Jump to content

Xperia X10 mini / pro : [ROM] MiniCM7-2.1.1 && nAa-02 kernel


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 522
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έκδοση kernel

2.6.29-nAa-03 nobodyAtall@hydra#1

 

τί κάνω;

μπες εδω και κατεβασε το 06 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1256739

 

Download the kernel ftf file from here and move it to Flashtool\firmwares so that Flashtool can pick it up

Link to comment
Share on other sites

μπες εδω και κατεβασε το 06 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1256739

 

Download the kernel ftf file from here and move it to Flashtool\firmwares so that Flashtool can pick it up

 

DONE!!!

έκδοση kernel

2.6.29.6-nAa-06 nobodyAtall@hydra #1

 

σας ευχαριστώ όλους που με βοηθήσατε!!

Πρέπει να το κάνω root ή είναι;; ή είμαι οκ;;Τώρα μπορώ να κάνω εγκατάσταση τις εφαρμογές στην sd ;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

DONE!!!

έκδοση kernel

2.6.29.6-nAa-06 nobodyAtall@hydra #1

 

σας ευχαριστώ όλους που με βοηθήσατε!!

Πρέπει να το κάνω root ή είναι;; ή είμαι οκ;;Τώρα μπορώ να κάνω εγκατάσταση τις εφαρμογές στην sd ;

 

και ρουτ εισαι και μπορεις να κανεις οτι θελεις τις εφαρμογες :)

Link to comment
Share on other sites

Οο ναι!!!Σε ευχαριστώ!Όλους βασικά!

 

Έκανα εκαθάριση τα stats της μπαταρίας..και τώρα που άνοιξα το κινητό,και έβαλα το pin.μετά μου λέει, αριθμός pin ξεκλειδώματος δικτύου κάρτας sim..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εκαθάριση τα stats της μπαταρίας..και τώρα που άνοιξα το κινητό,και έβαλα το pin.μετά μου λέει, αριθμός pin ξεκλειδώματος δικτύου κάρτας sim..

 

ετσι κανει να πατας παραβλεψη

Link to comment
Share on other sites

ετσι κανει να πατας παραβλεψη

noobας τί περιμένεις..Ευχαριστώ.Θα μου το βγάζει αυτό συχνά;

Από ελλάδα το χω πάρει το κινητό:lol:

- - - -

Link to comment
Share on other sites

noobας τί περιμένεις..Ευχαριστώ.Θα μου το βγάζει αυτό συχνά;

Από ελλάδα το χω πάρει το κινητό:lol:

 

μερικες φορες ναι μερικες οχι , δεν ειναι προβλημα αυτο ας το βγαζει :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιά όλα..ΑΛλά το πληκτρολόγιο έτσι θα είναι;Σα quewrty....δεν με βολεύει καθόλου!Αλλάζει;Οκ το άλλαξα!

Και πως στέλνουμε sms ;Βασικά πως επιλέγουμε παραλήπτη :P ;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει ολα τα post και σαν ασχετος εχω αποριες. Εχω Kernel 2.6.29SEMCUser@SEMCHost ετσι λεει τι ειναι δεν ξερω επισεις εχω 2.2 update me rom MiniCm6-1.0.2( “φλασάρεις” τι ειναι ?????????) ακολουθω τον οδυγο απο τoν αρχη η πρεπει να αλακσω κατι στο κινητο μου πρωτα??????????????? (sony ericsson xperia x10mini)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορει καποιος ας βοηθησει γιατι προσπαθω να παρω backup και δεν μπορω..μου βγαζει τη διαδικασια να προχωραει κανονικα "backing up system...

backing up data κλπ" και μετα μου λεει

"no sd-ext found.Skipping backup o

f sd-ext.

Generating md5 sum..

 

Backup complete!"

Τελικα εκανα η δεν εκανα backup?:pΚαι αν ναι,πως ακριβως θα επαναφερω τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις μου αν κανω update σε 2.1.5..??

Link to comment
Share on other sites

εχει κολησει στο λογκο sonyercsson δεν δεν προχοραει, πως το σβηνω?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά με SEUS

 

to κανω αλλα δεν σβηνει το τηλεφωνο, μενει καλημενο στο logo

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

to κανω αλλα δεν σβηνει το τηλεφωνο, μενει καλημενο στο logo

 

Πατας συνεχομενα το κουμπι ενεργοποιησης ταυτοχρονα με το κουμπι μενου και κανει επανεκινηση..;)

Link to comment
Share on other sites

Πατας συνεχομενα το κουμπι ενεργοποιησης ταυτοχρονα με το κουμπι μενου και κανει επανεκινηση..;)

 

αυτο κανω αλλα ξαναπαει στο sonyericsson logo και μενει εκει. Μετά τι κανω ειναι το θεμα.

Παντως ολα οκ τωρα, εντελως διαφορετικο τηλεφωνο τωρα. Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

 

μπορουμε να βαλουμε δικους μας ηχους σε επαφές ή σε μηνυματα?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω google maps..Πώς μπορώ να το βρώ και να το περάσω;Στο market δεν το βρίσκω.. :S

Μου ήταν πολύ χρήσιμο όταν ήμουν στον δρόμο!

 

μου βγάζει στο site:

Εγκαταστάθηκε

Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Vodafone Sony Ericsson E10i.

...

Στο κινητό δεν υπάρχει μέσα..

https://market.android.com/details?id=com.google.android.apps.maps#?t=W251bGwsMSwxLDUwMSwiY29tLmdvb2dsZS5hbmRyb2lkLmFwcHMubWFwcyJd

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Πολύ καλός ο οδήγος!Είχα κάποια μικροκολλήματάκια αλλά με λίγο ψάξιμο όλα οκ!!! Keep rocking!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω google maps..Πώς μπορώ να το βρώ και να το περάσω;Στο market δεν το βρίσκω.. :S

Μου ήταν πολύ χρήσιμο όταν ήμουν στον δρόμο!

 

μου βγάζει στο site:

Εγκαταστάθηκε

Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Vodafone Sony Ericsson E10i.

...

Στο κινητό δεν υπάρχει μέσα..

https://market.android.com/details?id=com.google.android.apps.maps#?t=W251bGwsMSwxLDUwMSwiY29tLmdvb2dsZS5hbmRyb2lkLmFwcHMubWFwcyJd

 

 

Βάλε το iGo8 που δεν χρειάζεται και σύνδεση στο ίντερνετ

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καποια βοηθεια για το backup..??

 

λες εαν εκανες μπακαπ την 2.1?????????????? εαν εγινε μπες recovery και κοιτα εκει που λεει για restore εαν εχει αρχειο με την ημερομηνια που εγινε το μπακαπ.............................τωρα εαν βαλεις την 2.1.5 δεν μπορεις να επαναφερεις τις εφαρμογες με το recovery, με το recovery επιστρεφεις στην 2.1 οπως την αφησες (εφαρμογες ρυθμισεις κλπ κλπ.................τα παντα ολα) εαν θελεις να επαναφερεις τις εφαρμογες στην 2.1.5 πρεπει να τις κανεις ολες μπακαπ με το titanium τωρα που εισαι στην 2.1 και μετα τις κανεις επαναφορα οποτε θες και οταν θες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση:

εχω την 2.13 και θελω να παω στην 2.16 θα χασω ολα τα αρχεια μου η η νεα εκδοση θα μπει απο πανω απο την παλια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση:

εχω την 2.13 και θελω να παω στην 2.16 θα χασω ολα τα αρχεια μου η η νεα εκδοση θα μπει απο πανω απο την παλια?

 

Παρε ενα back up για να σαι καλυμενος.Και γω αυτο θα κανω και θα συνεχισω πρωτα με αλλαγη kernel και μετα την 2,16:)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...