Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1182498 πραγματικα πολυ καλος kernel
Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι μιζερη!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1182498 πραγματικα πολυ καλος kernel

 

Ποιος από όλους είναι;Κάνει για kj3;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μαγειρες και δοκιμαστες...Τα fly animations στα omega files παιζουν με την xt 6.0?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι με τον kernel του Παναγιωτη έχω μεγαλύτερη θερμοκρασία και περισσότερη κατανάλωση μπαταρίας. Κατέβασα τον CF-Root-SGS2_XW_XEF_KJ2-v5.0-CWM5.zip που είδα ότι είναι συμβατός με την OMEGA 6.0. Ποια είναι η διαδικασία για να τον περάσω στη συσκευή; (πηγαίνω και κάνω σε recovery mode install zip from SD card αλλά μάλλον είμαι εκτός θέματος) :O

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Με πιο τρόπο γίνεται το accuweather που έχει ενσωματομένο η Ωμέγα να ακολουθεί τη θέση μου και να μου βγάζει τον καιρό για την περιοχή που βρίσκομαι;έχω ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις την "Τρέχουσα Τοποθεσία", όμως αυτό μένει κλειδωμένο στην τοποθεσία που θα πρωτοβρεί και δεν αλλάζει όταν μετακινηθώ.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις βάλει να κάνει ανανέωση; Κι αν ναι κάθε πότε; Νομίζω το πιο σύντομο που μπορείς είναι κάθε 3 ώρες.

 

Επίσης δοκίμασες να του κάνεις ανανέωση από μόνος σου να δεις αν θα αλλάξει τοποθεσία;

(Φαντάζομαι έχεις data package ή βρίσκεσαι συνδεδεμένος σε κάποιο WiFi)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι με τον kernel του Παναγιωτη έχω μεγαλύτερη θερμοκρασία και περισσότερη κατανάλωση μπαταρίας. Κατέβασα τον CF-Root-SGS2_XW_XEF_KJ2-v5.0-CWM5.zip που είδα ότι είναι συμβατός με την OMEGA 6.0. Ποια είναι η διαδικασία για να τον περάσω στη συσκευή; (πηγαίνω και κάνω σε recovery mode install zip from SD card αλλά μάλλον είμαι εκτός θέματος) :O

 

Δε χρειάζεται κανένα wipe μιας και γίνονται κατά την εγκατάσταση του κερνελ, αν και προσωπικά κάνω ένα wipe dalvik αφού τελευταίο το install, καλού κακού, για να γραφτεί πάλι το partition.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις βάλει να κάνει ανανέωση; Κι αν ναι κάθε πότε; Νομίζω το πιο σύντομο που μπορείς είναι κάθε 3 ώρες.

 

Επίσης δοκίμασες να του κάνεις ανανέωση από μόνος σου να δεις αν θα αλλάξει τοποθεσία;

(Φαντάζομαι έχεις data package ή βρίσκεσαι συνδεδεμένος σε κάποιο WiFi)

 

Δοκίμασα την χειροκίνητη ανανέωση και ανανεώνει τον καιρό, όμως δεν αλλάζει τοποθεσία. Επίσης είναι ρυθμισμένη η ανανέωση στις 3 ώρες.

 

Άλλες εφαρμογές που έχω δοκιμάσει, ακολουθούν την θέση μου και αλλάζουν την τοποθεσία κανονικά.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται κανένα wipe μιας και γίνονται κατά την εγκατάσταση του κερνελ, αν και προσωπικά κάνω ένα wipe dalvik αφού τελευταίο το install, καλού κακού, για να γραφτεί πάλι το partition.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δε ρωτάω αν πρέπει να κάνω κάποιο wipe. Ρωτάω πως θα αλλάξω τον kernel... :)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δε ρωτάω αν πρέπει να κάνω κάποιο wipe. Ρωτάω πως θα αλλάξω τον kernel... :)

 

Με το cwm,έχει επιλογή flash kernel.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Κανείς κάποια απάντηση?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω πάλι λευκα και πράσινα τα εικονίδια του σηματος και της μπαταρίας μαζί με την status bar?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Κανείς κάποια απάντηση?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!θα ηθελα να αναφερω πως ο browser στην omega 6.0 ειναι πολυ αργος....υπαρχει αυτο το bug σε καποιον αλλον??
Google
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και τον Speedmod. Δεν θα το μετανιώσετε

 

Ποιο απο τα τεστ εχεις δοκιμασει; νομιζω οτι το τεστ 2 ειναι το ποιο σμουθ...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο τα τεστ εχεις δοκιμασει; νομιζω οτι το τεστ 2 ειναι το ποιο σμουθ...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

οντως ειναι το πιο σμουθ...τα χαλάει λιγο με ην αυτονομία του...αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω δυο μερες τωρα τον test 8 και ειναι πολυ καλος
Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι μιζερη!!!
Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι το πιο σμουθ...τα χαλάει λιγο με ην αυτονομία του...αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα
Θα δοκιμασω και αυριο τον cf-root xw xen kj3-v.5 cwm5 κανονικα, γιατι πρεπει να το φορτισω και να το ζορισω λιγο για να τον συγκρινω με τον siyah 2.1 που βαλαμε για να φορεσουμε την omega v.6
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω και αυριο τον cf-root xw xen kj3-v.5 cwm5 κανονικα, γιατι πρεπει να το φορτισω και να το ζορισω λιγο για να τον συγκρινω με τον siyah 2.1 που βαλαμε για να φορεσουμε την omega v.6

 

Ο κερνελ του pan είναι πάρα πολύ καλός...χωρις λαγκαρίσματα αλλά είναι λίγο ζεστός χωρίς αυτο να σημάνει κατι μιας και λειτουργει απροβλημάτιστα...ο cf-root xw xen kj3-v.5 cwm5 κατ εμε είναι ισως ο καλυτερος γιατί συνδυαζει και τη καλύτερη αυτονομία....

Επίσης τρομερα σμούθ αλλα με οχι τοσο καλη αυτονομία είναι και ο spedmod 18 test2

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Vitrioli κι εγώ τον ιδιο εβαλα (CF-Root-SGS2_XW_XEN_KJ3-v5.0-CWM5) και βλεπω διαφορα σιγουρα στην αυτονομία και στη θερμοκρασία και θελω

να ευχαριστήσω πραγματικά το αρχηγόπουλο τον Γιάνναρο(ioathe) και τον φίλο giorgosalon για τις πολυτιμες συμβουλες του με τον δικο του αξεπεραστο τροπο

που εκφραζεται!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Vitrioli κι εγώ τον ιδιο εβαλα (CF-Root-SGS2_XW_XEN_KJ3-v5.0-CWM5) και βλεπω διαφορα σιγουρα στην αυτονομία και στη θερμοκρασία και θελω

να ευχαριστήσω πραγματικά το αρχηγόπουλο τον Γιάνναρο(ioathe) και τον φίλο giorgosalon για τις πολυτιμες συμβουλες του με τον δικο του αξεπεραστο τροπο

που εκφραζεται!!!!

Συμφωνω και στα δυο παραπανω που λες......:clap:;) Κοιτα λιγο στο post #2139 ανεβασα τωρα μολις φωτο με την καταναλωση σε 3 ωρες και ξεζουμιστηκε.Δεν ειχα ποτε τετοια καταναλωση.Γιαννη βοηθειααααααα,τι λες να ξαναφλασαρω με full wipe;:worry:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πάω μα βάλω τον cf root kernel κάι μου βγάζει installation aborted , ενώ ανά το κάνω από την εφαρμογή cwm κάνει απλώς reboot και δεν αλλάζει τον kernel

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πάω μα βάλω τον cf root kernel κάι μου βγάζει installation aborted , ενώ ανά το κάνω από την εφαρμογή cwm κάνει απλώς reboot και δεν αλλάζει τον kernel

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Δοκιμασε απο recovery να πας mounts storage/mount sytem και install κερνελ στη συνεχεια.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πάω μα βάλω τον cf root kernel κάι μου βγάζει installation aborted , ενώ ανά το κάνω από την εφαρμογή cwm κάνει απλώς reboot και δεν αλλάζει τον kernel

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Tον εχεις σιγουρα βαλει στην μνημη του κινητου σου;
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και στα δυο παραπανω που λες......:clap:;) Κοιτα λιγο στο post #2139 ανεβασα τωρα μολις φωτο με την καταναλωση σε 3 ωρες και ξεζουμιστηκε.Δεν ειχα ποτε τετοια καταναλωση.Γιαννη βοηθειααααααα,τι λες να ξαναφλασαρω με full wipe;:worry:

 

Προσωπικά απ το μεσημέρι μου που τον πέρασα μου "τρώει" λιτοδίαιτα αν και δεν το είχα στο full φορτισμένο.

Το βράδυ θα το "ταίσω" και το πρωι θα του κάνω ενα battery callibration και θα έχω πλήρη και ξεκάθαρη άποψη φιλαράκο μου.

Που είσαι ρε Γιώργαρε???:worry: Τα φώτα σου ρε καρντάσι!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αυτο εγινε γιατι φλασαρες stock kernel...η λυση ειναι να φλασαρεις με odin καποιον cfroot kernel η τον deafault που ειχε η ωμεγα 6...θα τους βρεις στα πρωτα post...

 

@paris τσεκαρε στο xda και θα βρεις οτι χρειαζεσαι...αλλιως στειλε μου μην...

 

@panosv μηπως πειραξες τιποτα με το setcpu?

 

@sarpan αν ανεφερεσαι στις καρτελες με τα widgets το ειχα κ εγω και μετα απο ψαξιμο κατεληξα οτι φταινε καποια widgets..πχ program monitor...βεβαια μου εχει τυχει να φταιει και καποιος κερνελ...

 

εχω full trasparent widgets για τον καιρο και το digital clock απλα δεν ξερω αν θα τρεχουν στην 6.1...στην 6 τρεχουν μια χαρα...

αν τα θελεις να τα δοκιμασεις πες μου...

 

ps:καλο χρυσο το tapatalk αλλα αν θες να κανεις πολαπλη απαντηση σου μαμαει τα νευρα:)

 

Sent from my iphone 4

 

Γιώργο thanks φίλε μου είμαι οκ....

Είχα κάνει το εξής που μου είπε ο Γιάννης(ioathe) με το βγαλσιμο/βαλσιμο της μπαταρίας με αποτέλεσμα να δουλέψει το cwm. Τελικά δέν δούλεψε κ με googlarisma είχα βρεί στο xda τα official firmware που έχει ανεβάσει ο Intratech κ λύθηκε το πρόβλημα....

Εδώ για όποιον τα χρειαστεί........

Παντως κ πάλι thanks για το ενδιαφέρον φίλε...............

Edited by paris_rx8
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πάω μα βάλω τον cf root kernel κάι μου βγάζει installation aborted , ενώ ανά το κάνω από την εφαρμογή cwm κάνει απλώς reboot και δεν αλλάζει τον kernel

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

και εγω το ίδιο πρόβλημα έχω.

κάνει reboot το κινητό άλλα ο κερνελ δεν αλλάζει. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...