Jump to content

[Επίσημο] HTC Radar


RAZR2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i1.expansys.com/img/b/221914/htc-radarwindows-phone-smartphone.jpg

 

Platform: Windows® Phone OS 7.5 Mango

CPU Processing Speed: 1 GHz

Memory: Total storage: 8 GB / Available storage: up to 6.54 GB / RAM: 512 MB

Display: 3.8-inch touch screen with 480 x 800 resolution

Network: HSPA/WCDMA: Europe/Asia: 900/2100 MHz / Quad-band GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz

Internet: 3G: Up to 14.4 Mbps download speed, Up to 5.76 Mbps upload speed / GPRS: Up to 80 kbps downloading / EDGE: Up to 236.8 kbps downloading, Wi-Fi®: IEEE 802.11 b/g/n

Bluetooth: Bluetooth® 2.1 / A2DP for wireless stereo headsets / PBAP for phonebook access from the car kit / Other supported profiles: AVRCP, HFP, HSP

Camera: 5 megapixel camera with F2.2 lens, dual LED flash, and BSI sensor (for better low-light captures) / Front camera: VGA front camera / HD video recording: 720p HD video recording

Location: Internal GPS antenna, HTC Locations, Bing™ Maps

Connectors: 3.5 mm stereo audio jack / micro-USB 2.0 (5-pin) port

Sensors: Gyro Sensor, Proximity sensor, Ambient light sensor

Power & Battery: Rechargeable Lithium-ion battery 1520 mAh / Talk time: WCDMA: Up to 485 minutes, GSM: Up to 600 minutes / Standby time: WCDMA: Up to 535 hours, GSM: Up to 480 hours

Size: 120.5mm x 61.5mm x 10.9mm (4.74" x 2.42" x 0.43")

Weight: 137 grams (4.83 ounces) with battery

 

SAR : 0.4 W/kg

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ Στην οθόνη σε οσους αγοράζουν HTC Radar

Edited by Muck Smith
Ενημέρωση sar
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόκειται για το μοντέλο που αρχικά λεγόταν Omega αλλά τελικά μετονομάστηκε σε Radar. Όμορφο και ξεχωριστό λόγω του λευκού χρωματισμού αλλά θα το ήθελα και σε μαύρο. Το λευκό εκ των πραγμάτων έιναι πάντα πιο ιδιαίτερο και δεν το προτιμούν όλοι. Ίσως βέβαια η HTC τελικά να το διαθέσει και σε μαύρο. Το Πλαίσιο πάντως το έχει στα 399 Ευρώ ως "αναμένεται". Πολύ καλή τιμή νομίζω.:) Το Expansys το έχει ελαφρώς ακριβότερα στα 404,99 Ευρώ και για την ώρα χωρίς ημερομηνία αναμενόμενης κυκλοφορίας. Αν η οθόνη του είναι στα επίπεδα του Trophy τότε θα είναι πολύ καλή. Επίσης βλέπω οτι η HTC έχει δώσει αρκετή βαρύτητα στην κάμερα η οποία υποτίθεται οτι είναι εξελιγμένη και το ίδιο ισχύει και για το μεγάλο αδελφό του Radar, το Titan. Μένει να δούμε σύντομα στην πράξη αν επιτέλους η HTC κατάφερε να φτιάξει και μια πραγματικά καλή κάμερα. Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χμ ενδιαφέρον: κανείς δεν ποστάρει ή δεν ενδιαφέρεται να επενδύσει. Πολύ ερημιά :p

 

Μου έστειλε e-mail το Multirama σήμερα ότι είναι διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας, για όποιον ενδιαφέρεται.

Edited by ASDF
Όχι.
Link to comment
Share on other sites

ενα νορμαλ τηλεφωνο ωραιο ειναι.αλλα ποιος θα το κοιταξει οταν θα παρουσιαστουν τα νοκια??????? μαλλον κανεις
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
ενα νορμαλ τηλεφωνο ωραιο ειναι.αλλα ποιος θα το κοιταξει οταν θα παρουσιαστουν τα νοκια??????? μαλλον κανεις

 

οποτε εχει πολυ ψωμι ακομη σαν συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ (δεν το έπιασα) στα Multirama.

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0628665&catid=100800

 

Καλό φαίνεται αλλά το έχω για κομματάκι ακριβό ή είμαι επηρεασμένος από την κρίση και την ευρύτερη αφραγκία????:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Iδια/παρόμοια χαρακτηριστικά δεν έχει και το τροφι των 199€;

Αυτό γιατί να κοστίζει τα διπλά;

 

Δε θα με χαλουσε να το είχa πάντως :D

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Iδια/παρόμοια χαρακτηριστικά δεν έχει και το τροφι των 199€;

Αυτό γιατί να κοστίζει τα διπλά;

 

Δε θα με χαλουσε να το είχa πάντως :D

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

 

Ναι, αυτό πάνω κάτω. Θα ήθελα να δω ένα συγκριτικό κάποια στιγμή, αλλά για την ώρα ούτε review δε βλέπουμε καλά καλά.

 

Οι διαφορές θα είναι στο

α) ΑΝ θα έχει γρήγορη μνήμη, μιας και αν θυμάστε το Trophy είναι πιο αργό από Optimus 7 και Omnia λόγω αυτού του προβλήματος

β) πιθανότατα καλύτερη κάμερα, μιας και το imaging των πρώτων WP7 δεν ήταν καλό και είπαν πως θα το έφτιαχναν

γ) ίσως καλύτερη οθόνη; Η τεχνολογία είναι ίδια (S-LCD) αλλά μπορεί να έχει τίποτα άλλες βελτιώσεις.

 

Αν και ακόμα κι έτσι πάλι δε νομίζω πως δικαιολογεί τα 2πλάσια χρήματα. Ήδη βλέπεις Android συσκευές με παρόμοιο hardware να κάνουν 300 και κάτω. Μάλλον ποντάρουν στη δημοτικότητα που προσφέρει η έλευση του Mango.

 

edit: Και είναι και η Nokia "around the corner" ε, και τα Sea Ray κτλ. της είναι πιθανό να είναι τα καλύτερα WP7 phones μέχρι στιγμής.

Edited by ASDF
Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορει απο 340 ευρω στο skroutz. Πιστευω πως στα 300 ευρω θα ειναι μια τιμια αγορα, οχι τοσο λογω του hardware αλλα του software. Σε σχεση με το Trophy εχει καλυτερο επεξεργαστη, gpu, μπροστινη καμερα. Λενε οτι βελτιωσαν και την καμερα, αλλα απο καποιες φωτογραφιες που ειδα εχει και πολυ καλη ποιοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορει απο 340 ευρω στο skroutz. Πιστευω πως στα 300 ευρω θα ειναι μια τιμια αγορα, οχι τοσο λογω του hardware αλλα του software. Σε σχεση με το Trophy εχει καλυτερο επεξεργαστη, gpu, μπροστινη καμερα. Λενε οτι βελτιωσαν και την καμερα, αλλα απο καποιες φωτογραφιες που ειδα εχει και πολυ καλη ποιοτητα.

 

Ενταξει καλο ειναι αλλα οποιος εχει ηδη wp7 συσκευη δεν θα δει διαφορα, αν επιμεινει καποιος σ αυτο το λειτουργικο καλυτερα να περιμενει τα nokia

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σε 2-3 reviews που έχω δει για radar και titan, η οθόνη τους μου φαίνεται πολύ καλύτερη του trophy. Το μαύρο συγκεκριμένα. Δηλαδή σαν amoled, δεν ξεχωρίζει το display απο τα περιθώρια δηλαδή. Είναι απο τη λήψη της κάμερας και του φωτισμού ή την βελτίωσαν;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά, σε 2-3 reviews που έχω δει για radar και titan, η οθόνη τους μου φαίνεται πολύ καλύτερη του trophy. Το μαύρο συγκεκριμένα. Δηλαδή σαν amoled, δεν ξεχωρίζει το display απο τα περιθώρια δηλαδή. Είναι απο τη λήψη της κάμερας και του φωτισμού ή την βελτίωσαν;

 

Λογικά το Radar έχει τουλάχιστον ίδια οθόνη με του Trophy (δηλαδή πολύ καλή) ή καλύτερη. Δεν συγκρίνεται το Trophy με το Titan παρά μόνο με το Radar που είναι ουσιαστικά ο άμεσος αντικαταστάτης του. To Titan το έπιασα στα χέρια προ ημερών στο Λονδίνο που μόλις είχε κυκλοφορήσει και έχει καλύτερη οθόνη με πιο ζωντανά χρώματα από του HD7 και δεν παρατήρησα κανένα ιδιαίτερο πιξέλιασμα λόγω πολύ μεγάλης οθόνης. Δεν ξέρω βέβαια εικόνες και ιστοσελίδες πως εμφανίζονται από πλευράς ποιότητας.

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Iδια/παρόμοια χαρακτηριστικά δεν έχει και το τροφι των 199€;

Αυτό γιατί να κοστίζει τα διπλά;

 

Δε θα με χαλουσε να το είχa πάντως :D

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

 

 

εχει δευτερη γενια snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα έχουν βάλει?

Send from my Sexy Samsung Galaxy R using tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα έχουν βάλει?

Send from my Sexy Samsung Galaxy R using tapatalk

 

Ολες οι νέες συσκευές που βγαίνουν με mango έχουν κανονικά ελληνικά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό πάνω κάτω. Θα ήθελα να δω ένα συγκριτικό κάποια στιγμή, αλλά για την ώρα ούτε review δε βλέπουμε καλά καλά.

 

Οι διαφορές θα είναι στο

α) ΑΝ θα έχει γρήγορη μνήμη, μιας και αν θυμάστε το Trophy είναι πιο αργό από Optimus 7 και Omnia λόγω αυτού του προβλήματος

β) πιθανότατα καλύτερη κάμερα, μιας και το imaging των πρώτων WP7 δεν ήταν καλό και είπαν πως θα το έφτιαχναν

γ) ίσως καλύτερη οθόνη; Η τεχνολογία είναι ίδια (S-LCD) αλλά μπορεί να έχει τίποτα άλλες βελτιώσεις.

 

Αν και ακόμα κι έτσι πάλι δε νομίζω πως δικαιολογεί τα 2πλάσια χρήματα. Ήδη βλέπεις Android συσκευές με παρόμοιο hardware να κάνουν 300 και κάτω. Μάλλον ποντάρουν στη δημοτικότητα που προσφέρει η έλευση του Mango.

 

edit: Και είναι και η Nokia "around the corner" ε, και τα Sea Ray κτλ. της είναι πιθανό να είναι τα καλύτερα WP7 phones μέχρι στιγμής.

 

Για ποια διπλασια τιμη μιλατε??

Αρχικη τιμη του trophy ηταν 499 ευρω!!

Τα 199ευρω ηταν προσφορα αποκλειστικα απο Vodafone!!

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα χτες στο Πλαισιο και το δουλεψα λιγη ωρα. Πολυ εντυπωσιακο. Το μεγεθος και βαρος του ειναι ιδανικο (για εμενα), η οθονη του πολυ ζωντανη (οταν απενεργοποιησα τον αισθητηρα φωτος), ταχυτατο φυσικα. Πολυ ομορφη σχεδιαση και το λευκο ακομα πιο ομορφο.

 

Το μονο μειον ειναι το λειτουργικο του...Ενταξει εννοω αισθητικα δεν μου αρεσει. Πολυ χωρις-φαντασια, αλλα αυτα ειναι γουστα.

 

Στα συν και η μπροστινη καμερα. Αν πεσει στο 300αρι θα ειναι σουπερ.

 

Edit:

Στα 260 ευρω στο Skroutz

http://e-maxstores.skroutzstore.gr/p.HTC-Radar-Silver-White.512552.html

 

Παιρνω τηλεφωνονα μαθω χωρα προελευσης...

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

Edit:

Στα 260 ευρω στο Skroutz

http://e-maxstores.skroutzstore.gr/p.HTC-Radar-Silver-White.512552.html

 

Παιρνω τηλεφωνονα μαθω χωρα προελευσης...

 

 

 

Τιμή: €355,00

 

 

ειδες καλα? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τιμή: €355,00

 

 

ειδες καλα? :wacko:

 

Φιλε μου ειδα σιγουρα καλα. Το πρωι ηταβ στην τιμη που ανεφερα. Επερνα τηλεφωνο και δεν το σηκωνε κανεις.

 

Προφανως μετα το αλλαξαν...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!!!!!!!!

Eπειδή αρχισαν οι αναφορες σε καποια ξενα site εφιστώ στην προσοχή σε οσους θελουν η αγορασαν το νεο HTC Radar...

 

Φαινετε οτι κυκλοφορουν 2 μοντελα με διαφορετικές οθονες . Το ενα με την SLCD και το αλλο με την απλη LCD. !!!!!

Πως γινεται αυτο και κυκλοφορει το ιδιο τηλεφωνο με 2 διαφορετικες οθονες και χωρις καμμια επισημη ειδοποιηση δεν γνωριζω.

Αυτο που ξέρω ειναι οτι (αν θυμαστε) και περσυ με το Trophy ειχαμε το ιδιο προβλημα και υπηρχαν στην αγορα 2 τηλεφωνα με διαφορετικές.

Επειδη το εχω δει με τα ματια μου η διαφορα στην οθονη ειναι πολυ μεγαλη.

 

Δειτε φωτο για το trophy απο αυτο το γερμανικο σαιτ που βρηκα προχειρο...

 

http://www.windows-smartphones.de/wp-content/uploads/2010/11/htc-trophy-7-bildschirmtest-1.jpg.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπόν...

Αν τα χρωματα ειναι ξεπλυμενα οταν βλεπετε υπο γωνια το κινητο εχει την απλη οθονη και οχι την SLCD που πρεπει να εχει..

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Δυστυχώς δεν ξέρω αν το αγοράσεις με την απλή LCD κατά πόσο θα μπορέσεις να κάνεις επιστροφή για να πάρεις αυτό με την SLCD.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Τα κουτιά της HTC στο πίσω μέρος αναγράφουν τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής. Εκεί συνήθως αναφέρει τον τύπο της οθόνης, οπότε αν λέει S-LCD τότε είναι οκ. Μήπως το πρόβλημα έχει να κάνει όχι με διαφορετικό τύπο οθόνης αλλά με κάποια/κάποιες ελαττωματικές παρτίδες;:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!!!!!!!!

Eπειδή αρχισαν οι αναφορες σε καποια ξενα site εφιστώ στην προσοχή σε οσους θελουν η αγορασαν το νεο HTC Radar...

 

Φαινετε οτι κυκλοφορουν 2 μοντελα με διαφορετικές οθονες . Το ενα με την SLCD και το αλλο με την απλη LCD. !!!!!

Πως γινεται αυτο και κυκλοφορει το ιδιο τηλεφωνο με 2 διαφορετικες οθονες και χωρις καμμια επισημη ειδοποιηση δεν γνωριζω.

Αυτο που ξέρω ειναι οτι (αν θυμαστε) και περσυ με το Trophy ειχαμε το ιδιο προβλημα και υπηρχαν στην αγορα 2 τηλεφωνα με διαφορετικές.

Επειδη το εχω δει με τα ματια μου η διαφορα στην οθονη ειναι πολυ μεγαλη.

 

Δειτε φωτο για το trophy απο αυτο το γερμανικο σαιτ που βρηκα προχειρο...

 

http://www.windows-smartphones.de/wp-content/uploads/2010/11/htc-trophy-7-bildschirmtest-1.jpg.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπόν...

Αν τα χρωματα ειναι ξεπλυμενα οταν βλεπετε υπο γωνια το κινητο εχει την απλη οθονη και οχι την SLCD που πρεπει να εχει..

 

 

Είσαι σίγουρος οτι αυτά τα κινητά είναι HTC Radar; Μου μοιάζουν για HTC Mozart γι αυτό το λέω

Link to comment
Share on other sites

Mα το γράφει στο ποστ του ότι ειναι το trophy και οι φωτογραφίες μπήκαν για να δείξουν την διαφορά μεταξυ slcd και lcd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...