Jump to content

Xperia X10 mini / pro : [ROM] MiniCM7-2.1.1 && nAa-02 kernel


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 522
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα παλικάρια έχω ένα πρόβλημα δεν μου κάνει εγκατάσταση εφαρμογές απο το market πατάω λήψη της κατεβάζει και στην εγκατάσταση κολλάει και κάνει reboot.

Εκδοση android: 2.3.7

Eκδοση kernel: 2.6.29.6-nAa-06nobodyAtall@hydra #1

Mod version: Minicm7-2.1.5

x10 mini

Τα φώτα σας,παρακαλώ :wacko:

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

καμια λυση για αυτο το προβλημα υπαρχει?

Edited by sifis3
λυθηκε το προβλημα ολα οκ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για πιον λες ;

 

Ήταν η απάντησή μου στο ακριβώς από πάνω post, αλλά to έκανε τροποποίηση εκ των υστέρων ότι βρήκε τη λύση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα!Ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια που ασχολουνται ακομα με τη συσκευη μας!Τωρα το προβλημα μου ειναι τα google.Ποιο απο ολα κατεβαζω?Γιατι ενα που κατεβασα μου εγραψε aborted.

 

PS:Θα ηθελα να επισημανω οτι οσο περισσοτεροι ασχολουμαστε με τα κινητα μας και δοκιμαζουμε τις νεες ρομ τοσο πιο πολυ και τα παιδια που φτιαχνουν θα μας δινουν λυσεις και νεα πραγματα.Θελω απλα να παρακινησω και τους πλεον καχυποπτους σχετικα μη παθει κατι το κινητο τους,οτι εαν ακολουθησουν πιστα τα βηματα θα εχουν ενα καινουριο τηλεφωνο απροβληματιστο(παροτι εμενα μου πηρε γυρω στις 2 ωρες αλλα ευθυνομαι εγω αποκλειστικα ).Παει απιστευτα γρηγορα και ειναι εκσυγχρονισμενο πλεον.Γι αυτο μη φοβαστε σε κατι νεο και επιχειρηστε το και γραψτε μας εντυπωσεις ωστε να δωσουμε την ωθηση στον nobody, dark και λοιπους να συνεχισουν να δινουν ζωη στη συσκευη μας!Απο εμενα ενα μεγαλο ευχαριστω σε αυτα τα παιδια!

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Καταρχάς να ευχαριστήσω τα παιδιά που δίνουν νέα πνοή στην αγαπημένη μας συσκευή.

Έκανα την εγκατάσταση χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα αλλά στη χρήση του έχω τα εξής δύο θεματάκια:

1. Δεν λειτουργεί η "απτική" αντίδραση, ότι και να έχω ρυθμίσει είτε μέσω του cyanogenmod settings είτε μέσω των ρυθμίσεων ήχου δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει.

2. Δεν έχω πρόσβαση ούτε στη μνήμη του τηλεφώνου ούτε στην SD παρόλο που τα windows τη "βλέπουν" ως αφαιρούμενο δίσκο.

 

Μπορεί κάποιος να δώσει καμιά βοήθεια?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

την μετονομάζεις σε update.zip και μέσο recovery κάνεις apply update from sdcard απευθείας χωρίς καμία άλλη κίνηση

(εννοείται ότι πρώτα παίρνεις buckup)

την εβαλα αλλα δεν μου δουλευει η η δονηση.καποια λυση?ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα αλλα δεν μου δουλευει η η δονηση.καποια λυση?ευχαριστω!

 

ρυθμισεις-cyanogen settings-ηχος και μαρκαρισε την δονηση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα τη βοηθεια σας στο πως να πραγματοποιησω buckup στο κινητο μου.Το προβλημα μου ειναι η δημιουργια ξεχωριστης περιοχης για buckup στην καρτα μνημης.Ευχαριστω..:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα τη βοηθεια σας στο πως να πραγματοποιησω buckup στο κινητο μου.Το προβλημα μου ειναι η δημιουργια ξεχωριστης περιοχης για buckup στην καρτα μνημης.Ευχαριστω..:)

 

recovery>buckup&restore>buckup

 

το recovery κάνει δικό του φάκελο στην κάρτα σου δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα εσύ

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-cyanogen settings-ηχος και μαρκαρισε την δονηση

Επιλεγμενο το εχω!αλλα δεν μου δουλευει!γιατι??

Link to comment
Share on other sites

recovery>buckup&restore>buckup

 

το recovery κάνει δικό του φάκελο στην κάρτα σου δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα εσύ

 

Κι όμως,απο το recovery προσπαθούσα κι εγώ και μου έβγαζε το σφάλμα..:/

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις την 2.1.5?του εχει παρουσιαστει κανενα προβλημα?εμενα δεν μου δουλευει η δονηση κ πολλες φορες οταν παω να μπω στο ιντερνετ δεν μπαινει!καποιος ας πει κατι...
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις την 2.1.5?του εχει παρουσιαστει κανενα προβλημα?εμενα δεν μου δουλευει η δονηση κ πολλες φορες οταν παω να μπω στο ιντερνετ δεν μπαινει!καποιος ας πει κατι...

Πρέπει να φλασάρεις και τον nAa-06 kernel ;)

Link to comment
Share on other sites

έχω κολλήσει εδώ

Τοποθετήστε το MiniCM7-xxx.zip στην κάρτα μνήμης (όχι σε κάποιον υποφάκελο) και μετονομάστε το σε update.zip. Επιλεκτικά κατεβάστε το συνιστώμενο πακέτο google apps από εδώ ή κάποιο από τα υπόλοιπα διαθέσιμα νεότερα πακέτα απο εδώ και βάλτε το κι αυτό στην κάρτα μνήμης.

στο 1ο εδώ δεν υπάρχει link,ενώ από το 2ο εδώ,δεν ξέρω τί να κατεβάσω..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

το zip έτσι;;

Σε ευχαριστώ!!!

Άψογο support!

 

ναι και απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1256739 - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1068553 θα βρεις οτι νεο υπαρχει για την ρομ :)

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια;Δεν μπορώ να το προχωρήσω..

 

Μετονομάζεις τον φακελο που εχεις ονομασει update.zip σε update σκετο..ειχα και εγω το ιδιο προβλημα και με αυτο τον τροπο το διορθωσα..:)

Link to comment
Share on other sites

Μετονομάζεις τον φακελο που εχεις ονομασει update.zip σε update σκετο..ειχα και εγω το ιδιο προβλημα και με αυτο τον τροπο το διορθωσα..:)

Κάνω unrar σε έναν φάκελο τα αρχεία του rar,και αυτόν τον φάκελο τον ονομάζω update και μετά τον ζιπάρω;

 

το κάνω τώρα,αλλά μου λέεότι kernel nAa-06 not found....Αφού το έκανα πριν..Τί κάνω τώρα :S

Αλλά μου το κάνει copy!και συνεχίζει!

Έγινε χωρίς κάποιο σφάλμα..

MINIcm7-2.1.5 installed

install from sdcard complete.

Αλλά μου λέει να φλασάρω τα google apps.Δεν ξέρω πως να το κάνω..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

- - - -

Link to comment
Share on other sites

το κάνω τώρα,αλλά μου λέεότι kernel nAa-06 not found....Αφού το έκανα πριν..Τί κάνω τώρα :S

Αλλά μου το κάνει copy!και συνεχίζει!

Έγινε χωρίς κάποιο σφάλμα..

MINIcm7-2.1.5 installed

install from sdcard complete.

Αλλά μου λέει να φλασάρω τα google apps.Δεν ξέρω πως να το κάνω..

 

ελα φιλε εαν εκανες install την minicm7-2.1.5 μπαινεις παλι cmw-install zip from sd-choose zip from sd και βρησκεις το gapps και πατας οκ

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε εαν εκανες install την minicm7-2.1.5 μπαινεις παλι cmw-install zip from sd-choose zip from sd και βρησκεις το gapps και πατας οκ

ok!! Έγινε και αυτό!!!

Τέλειωσα νομίζω!!!Χίλια ευχαριστώ και μπράβο στον κύριο που έφτιαξε τον οδηγό!!!Παιδεύτηκα λίγο,αλλά 1η φορά έκανα τέτοιο κόλπο!!

Τώρα με το kernel τί παίζει;;Μου έβγαζε ότι δεν είναι το 6...

- - - -

Link to comment
Share on other sites

ok!! Έγινε και αυτό!!!

Τέλειωσα νομίζω!!!Χίλια ευχαριστώ και μπράβο στον κύριο που έφτιαξε τον οδηγό!!!Παιδεύτηκα λίγο,αλλά 1η φορά έκανα τέτοιο κόλπο!!

Τώρα με το kernel τί παίζει;;Μου έβγαζε ότι δεν είναι το 6...

 

ποιο γραφει οτι εχεις???????????????????

Link to comment
Share on other sites

ποιο γραφει οτι εχεις???????????????????

Να κάνω boot το κινητό;Φοβάμαι μη το χάλασα:ninja: ..Και θα το δω μέσα από εκεί;Γιατί πριν που περνούσε την rom έγραψε kernel nAa-06 not found

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω boot το κινητό;Φοβάμαι μη το χάλασα:ninja: ..Και θα το δω μέσα από εκεί;Γιατί πριν που περνούσε την rom έγραψε kernel nAa-06 not found

 

κανε μη φοβασαι και πηγαινε εκει που λεει στις ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο για να δεις ποιο εχεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...