφησα δυστυχώς (το hands free) στην άκρη και το κεφάλι μου όμως έχει γίνει "κουδούνι". Θυμάμαι πληκρολογώντας κάποια αλληλουχία αριθμών έμπαινα στο service menu του Samsung και αύξανα την έντασή τους, διόρθωνε το πρόβλημα αλλά χανόταν σε reset. Δεδομένου ότι εκτός της ροζίλας αυτό είναι το βασικό πρόβλημα που με απασχολεί έχουν λυθεί με τις τελευταίες αναβαθμίσεις? Η Smartec αγνοεί το πρόβλημα με το hands free, και το θεωρεί (αν υφίσταται) μεμονωμένο.

Όποια απάντηση ευπρόσδεκτη. Οι πονοκέφαλοι αυξάνονται από την έστω και μικρή χρήση που κάνω. (Η ενέργεια που δέχεται ένα αντικείμενο, στην προκειμένη περίπτωση το κεφάλι μας, από ένα άλλο που εκπέμπει, βλέπε κινητό, μικραίνει αντιστρόφως ανάλογα με το τετράγωνο της απόστασή των 2 αντικειμένων, αλλά όταν αυτή η απόσταση μηδενίζεται, όταν δηλαδλη ακουμπάει πάνω μας, τίνει στο άπειρο......., ας με διορθώσει κανείς με πιο ακριβείς γνώσεις φυσικής αλλά πάνω κάτω αυτό ισχύει).

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...