Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωρε γλεντια.....εκανα την παραπανω διαδικασια τοσο καιρο οταν αλλαζε πχ απο ΙΚ4 ΙΚ3 κτλ κτλ...ωραιος..οσο ζεις μαθαινεις..

 

thanks bro..!

 

σε καμια αλαγη custom rom δεν χρειαζεται να κανεις αυτο που εκανες , απορω που το ειδες και το εκανες ?:) Πολυ φασαρια εκανες και αλιμονο αν καναμε τετοιο πραγμα καθε φορα που περναμε νεα custom rom !!!

οσο εχεις omega και βαζεις omega κατευθειαν ... χωρης τιποτα . Μονο αν βαλεις αλλη custom rom σε αλλη custom rom εκει θα χρειαστει να κανεις τα wipe και μετα με το titanium backup να επαναφερεις το κινητακι σου οπως το ειχες με την προηγουμενη rom , με τις ρυθμισεις σου , τις επαφες σου , τα sms σου, τις εφαρμογες σου κ.α

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει τρόπος να ξαναφέρουμε κάποιο εικονίδιο στην αρχική του κατάσταση; Το πρόβλημα μου είναι στο εικονίδιο επαφές στην αρχική οθόνη το οποίο όπως έγραψα σε παραπάνω post έγινε γκρι android μετά από wipe cache. Έχει τύχει σε κάποιον; Είναι αμαρτία να ξαναβάζω την ROM για αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να ξαναφέρουμε κάποιο εικονίδιο στην αρχική του κατάσταση; Το πρόβλημα μου είναι στο εικονίδιο επαφές στην αρχική οθόνη το οποίο όπως έγραψα σε παραπάνω post έγινε γκρι android μετά από wipe cache. Έχει τύχει σε κάποιον; Είναι αμαρτία να ξαναβάζω την ROM για αυτό.

 

θα σου προτεινω κατι αλλα δεν ξερω αν θα πετυχει...

 

λοιπον απο το zip εγκαταστασης της ωμεγα κανεις copy το αρχειο phone.apk και το κανεις paste στη συσκευη με ενα root explorer στο system/app...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να ξαναφέρουμε κάποιο εικονίδιο στην αρχική του κατάσταση; Το πρόβλημα μου είναι στο εικονίδιο επαφές στην αρχική οθόνη το οποίο όπως έγραψα σε παραπάνω post έγινε γκρι android μετά από wipe cache. Έχει τύχει σε κάποιον; Είναι αμαρτία να ξαναβάζω την ROM για αυτό.

 

πια omega εχεις βαλει ? την V6 η την V6 black blue? μαλλον ειχες παλια την απλη omega και ισως εβαλες την black blue , στην black blue αυτο ειναι το εικονιδιο των επαφων το "γκρι άσχημο andoid εικονιδιάκι" :p

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Kostasza κι εμενα ετσι ειναι και πιστευω σε ολους μας,σε αυτο θα μας βοηθησουν οι εχοντες και κατεχοντες καποιες γνωσεις παραπανω απο μας.

Περιμενω κι εγω γιατι αυτο το γκρι χαλαει ολο το σκηνικο!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να ξαναφέρουμε κάποιο εικονίδιο στην αρχική του κατάσταση; Το πρόβλημα μου είναι στο εικονίδιο επαφές στην αρχική οθόνη το οποίο όπως έγραψα σε παραπάνω post έγινε γκρι android μετά από wipe cache. Έχει τύχει σε κάποιον; Είναι αμαρτία να ξαναβάζω την ROM για αυτό.

 

Για κάνε μια επανεκκίνηση ακόμη.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχω την V6 black blue. Θα δοκιμάσω αυτό που προτείνει ο φίλος parafron4. Έχω κάνει 10 reboot.

:confused: αν εννοεις το πιο κατω εικονιδιο αυτο ειναι που φοραει η black blue, εχω συνεχεια την omega σε ολες τις εκδοσεις που ειχα παντα ειχα την black blue γιατι μου αρεσει , παντα αυτο ηταν το εικονιδιο και δεν νωμηζω οτι αλλαζει.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

Μολις τωρα παρατηρησα οτι το video της καμερας ειναι μονοφωνικο.

Ειχα την εντυπωση οτι το κινητο εχει 2 μικροφωνα.

Δεν ισχυει κατι τετοιο;

Επισης μου γραφει σε 3GPP και όχι σε mp4

Μηπως φταινε τα Mod της καμερας που περασα;

 

Να σημειωσω οταν περναω το αρχειο στο pc μου το δειχνει mp4, αλλά όταν παω στις πληροφοριες τουκινητου μου γραφει 3gpp

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega XT v6.1◄ICE CREAM SANDWICH►:

 

ORIGINAL ICE CREAM SANDWICH THEME v5.0 by BigBangHD

ICS Transition Animation

New Phone.apk (Redesigned by BigBangHD)

New Mms.apk

Sonysketch & Roboto font preinstalled

White text on dark background

New Trasparent Lockscreen: 3 different Icons

Original ICS Statusbar Icons

From Ice Cream Sandwich and Galaxy Nexus:

Wallpapers

Sound: Notifications, Ringtones, Alarms, UI

Music App

Settings Icon (Added by BigBangHD: Call, Motions and Privacy icon)

Statusbar Icon (Modded by BigBangHD)

New Battery percentage icon (Designed by BigBangHD)

Application Icon (Calculator, Email, Camera (HW button and improve audio & video), Gallery, Talk (with video), Settings, Browser (with User Agent), Messaging, Contacts, Videos)

Folder Icon like ICS (Designed by BigBangHD)

Aosp Lockscreen from Black Android (thanks to Nitroz and Pele)

Modded Notification Bar: Galaxy Nexus style

New ICS Dialer by BigBangHD

Dark APM

Modded Advanced Power Menù icons

Dark pop-up

ICS Blue Progress Bar

Τα υπόλοιπα είναι ίδια με την Omega v6.0

Η Rom είναι No full wipe

 

Πληροφορίες και download στα πρώτα post.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε τεραστιε John.και μολις ελεγα να την πεσω αλλα λεω κατσε να κανω ενα refresh μηπως γραψει κανεις τιποτα...:lol::lol::lol:.Καλο λιωσιμο σε ολους μας!!!!!!!ευχαριστουμε John!!! :clap:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το εικονίδιο που έδειξες έχω jimmis1974. Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι τι είχε όταν προτοέβαλα την omega γιατί την έχω μια μέρα. Απλά μετά από διάφορα reboot έπεσε το μάτι μου εκεί και μου φάνηκε κάτι το άσχημο. Αλλά εφόσον το έχουν όλοι τότε μάλλον δεν το αλλάξανε στην ROM και βγαίνει έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάνεις κανένα hd theme που να είναι συμβατό με την ROM

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Τι εννοείς, ποια ειναι τα hd theme?

Συμβατά Τheme έχω βάλει πολλά στο Omega Files post.

 

Τι να πω. Η rom τα λέει όλα απλά είναι τέλεια. Ένα μεγάλο Ευχαριστώ στους del για την σπουδαία δουλεία τους.

Ένα μικρό πρόβλημα δεν μπορώ να περάσω στο Social Hup το email της cosmote, το gmail έχει περαστεί σωστά. Καμιά βοήθεια.

 

Χαιρομαι που σου αρεσει Κυριακο,

τι λενε οι Γερμανοί για την νεα Omega?

Δεν εχω cosmote για να το δοκιμασω,

μηπως καποιος αλλος μπορει να το κοιταξει???

 

Γιανναρε μπραβο για αλλη μια φορα για την φοβερη δουλεια που εχεις κανει! Ηρθε η ωρα να κερασω και εγω ενα ποτακι, συντομα! (Να ξερεις οτι ακομα εμφανιζεται το τοπικ σου ετσι [ROM] Omega v6.x - XWKJ2 [samsung I9100 Galaxy S II])

 

Το διόρθωσα, ευχαριστώ για την ενημέρωση και το επερχόμενο donate :)

 

παιδιά να ρωτήσω κάτι.πέρασα το camera mod της omega 6 και θέλω να ρωτήσω, πως ζουμάρω?με το volume up-down τραβάει φωτο,χειροκίνητα πως κάνω ζουμ?ευχαριστω εκ των προτέρων.

άκυρο το βρήκα..με pinch to zoom!!

 

Καποιος που την εχει δουλέψει και ξέρει αν μπορει ας μας ενημερώσει.

 

να ρωτησω απο τοτε που εβαλα την 6 οταν συνδεομαι στο wifi μου πεταει ενα κοκκινο θαυμαστικο που λεει :

Σφαλμα ελενχου ταυτοτητας . Το google talk απετυχε να συνδεθει.

Τι ειναι αυτο το google talk :blink:? Δεν εχω ενεργοποιησει τιποτε τετοιο :blink:

 

Παραξενο πράγμα, σίγουρα δεν ρύθμισες κάτι και στο πετάει αυτο?

Δεν το εχει αναφέρει κανένας άλλος, αν βρεις ακρη και μπορεις, ενημερωσε μας.

 

Έβαλα χθες την Omega 6 αφού έκανα για πρώτη φορά route το κινητό.

Κατάλαβα παρόλες τις προσπάθειες μου οτι το call recorder δεν δουλεύει με τίποτα και έκανα CWM recovery reboot και wipe cache, μπας και παίξει το call recorder.

Αποτέλεσμα.

1) Το call recorder δεν παίζει με τίποτα

2) Το εικονίδιο Επαφές στην αρχική οθόνη εξαφανίστηκε και τη θέση του πήρε ένα γκρι άσχημο andoid εικονιδιάκι.

Για το call recorder ok δεν παίζει με τίποτα αλλά χρειάζομαι βοήθεια για το εικονίδιο των επαφών. Πως θα το επαναφέρω?

 

1,Βαζεις το Call_Recorder_by_SicOpaT απο το Omega Files και δεν σου δουλεύει?

Πολυ δυσκολο μου φαίνεται.

2,Το εικονίδιο πάντα ήταν αυτό και προσωπικά μου αρέσει.

 

καλησπερα σας παιδια , εβαλα χ8ες την ωμεγα , πολυ καλη δουλεια για αλλη μια φορα απο την εξαιρετικη αυτη ομαδα.

εχω κατι αποριες , εβαλα καμια 30αρια εφαρμογες και μου εχει κανει κανα 2 νουμερα...

πχ μπορει να πατισω το κεντρικο για να βγω στην επιφανεια εργασιας και να φαει κολιματακι του στυλ να μου δειξει πρωτα το φοντο και μετα να φορτωσουν widget και φακελοι η να παω να μπω επαφες και να σκαλωσει για 2-3 δευτερολεπτα σε μαυρη ο8ονη.... εχει κανεις αλλος κατι παρομοιο και επισεισ υπαρχει τροπος να στρωσει?

 

Αυτο που γράφεις δεν ειναι φυσιολογικό, κατι εχει παει στραβά,

σου προτεινω να βαλεις και παλι την Omega χωρίς Wipe.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το εικονίδιο που έδειξες έχω jimmis1974. Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι τι είχε όταν προτοέβαλα την omega γιατί την έχω μια μέρα. Απλά μετά από διάφορα reboot έπεσε το μάτι μου εκεί και μου φάνηκε κάτι το άσχημο. Αλλά εφόσον το έχουν όλοι τότε μάλλον δεν το αλλάξανε στην ROM και βγαίνει έτσι.

 

φενεται αλλωστε και απο τις φωτογραφιες που εχει ο Γιαννης στην πρωτη σελιδα της Rom , εχει τοσα καλα η rom δεν νωμηζω θα κολησουμε στο εικονιδιο:rolleyes: και ειδικα το black blue μου αρεσει πιο πολυ απο ολα τα theme που εχω δοκιμασει .

Link to comment
Share on other sites

Παραξενο πράγμα, σίγουρα δεν ρύθμισες κάτι και στο πετάει αυτο?

Δεν το εχει αναφέρει κανένας άλλος, αν βρεις ακρη και μπορεις, ενημερωσε μας.

.

 

εκανα απεγκατασταση μια εφαρμοφη talk και δεν το ξαναβγαλε, μαλλον αυτη το ζηταγε.

Link to comment
Share on other sites

:confused: αν εννοεις το πιο κατω εικονιδιο αυτο ειναι που φοραει η black blue, εχω συνεχεια την omega σε ολες τις εκδοσεις που ειχα παντα ειχα την black blue γιατι μου αρεσει , παντα αυτο ηταν το εικονιδιο και δεν νωμηζω οτι αλλαζει.

 

http://img841.imageshack.us/img841/3174/sc20111120223501.png

 

Απο οτι βλέπεις ολη το ιδιο εχουμε...τωρα αν θες να το αλλαξεις ειναι αλλο θεμα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες τι εγινε παλι με το oem sms προγραμμα? παλι δε μπορω να στειλω 160 χαρακτηρες..ενω με την omega 5 μπορουσα..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες τι εγινε παλι με το oem sms προγραμμα? παλι δε μπορω να στειλω 160 χαρακτηρες..ενω με την omega 5 μπορουσα..

 

Εχεις βαλει στην εισαγωγη λειτουργιας το Αλφαβητο GSM?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες τι εγινε παλι με το oem sms προγραμμα? παλι δε μπορω να στειλω 160 χαρακτηρες..ενω με την omega 5 μπορουσα..

Μεγάλο μπέρδεμα τελικά το όλο θέμα.

Ο ένας μπορεί ο άλλος δεν μπορεί ο άλλος στέλνει με 160 μόνο σε συγκεκριμένους αριθμούς και δεν έχει τέλος η ιστορία

Βάζεις το go SMS και ξεμπερδευεις με το θέμα

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Όταν κρατάω πατημένο το πλήκτρο power (και σε άλλα μενού) βγαίνουν κάτι επιλογές ήχου, κλεισίματος κλπ σε γκρίζο φόντο και μαύρα γράμματα που με το ζόρι τα βλέπω. Υπάρχει τρόπος να αλλάξουν χρώμα; Την 5.1 έχω.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.

Μετά το root και την νέα ROM Omega, θέλουμε να διώξουμε το κίτρινο τρίγωνο που βγάζει στο boot.

Ακολούθησα τις πολύ καλές οδηγίες του φίλου Saliez, βάζοντας στο Oddin μια original CF Root (zImage) και όντως το θαυμαστικό έφυγε.

Όλα καλά αλλά το τρελό είναι ότι το CWM Manager από έκδοση 4.4 έγινε έκδοση 2.2 με μπλε γράμματα από πορτοκαλί που ήταν και πολύ λιγότερες επιλογές όταν κάνεις boot σε recovery Mod. Προσπάθησα να τρέξω το CWMManager.apk που βρήκα και ενώ έγινε εγκατάσταση γράφει CWM Manager v2.0 kernel:unknown και με recovery boot πάλι έχω μπλε γράμματα με λίγες επιλογές. Πως <<φέρνω> τον 4.4 πάλι στον kernel?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει στην εισαγωγη λειτουργιας το Αλφαβητο GSM?

 

το εβαλα....με αποτελεσμα να μου πεταει ενα προειδοποιητικο μηνυμα οταν παταω "αποστολη" οτι ισως δε μπορει να διαβασει το μνμ ο παραληπτης,

και πραγματι το περνει με αλαμπουρνεζικα..

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega XT v6.1◄ICE CREAM SANDWICH►:

 

ORIGINAL ICE CREAM SANDWICH THEME v5.0 by BigBangHD

ICS Transition Animation

New Phone.apk (Redesigned by BigBangHD)

New Mms.apk

Sonysketch & Roboto font preinstalled

White text on dark background

New Trasparent Lockscreen: 3 different Icons

Original ICS Statusbar Icons

From Ice Cream Sandwich and Galaxy Nexus:

Wallpapers

Sound: Notifications, Ringtones, Alarms, UI

Music App

Settings Icon (Added by BigBangHD: Call, Motions and Privacy icon)

Statusbar Icon (Modded by BigBangHD)

New Battery percentage icon (Designed by BigBangHD)

Application Icon (Calculator, Email, Camera (HW button and improve audio & video), Gallery, Talk (with video), Settings, Browser (with User Agent), Messaging, Contacts, Videos)

Folder Icon like ICS (Designed by BigBangHD)

Aosp Lockscreen from Black Android (thanks to Nitroz and Pele)

Modded Notification Bar: Galaxy Nexus style

New ICS Dialer by BigBangHD

Dark APM

Modded Advanced Power Menù icons

Dark pop-up

ICS Blue Progress Bar

Τα υπόλοιπα είναι ίδια με την Omega v6.0

Η Rom είναι No full wipe

 

Πληροφορίες και download στα πρώτα post.

 

Γιανναρε 2 πραγματακια...

1.jkey 13.1 θα εχουμε???

2.μας εχει σπάσει τα νευρα το κατεβασμα με fillesonic....κανε κατι...24αρα συνδεση εχω και κατεβάζω με 35/kb...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

:confused: αν εννοεις το πιο κατω εικονιδιο αυτο ειναι που φοραει η black blue, εχω συνεχεια την omega σε ολες τις εκδοσεις που ειχα παντα ειχα την black blue γιατι μου αρεσει , παντα αυτο ηταν το εικονιδιο και δεν νωμηζω οτι αλλαζει.

 

Με τα screen shots που βάλατε είχα την ευκαιρία να δω τα εικονιδια που χρησιμοποιούν στα θέματα τους. Κάποια απ αυτα όπως το εικονίδιο των Tools και του mail τα θυμάμαι να κυκλοφορούν κάτι χρόνια απο την εποχή του HTC diamond.

Ειλικρινά τα γνήσια ειναι 1000 φορές καλύτερα.

Θεωρώ ότι ειναι καλύτερα οι custom rom να μην περιέχουν θέματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μολις σημερα προλαβα κ κατεβασα την 6.0 XT

Ειχα την 5.1 ice cream κ προτού φλασαρω ειπα να κανω μια καθαρή εγκατασταση της 6.0 θελοντας να κανω για πρωτη φορα hard reset μεσω του dialer με *2767*3855#

Ανοιξα τον dialer πληκτρολογισα τον παραπανω κωδικο κ δεν εκανε τιποτα.

Τοτε πηγα ρυθμισεις,φορμαρα την externad sd κ μετα απορρητο πατωντας επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τικαρωντας κ format storage η κατι τετοιο αν δεν κανω λαθος.

Γινεται το reboot κ εχω φαει bootloop μενοντας στο σηματακι της samsung με το τριγωνο.

Δέν μπαινει ουτε recovery mode με (home button + on + volume up).

Μαλλον η μονη λυση ειναι odin ε ?????

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω που να βρω την official XWKJ3 κ τον cfroot για να ξεκινησω την διαδικασία κ για ποιο λογο εφαγα το bootloop....

Αν μπορει καποιος θα ήμουν υπόχρεος...:)

Ευχαριστώ....

Edited by paris_rx8
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...