Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν είμαι σπίτι, και το έχω το τηλέφωνο πανω σε τραπεζάκια,δε μου κανει reboots.

Εννοώ οτι είναι το τηλέφωνο εκτός τσέπης.

Οποτε τι υποθέτουμε; οτι ανεβάζει θερμοκρασία;

 

Επειδη εχω εμπειρια δις απο συσκευες της νοκια,θα σε παροτρινα να φτασεις μεχρι τα ακρα.

Εχε υποψιν σου πια τα δικαιωματα του καταναλωτη,δες τα στο internet.

 

Ψαξε για σερβις,αν δε κανω λαθος και η arvato βλεπει samsung συσκευες.

Αλλιως...,αν εχεις υποψιν σου καποιον καλο ηλεκτρονικο που μπορει να προμηθευτει αξεσουαρ και μπορει να το κανει....why not!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδη εχω εμπειρια δις απο συσκευες της νοκια,θα σε παροτρινα να φτασεις μεχρι τα ακρα.

Εχε υποψιν σου πια τα δικαιωματα του καταναλωτη,δες τα στο internet.

 

Ψαξε για σερβις,αν δε κανω λαθος και η arvato βλεπει samsung συσκευες.

Αλλιως...,αν εχεις υποψιν σου καποιον καλο ηλεκτρονικο που μπορει να προμηθευτει αξεσουαρ και μπορει να το κανει....why not!

 

Έχω ηδη ενα γνωστό μου που τρέχει με την Samsung 2.5 μηνες για ενα nexus s και τάχει παίξει.

Δε ξέρω ποια εταιρία σέρβις της Samsung είναι καλη,οπου θα αναγνωρίσει το πρόβλημα και θα το λύσει. Αυτό είναι που ρωταω. Αν ξέρει κανεις απο εμπειρία ποια εταιρία είναι καλη πλην smartec

Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι σπίτι, και το έχω το τηλέφωνο πανω σε τραπεζάκια,δε μου κανει reboots.

Εννοώ οτι είναι το τηλέφωνο εκτός τσέπης.

Οποτε τι υποθέτουμε; οτι ανεβάζει θερμοκρασία;

 

Επειδή δεν γίνεται στο τραπέζι και γίνεται στην τσέπη, θα σου έλεγα να κοιτάξεις και τη σταθερότητα της μπαταρίας (πχ ότι τα ελάσματα ασκούν επαρκή τάση και δεν είναι χαλαρή).

Στη χειρότερη, πιάσε το κινητό και ταρακούνησέ το κάπως βίαια, να δεις αν θα κλείσει - αν και κάτι τέτοια πρέπει να τα κοιτάνε στο service.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν γίνεται στο τραπέζι και γίνεται στην τσέπη, θα σου έλεγα να κοιτάξεις και τη σταθερότητα της μπαταρίας (πχ ότι τα ελάσματα ασκούν επαρκή τάση και δεν είναι χαλαρή).

Στη χειρότερη, πιάσε το κινητό και ταρακούνησέ το κάπως βίαια, να δεις αν θα κλείσει - αν και κάτι τέτοια πρέπει να τα κοιτάνε στο service.

 

Αυτό μπορεί να γίνεται αν έχει κάποιο πρόβλημα κάποιος αισθητήρας ή αν ανεβάζει θερμοκρασία. Εκανα και ελεγξα αυτό με την μπαταρία. Δουλεύει,δεν κλείνει. Αν ηταν μπαταρία,θα έκλεινε το τηλέφωνο,δε θα έκανε reboot.

Αυτοι απο την smartec δε πρεπει να το κοιταξανε καλά το τηλέφωνο όπως θαπρεπε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με την κάμερα. Όταν βγάζω φωτογραφίες και χρειάζεται το φλας μου παρουσιάζει τα μάτια κόκκινα. Δεν το έκανε από την αρχή. Δεν βγάζω συχνά φωτογραφίες για να προσέχω εάν το έκανε μετά από κάποια αναβάθμιση. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο, έχω κάποια εφαρμογή φακού και συγκεκριμένα αυτή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devuni.flashlight&hl=el Λέτε να επηρεάζει το φλας της κάμερας;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με την κάμερα. Όταν βγάζω φωτογραφίες και χρειάζεται το φλας μου παρουσιάζει τα μάτια κόκκινα. Δεν το έκανε από την αρχή. Δεν βγάζω συχνά φωτογραφίες για να προσέχω εάν το έκανε μετά από κάποια αναβάθμιση. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο, έχω κάποια εφαρμογή φακού και συγκεκριμένα αυτή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devuni.flashlight&hl=el Λέτε να επηρεάζει το φλας της κάμερας;

 

έχει να κάνει με το πόσο ανοιχτά είναι τα μάτια (η κόρη) την ώρα της φωτογραφίας. Δεν μπορώ να σου δώσω πιο επιστημονική εξήγηση, την είχα διαβάσει κάπου αλλά δεν θυμάμαι. Όπως και να χει δεν είναι πρόβλημα της κάμερα, απλά τα δυνατά φλας το προκαλούν αυτό. Για αυτό όταν βάζεις red eye removal σαν επιλογή στην λειτουργία του φλας βλέπεις πως βγάζει μια παραπάνω φορά το φλας (είναι μια "προειδοποιητική") που ουσιαστικά φροντίζει εκείνη την στιγμή το μάτι να χει το απαραίτητο άνοιγμα για να μην βγεί κόκκινο. Μπακαλίστικα στο εξήγησα, ότι καλύτερο μπορούσα έκανα :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω ένα θεματάκι..

Γενικά η 4.3 μου έχει κάτσει πάρα πολύ καλά, δεν είχα το οποιοδήποτε κόλλημα ή πρόβλημα μέχρι χθες. Το τηλέφωνο κάνει restart μόνο του ΜΟΝΟ όταν είναι συνδεδεμένο σε δίκτυο Wi-Fi! μου το έκανε χθες 2 φορές στην δουλεία, και 2 φορες σήμερα στο σπίτι. αν έχω κλειστό το wifi συμπεριφέρεται κανονικότατα, είτε έχω ανοικτά τα δεδομένα είτε όχι. έχει κάποιος κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

 

είμαι με στοκ 4.3 χωρίς ρουτ και κλειδωμένο bootloader

Link to comment
Share on other sites

έχει να κάνει με το πόσο ανοιχτά είναι τα μάτια (η κόρη) την ώρα της φωτογραφίας. Δεν μπορώ να σου δώσω πιο επιστημονική εξήγηση, την είχα διαβάσει κάπου αλλά δεν θυμάμαι. Όπως και να χει δεν είναι πρόβλημα της κάμερα, απλά τα δυνατά φλας το προκαλούν αυτό. Για αυτό όταν βάζεις red eye removal σαν επιλογή στην λειτουργία του φλας βλέπεις πως βγάζει μια παραπάνω φορά το φλας (είναι μια "προειδοποιητική") που ουσιαστικά φροντίζει εκείνη την στιγμή το μάτι να χει το απαραίτητο άνοιγμα για να μην βγεί κόκκινο. Μπακαλίστικα στο εξήγησα, ότι καλύτερο μπορούσα έκανα :)

 

Ας κάνω μια απόπειρα κι εγώ τότε :)

Όταν έχει λίγο φως, η κόρη είναι ανοιχτή, επομένως η φωτογραφία απαθανατίζει εύκολα τον αμφιβληστροειδή στο πίσω μέρος του ματιού που είναι κόκκινος. Το red eye removal απλά χτυπάει ένα φλας πριν τη φωτογραφία που κάνει τις κόρες να συσταλούν.

Η ισύς του φλας δεν επηρεάζει ιδιαίτερα το φαινόμενο...

Το πιο πιθανό είναι ότι παλιά έβγαζες φωτογραφίες με την επιλογή για μάτια ενεργοποιημένη, και τώρα τραβάς με απλό φλας.

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω μια απόπειρα κι εγώ τότε :)

Όταν έχει λίγο φως, η κόρη είναι ανοιχτή, επομένως η φωτογραφία απαθανατίζει εύκολα τον αμφιβληστροειδή στο πίσω μέρος του ματιού που είναι κόκκινος. Το red eye removal απλά χτυπάει ένα φλας πριν τη φωτογραφία που κάνει τις κόρες να συσταλούν.

Η ισύς του φλας δεν επηρεάζει ιδιαίτερα το φαινόμενο...

Το πιο πιθανό είναι ότι παλιά έβγαζες φωτογραφίες με την επιλογή για μάτια ενεργοποιημένη, και τώρα τραβάς με απλό φλας.

 

άνα γειά σου :D , τα πες όπως πρέπει.. Βέβαια όσες βγάζω με το Xenon στο 808 βγαίνουν με κόκκινα μάτια, ενώ με το Note/Nexus όχι πάντα.. Για αυτό υπέθεσα πως παίζει ρόλο η ισχύς μιας και το xenon είναι πιο φωτεινό.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω μια απόπειρα κι εγώ τότε :)

Όταν έχει λίγο φως, η κόρη είναι ανοιχτή, επομένως η φωτογραφία απαθανατίζει εύκολα τον αμφιβληστροειδή στο πίσω μέρος του ματιού που είναι κόκκινος. Το red eye removal απλά χτυπάει ένα φλας πριν τη φωτογραφία που κάνει τις κόρες να συσταλούν.

Η ισύς του φλας δεν επηρεάζει ιδιαίτερα το φαινόμενο...

Το πιο πιθανό είναι ότι παλιά έβγαζες φωτογραφίες με την επιλογή για μάτια ενεργοποιημένη, και τώρα τραβάς με απλό φλας.

 

άνα γειά σου :D , τα πες όπως πρέπει.. Βέβαια όσες βγάζω με το Xenon στο 808 βγαίνουν με κόκκινα μάτια, ενώ με το Note/Nexus όχι πάντα.. Για αυτό υπέθεσα πως παίζει ρόλο η ισχύς μιας και το xenon είναι πιο φωτεινό.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, εκείνο που με έκανε για να γράψω είναι ότι στις αρχές που είχα το τηλέφωνο, πριν 7-8 μήνες δεν είχα παρατηρήσει αυτό το πρόβλημα. Στις ρυθμίσεις της κάμερας αν δεν κάνω λάθος δεν έχει επιλογή φλας για μη κοκκίνισμα ματιών. Πριν που είχα ένα HTC incredible s, είχε αυτή την επιλογή. Ενώ τραβάει φοβερό βίντεο, στις νυχτερινές φωτογραφίες μου κάνει αυτό το πρόβλημα. Φυσικά δε με προβληματίζει καθόλου γιατί εάν το δω σαν τηλέφωνο γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μάλιστα μπορώ να πω ότι βγάζει καλύτερες φωτογραφίες σχετικά με το HTC που είχα πριν, παρόλο που είχε 8MP κάμερα, τουλάχιστον την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω ένα θεματάκι..

Γενικά η 4.3 μου έχει κάτσει πάρα πολύ καλά, δεν είχα το οποιοδήποτε κόλλημα ή πρόβλημα μέχρι χθες. Το τηλέφωνο κάνει restart μόνο του ΜΟΝΟ όταν είναι συνδεδεμένο σε δίκτυο Wi-Fi! μου το έκανε χθες 2 φορές στην δουλεία, και 2 φορες σήμερα στο σπίτι. αν έχω κλειστό το wifi συμπεριφέρεται κανονικότατα, είτε έχω ανοικτά τα δεδομένα είτε όχι. έχει κάποιος κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

 

είμαι με στοκ 4.3 χωρίς ρουτ και κλειδωμένο bootloader

 

επανέρχομαι με παραπάνω στοιχεία. ενώ χθες όλη μέρα δεν είχα κάποιο restart, το βράδυ μου έκανε 2 μαζεμένα.. μέσα στην μέρα το μόνο "κόλλημα" που παρατήρησα ήταν ένα error για το location service που σταμάτησε να λειτουργεί, κατά τα άλλο όλα οκ. δεν έχω παρατηρήσει άνοδο θερμοκρασίας ή κάτι τέτοιο, και εξακολουθεί να κάνει restart μόνο όταν είμαι σε wifi.

ψάχνω μήπως γλιτώσω το restore, πιο πολύ γιατι είμαι πηγμένος αυτήν την εβδομάδα :p

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι με παραπάνω στοιχεία. ενώ χθες όλη μέρα δεν είχα κάποιο restart, το βράδυ μου έκανε 2 μαζεμένα.. μέσα στην μέρα το μόνο "κόλλημα" που παρατήρησα ήταν ένα error για το location service που σταμάτησε να λειτουργεί, κατά τα άλλο όλα οκ. δεν έχω παρατηρήσει άνοδο θερμοκρασίας ή κάτι τέτοιο, και εξακολουθεί να κάνει restart μόνο όταν είμαι σε wifi.

ψάχνω μήπως γλιτώσω το restore, πιο πολύ γιατι είμαι πηγμένος αυτήν την εβδομάδα :p

 

Στο 4 που έχω Chrome beta μου έκανε restart εξαιτίας του. Τρελό αλλά γίνεται. Αν έχεις μπορεί να φταίει αυτό. Λέω μια ιδέα...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχετε διαβασει πουθενα αν το Galaxy Nexus θα παρει την 4.4????

 

Δεν εχει ανακοινωσει η google οτι σταματαει την υποστηριξη για το galaxy μας οπως ειχε κανει με το nexus s.

Οι περισσοτεροι υποθετουμε οτι θα την παρουμε την 4.4 χωρις ομως να ειμαστε απολυτα σιγουροι.

Απο δω και περα το λειτουργικο υποστηριζουνε οτι θα το ελαφρυνουν εκει στη google.

Τι πιο ωραιο να εχουνε ως βαση τη δικη μας συσκευη:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ανακοινωσει η google οτι σταματαει την υποστηριξη για το galaxy μας οπως ειχε κανει με το nexus s.

Οι περισσοτεροι υποθετουμε οτι θα την παρουμε την 4.4 χωρις ομως να ειμαστε απολυτα σιγουροι.

Απο δω και περα το λειτουργικο υποστηριζουνε οτι θα το ελαφρυνουν εκει στη google.

Τι πιο ωραιο να εχουνε ως βαση τη δικη μας συσκευη:) :) :)

 

Παντος αν παρει και την 4.4 το GN τοτε δεν βλεπω τον λογο για το Nexus 5 η οπως αυτο θα λεγεται αυτο....

ειχα διαβασει οτι η Google θα κανει πιο ελαφρυ το λειτουργικο,το ζητουμενο ειναι να το δωσει και σε μας.....

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα σχετικα με το bluetooth με το νεο μου Ford αυτοκινητο :D και το κινητο.

Ενω ανοιχτο το bluetooth σε κινητο και σε αμαξι και κανω connect/paring , οποτε μου σβηνει η οθονη απο το κινητο μου βγαζει μηνυμα στο καντραν του αμαξιoy οτι αποσυνδεθηκε η συσκευη. Παω και βαζω απο τις ρυθμισεις bluetooth του κινητου την επιλογη Never Timeout, κανω συνδεση ξανα μεταξυ κινητου και αμαξιου αλλα με το που μπαινει το κινητο σε αναμονη και σβηνει η οθονη, αποσυνδεονται μεταξυ τους παλι.

 

Φοραω 4.3 και ειναι rooted με ανοιχτο bootloader. Υπαρχει ασυμβατοτητα μεταξυ android και Ford Audio ? Στην ουσια η συζευξη των 2 διαρκει 30 δευτερολεπτα (που εχω ορισει το κινητο να πεφτει σε υπνο)

 

Καμια ιδεα ?

Edited by ikskarda
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα σχετικα με το bluetooth με το νεο μου Ford αυτοκινητο :D και το κινητο.

Ενω ανοιχτο το bluetooth σε κινητο και σε αμαξι και κανω connect/paring , οποτε μου σβηνει η οθονη απο το κινητο μου βγαζει μηνυμα στο καντραν του αμαξιoy οτι αποσυνδεθηκε η συσκευη. Παω και βαζω απο τις ρυθμισεις bluetooth του κινητου την επιλογη Never Timeout, κανω συνδεση ξανα μεταξυ κινητου και αμαξιου αλλα με το που μπαινει το κινητο σε αναμονη και σβηνει η οθονη, αποσυνδεονται μεταξυ τους παλι.

 

Φοραω 4.3 και ειναι rooted με ανοιχτο bootloader. Υπαρχει ασυμβατοτητα μεταξυ android και Ford Audio ? Στην ουσια η συζευξη των 2 διαρκει 30 δευτερολεπτα (που εχω ορισει το κινητο να πεφτει σε υπνο)

 

Καμια ιδεα ?

Ανοιξε το bluetooth της συσκευης,κανε συνδεση με το αυτοκινητο,και μετα κανε restart το κινητο με το bluetooth ανοικτο.

μετα το restart θα δεις θα γινει κατευθειαν συνδεση με το bluetooth του αυτοκινητου και δεν θα γινει παλι αποσυνδεση....

για δοκιμασε το

 

και κατι ασχετο...πως γινετε το GN να κανει στα skroutzomagaza απο 310-368 και το Nexus 4 να εχει 310??

κατι δεν παει καλα.......αφου το Ν4 ειναι και καλα η αναβαθμηση του GN.....:)

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα δε συνδεεται αυτοματα το κινητο με το αμαξι εχοντας ανοιχτα τα bluetooth. Παταω εγω συνδεση μεσα απο το κινητο.

Παντως σε ευχαριστω φιλε, με την 1η ευκαιρια θα δοκιμασω αυτο που ειπες

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα δε συνδεεται αυτοματα το κινητο με το αμαξι εχοντας ανοιχτα τα bluetooth. Παταω εγω συνδεση μεσα απο το κινητο.

Παντως σε ευχαριστω φιλε, με την 1η ευκαιρια θα δοκιμασω αυτο που ειπες

 

Οταν κανεις την συνδεση,δοκιμασε αυτο που σου προτεινα......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. 2 ερωτήσεις.

1η: μου αρέσει να ακούω ραδιόφωνο μέσω του tune in με το ακουστικό bluetooth που έχω. Το θέμα είναι πως αυτό γίνεται μόνο μέσω της εφαρμογής ΒΤ ΜΟΝΟ. Ως εδώ όλα καλά. Το θέμα είναι πως όταν ακούω μέσω των ακουστικών δεν διακόπτεται ποτέ η μετάδοση. Όταν ακούω από το bluetooth κάθε 1 λεπτό κάνει διακοπή, buffering και συνεχίζει μετά από καμιά 10αρια δευτερόλεπτα. Μετά από 1 λεπτό πάλι τα ίδια. ( ΣΠΑΣΤΙΚΟ). Το αντιμετωπίζει και κανείς άλλος; Ξέρετε καμιά λύση;

 

2η: ο μαμά φορτιστής του κινητού μάλλον έχει αρχίσει και τα παίζει αφού πλέον χρειάζεται 3 ώρες το λιγότερο για να γίνει full φόρτιση... Πριν πάω να πάρω άλλον ξέρετε καμιά εφαρμογή που να μας δείχνει με πόσα mA φορτίζει σε live timing; Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Βλάσση μήπως έτρεχες καμία βαριά εφαρμογή από πίσω την ώρα ου φόρτιζες; αν όχι, τότε ο φορτιστής σου έχει αρχίσει και τα παίζει... Γενικότερα, φορτιστής μεγαλύτερος από 500mAh μπορείς να φορτίσεις άφοβα άλλα με θα σου πιαστεί χρόνο αν είναι κοντά στα 500mAh... Αν τρέχεις κάποια βαριά εφαρμογή π.χ. GPS και παράλληλα φορτίζεις με 500mAh φορτιστή στο τηλέφωνο δεν θα πέφτει η στάθμη της μπαταρίας άλλα ούτε θα ανεβαίνει. Πάντως το καλύτερο για την μεγιστοποίηση της διάρκειας ζωής της μπαταρίας είναι από 500mAh έως 750mAh... Edited by djtutis
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια τραβάω και εγώ ακριβώς τα ιδία όμως με την μόνη διαφορά οτι μου κανει rebbot οτάν μιλάω η με παίρνουν τηλέφωνο το εχω παει 4 φορες στην smartec. και ετοιμαζομαι για την 5η φορά.!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια τραβάω και εγώ ακριβώς τα ιδία όμως με την μόνη διαφορά οτι μου κανει rebbot οτάν μιλάω η με παίρνουν τηλέφωνο το εχω παει 4 φορες στην smartec. και ετοιμαζομαι για την 5η φορά.!!!

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα πριν 6 μηνες περιπου.Σου Λεώ τι εκανα εγώ και απο τοτε δεν μου το ξαναεκανε ποτε.

1' αν εχεις θηκη σιλικονις βγαλτη

2' Πηγενε απο τις ρυθμεισης στη προσβασιμότητα και ενεργοποιησε το (κουμπί λειτ τερμ.την κληση)

3'αλαξε dialer εγω παλιοτερα ειχα τον exdialer και τωρα εχω τονdialapp

Αντικαταστασε τον μανισιο στη κατω μπαρα με εναν απο αυτους

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θέλω να κάνω και εγώ. Θέλω να επαναφέρω το Galaxy Nexus σε stock κατάσταση για να το στείλω για service. Αν η stock rom είναι takju θα έχω πρόβλημα; Από πέρυσι τον Ιούλιο που το πήρα δεν ασχολήθηκα ποτέ αν είναι takju ή όχι και ποια έρχονται στην Ελλάδα (κατευθείαν έκανα root / custom recovery και έβαζα custom roms). Από το πλαίσιο έγινε η αγορά. Takju ερχόταν στην Ελλάδα ή όχι.

Και για να μη σας μπερδεύω, αν βάλω stock takju, unrooted και locked bootloader θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...