Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία σε μένα τόσο με official rom (όχι την ελληνική) XXKI3, αλλα και με την ίδια σε custom, έχω αν όχι καλυτερη, την ίδια αυτονομία με το iPhone 4.

Κι εγω χρησιμοποιω τον official android browser. Μόνο αν είμαι με 3g χρησιμοποιω τον mini opera για οικονομία στα data.

 

Συμβουλή: μην ασχολείσαι με το τι εφαρμογές τρέχουν και μην χρησιμοποιείς task manager. Δεν χρειαζεται σ αυτο το τηλέφωνο.

Καλύτερα ειναι, αν κανεις root την συσκευη σου, να πεταξεις ότι άχρηστο υπάρχει και ανοίγει μόνο του όπως το music hub κλπ.

 

Αν αυτη η συσκευη έγραφε iPhone και όχι samsung, είχε αλουμίνιο πίσω, θα παραμίλαγαν όλοι. Ακούγεται ότι το επόμενο Galaxy θα έχει ανάλυση 1280Χ800 στις 4.3", μέταλλο πίσω και καλυτερο επεξεργαστή.

Οπότε καταλαβαίνεις τι θα γίνει.

Βάλε και το ICS που ειναι πολυ πιο όμορφο και θα δεις.

 

Εκει που υπάρχει θέμα ειναι στα games.

 

τι ειναι το ICS που ανεφερες πιο πανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αστο φιλε επαθα πλακα!

ας τα δει η samsung αυτα που μετα απο τοσα φιρμ δεν διορθωνει το προβλημα!

και μια εφαρμογη απο το Market κυριολεκτικά κανει την καμερα μας να λειτουργει σωστα!:)

 

Εγώ ήδη την έβαλα στην home page. Έχω τον Go Launcher και έτσι μπόρεσα να της αλλάξω εικονίδιο και ονομασία.

Δεν μπορώ να βλέπω στην φάτσα Lg camera. Δεν μπορούσε να της δώσει άλλο όνομα; :-)

 

http://img.tapatalk.com/2982aaac-678d-f04e.jpg

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αστο φιλε επαθα πλακα!

ας τα δει η samsung αυτα που μετα απο τοσα φιρμ δεν διορθωνει το προβλημα!

και μια εφαρμογη απο το Market κυριολεκτικά κανει την καμερα μας να λειτουργει σωστα!:)

 

τι επιλογη εβαλες στις ρυθμισεις του focus;

Link to comment
Share on other sites

τι επιλογη εβαλες στις ρυθμισεις του focus;

 

δεν πειραξα τιποτα τα αφησα ολα οπως ειναι απο την εφαρμογη!:)

και το αποτελεσμα το βλεπεις!

:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήδη την έβαλα στην home page. Έχω τον Go Launcher και έτσι μπόρεσα να της αλλάξω εικονίδιο και ονομασία.

Δεν μπορώ να βλέπω στην φάτσα Lg camera. Δεν μπορούσε να της δώσει άλλο όνομα; :-)

 

http://img.tapatalk.com/2982aaac-678d-f04e.jpg

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το εχω αγορασει παω να το κανω εγκατασταση το κατεβαζει και μολις παει να το κανει εγκατασταση μου λεει σφαλμα και αναμενομενο κλεισιμο:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμενα το μαμισιο βιντεο τοσο καιρο ηταν τελειο...Ειχα να το λεω!Και το δοκιμασα τωρα απο περιεργια και ειναι το ιδιο χαλια οπως του παιδιου που εβαλε την εφαρμογη!!Αυτο τωρα πως γινεται?!!?
Link to comment
Share on other sites

Το εχω αγορασει παω να το κανω εγκατασταση το κατεβαζει και μολις παει να το κανει εγκατασταση μου λεει σφαλμα και αναμενομενο κλεισιμο:(

 

φιλε μου μολις το εβαλα και σε ομεγκα!

και πριν καμια ωρα(πριν μου κολλησει το κινητο) το εβαλα και σε λεομαρ!

και στις 2 ρομ μπηκε κανονικα!

για κανε ενα restart και ξαναπροσπαθησε!

μηπως εχεις ανοιχτη την στοκ καμερα?

 

Ρε παιδια εμενα το μαμισιο βιντεο τοσο καιρο ηταν τελειο...Ειχα να το λεω!Και το δοκιμασα τωρα απο περιεργια και ειναι το ιδιο χαλια οπως του παιδιου που εβαλε την εφαρμογη!!Αυτο τωρα πως γινεται?!!?

 

και εγω ετσι νομιζα φιλε οτι ηταν τελειο!

αλλα δεν ηταν! χθες το πρόσεξα για πρωτη φορα και ξενερωσα:)

προφανως δεν το ειχες δωσει σημασια.και εγω αν δεν το διαβαζα εδω ισως και να μην το προσεχα ποτε!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μολις το εβαλα και σε ομεγκα!

και πριν καμια ωρα(πριν μου κολλησει το κινητο) το εβαλα και σε λεομαρ!

και στις 2 ρομ μπηκε κανονικα!

για κανε ενα restart και ξαναπροσπαθησε!

μηπως εχεις ανοιχτη την στοκ καμερα?

 

 

 

Μπα τιποτα δεν εχω ανοιχτο,δεν μου κανει καμια εφαρμογη απο το market εγκατασταση μου λεει μολις παει να κανει εγκατασταση καποια εφαρμογη οτι υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Market

Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι νομιζα φιλε οτι ηταν τελειο!

αλλα δεν ηταν! χθες το πρόσεξα για πρωτη φορα και ξενερωσα:)

προφανως δεν το ειχες δωσει σημασια.και εγω αν δεν το διαβαζα εδω ισως και να μην το προσεχα ποτε!

Ξερεις τι παρατηρω???Οτι μερα σε εξωτερικους χωρους το βιντεο το μαμισιο τα παει τελεια...Οπως και οι φωτος!Εκει που χανει πολυ και κολλαει μαλιστα ειναι το βραδυ...Εβλεπα τα παλια μου βιντεακια που τυχαινει να ειναι μερα και ειναι τελεια!Η ακομα και στο γηπεδο που εχει πολυ καλο φωτισμο!

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια που παρεμβαινω στην προχωρημενου επιπεδου συζητηση σας για το κινητο αυτο.Θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να αγορασω αυτο το κινητο (άσχετως ειμαι απο αντροιντ)Ειναι ευκολο στην χρηση? Ειχα το ομνια 2 και μου φαινοταν ψιλοακαταλαβιστικο.Αναβαθμισεις προτεινει απο μονο του?Και τελος θελω να ρωτησω αν εγω σαν αρχαριος το αφησω οπως ειναι απο την μαμα του χωρις πειραγματα θα εχω καποια διαφορα στην ποιοτητα απο εσας που ασχολειστε πιο αναλυτικα και τα πειραζετε?? Ευχαριστω ρε παιδια προκαταβολικα και ελπιζω να παρω καποιες απαντησεις γιατι εχω κολλησει με το τηλεφωνο αυτο!!!!:) Edited by ioathe
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο προβλημα μου κρασαρει η εφαρμογη ενω η μπετα δουλευει.. Θα τη βρω την ακρη..

Υπαρχουν καποιες προτεινομενες ρυθμισεις? Γιατι νομιζω αν κ γλυτωνω το autofocus πως κολλαει που κ που στη κινηση..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισει� � προτεινει απο μονο του?Και τελος θελω να ρωτησω αν εγω σαν αρχαριος το αφησω οπως ειναι απο την μαμα του χωρις πειραγματα θα εχω καποια διαφορα στην ποιοτητα απο εσας που ασχολειστε πιο αναλυτικα και τα πειραζετε?? Ευχαριστω ρε παιδια προκαταβολικα και ελπιζω να παρω καποιες απαντησεις γιατι εχω κολλησει με το τηλεφωνο αυτο!!!!
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισει� � προτεινει απο μονο του?Και τελος θελω να ρωτησω αν εγω σαν αρχαριος το αφησω οπως ειναι απο την μαμα του χωρις πειραγματα θα εχω καποια διαφορα στην ποιοτητα απο εσας που ασχολειστε πιο αναλυτικα και τα πειραζετε?? Ευχαριστω ρε παιδια προκαταβολικα και ελπιζω να παρω καποιες απαντησεις γιατι εχω κολλησει με το τηλεφωνο αυτο!!!!

Φίλε το κινητό απλώς πετάει. Εγώ το έχω χωρίς root και χωρίς να πειράξω τίποτα με το μαμίσιο software. Είναι η καλύτερη αγορά που έχω κάνει. Το έχω έξη μήνες και δεν μπορώ χωρίς αυτό. Απλά τέλειο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην γραφεται διπλα μνμ για ενα θεμα εχουμε και το κουμπακι < τροποποιηση >
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω το τηλέφωνο ένα μήνα και το μόνο πρόβλημα που έχω μέχρι τώρα είναι ότι, όταν το φορτίζω δεν μπορώ να κάνω καμία άλλη ενέργεια όσο είναι συνδεδεμένο με το φορτιστή. Ούτε καν μπορώ να απαντήσω σε εισερχόμενη κλήση. Ούτε εφαρμογές, ούτε τίποτε. Απλά από την οθόνη κλειδώματος μπορώ μόνο να μπω στην αρχική οθόνη...

 

Μπορεί να βοηθήσει κανείς; Το κάνει μόνο σε μένα ή είναι γενικό; Διορθώνεται;

 

Επίσης όταν το συνδέω με το φορτιστή, μου βγάζει το μήνυμα ''Πατήστε το κεντρικό πλήκτρο για να βγείτε από την εφαρμογή "Samsung Kies".

Έτσι γίνεται; Ή πάλι συμβαίνει κάτι;

 

Σας ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ στο πρώτο post... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317122

Ακυρο μολις καταλαβα πως ειχα βαλει τα ακουστικα της sonyericsson στο samsung

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω το τηλέφωνο ένα μήνα και το μόνο πρόβλημα που έχω μέχρι τώρα είναι ότι, όταν το φορτίζω δεν μπορώ να κάνω καμία άλλη ενέργεια όσο είναι συνδεδεμένο με το φορτιστή. Ούτε καν μπορώ να απαντήσω σε εισερχόμενη κλήση. Ούτε εφαρμογές, ούτε τίποτε. Απλά από την οθόνη κλειδώματος μπορώ μόνο να μπω στην αρχική οθόνη...

 

Μπορεί να βοηθήσει κανείς; Το κάνει μόνο σε μένα ή είναι γενικό; Διορθώνεται;

 

Επίσης όταν το συνδέω με το φορτιστή, μου βγάζει το μήνυμα ''Πατήστε το κεντρικό πλήκτρο για να βγείτε από την εφαρμογή "Samsung Kies".

Έτσι γίνεται; Ή πάλι συμβαίνει κάτι;

 

Σας ευχαριστώ...

Αυτο που περιγραφεις συμβαινει οταν τον συνδεεις με τον υπολογιστη,οχι με την πριζα.Μπορει να εχει θεμα ο φορτιστης σου.

Ασχετο αλλα εμενα μου κανει πολλες ωρες μεχρι να φορτισει

Link to comment
Share on other sites

Και ενώ πίστευα ότι τα προβλήματα υπερθέρμανσης λίγο πολύ έχουν λυθεί στην 2.3.5 ΚΙ8 που βρίσκομαι.... σημερα δοκίμασα το παιχνίδι TIN TIN . Δεν έχω ξαναδεί τέτοια υπερθέρμανση ούτε στις πρώτες εποχές Του 2.3.3 και ΚΕ2 . Μέσα σε 5-10 λεπτά ανέβηκε κατά 12 βαθμούς η θερμοκρασία .
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του τηλέφωνου γράψε *2767*3855#

 

Δλδ με το που πατάς το # διαγράφει αμέσως χωρίς άλλη ειδοποίηση όλα τα δεδομένα που υπάρχουν στο τηλέφωνο (επαφές, εφαρμογές, φωτό, τραγούδια, κλπ);

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια κάποιος;

 

Σιγουρα κατι συμβαινει με το κινητο σου,δεν ειναι λογικα αυτα που περιγραφεις. Ποσο καιρο το εχεις?

Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι νομιζα φιλε οτι ηταν τελειο!

αλλα δεν ηταν! χθες το πρόσεξα για πρωτη φορα και ξενερωσα:)

προφανως δεν το ειχες δωσει σημασια.και εγω αν δεν το διαβαζα εδω ισως και να μην το προσεχα ποτε!

Ξερεις τι παρατηρω???Οτι μερα σε εξωτερικους χωρους το βιντεο το μαμισιο τα παει τελεια...Οπως και οι φωτος!Εκει που χανει πολυ και κολλαει μαλιστα ειναι το βραδυ...Εβλεπα τα παλια μου βιντεακια που τυχαινει να ειναι μερα και ειναι τελεια!Η ακομα και στο γηπεδο που εχει πολυ καλο φωτισμο!

 

ναι ναι το ειπαμε και πιο πανω!:)

την ημερα το και σε εξωτερικούς χωρους δεν το κανει!

το κανει μονο το βραδυ και σε εσωτερικούς χωρους!

λυθυκε και αυτο ομως με την απίστευτη εφαρμογη οποτε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται; Ή πάλι συμβαίνει κάτι;

 

Σας ευχαριστώ...

:confused:

Φιλε μου καλησπερα και απο μενα.. Δοκιμασε το εξης και πες μου τι γινεται..

 

Ρυθμισεις-Εφαρμογες -Αναπτυξη και τικαρε το κουτακι που λεει Εντοπισμος Σφαλματων.. Ξαναδοκιμασε και ενημερωσε :);)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την εφαρμογή LG camera την εχω δοκιμάσει εδώ κ πολύ καιρό αλλά την παράτησα για έναν κ μοναδικό λόγο. Τα βίντεο που τραβάει ακόμη κ τώρα στην τελευταία έκδοση είναι υπερβολικά μεγάλα σε μέγεθος. Μιλάμε για 130 mb για ένα λεπτό σε ανάλυση 720x480.

όσο κ να πείραξα τις ρυθμίσεις τόσο πάει.

Αν μπορεί κάποιος να μας δώσει καλές ρυθμίσεις θα ήταν πολύ καλά!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κατι συμβαινει με το κινητο σου,δεν ειναι λογικα αυτα που περιγραφεις. Ποσο καιρο το εχεις?

 

Από 13/10/11. Αγορασμένο από Easy Buy World. Όλα ήταν ΟΚ.

Τα στοιχεία του είναι:

PDA: I9100XWKF3

PHONE: I9100XXKE7

CSC: I9100XEUKD1

Build Info: Thu Jun 9

Sales Code: XEU

Link to comment
Share on other sites

:confused:

Φιλε μου καλησπερα και απο μενα.. Δοκιμασε το εξης και πες μου τι γινεται..

 

Ρυθμισεις-Εφαρμογες -Αναπτυξη και τικαρε το κουτακι που λεει Εντοπισμος Σφαλματων.. Ξαναδοκιμασε και ενημερωσε :);)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Θα δοκιμάσω και αν δε γίνει κάτι θα επανέλθω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...