Jump to content

Διαδικασία εγκατάστασης Mango Update σε όλες τις συσκευές


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω οταν ανοιγω το touchexplorer μου λεει μονο πανω σαν τιτλο my divice και τπτ αλλο ουτε φακελους ουτε τπτ!!!!!!!και οταν παω στην registry και κανω αυτα για τα ελληνικα δεν μου δεχεται την value 0408 με data Greek!!!! ΓΤ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΟ!!!(LG Optimus7 εχω)...και μετα απο αυτα τα βηματα τι πρεπει να κανω για να το βαλω??εχω νοδο 7392...HELP!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 156
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα ότι ακριβώς έκανες και εσύ αλλά μετά το HTC update δεν υπάρχουν τα Ελληνικά στις διαθέσιμες γλώσσες...

 

Υ.Γ. Για να βάλουμε Ελληνικά, πρέπει το πρωτεύον Hotamail account να είναι .gr ή δεν παίζει ρόλο;

 

Οχι δεν εχει σχεση το εμαιλ με τα Ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν ανοιγω το touchexplorer μου λεει μονο πανω σαν τιτλο my divice και τπτ αλλο ουτε φακελους ουτε τπτ!!!!!!!και οταν παω στην registry και κανω αυτα για τα ελληνικα δεν μου δεχεται την value 0408 με data Greek!!!! ΓΤ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΟ!!!(LG Optimus7 εχω)...και μετα απο αυτα τα βηματα τι πρεπει να κανω για να το βαλω??εχω νοδο 7392...HELP!

 

Σβησε τον explorer και βαλτον πάλι και θα εισαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την mdf.πηγα πισω στην 7004 ξεκλειδωσα...δεν μπορω να βρω την διαδρομη για τα ελληνικα αλλα ειπα ας προσπαθησω,μου εβγαλε update το εκανα και πηγα στην 7008.απο εκει και περα δεν μου εμφανιζει τα υπολοιπα update...τι επανεκινησεις,τι χαδια τιποτα

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει σχεση το εμαιλ με τα Ελληνικά

 

Μήπως παίζει ρόλο σε ποια χώρα έχουμε τον υπολογιστή μας; Επειδή εγώ τον έχω σε ΗΠΑ για να έχω όλες τις λειτουργίες του Zune...

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

κατι παραξενω δεν μπορω να περασω σχεδον καμια εφαρμογη! px το registry editor μου λεει το xap installer οτι ειμαι κλειδωμενος! εχω developer unlock device... τι γινετε? δικες μ εφαρμογες περναο μια χαρα!!! με τις αλλες? ξερει κανεισ τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

κατι παραξενω δεν μπορω να περασω σχεδον καμια εφαρμογη! px το registry editor μου λεει το xap installer οτι ειμαι κλειδωμενος! εχω developer unlock device... τι γινετε? δικες μ εφαρμογες περναο μια χαρα!!! με τις αλλες? ξερει κανεισ τι παιζει?

Είσαι σίγουρος ότι δεν περνάνε; Επειδή και εμένα μου βγάζει το μήνυμα σφάλματος αλλά τελικά τις περνάει τις εφαρμογές...

 

Υ.Γ. Όποιος μπορεί να με βοηθήσει με το πώς να βάλω Ελληνικά στην RTM, χωρίς να πάω πίσω σε NoDo ας μου πει

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Πως θα περάσω το registry editor στην συσκευή;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν περνάνε; Επειδή και εμένα μου βγάζει το μήνυμα σφάλματος αλλά τελικά τις περνάει τις εφαρμογές...

 

Υ.Γ. Όποιος μπορεί να με βοηθήσει με το πώς να βάλω Ελληνικά στην RTM, χωρίς να πάω πίσω σε NoDo ας μου πει

 

ναι σιγουρος πηγα να περασω παιχνιδια δεν τα περασε το registry editor οχι, δεν ξερω τι παιζει.... με το registy editor κανε το τρικ και θα εχεις λογικα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρος πηγα να περασω παιχνιδια δεν τα περασε το registry editor οχι, δεν ξερω τι παιζει.... με το registy editor κανε το τρικ και θα εχεις λογικα ελληνικα

 

Έκανα το trick και μετά έκανα και το τελευταίο htc update αλλά δεν έχει Ελληνικά στις διαθέσιμες γλώσσες, έχει μόνο τις 5 άλλες γλώσσες...

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Ειχα την mdf.πηγα πισω στην 7004 ξεκλειδωσα...δεν μπορω να βρω την διαδρομη για τα ελληνικα αλλα ειπα ας προσπαθησω,μου εβγαλε update το εκανα και πηγα στην 7008.απο εκει και περα δεν μου εμφανιζει τα υπολοιπα update...τι επανεκινησεις,τι χαδια τιποτα

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Για να κανεις την προσθηκη στο registry πρεπει να βαλεις την τελευταια εκδοση του προγραμματος ( το εχω βαλει στο τελος του 1ου ποστ).

 

Για το update η περιμενεις ..η προσπαθεις με το κολπο της διακοπης τους internet οταν κανεις ελεγχο update apo to zune...

Δεν θα το πετυχεις με την πρωτη ..ΘΕλει πολλες προσπαθειες

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια απλη απαντηση για απλους χρηστες εχει βγει το update ουτε κολπα ουτε τιποτα απλα εχει βγει?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια απλη απαντηση για απλους χρηστες εχει βγει το update ουτε κολπα ουτε τιποτα απλα εχει βγει?

 

Για το δικο μου που εινα Γερμανικο η αναβαθμηση περασε κανονικα χωρις κολπα!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια απλη απαντηση για απλους χρηστες εχει βγει το update ουτε κολπα ουτε τιποτα απλα εχει βγει?

 

Για το δικο μου που εινα Γερμανικο η αναβαθμηση περασε κανονικα χωρις κολπα!

 

Και εγω εκανα 3 trophy σημερα που ηταν απο vodafone ..Χωρις κολπα και χωρις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις τελείωσα την αναβάθμιση σε LG, για να δει την αναβάθμιση αναγκάστηκα να κάνω reset στο κινητό άλλα δεν πειράζει μικρο το κακό.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν τα εκανες σωστα ...Δεν υπαρχει τροπος ..

Αν κλειδωσε πρεπει να πας σε 7008 για να το ξεκλειδωσεις (ολος ο δηγος απο την αρχη)

 

Για καλή μου τύχη είχα κρατήσει ένα backup όταν πρωοαναβάθμησα το κινητό σε NoDo.. οπότε έκανα ένα restore και ξαναβάζω τις τελευταίες ενημερώσεις ελπίζοντας να το κάνω σωστά αυτή τη φορά..!

Link to comment
Share on other sites

Για καλή μου τύχη είχα κρατήσει ένα backup όταν πρωοαναβάθμησα το κινητό σε NoDo.. οπότε έκανα ένα restore και ξαναβάζω τις τελευταίες ενημερώσεις ελπίζοντας να το κάνω σωστά αυτή τη φορά..!

 

Aκολουθησε κατα γραμμα και τη σειρα τον οδηγο ..και θα εισαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

@colossus_r Έχεις καταφέρει να βάλεις Ελληνικό μενού σε κινητό με RTM με την χρήση του Registry Editor 1.2.0.0 χωρίς να πας πίσω σε NoDo;
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ο οδηγος δεν κανει οπως λεει ο τιτλος για ολες τις συσκευες.

 

Και το λεω αυτο γιατι ουτε το registry editor (δεν κανει save την νεα καταχωρηση) ουτε το touchexplorer (δεν εμφανιζει τιποτα) δουλευουν σε OPTIMUS 7.

 

Απο οτι διαβαζω οι δυο αυτες εφαρμογες κανουν μονο για HTC.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

αμα βαλουμε με το registry tweak το ελληνικο μενου μετα θα μπορουμε να αλλαξουμε την γλωσσα του μενου αμα θελουμε σε αγγλικα;
Link to comment
Share on other sites

αμα βαλουμε με το registry tweak το ελληνικο μενου μετα θα μπορουμε να αλλαξουμε την γλωσσα του μενου αμα θελουμε σε αγγλικα;

ναι μεσα απο τις ρυθμισεις τα αλαζεις οποτε θες

Link to comment
Share on other sites

ναι μεσα απο τις ρυθμισεις τα αλαζεις οποτε θες

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση, παω να κανω hard reset γιατι δεν ειχε μεσα το mail το ελληνικο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση, παω να κανω hard reset γιατι δεν ειχε μεσα το mail το ελληνικο

 

αυτο με το μαιλ δεν το εχω καταλαβει, τι ενοεις ελληνικο? πηγαινε στις ρυθμισεις απο το pc σου στο windows live και αλαξε το region, εκτος αν εχεις.gr που δεν ξερω τι παιζει, για να μιην κανει hard reset τσαμπα

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το μαιλ δεν το εχω καταλαβει, τι ενοεις ελληνικο? πηγαινε στις ρυθμισεις απο το pc σου στο windows live και αλαξε το region, εκτος αν εχεις.gr που δεν ξερω τι παιζει, για να μιην κανει hard reset τσαμπα

 

δεν εχει σημασια, ουτως η αλλος θελω να βαλω αλλο μαιλ

το marketplace στο κινητο δεν ειναι ελληνικο οπως ουτε οι εφαρμογες τις lg, γιατι;

Link to comment
Share on other sites

"Να σου δώσω ένα παράδειγμα μπας και καταλάβεις...

Έχεις 1 εκατομμύριο ευρώ στην τράπεζα, σε ένα ειδικό κλειστό αμοιβαίο κεφάλαιο, το οποίο δεσμεύεσαι να μην σπάσεις. Και έρχομαι εγώ και σε λέω ανεπρόκοπο που δεν EXΕΙΣ ούτε δεκάρα τσακιστή... Έχω δίκιο??? ΟΧΙ. Ελληνικά ξέρουμε... To Mango Ε Χ Ε Ι ελληνικά, δεν φύτρωσαν αυτόματα με μια απλή αλλαγή ενός registry key."

 

"σε αντίθεση με κάτι troll των 8 και 40 post."

 

Το παράδειγμα σου είναι μια μπούρδα και μιση @chemeng. (Στο στρατό της δεκαετίας 70 πηγες και σου έχουν μείνει απωθημένα με παλιούς και νέους?)

 

Αυτή ήταν η σωστή ΣΟΥ απάντηση και οποιος κατάλαβε κατάλαβε.... "σέβομαι τη δουλειά του, τους οδηγούς του, την προσφορά σε αυτό το φόρουμ"

Edited by Ctg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...