Jump to content

Xperia X10 mini / pro : [ROM] MiniCM7-2.1.1 && nAa-02 kernel


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΤΕΛΙΚΑ ΑΦΟΥ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΣΑ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑΣΑ.ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ?ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΙΝΙ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ. ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

Τι ακριβώς κλείδωσες? Δώσε λίγες περισσότερες λεπτομέρειες με το τι έκανες και σε τι κατάσταση βρισκεται η συσκευή.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 522
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.Καινουριος στο φορουμ.

μπαινω αμεσως στο ψητο

παω να κανω flash την τελευταια εκδοση kernel (την 5) και μου βγαζει αυτο:

 

27/007/2011 16:07:51 - INFO - <- This level is successfully initialized

27/009/2011 16:09:33 - INFO - Preparing files for flashing

27/009/2011 16:09:34 - INFO - Searching Xperia....

27/009/2011 16:09:34 - INFO - Found at USB\VID_0FCE&PID_ADDE\5&322E3717&0&2

27/009/2011 16:09:34 - INFO - Start Flashing

27/009/2011 16:09:34 - INFO -

27/009/2011 16:09:34 - ERROR - Error flashing. Aborted

27/009/2011 16:09:34 - INFO - Now unplug the device and power it on

27/009/2011 16:09:34 - INFO - Then go to application settings

27/009/2011 16:09:34 - INFO - turn on Unknown Sources and Debugging

το προβλημα ομως ειναι οτι εχω τικαρει και τα δυο!

xperia x10 mini

Link to comment
Share on other sites

Πατάω φλάσ και μου βγάζει ένα εικονίδιο και πατάω μπάκ καθώς βάζω το usb βρίσκει την συσκευή και μετά με λεν ta vista

"τα windows πrέπει να εγκαταστήσουν το λογισμικό προγράμματος οδήγησης για την συσκευή SEMC USB Flash.

και έχω τις επιλογές

-Εντοπισμός και εγκατάσταση λογισμικού (προτείνεται)

-Να εμφανιστεί αργότερα η ερώτηση

-Να μην εμφανιστεί ξανά το μήνυμα γι αυτή τη συσκευή

 

 

Με την 1η επιλογή λέει πως δεν βρίσκει τα drivers . Την 3η δεν την δοκιμάζω. Η δεύτερη τίποτα.

 

Τι έκανα λάθος ή τι φταίει???

 

 

27/025/2011 19:25:14 - INFO - Searching Xperia....

27/025/2011 19:25:15 - ERROR - Please install or reinstall device drivers from drivers folder

 

Αυτό είναι το log αφού βάλω το USB

Link to comment
Share on other sites

αφου εκανα ολα τα βηματα φτανοντας στο τελος δεν φλασαρα τα googe apps και εκανα εκκινηση και το μονο που κανει ειναι παραμορφωμενο splashscreen και μετα σβηνει η οθονη.
Link to comment
Share on other sites

παιδεια για αυτην την ρομ ποια προγραμματα για gps δουλευουν?γιατι καταφερα μονο να λειτουργησω το igo ενω το sygic και navigon δεν λειτουργησαν και λειτουργουσαν με την επισημη σης sony ericsson μονο
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!μετα από καιρο χρησης της rom απο προχθες εχω ενα προβλημα.δεν κανει αναζητηση στα ασυρματα δικτυα!υπαρχει καποια λυση σε αυτο?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!μετα από καιρο χρησης της rom απο προχθες εχω ενα προβλημα.δεν κανει αναζητηση στα ασυρματα δικτυα!υπαρχει καποια λυση σε αυτο?ευχαριστω!

 

σβησε ολα τα ειδη υπαρχοντα αποθηκευμενα δικτυα και δοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια πως το βγαζω τωρα το cyanngenmod?

Το εβαλα και ειναι πραγματικα πολυ ωραιο αλλα δεν εχω τις επαφες μου και τωρα πως το βγαζω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια πως το βγαζω τωρα το cyanngenmod?

Το εβαλα και ειναι πραγματικα πολυ ωραιο αλλα δεν εχω τις επαφες μου και τωρα πως το βγαζω?

 

Αν δεν πείρες πρώτα backup τις επαφές σου, πλέων τις έχεις χάσει και δεν υπάρχει περίπτωση ανάκτησης.

Αν πείρες backup απλός τις κάνεις εγκατάσταση και τις έχεις πλέων στην καινούρια σου rom.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια πως το βγαζω τωρα το cyanngenmod?

Το εβαλα και ειναι πραγματικα πολυ ωραιο αλλα δεν εχω τις επαφες μου και τωρα πως το βγαζω?

 

Αν δεν πείρες πρώτα backup τις επαφές σου, πλέων τις έχεις χάσει και δεν υπάρχει περίπτωση ανάκτησης.

Αν πείρες backup απλός τις κάνεις εγκατάσταση και τις έχεις πλέων στην καινούρια σου rom.

 

και εκτος εαν εκανες μπακαπ την ρομ που ησουνα πριν, μπαινεις cmw και κανεις restore

Link to comment
Share on other sites

και εκτος εαν εκανες μπακαπ την ρομ που ησουνα πριν, μπαινεις cmw και κανεις restore

 

Αρχικα,εχω κανει γενικοτερα μπακαπ μεσω backup and restore και titanium backup.Τι ομως απο τα δυο μπορω να χρησιμοποιησω?

Επισης,μπορω με το pc companion να γυρισω πισω στα παλια?Η αλλιως με ποιον τροπο?Παντως,εκανα backup την παλια rom και πηγα να την βαλω αλλα δεν ανοιγε καν,η οθονη ειχε μαυρισει,κι ετσι γυρισα ξανα σε cyanogen.

ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by TAKAKLAS
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια ποια προγραμματα gps εχετε βρει σε αυτη την ρομ να λειτουργουνε?εγω μονο καταφερα το igo εσεις????
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται backup της rom? δοκίμασα με rom manager αλλα δε δουλεύει στο mini

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

 

Μπαίνεις στο cmw και σου έχει επιλογή. Backup and Restore λέγεται από ότι θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα,εχω κανει γενικοτερα μπακαπ μεσω backup and restore και titanium backup.Τι ομως απο τα δυο μπορω να χρησιμοποιησω?

Επισης,μπορω με το pc companion να γυρισω πισω στα παλια?Η αλλιως με ποιον τροπο?Παντως,εκανα backup την παλια rom και πηγα να την βαλω αλλα δεν ανοιγε καν,η οθονη ειχε μαυρισει,κι ετσι γυρισα ξανα σε cyanogen.

ευχαριστω εκ των προτερων

 

κοιτα με το titanium κανεις μπακαπ οτι εχει σχεση εφαρμογες κλπ, με recovery-cwm κανεις την ρομ -εφαρμογες τα παντα ολα........, αν δε μπορεσες με το companion δοκιμασε το seus θα εισαι οκ , κατεβασε αυτο που λεει ο φιλος zxr - http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268066&page=833

 

ρε παιδεια ποια προγραμματα gps εχετε βρει σε αυτη την ρομ να λειτουργουνε?εγω μονο καταφερα το igo εσεις????

Ndrive :)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα με το titanium κανεις μπακαπ οτι εχει σχεση εφαρμογες κλπ, με recovery-cwm κανεις την ρομ -εφαρμογες τα παντα ολα........, αν δε μπορεσες με το companion δοκιμασε το seus θα εισαι οκ , κατεβασε αυτο που λεει ο φιλος zxr - http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268066&page=833

 

 

Ndrive :)

 

επισης να πω οτι δουλευη τελεια και το sygic

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω δηλαδη αν ξανακανω επαναφορα με pc companion το κινητο μου θα γινει και παλι unroot και bootloader locked δηλαδη θα ισχυει η εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω δηλαδη αν ξανακανω επαναφορα με pc companion το κινητο μου θα γινει και παλι unroot και bootloader locked δηλαδη θα ισχυει η εγγυηση?

 

Ναι σε όλα!!

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ο bootloader δε θα κλειδωθεί. Για να τον κλειδώσεις πρέπει πρώτα να περάσεις τον stock kernel και μετά να ακολουθήσεις τη διαδικασία που περιγράφεται στους xda.
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως λειτουργεί όπως το seus οπότε ναι, θα μπει ο stock kernel. Ο bootloader όμως δε θα κλειδωθεί. Είναι 2 διαφορετικά πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, εχω περάσει εδω και κάποιους μήνες την έκδοση "Android 2.2.1, MiniCM6-1.0.0., .."

Για να βάλω την καινουργια έκδοση θα χρειαστεί να επαναφέρω το κινητο στις αρχικές του ρυθμίσεις και να ακολουθήσω την διαδικασία που υπάρχει, ή μπορω να το κάνω και όπως είναι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοήθεια..!εφτασα μεχρι το τελευταιο βημα και οταν εκανα "apply update from sd card" μου εβγαλε "can't open /sdcard/update.zip" και "installation aborted"...παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει γιατι ειναι η πρωτη φορα που επιχειρω κατι τετοιο και δεν ξερω τι λαθος εχει γινει και πως να το διορθωσω..:(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...