Jump to content

[Επίσημο] HTC Radar


RAZR2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι καθώς δεν έχω ασχοληθεί με windows phones, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα (free) για πλοήγηση?

Εννοείται πως δεν περιμένω κάτι σε στύλ navigon, απλά να έιναι πιο αξιοπρεπές από τα ήδη υπάρχοντα στο κινητό.

Ευχαριστώ!

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι καθώς δεν έχω ασχοληθεί με windows phones, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα (free) για πλοήγηση?

Εννοείται πως δεν περιμένω κάτι σε στύλ navigon, απλά να έιναι πιο αξιοπρεπές από τα ήδη υπάρχοντα στο κινητό.

Ευχαριστώ!

 

Μια που το ανέφερες, το Navigon είναι πλέον διαθέσιμο από το market.;) Κάτι άλλο, επίσημο τουλάχιστον δεν υπάρχει για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Με ελληνικό τ9???

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα.Ενας φιλος μου ενδιαφερεται να αγορασει ενα htc radar που ειναι branded vodafone.Θα μπορει να χρησιμοποιησει sim της cosmote μεσα,κανονικα με ιντερνετ και ολα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα.Ενας φιλος μου ενδιαφερεται να αγορασει ενα htc radar που ειναι branded vodafone.Θα μπορει να χρησιμοποιησει sim της cosmote μεσα,κανονικα με ιντερνετ και ολα?

 

Ναι, κανονικότατα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα. ειμαι καινουριος με w7. μολις αγορασα το radar απο το νετ στα 330 ευρω. με windows 7.5 mango. δυστιχος το μενου ειναι στα αγγλικα και δεν υπαρχουν μεσα ελλινικα. μονο πλικτρολογιο εχει στα ελλινικα. μιπος ξερει καπιος αν γυρναει με καπιο τροπο και το μενου του? αν μπωρει καπιος να βοιθισει. ειναι σιγουρα το radar με w7.5 απλα ειναι απο γερμανια μαλον. αν μπωρειτε βοιθιστε. σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ειμαι καινουριος με w7. μολις αγορασα το radar απο το νετ στα 330 ευρω. με windows 7.5 mango. δυστιχος το μενου ειναι στα αγγλικα και δεν υπαρχουν μεσα ελλινικα. μονο πλικτρολογιο εχει στα ελλινικα. μιπος ξερει καπιος αν γυρναει με καπιο τροπο και το μενου του? αν μπωρει καπιος να βοιθισει. ειναι σιγουρα το radar με w7.5 απλα ειναι απο γερμανια μαλον. αν μπωρειτε βοιθιστε. σας ευχαριστω.

 

καλημέρα

δοκίμασες συνδέοντας το στο Ζουν και στο σημείο που λέει τηλέφωνο/ενημέρωση /λογισμικού να δεις τι λέει!!

Link to comment
Share on other sites

αν έκανες νέα ενημέρωση τώρα δεν ξέρω αν μπορείς να το γυρίσεις μέσω του ζουν σε προηγούμενη έκδοση πλέον

αυτό γινόταν πρίν την τελευταία αναβάθμιση για ψάξτω λίγο

ας βοηθήσει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
αν έκανες νέα ενημέρωση τώρα δεν ξέρω αν μπορείς να το γυρίσεις μέσω του ζουν σε προηγούμενη έκδοση πλέον

αυτό γινόταν πρίν την τελευταία αναβάθμιση για ψάξτω λίγο

ας βοηθήσει κάποιος

΄

Και να έχει κάνει αναβάθμιση σίγουρα μπορει να κάνει rollback. Υπάρχει επιλογή στο Zune.

 

Και εγώ το HTC Radar έχω, αγορασμένο από Wind όμως.

 

Πάντως οταν το πρωτοάνοιξα με ρώτησε τι γλώσσα θέλω, τσέκαρα Ελληνικά και..τέλος. ΟΛΑ οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω αλλαγή στο λογισμικό του htc radar, να βάλω android δηλαδή... Επίσης αν παίζει hd παιχνίδια και αν μπορείτε να με βοηθήσετε στο να επιλέξω το radar ή το xperia play. Το πρόβλημα μου με το δεύτερο είναι η μικρή εσωτερική μνήμη και ξέρω ότι είναι κάποιες εφαρμογές και παιχνίδια που δε μεταφέρονται στη κάρτα, αρά θα μπουκώνει με τα 512mb που έχει ενώ το radar με 8 giga είναι αρκετά ελκυστικό??? Περιμένω βοήθεια!!! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω αλλαγή στο λογισμικό του htc radar, να βάλω android δηλαδή...

 

Όχι.

 

και αν μπορείτε να με βοηθήσετε στο να επιλέξω το radar ή το xperia play. Το πρόβλημα μου με το δεύτερο είναι η μικρή εσωτερική μνήμη και ξέρω ότι είναι κάποιες εφαρμογές και παιχνίδια που δε μεταφέρονται στη κάρτα, αρά θα μπουκώνει με τα 512mb που έχει ενώ το radar με 8 giga είναι αρκετά ελκυστικό??? Περιμένω βοήθεια!!! Ευχαριστώ!

 

Για τέτοιες συζητήσεις γράφεις σε λάθος μέρος, απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
παιδια μπορω να βαλω δικο μου ηχο κλησης?καποιο mp3?το bluetooth ειναι κλειδωμενο για μεταφορα αρχειων σωστα?το χω βρει στα 200 και μου φαινεται καλη τιμουλα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω επειδή σκεφτομαι να αγοράσω το htc radar όταν λέει φωνητικές λειτουργίες εννοεί και φωνητικές κλήσης?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα σε όλους. είμαι νέος στο forum, συγχαρητήρια για την ωραία δουλειά, μας βοηθάει όλους για σωστότερες αποφάσεις.

Ενδιαφέρομαι για το εν λόγω κινητό, αλλά επειδή είναι ακριβό στους παρόχους θα προτιμούσα να το πάρω από ηλεκτρονικό κατάστημα,

το έχει σε καλή τιμή το expansys και το amazon σε γκρι. Η ερώτηση μου είναι αν έχει ελληνικό μενού-φοβάμαι πως όχι, αλλά κυρίως αν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, και τι γίνεται με την εγγύηση.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω επειδή σκεφτομαι να αγοράσω το htc radar όταν λέει φωνητικές λειτουργίες εννοεί και φωνητικές κλήσης?

Αν το γυρίσεις σε ελληνικές τοπικές ρυθμίσεις δεν θα έχεις τέτοια δυνατότητα.

 

Η φωνητικές εντολές (ώς την έκδοση 7.5 που έχουμε ακόμη) είναι για την αγγλική γλώσσα.

 

Λογικά αν οχι με το Tango, τότε με το Apollo θα έχουμε και ελληνικές εντολές.

 

παιδια μπορω να βαλω δικο μου ηχο κλησης?καποιο mp3?το bluetooth ειναι κλειδωμενο για μεταφορα αρχειων σωστα?το χω βρει στα 200 και μου φαινεται καλη τιμουλα.

 

Υπάρχουν εφαρμογές δωρεάν όπως το Free Ringtones με το οποίο ψάχνεις το τραγούδι που θες (ελληνικό ή ξένο) στο βρίσκει και το βάζεις ringtone. Ούτε μεταφορές από pc ούτε να έχεις ανάγκη κανέναν να στο στείλει. :D

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
έχω μια ερώτηση. Έχω αγοράσει ένα Bluetooth το οποίο και συνδεσα στο htc radar μου μια χαρά, όμως δεν μου κάνει stream τον ήχο από τα mp3 και τις ταινίες. Το headset υποστηρίζει τη λειτουργία (το έχω δοκιμάσει στο Nokia c7). ειναι κάποια ρύθμιση στο κινητό που μου ξεφεύγει;
Link to comment
Share on other sites

έχω μια ερώτηση. Έχω αγοράσει ένα Bluetooth το οποίο και συνδεσα στο htc radar μου μια χαρά, όμως δεν μου κάνει stream τον ήχο από τα mp3 και τις ταινίες. Το headset υποστηρίζει τη λειτουργία (το έχω δοκιμάσει στο Nokia c7). ειναι κάποια ρύθμιση στο κινητό που μου ξεφεύγει;

 

Ακουστικο για ομιλια εννοεις η ακουστικα για μουσικη ??? Αν ειναι ομιλια δεν υποστηριζεται απο το ΒΤ profile νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το a2dp λειτουργει κανονικα με sony ericsson mw600 & plantronics m1100 χωρις καποια επιπλεον ρυθμιση
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτονομια παιδες πως παει?

Ενδιαφερετε ενα φιλος και στα χαρτια φαινεται να ειναι καλυτερο απο το HD7 που ειχα.

Επισης εσεις που το εχετε γδαρσιματα εμφανιζουν τα πλαστικα ή οχι?

Θελω να πω ξεφλουδιζει σαν καποια αλλα κινητα?

Link to comment
Share on other sites

Εχει καλη αυτονομια,τη μερα τη βγαζει σιγουρα με αρκετη χρηση.

 

Η ποιοτητα κατασκευης του ειναι αψεγαδιαστη,το λιγο πλαστικο που εχει ειναι και αυτο αριστης ποιοτητας

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτονομια παιδες πως παει?

Ενδιαφερετε ενα φιλος και στα χαρτια φαινεται να ειναι καλυτερο απο το HD7 που ειχα.

Επισης εσεις που το εχετε γδαρσιματα εμφανιζουν τα πλαστικα ή οχι?

Θελω να πω ξεφλουδιζει σαν καποια αλλα κινητα?

 

Όπως απάντησε και ο φίλος πριν τόσο η αυτονομία του όσο και η ποιότητα κατασκευής κινούνται σε υψηλά επίπεδα. Κάποια μικροθέματα με το λειτουργικό τα έχει όπως πχ το μικρο εικονικό πληκτρολογιο που με δυσκολεύει αρκετα όσο και την πολυ μικρη γραμματοσειρά στον τηλεφωνικό κατάλογο που πραγματικα στραβώνεσαι να δεις τον αριθμο.

Ελπίζω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και μια βδομάδα. Τρομερό σασί, καλούτσικη οθόνη και κάμερα. Αυτονομία πρέπει να έχει καλούτσικη, ακόμη δεν ξέρω ακριβώς πόσο μου πάει, πρέπει να μου βγάζει 2 μέρες περίπου.

 

Απο αυτονομια παιδες πως παει?

Ενδιαφερετε ενα φιλος και στα χαρτια φαινεται να ειναι καλυτερο απο το HD7 που ειχα.

Επισης εσεις που το εχετε γδαρσιματα εμφανιζουν τα πλαστικα ή οχι?

Θελω να πω ξεφλουδιζει σαν καποια αλλα κινητα?

 

Αποκλείεται. Και το trophy που είχα στο χρόνο δεν έβγαλε γρατσουνιές. Αυτό φαίνεται να έχει το ίδιο μαλακό πλαστικό όπου έχει, και το υπόλοιπο είναι μεταλλικό, οπότε έχει αντοχή σε γδαρσίματα της καθημερινότητας.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Σόρυ, νόμιζα πως θα τα ένωνε.

Edited by larryf13
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...