Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia W (I8350)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια διαβασα σε αλλο σαιτ οτι εβαλαν στο samsung omnia το garmin και αλλος το destinator 7

γινετε αυτο ....?

 

εδω το λεει σελιδες 1-2

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=14135

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η συζήτηση είναι ΑΡΧΑΙΑ, από το 2009.

 

Το έψαξα και δυστύχως ΜΟΝΟ τα Νόκια έχουν πλοήγηση στα Ελληνικά, με το Nokia Drive... οπότε...

 

ή μόνη λύση...ξεκλείδωμα και εγκατάσταση Nokia Drive;;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαβασα σε αλλο σαιτ οτι εβαλαν στο samsung omnia το garmin και αλλος το destinator 7

γινετε αυτο ....?

 

εδω το λεει σελιδες 1-2

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=14135

 

Αυτο που γραφουν ειναι για το παλιο το omnia (i-900) με android λειτουργικο. Για το W υπαρχει στο marketplace το navigon με πληρωμη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, σήμερα μόλις πήρα απο το eclick θήκη και screen protectοr για το omnia.. είναι η θήκη της case mate και είναι σιλικόνης και με πλαστική επικάληψη μαζί πίσω..η προστασία οθόνης είναι πολύ ποιοτήκη και ταιριάζει γάντι..γενικά προστατεύει φουλ το κινητό και το κάνει πολύ πιο στιβαρό. είναι ότι καλυτερο σε θήκη που έχω πάρει ποτέ σε κινητό..βέβαια το πακέτο είναι ακριβό, δηλάδή στα 28 ευρώ...αλλά για μένα αξίζει είναι σαν body kit..
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, σήμερα μόλις πήρα απο το eclick θήκη και screen protectοr για το omnia.. είναι η θήκη της case mate και είναι σιλικόνης και με πλαστική επικάληψη μαζί πίσω..η προστασία οθόνης είναι πολύ ποιοτήκη και ταιριάζει γάντι..γενικά προστατεύει φουλ το κινητό και το κάνει πολύ πιο στιβαρό. είναι ότι καλυτερο σε θήκη που έχω πάρει ποτέ σε κινητό..βέβαια το πακέτο είναι ακριβό, δηλάδή στα 28 ευρώ...αλλά για μένα αξίζει είναι σαν body kit..

 

Μιας ανέφερες για θήκη,αυτή την βδομάδα το δικό μου έφαγε τις πρώτες του "σοβαρές" τούμπες. :worry:

Η πρώτη ήταν από το σύνθετο και έπεσε πάνω σε χαλί,δεν ήταν δλδ πολύ δυνατή.Φυσικά έφυγε το πίσω καπάκι και μπαταρία,αλλά οκ.

Η δεύτερη ήταν και η πιο βαρβάτη μιας και μου έπεσε καθώς ξεκλείδωνα την εξώπορτα,και προσγειώθηκε με την οθόνη(με αρκετή δύναμη) πάνω στο μάρμαρο.Φυσικά και πάλι φύγανε καπάκια και μπαταρίες.Όλα τα παραπάνω γίνανε χωρίς να έχω ούτε θήκη ούτε καν screen protector και το κινητό δεν έπαθε το παραμικρό!(ευτυχώς παναγία μου :D)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια διαβασα σε αλλο σαιτ οτι εβαλαν στο samsung omnia το garmin και αλλος το destinator 7

γινετε αυτο ....?

 

εδω το λεει σελιδες 1-2

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=14135

 

Είναι για διαφορετική συσκευή με εντελώς διαφορετικό λειτουργικό. Δεν υπάρχει κάτι να ασχοληθείς εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλά έβαλα να καθαρίσω λίγο το κινητό με πανάκι και ajax για τα τζάμια :P και ξεκόλληξσε λίγο το χρώμα από το ακουστικό που είναι μαύρο και έγινε μεταλλικο...
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

καλά έβαλα να καθαρίσω λίγο το κινητό με πανάκι και ajax για τα τζάμια :P και ξεκόλληξσε λίγο το χρώμα από το ακουστικό που είναι μαύρο και έγινε μεταλλικο...

 

Ε, όχι και ajax στο κινητό.. :blink:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

που να το ήξερα :P

 

Ε, καλά. Δε "στη λέω" κιόλας. Εγώ την είχα πατήσει με οινόπνευμα και μια κινεζική πρόσοψη για το 3210. Από γκρι/ασημί την είχα κάνει λευκή. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

νεράκι σαν αυτό που βαζουμε στα ατμοσιδερα (απεσταγμενο) και φυσικά με καλά στυμένο πανί κατα προτίμηση σαν τα ασπρα φανελάκια που φοράμε, το αζαξ πως σας ηρθε ρε παιδια ως ιδεα;

 

Υπαρχει καποια εφαρμογή που να μας δειχνει πόσο τις εκατό καταναλώνει μια εφαρμογή απο την μπαταρία; οχι ποση μνημη

 

καποιος τροπος να μην κλεινει το wifi οταν κλειενι η οθόνη; δεν γινεται να το εχω συνεχεια στην φόρτιση γιατι μονον ετσι μενει ανοιχτό, δεν υπάρχει η επιλογη never στην επιλογη χρόνου απενεργοποίησης της οθόνης

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by spartacus
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογή που να μας δειχνει πόσο τις εκατό καταναλώνει μια εφαρμογή απο την μπαταρία; οχι ποση μνημη

 

Αν και δεν εχω ψάξει για τέτοια εφαρμογή ακόμα, δοκίμασε να ψάξεις για Battery Info ή Battery Monitor. :) Στο Nokia Store για Symbian πάντως, έτσι λέγονταν οι συγκεκριμένες εφαρμογές..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω εμα προβλημα τωρα τελευταια με το κινητο,καμια φορα δεν μπαινει σε αναμονη,δηλαδη δεν απενεργοποιειτε η οθονη.

Υπαρχει καμια συμβουλη στο τι θα πρεπει να κανω,για να εξαλειφθει τελιως αυτο το μικρο προβληματακι?ευχαριστω.

Αυτο παρουσιαζεται μετα απο τηλεφωνικη κληση απο οτι καταλαβα,και το προβλημα φτιαχνει μετα απο μια επανακινηση του τηλεφωνου.

Edited by spartan30gr
Link to comment
Share on other sites

Στενοχωρήθηκα που δεν πρόλαβα το κινητό στα 200 ευρώ στο πλαίσιο:( η πλάκα είναι ότι ένας πωλητής μου είπε ότι είχαν κομμάτια αλλά τα επέστρεψαν πίσω στη |Samsung:wacko::confused::blink::worry:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Στενοχωρήθηκα που δεν πρόλαβα το κινητό στα 200 ευρώ στο πλαίσιο:( η πλάκα είναι ότι ένας πωλητής μου είπε ότι είχαν κομμάτια αλλά τα επέστρεψαν πίσω στη |Samsung:wacko::confused::blink::worry:

 

Καλά, αυτό δεν παίζει να έγινε. Πάντως, αν δεν έχεις πρόβλημα, ψάξε σε μαγαζιά που πωλούν παραεισαγωγές. Πιστεύω ότι θα μπορέσεις να το βρεις κοντά στα 200€. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

πηρα αυτη τη θηκη απο το e-click 28 ευρω... λιγο ακριβη αλλα ειναι γαματη....!!!! εχει σιλικονη αλλα αν θες εχει και πλαστικο που το βαζεις πανω απο την αλλη για μεγαλητερη προστασια... εχει κομα και ζελατινα για την οθονη extra.

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=54046

η φωτο που εχει το σαιτ ειναι λαθος .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Έχετε παρατηρήσει στο μενού, μερικά εικονίδια να έχουν μεγαλύτερα κενά μεταξύ τους;.. Γιατί μια φορά το είδα να συμβαίνει... Και μ' ένα restart, έστρωσε.. :confused:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν υπάρχουν κενά και τώρα που το λες δεν έχω κάνει κάποιο restart και το κινητό είναι όπως το πήρα.Τόσο γρήγορο!

 

Από ταχύτητα κι εμένα φυσάει, δεν έχω παράπονο. Ποιος ξέρει. Ίσως να ήταν ιδέα μου, από την κούραση από τη δουλειά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την ζελατινα στην οθονη αλλα ειναι γεματο φυσαλιδες.....

καμια ιδεα να μην υπαρχουν ???

 

πρεπει να την βαλεις σοστα με αυτο τον τροπο ( http://youtu.be/qwTSrreZhlQ ) :shifty:

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την ζελατινα στην οθονη αλλα ειναι γεματο φυσαλιδες.....

καμια ιδεα να μην υπαρχουν ???

 

και εγώ πήρα από το eclick το screenprotector και το έβαλα κανονικά και δεν έβγαλε ούτε μια φυσαλίδα..απλά το πιέζεις όταν το βάλεις για να φύγουν όπου έχει φυσαλίδες..

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα παιδια ειμαι και εγω κατοχος του κινητου.. Δεν το εχω δουλεψει και πολυ ειναι η αληθεια γιατι το εβαλα για φορτισμα, αλλα φαινεται καταπληκτικο! Μια ερωτηση θελω να κανω, ισωσ ειναι πολυ χαζη, αλλα με προβληματιζει..

Πως καταλαβαινουμε οτι το κινητο εχει φορτιστει πληρως??? Το εχω στην πριζα κανα 3ωρο και το εικονιδιο της μπαταριας που δειχνει στο βιβλιαρακι λεει σαν επεξηγηση " φορτιση μπαταριας σε εξελιξη". Το εικονιδιο βεβαια δεν αναβοσβηνει αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν θυμαμαι αν το εκανε οταν το εβαλα στην αρχη. Ειναι χαζο αυτο που ρωταω το ξερω απλα δεν θελω να διακοψω την πρωτη φορτιση......

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστω costsa για την απαντηση σου! Αλλα επειδη δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει κινητο με wp τι εννοεις αυτο που λες με το hotmail μου? Δεν ειναι με gr αλλα με com? Τι προβλημα θα υπαρξει??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...