Jump to content

Διαδικασία εγκατάστασης Mango Update σε όλες τις συσκευές


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να έχουμε πλήρη ελληνικό menu χωρίς να ξεκλειδώσουμε την συσκευή?

Αν όχι υπάρχει κανείς που μπορεί να με βοηθήσει να το κάνω?

Οι οδηγοί, αν και παρέχουν πολλές και χρήσιμες πληροφορίες, για μένα που φαίνονται κινέζικα.

Η συσκευή μου έχει ήδη το mango και δεν την έχω ξεκλειδώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 156
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να έχουμε πλήρη ελληνικό menu χωρίς να ξεκλειδώσουμε την συσκευή?

Αν όχι υπάρχει κανείς που μπορεί να με βοηθήσει να το κάνω?

Οι οδηγοί, αν και παρέχουν πολλές και χρήσιμες πληροφορίες, για μένα που φαίνονται κινέζικα.

Η συσκευή μου έχει ήδη το mango και δεν την έχω ξεκλειδώσει.

Φίλε anmar,

Όσο κινέζικος και να σου φαίνεται ο οδηγός, προσπάθησε να το κάνεις. Κάνε κάθε βήμα με οργανωμένο τρόπο (να έχεις σε μια μεριά, όλα τα αρχεία σου), μέχρι το βήμα που πρέπει να βάλεις τα ελληνικά, στην registry. Εφόσον δεν σε νοιάζει το ξεκλείδωμα, θα γίνει πιο εύκολα από ότι φαντάζεσαι. Πιστά τον οδηγό. Και αν καταφέρεις και το ξεκλειδώσεις, ακόμα καλύτερα για σένα. Αν πάλι όχι, θα έχεις τουλάχιστον "ελληνικό" Mango!

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό γίνεται με το trick για το ελληνικό μενού; Έκανα ακριβώς ότι λέει ο οδηγός (για το trick) αλλά τα Ελληνικά δεν εμφανίζονται με τίποτα στις διαθέσιμες γλώσσες του κινητού...

Έχω το Trophy και του είχα περάσει την RTM πριν διατεθεί επίσημα

Edited by Sotirisko
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό γίνεται με το trick για το ελληνικό μενού; Έκανα ακριβώς ότι λέει ο οδηγός (για το trick) αλλά τα Ελληνικά δεν εμφανίζονται με τίποτα στις διαθέσιμες γλώσσες του κινητού...

Έχω το Trophy και του είχα περάσει την RTM πριν διατεθεί επίσημα

Το ιδιο πρόβλημα έχω και εγώ ...στην Registry έχει περαστεί κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το φλάσαρα από την αρχή γιατί μάλλον είχε κάποιο θέμα το backup μου.. :wacko: Όπως και να έχει, αυτό που αντιμετωπίζω τώρα είναι πως το zune δεν μου εμφανίζει κάποια ενημέρωση.. μου λέει πως έχω το τελευταίο λογισμικό 7008 :lol::lol: .. Καμία ιδέα πως θα το ξεκολλήσω? Κολλοσέ.. τα φώτα σου!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε anmar,

Όσο κινέζικος και να σου φαίνεται ο οδηγός, προσπάθησε να το κάνεις. Κάνε κάθε βήμα με οργανωμένο τρόπο (να έχεις σε μια μεριά, όλα τα αρχεία σου), μέχρι το βήμα που πρέπει να βάλεις τα ελληνικά, στην registry. Εφόσον δεν σε νοιάζει το ξεκλείδωμα, θα γίνει πιο εύκολα από ότι φαντάζεσαι. Πιστά τον οδηγό. Και αν καταφέρεις και το ξεκλειδώσεις, ακόμα καλύτερα για σένα. Αν πάλι όχι, θα έχεις τουλάχιστον "ελληνικό" Mango!

 

Σωστος ...!!!! Και αν εχεις αποριες στη πορεία ρωτάς εδω...

 

Τι στο καλό γίνεται με το trick για το ελληνικό μενού; Έκανα ακριβώς ότι λέει ο οδηγός (για το trick) αλλά τα Ελληνικά δεν εμφανίζονται με τίποτα στις διαθέσιμες γλώσσες του κινητού...

Έχω το Trophy και του είχα περάσει την RTM πριν διατεθεί επίσημα

Το ιδιο πρόβλημα έχω και εγώ ...στην Registry έχει περαστεί κανονικά...

 

Για να δουλεψει το θεμα με τα Ελληνικά πρεπει να το κανουμε πριν :

1) Απο nodo σε MAngo - ΑΥτο ειναι δοκιμασμενο απο μενα και πολους αλλους και δουλευει σωστα

2) Πριν την αναβαθμιση των drivers (ειμαστε σε RTM) - Αυτο δεν το εχω δοκιμασει αλλα ανεφερθηκε στο φορουμ οτι δουλεψε

 

Τελικά το φλάσαρα από την αρχή γιατί μάλλον είχε κάποιο θέμα το backup μου.. :wacko: Όπως και να έχει, αυτό που αντιμετωπίζω τώρα είναι πως το zune δεν μου εμφανίζει κάποια ενημέρωση.. μου λέει πως έχω το τελευταίο λογισμικό 7008 :lol::lol: .. Καμία ιδέα πως θα το ξεκολλήσω? Κολλοσέ.. τα φώτα σου!!!

 

Το μονο που μπορεις να κανεις (εκτος απο το να περιμενεις ) ειναι το κολπο με την διακοπη του ιντερνετ οταν ζητησεις ελεγχο για update sto zune.. Το οποιο δεν πιανει αμεσως ..ισως χρειαστει να το κανεις πολλες φορες αλλα στο τελος δουλευει

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλεψει το θεμα με τα Ελληνικά πρεπει να το κανουμε πριν :

2) Πριν την αναβαθμιση των drivers (ειμαστε σε RTM) - Αυτο δεν το εχω δοκιμασει αλλα ανεφερθηκε στο φορουμ οτι δουλεψε

Αυτό δοκίμασα εγώ αλλά δεν κατάφερα να έχω τα Ελληνικά στις γλώσσες του μενού...

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Σωστος ...!!!! Και αν εχεις αποριες στη πορεία ρωτάς εδω...

 

 

Επειδή αποφάσισα να ...μάθω κινέζικα θα παρακαλούσα που θα βρώ (link) την σωστή rom για HD7 για να

τα κάνω από την αρχή σύμφωνα με οδηγό?

Τι πρέπει να προσέξω για να έχω τουλάχιστον ...τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει 2 φορές τη διαδικασία ολόκληρη αλλά δεν μπορώ να καταφέρω να την κρατήσω ξεκλείδωτη για όταν πάω σε MANGO.....

Κάνω όλες τις διαδικασίες και πάω σε NODO ξεκλείδωτη χωρίς να ξανά κλειδώσει αφού κάνω όμως το update

σε NODO πρέπει να κάνω τίποτα άλλο η να συνεχίσω στα υπόλοιπα μέχρι ΜΑΝGO????Γιατί αφού πάω σε NODO συνεχίζω για MANGO χωρίς φώς!!!!!

Edited by neratzoulis
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει 2 φορές τη διαδικασία ολόκληρη αλλά δεν μπορώ να καταφέρω να την κρατήσω ξεκλείδωτη για όταν πάω σε MANGO.....

Κάνω όλες τις διαδικασίες και πάω σε NODO ξεκλείδωτη χωρίς να ξανά κλειδώσει αφού κάνω όμως το update

σε NODO πρέπει να κάνω τίποτα άλλο η να συνεχίσω στα υπόλοιπα μέχρι ΜΑΝGO????Γιατί αφού πάω σε NODO συνεχίζω για MANGO χωρίς φώς!!!!!

 

Μία από τα ίδια Κολοσσέ.. Τελικά ύστερα από 2 φορμαρίσματα και αφού ξεκόλλησε και το zune, πάλι κλειδωμένος είμαι.. Το τρικ με τα ελληνικά τουλάχιστον δούλεψε ;).. Εάν μπορείς να βοηθήσεις, θα είμαστε μια χαρά.. Ως τη NoDo είμαι ξεκλείδωτος, μετά που γίνονται τα 2 Updates, κλειδώνει.. Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το φλάσαρα από την αρχή γιατί μάλλον είχε κάποιο θέμα το backup μου.. :wacko: Όπως και να έχει, αυτό που αντιμετωπίζω τώρα είναι πως το zune δεν μου εμφανίζει κάποια ενημέρωση.. μου λέει πως έχω το τελευταίο λογισμικό 7008 :lol::lol: .. Καμία ιδέα πως θα το ξεκολλήσω? Κολλοσέ.. τα φώτα σου!!!

 

Force update με καλώδιο. Κι εγώ flashara στο LG γιατί έπαιρνα ένα error και δε μου έβρισκε καμία. Όλες με force και αποσύνδεση καλωδίου τις έκανα.

 

Edit: Μια ερώτηση παιδιά. Εγώ αναγκάστηκα να κάνω flash την Open Europe Rom διότι ήμουν από αυτούς που επαιρναν το Update Error με τις LG συσκευές. Ξεκίνησα από 7004 δηλαδή. Όταν έφτασα 7403 έκανε μόνο Update στο Mango, δεν είδα να περνάει κάτι άλλο. Να δοκιμάσω να κάνω force update με καλώδιο μήπως έχει μείνει το firmware update απέραστο; Ή μήπως για όσους ήταν από χαμηλότερες εκδόσεις και δεν ήταν στην RTM τα περνάει όλα μαζί με το νέο LG update?

Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό γίνεται με το trick για το ελληνικό μενού; Έκανα ακριβώς ότι λέει ο οδηγός (για το trick) αλλά τα Ελληνικά δεν εμφανίζονται με τίποτα στις διαθέσιμες γλώσσες του κινητού...

Έχω το Trophy και του είχα περάσει την RTM πριν διατεθεί επίσημα

 

Έχω κάνει 2 φορές τη διαδικασία ολόκληρη αλλά δεν μπορώ να καταφέρω να την κρατήσω ξεκλείδωτη για όταν πάω σε MANGO.....

Κάνω όλες τις διαδικασίες και πάω σε NODO ξεκλείδωτη χωρίς να ξανά κλειδώσει αφού κάνω όμως το update

σε NODO πρέπει να κάνω τίποτα άλλο η να συνεχίσω στα υπόλοιπα μέχρι ΜΑΝGO????Γιατί αφού πάω σε NODO συνεχίζω για MANGO χωρίς φώς!!!!!

 

Μία από τα ίδια Κολοσσέ.. Τελικά ύστερα από 2 φορμαρίσματα και αφού ξεκόλλησε και το zune, πάλι κλειδωμένος είμαι.. Το τρικ με τα ελληνικά τουλάχιστον δούλεψε ;).. Εάν μπορείς να βοηθήσεις, θα είμαστε μια χαρά.. Ως τη NoDo είμαι ξεκλείδωτος, μετά που γίνονται τα 2 Updates, κλειδώνει.. Τι να πω..

 

Περιεργο ...

Οταν μπαινετε την πρωτη φορα σε Mango πρεπει να μην ειναι συνδεδεμενο το τηλ στο USb και ΠΡΙΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ να τρεξουμε το HTC connection setup..Και να το αφησουμε να τελειωσει και να πει ΟΚ.

Το κανουμε αυτο ???

 

Επίσης επιμενω για το αρχειο customclear.provxml.txt ...

Καποιος φιλος που ζητησε βοηθεια μου ελεγε οτι ειναι 640ΚΒ !!! ΠΡΟΣΟΧΗ...!!!! Το αρχειο δεν ειναι ουτε 1ΚΒ....

Το ξαναδινω για αλλη μια φορα...Οποιοδηποτε αλλο εχετε πιθανον να μην δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο ...

Οταν μπαινετε την πρωτη φορα σε Mango πρεπει να μην ειναι συνδεδεμενο το τηλ στο USb και ΠΡΙΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ να τρεξουμε το HTC connection setup..Και να το αφησουμε να τελειωσει και να πει ΟΚ.

Το κανουμε αυτο ???

 

Κάπου εκεί πρέπει να το χάνουμε.. Εγώ κάνω τα εξής..

 

* 11. Επόμενο βήμα είναι να στείλουμε με mail στον εαυτό μας (όπως πριν με το certificate) το αρχείο customclear.provxml.txt. Ανοίξτε από το κινητό σας το mail που στείλατε και πατήστε επάνω στο αρχείο customclear.provxml.txt για να γίνει download. Περιμένετε λιγο (στην οθόνη δεν φαίνεται τίποτα) αλλά όταν κατεβεί πατήστε για να ανοίξει από το Word. Εδώ μην αλλάξετε τίποτα και πατήστε τις 3 τελίτσες και από το μενού διαλέξτε save as και πατήστε ΟΚ να σωθεί.

 

Ανοίγετε στο τηλέφωνο το πρόγραμμά Τouchexplorer και πηγαίνετε στον κατάλογο \My documents. Εκεί υπάρχει το αρχείο που σώσαμε πριν και πρέπει να το κάνετε rename από CustClear.provxml.txt σε CustClear.provxml και μετά να το αντιγράψετε στον κατάλογο windows.

 

* 12. Να είστε βέβαιοι οτι το αρχείο είναι στον κατάλογο windows.

Αφαιρέστε την εφαρμογή Connection setup της HTC και από το MarketPlace βάλτε την τελευταία έκδοση της. Αν δεν υπάρχει στις εφαρμογές HTC κάντε αναζήτηση και θα την βρείτε. Ανοίξτε την εφαρμογή Connection setup επιλέξτε τον πάροχο σας και πατήστε ΟΚ… μετά από λιγο θα σας βγάλει μήνυμα ότι τελείωσε και με το done θα κλείσει..

Αν πήγαν όλα καλά έχει ξεκλειδώσει (χωρίς να μπορεί να ξανακλειδώσει) το τηλέφωνο σας.

 

* 14. Εδώ θα πρέπει να κάνουμε μια διόρθωση στη registry για να μπορούμε να έχουμε στο Mango και Ελληνικά. Με το πρόγραμμα Registry Editor που εγκαταστήσαμε πριν ανοίγουμε την Registry και πάμε στο \HKLM\MUI\Available και εκεί έχει τις 5 βασικές γλώσσες. Προσθέτουμε ένα νέο πεδίο με όνομα «0408» και τιμή «Greek» σαν string... Βγείτε από τον Registry Editor και μπείτε πάλι να βεβαιωθείτε ότι έχει καταχωρηθεί η τιμή για τα Ελληνικά.

 

Αυτά όσο είμαι σε NoDo ξεκλείδωτος από ChevronWP7. Μετά και αφού κάνω τα 2 παραπάνω updates κλειδώνει..

Πρέπει να κάνω το 11 πρίν και το 12 να γίνει αφού μπω σε Mango? Πρέπει δηλαδή να το αποσυνδέσω από το PC στο τελευταίο restart που κάνει, ενώ έχει μπει πλέον σε Mango?

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκεί πρέπει να το χάνουμε.. Εγώ κάνω τα εξής..

.................

Αυτά όσο είμαι σε NoDo ξεκλείδωτος από ChevronWP7. Μετά και αφού κάνω τα 2 παραπάνω updates κλειδώνει..

Πρέπει να κάνω το 11 πρίν και το 12 να γίνει αφού μπω σε Mango? Πρέπει δηλαδή να το αποσυνδέσω από το PC στο τελευταίο restart που κάνει, ενώ έχει μπει πλέον σε Mango?

 

Ναι και βεβαιωσου οτι το αρχειο ειναι αυτο που εδωσα ....Ειναι πολυ σημαντικο αυτο

Link to comment
Share on other sites

"Να σου δώσω ένα παράδειγμα μπας και καταλάβεις...

Έχεις 1 εκατομμύριο ευρώ στην τράπεζα, σε ένα ειδικό κλειστό αμοιβαίο κεφάλαιο, το οποίο δεσμεύεσαι να μην σπάσεις. Και έρχομαι εγώ και σε λέω ανεπρόκοπο που δεν EXΕΙΣ ούτε δεκάρα τσακιστή... Έχω δίκιο??? ΟΧΙ. Ελληνικά ξέρουμε... To Mango Ε Χ Ε Ι ελληνικά, δεν φύτρωσαν αυτόματα με μια απλή αλλαγή ενός registry key."

 

"σε αντίθεση με κάτι troll των 8 και 40 post."

 

Το παράδειγμα σου είναι μια μπούρδα και μιση @chemeng. (Στο στρατό της δεκαετίας 70 πηγες και σου έχουν μείνει απωθημένα με παλιούς και νέους?)

 

Αυτή ήταν η σωστή ΣΟΥ απάντηση και οποιος κατάλαβε κατάλαβε.... "σέβομαι τη δουλειά του, τους οδηγούς του, την προσφορά σε αυτό το φόρουμ"

Θα παρακαλέσω να μην συνεχιστεί αυτό το ύφος και να σταματήσει εδώ γιατί δεν θα ήθελα να εφαρμόσω στρατιωτικές μεθόδους.

Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκεί πρέπει να το χάνουμε.. Εγώ κάνω τα εξής..

 

* 12. Να είστε βέβαιοι οτι το αρχείο είναι στον κατάλογο windows.

Αφαιρέστε την εφαρμογή Connection setup της HTC και από το MarketPlace βάλτε την τελευταία έκδοση της. Αν δεν υπάρχει στις εφαρμογές HTC κάντε αναζήτηση και θα την βρείτε. Ανοίξτε την εφαρμογή Connection setup επιλέξτε τον πάροχο σας και πατήστε ΟΚ… μετά από λιγο θα σας βγάλει μήνυμα ότι τελείωσε και με το done θα κλείσει..

Αν πήγαν όλα καλά έχει ξεκλειδώσει (χωρίς να μπορεί να ξανακλειδώσει) το τηλέφωνο σας.

 

Αυτά όσο είμαι σε NoDo ξεκλείδωτος από ChevronWP7. Μετά και αφού κάνω τα 2 παραπάνω updates κλειδώνει..

Πρέπει να κάνω το 11 πρίν και το 12 να γίνει αφού μπω σε Mango? Πρέπει δηλαδή να το αποσυνδέσω από το PC στο τελευταίο restart που κάνει, ενώ έχει μπει πλέον σε Mango?

 

Εγώ εδώ έχω πρόβλημα. Αν διαγράψω την εφαρμογή connection setup και προτού κάνω update σε mango δεν με αφήνει να μπω στο marketplace λέγοντας ότι δεν είναι διαθέσιμο για την τοποθεσία μου. Έχω .com λογαριασμό και μέχρι πριν mango εποχή δεν είχα πρόβλημα. Οπότε δεν μπορώ να ακολουθήσω την διαδικασία εκτός αν βρεθεί .xap αρχείο και το περάσω μέσα από τον υπολογιστή.

Κάτι που επίσης δεν ήξερα είναι ότι στην πρώτη εκκίνηση του mango δεν πρέπει να είμαστε συνδεδεμένοι και ότι πρέπει να ξανατρέξουμε το connection setup.

Και κάτι τελευταίο: το advanced configuration για mango υπάρχει; Γιατί θέλω να αλλάζω theme συνέχεια. Μα δεν υπάρχει μια απλή εφαρμογή να το κάνει να μην παιδεύομαι με ξεκλειδώματα;

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ έχω πρόβλημα. Αν διαγράψω την εφαρμογή connection setup και προτού κάνω update σε mango δεν με αφήνει να μπω στο marketplace λέγοντας ότι δεν είναι διαθέσιμο για την τοποθεσία μου. Έχω .com λογαριασμό και μέχρι πριν mango εποχή δεν είχα πρόβλημα. Οπότε δεν μπορώ να ακολουθήσω την διαδικασία εκτός αν βρεθεί .xap αρχείο και το περάσω μέσα από τον υπολογιστή.

Κάτι που επίσης δεν ήξερα είναι ότι στην πρώτη εκκίνηση του mango δεν πρέπει να είμαστε συνδεδεμένοι και ότι πρέπει να ξανατρέξουμε το connection setup.

Και κάτι τελευταίο: το advanced configuration για mango υπάρχει; Γιατί θέλω να αλλάζω theme συνέχεια. Μα δεν υπάρχει μια απλή εφαρμογή να το κάνει να μην παιδεύομαι με ξεκλειδώματα;

 

Και εγώ κάπως έτσι είμαι .. έχω χαθεί λίγο.. Το φλάσαρα πάλι, το έχω ξεκλειδώσει με Cheveron7 και έχω αντιγράψει και το CustClear.provxml αλλά δεν έχω τρέξει το connection setup.. Θα μπω σε NoDo να δω εάν είμαι ξεκλείδωτος ακόμα και στη συνέχεια εάν όλα είναι οκ, προχωράω για Mango αποσυνδέοντας στο τέλος το κινητό απο το PC και τρέχοντας το Connection Setup Που θα του έχω βάλει από τη NoDO.. :D Άντε να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, είμαι σε DFT ROM οπότε και θέλω να κάνω όλη τη διαδικασία από την αρχή...

 

Έχω το HD7 και έχω κατεβάσει από τους xda 2 ROM

 

RUU_Schubert_HTC_Europe_1.54.401.01_Radio_5.51.09.29_22.32.50.10U_by_ansar

RUU_Schubert_O2_UK_1.19.206.01_Radio_5.51.09.06a_22.30.50.09U_by_ansar

 

για να γυρίσω σε 7004 ή 7008...

 

Όταν πάω να φλασάρω αυτές και στις 2 μου βγάζει

ERROR 254 INVALID VENDOR ID. Μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, είμαι σε DFT ROM οπότε και θέλω να κάνω όλη τη διαδικασία από την αρχή...

 

Έχω το HD7 και έχω κατεβάσει από τους xda 2 ROM

 

RUU_Schubert_HTC_Europe_1.54.401.01_Radio_5.51.09.29_22.32.50.10U_by_ansar

RUU_Schubert_O2_UK_1.19.206.01_Radio_5.51.09.06a_22.30.50.09U_by_ansar

 

για να γυρίσω σε 7004 ή 7008...

 

Όταν πάω να φλασάρω αυτές και στις 2 μου βγάζει

ERROR 254 INVALID VENDOR ID. Μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει;;;

 

Πηγαινε settings/sbout/moreinfo και γραψε εδω ολες τις πληροφοριες που εχει εκει να σου πω πια ΡΟΜ καινει για το κινητο σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάφερα Colossus.. Άσε που στο marketplace μου λεει πως το connection setup δεν είναι συμβατο με την έκδοση μου.. Έχω φτάσει στην 7.10 (7720), αυτή είναι η τελική? Τι άλλο μπορεί να γίνει? Κάποια ενημερωμένη ROM όπως ΑΥΤΗ θα κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάφερα Colossus.. Άσε που στο marketplace μου λεει πως το connection setup δεν είναι συμβατο με την έκδοση μου.. Έχω φτάσει στην 7.10 (7720), αυτή είναι η τελική? Τι άλλο μπορεί να γίνει? Κάποια ενημερωμένη ROM όπως ΑΥΤΗ θα κάνει?

 

Η 7720 ειναι η τελικη ..Αν εχεις μεταφερει απο πριν το αρχειο στον καταλογο Windows ...σβησε το connection setup και ξαναβαλτο και μετα δοκιμασε παλι

 

Η ΡΟΜ που λες ειναι η σωστη ..Δεν την εχω δοκιμασει ομως και δεν ειμαι σιγουρος οτι θα εχει και τους τελευταιους drivres tis HTC

Kαι πρεπει να βαλεις και RSPL πρωτα ..(Εχω ανεβασει οδηγο για αυτο)

 

EDIT: Τωρα βλέπω οτι εχει ενσωματωσει και το νεο firmware ...Ισως ειναι πληρης γιατι λεει οτι θα γινεται update και απο το zune στο μελλον...

Μπορει να ειναι μια λυση για οσους εχουν προβλημα με το ξεκλειδωμα αυτη η ΡΟΜ

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Η 7720 ειναι η τελικη ..Αν εχεις μεταφερει απο πριν το αρχειο στον καταλογο Windows ...σβησε το connection setup και ξαναβαλτο και μετα δοκιμασε παλι

 

Η ΡΟΜ που λες ειναι η σωστη ..Δεν την εχω δοκιμασει ομως και δεν ειμαι σιγουρος οτι θα εχει και τους τελευταιους drivres tis HTC

Kαι πρεπει να βαλεις και RSPL πρωτα ..(Εχω ανεβασει οδηγο για αυτο)

 

EDIT: Τωρα βλέπω οτι εχει ενσωματωσει και το νεο firmware ...Ισως ειναι πληρης γιατι λεει οτι θα γινεται update και απο το zune στο μελλον...

Μπορει να ειναι μια λυση για οσους εχουν προβλημα με το ξεκλειδωμα αυτη η ΡΟΜ

 

Το έσβησα και το ξαναέβαλα αλλά τζίφος.. Δεν ξέρω για ποιό λόγο δεν έπιασε αυτή τη φορά.. Το είχα μεταφέρει κανονικά το αρχείο.. Τέλος πάντων. Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!.. Καλή συνέχεια :)

 

EDIT: Έχω SPL-4.6.2250.0(129185) , ποιά επιλογή πρέπει να διαλέξω? Γιατί έχει 2-3 που ξεκινάνε με 1.10 .. μην το διαλύσω το κινητάκι.. Κρίμα είναι..

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Colossus διευκρίνησε αν σου είναι εύκολο λίγο την διαδικασία αποσύνδεσης όταν μπούμε σε μανγκο... θα πρέπει να τρέξουμε το connection setup στο πρώτο restart που θα κάνει το zune ή στο δεύτερο?? Επίσης to connection setup να υπάρχει πριν πάμε σε mango ή να το έχουμε σβήσει...

και κάτι τρίτο ... εαν είμαστε σε nodo ξεκλείδωτοι και πάμε mango και κλειδώσει.. εάν πάμε μέσω zune επαναφορά προηγούμενης έκδοσης θα πάει nodo ξεκλείδωτο??

Τhanks for your time!

Link to comment
Share on other sites

Colossus διευκρίνησε αν σου είναι εύκολο λίγο την διαδικασία αποσύνδεσης όταν μπούμε σε μανγκο... θα πρέπει να τρέξουμε το connection setup στο πρώτο restart που θα κάνει το zune ή στο δεύτερο?? Επίσης to connection setup να υπάρχει πριν πάμε σε mango ή να το έχουμε σβήσει...

και κάτι τρίτο ... εαν είμαστε σε nodo ξεκλείδωτοι και πάμε mango και κλειδώσει.. εάν πάμε μέσω zune επαναφορά προηγούμενης έκδοσης θα πάει nodo ξεκλείδωτο??

Τhanks for your time!

 

Μολις το κινητο κανει restart για να μπει σε Mango αφαιρουμε το usb (πριν μπει μεσα) για να μην συνδεθει στο zune

To connection setup το τρεχουμε μολις μπουμε σε mango το πρωτο πραγμα που κανουμε..

Αν επαναφερεις το backup θα πας σε nodo οπως ησουν (ξεκλειδωτος)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...