Jump to content

Samsung Galaxy Y (S5360)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ηθελα πολλα να τρεξει αυτο το κινητακι το navigon???το εχει δοκιμασει κανεις;;;

και φυσικά iGO.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!

πρόσφατα αγόρασα το πρώτο μου Android κινητό το samsung galaxy y s5360, οπότε είμαι κάπως άσχετη... οπότε θα ήθελα την βοήθεια σας... αρκετά συχνά μου βγάζει ένα μήνυμα ότι η κάρτα sd αφαιρέθηκε απρόσμενα και μετά από μερικά δευτερόλεπτα μου κάνει και πάλι σάρωση της κάρτας sd... υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω αυτή τη διαδικασία... ή όχι? ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος αν γίνεται να αλλάξεις το φόντο όταν παίζει ένα τραγούδι και πως:worry:

 

Τι ακριβώς εννοείς; Θες να αλλάξεις την εικόνα που εμφανίζεται όταν παίζει το τραγούδι στον Player;

 

Γεια σας παιδιά!!

πρόσφατα αγόρασα το πρώτο μου Android κινητό το samsung galaxy y s5360, οπότε είμαι κάπως άσχετη... οπότε θα ήθελα την βοήθεια σας... αρκετά συχνά μου βγάζει ένα μήνυμα ότι η κάρτα sd αφαιρέθηκε απρόσμενα και μετά από μερικά δευτερόλεπτα μου κάνει και πάλι σάρωση της κάρτας sd... υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω αυτή τη διαδικασία... ή όχι? ευχαριστώ. :)

 

Βγάλε την κάρτα, καθάρισε με ένα στεγνό πανάκι τις επαφές της και βάλε την πάλι στο κινητό.

Δες αν θα σου το κάνει πάλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς; Θες να αλλάξεις την εικόνα που εμφανίζεται όταν παίζει το τραγούδι στον Player;

 

 

 

Βγάλε την κάρτα, καθάρισε με ένα στεγνό πανάκι τις επαφές της και βάλε την πάλι στο κινητό.

Δες αν θα σου το κάνει πάλι.

ευχαριστώ πολυ θα το δοκιμάσω και θα σας πω... :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ θα το δοκιμάσω και θα σας πω... :)

 

αλλιως κανεις αναβαθμιση με το kies.ειναι γνωστο προβλημα αυτο σε καποια firmware!

Link to comment
Share on other sites

αλλιως κανεις αναβαθμιση με το kies.ειναι γνωστο προβλημα αυτο σε καποια firmware!

 

αληθεια?? λοιπον θα το κοιταξω και αυτο... ευχαριστω πάντως :D

 

λοιπον δοκίμασα και να καθαρίσω την μνημη αλλα και την αναβαθμιση μεσω kies αλλα τιποτα.... λεω να δοκιμασω καποια αλλη καρτα μηπως φταιει αυτο... :/

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η τελευταία λύση που υπάρχει. Δοκίμασε με άλλη κάρτα και λογικά δε θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχω ένα Galaxy Y το οποίο ξαφνικά μου έβγαλε off την κάρτα μνήμης και έχασα όλα τα δεδομένα. Έχουν μείνει όμως στη μνήμη του τηλεφώνου (φόντο κλειδώματος και ταπετσαρία) 2 φωτογραφίες. Υπάρχει τρόπος να πάρω αυτές τις 2 εικόνες από τη μνήμη του τηλεφώνου?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχω ένα Galaxy Y το οποίο ξαφνικά μου έβγαλε off την κάρτα μνήμης και έχασα όλα τα δεδομένα. Έχουν μείνει όμως στη μνήμη του τηλεφώνου (φόντο κλειδώματος και ταπετσαρία) 2 φωτογραφίες. Υπάρχει τρόπος να πάρω αυτές τις 2 εικόνες από τη μνήμη του τηλεφώνου?

 

Ευχαριστώ

αν το κάνεις root έχεις πλήρη πρόσβαση, αλλιώς λυπάμαι, οχι απόσο ξέρω

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

θελω να παρω το εν λογο κινητο στην αδερφη μου, θα ειναι το πρωτο της smartphone και το πρωτο κινητο αφης!

Η χρηση που θα κανει θα ειναι τα απολυτος βασικα, τηλφωνα, μηνυματα, αντε κανεναν παιχνιδι και που και που λιγο facebook!

Πειραγμα και τετοια δεν θα κανει αντε το πολυ να της κανω ενα root να απαλαχτει απο τις μαμα εφαρμογες!!

 

Ειναι καλο για εναν που εχει χρονια κλασσικα τηλεφωνα;

 

Υ.Γ το ιδιο εχω γραψει και στο Xperia X8 παρακαλω αν γινετε μην σβησετε καποιο απο τα δυο ποστ μου!

εγω παντως που το εχω χωρις να το εχω ταλαιπωρησει το εσχω στειλει 3 φορες σερβις

Samsung Galaxy Y

Alcatel OT 991

ZTE Blade 3 :love:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που το εχω χωρις να το εχω ταλαιπωρησει το εσχω στειλει 3 φορες σερβις

 

Εγώ πάλι είμαι 100% ευχαριστημένος χωρίς κάνενα πρόβλημα.

Από τα καλύτερα low-end κινητά που έχω πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις γιατι αυτο το τηλ αναβοσβηνει μετα απο καποια ωρα την οθονη του?? Εννοω οτι την φωτιζει χωρις λογο και την σβηνει αμεσως.Μερα νυχτα το κανει οταν δεν τοπειραζω. Ειναι καποιο προβλημα η καποια ρυθμιση του???
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις γιατι αυτο το τηλ αναβοσβηνει μετα απο καποια ωρα την οθονη του?? Εννοω οτι την φωτιζει χωρις λογο και την σβηνει αμεσως.Μερα νυχτα το κανει οταν δεν τοπειραζω. Ειναι καποιο προβλημα η καποια ρυθμιση του???

κάποια εφαρμογή που έχεις περάσει είναι ή κάποιο live wallpaper.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 4 μήνες το Samsung Galaxy Y (S5360) και απ’ ότι έχω δει η αφύπνιση του λειτουργεί μόνο με ενεργοποιημένο το κινητό τηλέφωνο! Μήπως ξέρετε καμία εφαρμογή στο Play Store που να μπορείς να κλείνεις το κινητό και να λειτουργεί το ξυπνητήρι ; Έχω ψάξει αρκετά αλλά δεν βρήκα καμιά... :O :worry: :confused: :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 4 μήνες το Samsung Galaxy Y (S5360) και απ’ ότι έχω δει η αφύπνιση του λειτουργεί μόνο με ενεργοποιημένο το κινητό τηλέφωνο! Μήπως ξέρετε καμία εφαρμογή στο Play Store που να μπορείς να κλείνεις το κινητό και να λειτουργεί το ξυπνητήρι ; Έχω ψάξει αρκετά αλλά δεν βρήκα καμιά... :O :worry: :confused: :wacko:

 

Σε κανένα smartphone δεν γίνεται αυτό πλέον εκτός από τα symbian

Link to comment
Share on other sites

όταν πρώτοπήρα android την πατησα μια φορά έτσι, μαθημένος αλλιώς στο παρελθόν απο την Nokia!

Απο τότε, βάζω την νύχτα το κινητο "σε πτηση". Κάτι είναι και αυτο. Αλλα εντελώς κλειστό δεν γίνεται. Δεν λειτουργεί το ξυπνητήρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος...

Έχω κι εγώ το galaxy young GTS 5360..Σήμερα το πρωί είχε λίγη μπαταρία αλλα δεν είχε σβήσει...Το έκλεισα και πήγα να το ξανανοίξω και το μόνο που μου βγάζει είναι το σήμα της Samsung..Προσπάθησα να το ξανα απενεργοποιήσω και το μόνο που έκανε είναι να ξανα ξεκινάει..Απο εκείνη την ώρα το έχω φορτίσει και ξανά η ίδια ιστορία...Πατώ ενεργοποίηση και αναβοσβήνει το σήμα της samsung...Κλείσιμο μόνο με αφαίρεση μπαταρίας...Ξέρετε τι μπορεί να φταίει??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κάποια εφαρμογή που έχεις περάσει είναι ή κάποιο live wallpaper.[/QUOT

 

Δεν εχω κατι τετοιο, φωτο απο τα παιδια μου εχω μονο. Μου εχουν πει και σε αλλα κινητα συμβαινει. Καμια αλλη απαντηση??

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αν και για να πω την αλήθεια το περίμενε ότι δεν γίνετε :(

 

μπορεις να το βαλεις σε λειτουργα πτησης.σαν τηλεφωνο δεν θα λειτουργει(η καρτα sim θα ειναι ανενεργη δηλαδη) αλλα ολεσ οι υπολοιπες λειτουργιες της συσκευης θα λειτουργουν κανονικα.

 

Καλησπέρα

 

Μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος...

Έχω κι εγώ το galaxy young GTS 5360..Σήμερα το πρωί είχε λίγη μπαταρία αλλα δεν είχε σβήσει...Το έκλεισα και πήγα να το ξανανοίξω και το μόνο που μου βγάζει είναι το σήμα της Samsung..Προσπάθησα να το ξανα απενεργοποιήσω και το μόνο που έκανε είναι να ξανα ξεκινάει..Απο εκείνη την ώρα το έχω φορτίσει και ξανά η ίδια ιστορία...Πατώ ενεργοποίηση και αναβοσβήνει το σήμα της samsung...Κλείσιμο μόνο με αφαίρεση μπαταρίας...Ξέρετε τι μπορεί να φταίει??

 

Ευχαριστώ

 

αν θυμαμε καλα με τον φορτιστη συνδεδεμενο δεν ανοιγει.αστο λιγο να φορτισει,βγαλε τον φορτιστη,ανοιξε το κ αφου bootαρει ξαναβαλε φορτιστη.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη από αυτό το κινητό μου έχει χαλάσει πάνω από 3 φορές και τώρα ψάχνω άλλο:rolleyes:

Samsung Galaxy Y

Alcatel OT 991

ZTE Blade 3 :love:

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό πριν λίγες μέρες είχε βρεθεί στον πάτο μιας πισίνας βάθους δύο μέτρων και έμεινε εκεί για περίπου 30 δευτερόλεπτα. Το μόνο που κάναμε ήταν να βγάλουμε την μπαταρία και να το αφήσουμε να στεγνώσει στον ήλιο για μισή ώρα και μετά όλα λειτουργούσαν κανονικά.

Μάλλον έχεις πέσει σε ελαττωματική συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό πριν λίγες μέρες είχε βρεθεί στον πάτο μιας πισίνας βάθους δύο μέτρων και έμεινε εκεί για περίπου 30 δευτερόλεπτα. Το μόνο που κάναμε ήταν να βγάλουμε την μπαταρία και να το αφήσουμε να στεγνώσει στον ήλιο για μισή ώρα και μετά όλα λειτουργούσαν κανονικά.

Μάλλον έχεις πέσει σε ελαττωματική συσκευή.

 

ε οχι κ ετσι!!!μηπως εσυ εχεις πεσει σε συσκευη-περιπτωση???:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y (S5360)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...