Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα θεματακι με το κινητο.

 

Εκανα χτες update του Google+ και μου εβγαλε set up my contact στο app των επαφων.

Πηγα στις ρυθμισεις και πατησα συγχρονισμο σε ολο το google και μετα απο πολλα sync εμφανισε το ονομα μου μετα στις επαφες.

Επιπλεον θεμα τωρα ειναι οτι δε γουσταρει με τιποτα να εμφανισει σε μικρογραφια την εικονα του Profile μου.

Τι και αν παταω view Google+ profile, στο οποιο μου δειχνει την εικονα μου μαζι με το ονομα και την περιοχη κατοικιας , στην εφαρμογη επαφες δεν μπορει να μου εμφανισει το profile pic.

 

Δεν ειναι η πρωτη φορα που μου το κανει αυτο, να μου μην φορτωνει με τιποτα το profile και να μου βγαζει set up my profile (σαν Me contact) οσα sync,restart πατησω

 

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=49060

Edited by ikskarda
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξέρει κάνεις καμιά καλή εφαρμογή για να στέλνω μεσώ nfc μεγάλα αρχεία γιατί μέχρι στιγμής δεν τα κατάφερα με ότι και εάν χρησιμοποίησα :mad:
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάνεις καμιά καλή εφαρμογή για να στέλνω μεσώ nfc μεγάλα αρχεία γιατί μέχρι στιγμής δεν τα κατάφερα με ότι και εάν χρησιμοποίησα :mad:

 

Αυτό το δοκίμασες; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.majedev.superbeam

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

 

όχι δεν το δοκίμασα αλλά θα το δοκιμάσω μόλις βρω μια άλλη συσκευή με nfc

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει τροπος να με ειδοποιει το κινητο (οταν το ανοιγω)για τυχον κλησεις η μηνυματα που ειχα ,οσο το ειχα κλειστο ή σε λειτουργια πτησης;Υπαρχει κατι στις ρυθμισεις που μου ξεφευγει;Ευχαριστω εκ των προτερον.Οποιαδηποτε βοηθεια θα μου ηταν πολυτιμη,εστω και με καποια εφαρμογη(εαν αυτη η λειτουργια δεν υποστηριζεται απο τη συσκευη.
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει τροπος να με ειδοποιει το κινητο (οταν το ανοιγω)για τυχον κλησεις η μηνυματα που ειχα ,οσο το ειχα κλειστο ή σε λειτουργια πτησης;Υπαρχει κατι στις ρυθμισεις που μου ξεφευγει;Ευχαριστω εκ των προτερον.Οποιαδηποτε βοηθεια θα μου ηταν πολυτιμη,εστω και με καποια εφαρμογη(εαν αυτη η λειτουργια δεν υποστηριζεται απο τη συσκευη.

 

Όσο ήταν κλειστό ή σε airplane πως να καταλάβει ότι είχες κλήσεις/μηνύματα ? Αυτό το κάνει ο πάροχος, που σου στέλνει ειδοποίηση όταν ξαναμπεί το κινητό στο δίκτυο.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Όσο ήταν κλειστό ή σε airplane πως να καταλάβει ότι είχες κλήσεις/μηνύματα ? Αυτό το κάνει ο πάροχος, που σου στέλνει ειδοποίηση όταν ξαναμπεί το κινητό στο δίκτυο.

 

Αρα τι πρεπει να κανω;Στο note 2 που εχω,ερχεται κατευθειαν ειδοποιηση με το που ο ανοιγω.Στο nexus ομως δε γινεται αυτο.Για αυτο ειπα μηπως χρειαζεται καποια ρυθμιση.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Αρα τι πρεπει να κανω;Στο note 2 που εχω,ερχεται κατευθειαν ειδοποιηση με το που ο ανοιγω.Στο nexus ομως δε γινεται αυτο.Για αυτο ειπα μηπως χρειαζεται καποια ρυθμιση.

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει ρύθμιση στο κινητό (σε οποιοδήποτε κινητό, όχι μόνο στο GNex). Σίγουρα υπάρχει ρύθμιση δικτύου, αλλά θα το θυμόσουν αν την πείραξες.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει ρύθμιση στο κινητό (σε οποιοδήποτε κινητό, όχι μόνο στο GNex). Σίγουρα υπάρχει ρύθμιση δικτύου, αλλά θα το θυμόσουν αν την πείραξες.

 

Λοιπον τα πραγματα εχουν ως εξης:Ειχα το κινητο για ενα τριμηνο,αγορασα το note 2 και ετσι τοGnex το εδωσα στη κορη μου.Δεν ξερω τι εχει κανει αλλα η γκρινια παει κ 'έρχεται.Τεσπα ευχαριστω για τη βοηθεια θα το ψαξω μπας και βρω κατι.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τί είναι το mediaserver που μου καταναλώνει 70% μπαταρία; Γίνετε να το κλείσω με κάποιο τρόπο;Και τέλος...χρειάζεται να υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα πραγματα εχουν ως εξης:Ειχα το κινητο για ενα τριμηνο,αγορασα το note 2 και ετσι τοGnex το εδωσα στη κορη μου.Δεν ξερω τι εχει κανει αλλα η γκρινια παει κ 'έρχεται.Τεσπα ευχαριστω για τη βοηθεια θα το ψαξω μπας και βρω κατι.

Θα πάρεις τηλέφωνο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών του δικτύου που ανήκει η sim που έχεις στο galaxy nexus και θα σου πουν κάποιες οδηγίες για να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων σε περίπτωση που το κινητό είναι κλειστό ή εκτός δικτύου ή σε flight mode. Μπορεί η κόρη σου να πάτησε κατά λάθος κάποιον συνδυασμό πλήκτρων και να απενεργοποίησε αυτή την υπηρεσία. Το σίγουρο είναι ότι δεν ευθύνεται το κινητό σαν συσκευή γι’ αυτό.

 

Αλήθεια πότε θα δούμε την αναμενόμενη αναβάθμιση; Θα είναι τελικά η 4.3 ή θα περιμένουμε έως τον Οκτώβριο αν δεν κάνω λάθος μήπως δούμε την 5.0 (key lime); Εκτός και αν σε μας σταματήσουν οι αναβαθμίσεις στην 4.3, το έχω διαβάσει κάπου και αυτό.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις τηλέφωνο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών του δικτύου που ανήκει η sim που έχεις στο galaxy nexus και θα σου πουν κάποιες οδηγίες για να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων σε περίπτωση που το κινητό είναι κλειστό ή εκτός δικτύου ή σε flight mode. Μπορεί η κόρη σου να πάτησε κατά λάθος κάποιον συνδυασμό πλήκτρων και να απενεργοποίησε αυτή την υπηρεσία. Το σίγουρο είναι ότι δεν ευθύνεται το κινητό σαν συσκευή γι’ αυτό.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Θα επικοινωνησω μαζι τους γιατι ψαχνοντας μεχρι τωρα, δε βρηκα κατι.

Τελος καλο, ολα καλα.Τελικα μετα απο επικοινωνια με τον παροχο, ενεργοποιησα την υπηρεσια μεσα απο τη συσκευή.Και παλι ευχαριστω ολους για τη βοηθεια σας.

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Θα επικοινωνησω μαζι τους γιατι ψαχνοντας μεχρι τωρα, δε βρηκα κατι.

Τελος καλο, ολα καλα.Τελικα μετα απο επικοινωνια με τον παροχο, ενεργοποιησα την υπηρεσια μεσα απο τη συσκευή.Και παλι ευχαριστω ολους για τη βοηθεια σας.

 

Μπορείς να μας πεις και τι έκανες για την ενεργοποιήσεις? ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις και τι έκανες για την ενεργοποιήσεις? ;)

 

Η ενεργοποιηση ειναι μονο για καρτοκινητο cosmote.Εαν ενδιαφερεται καποιος να το ποσταρω.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις και τι έκανες για την ενεργοποιήσεις? ;)

Αν δεν κάνω λάθος η κάθε εταιρεία έχει τις δικές της ρυθμίσεις για την υπηρεσία. Π.χ. στη WIND που είμαι εγώ βοηθάει αυτό http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/upiresies-kliseon/upiresia-eidopoiisis-kliseon/ . Νομίζω ότι η διαδικασία είναι η ίδια είτε έχουμε συμβόλαιο, είτε καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η κάθε εταιρεία έχει τις δικές της ρυθμίσεις για την υπηρεσία. Π.χ. στη WIND που είμαι εγώ βοηθάει αυτό http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/upiresies-kliseon/upiresia-eidopoiisis-kliseon/ . Νομίζω ότι η διαδικασία είναι η ίδια είτε έχουμε συμβόλαιο, είτε καρτοκινητό.

Τι έγινε, δε γυρίσετε ακόμη από το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος; Αλήθεια ακούγεται κάτι για την αναβάθμιση σε 4.3. Και το πότε θα την πάρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα χρόνο που έχω το νεξους, από την πρώτη στιγμή είχα βάλει προστασία οθόνης.

Ποιοτική χωρίς

και ουρανιά τόξα.

Παρατήρησα όμως ότι μέσα στο ΣΚ, πήγαινα να επιλέξω κάτι και επέλεγε άλλο...

Μπα...η ιδέα μου λέω...

Το ξαναεκανε και έτσι πείστηκα.

Φοβήθηκα μη χαλάσει η στοίχιση και την έβγαλα.

 

(1)Σας έχει τύχει με παρόμοια ζελατίνα;

(2)Έχοντας εμπειρία με gorilla 1 και 2 που οι οθόνες δε χαμπαριάζουν,ειδικά στη 2,ήθελα να ρωτήσω πόσο επιρρεπής είναι η οθόνη μας χωρίς ζελατίνα;

Αναφέρομαι σε κατόχους δίχως να έχουν βάλει.

 

Το κινητό είναι έτσι όπως το έχω πάρει την πρώτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα χρόνο που έχω το νεξους, από την πρώτη στιγμή είχα βάλει προστασία οθόνης.

Ποιοτική χωρίς

και ουρανιά τόξα.

Παρατήρησα όμως ότι μέσα στο ΣΚ, πήγαινα να επιλέξω κάτι και επέλεγε άλλο...

Μπα...η ιδέα μου λέω...

Το ξαναεκανε και έτσι πείστηκα.

Φοβήθηκα μη χαλάσει η στοίχιση και την έβγαλα.

 

(1)Σας έχει τύχει με παρόμοια ζελατίνα;

(2)Έχοντας εμπειρία με gorilla 1 και 2 που οι οθόνες δε χαμπαριάζουν,ειδικά στη 2,ήθελα να ρωτήσω πόσο επιρρεπής είναι η οθόνη μας χωρίς ζελατίνα;

Αναφέρομαι σε κατόχους δίχως να έχουν βάλει.

 

Το κινητό είναι έτσι όπως το έχω πάρει την πρώτη μέρα.

Δεν του εχω βαλει ποτε καποια προστασια στην οθονη.

Εχω μονο τρεις πολυ μικρες γρατζουνιτσες που μαλλον εγιναν ολες μαζι μιας και ειναι διπλα διπλα.

Ειναι πολυ δυσκολο να τις δεις και με την οθονη ανοιχτη δεν φαινονται με τιποτα.

Γενικα δεν το πολυ προσεχω και δεν εχω παραπονο απο την οθονη αλλα απο τα πλαστικα περιμετρικα της οθονης που ξεβαψουν και βγαινει το μαυρο απο πισω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν του έχω βάλει προστασία οθόνης. Γενικότερα σε καμία συσκευή δεν είχα βάλει ποτέ μέχρι τώρα. Εχω την εντύπωση ότι χάνει κάπως την αίσθηση του στην αφή. Ενα μικρό προβληματάκι που παρατήρησα σήμεραιείναι το εξής. Στο ακουστικό της συσκευής στη μία του άκρη φαίνεται σαν να έχει φύγει το μαύρο χρώμα. Είναι μία πολύ μικρή κουκίδα σε χρώμα ασημί. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι κάποιο χνούδι ή ένα μικρό σκουπιδάκι και ενώ προσπαθούσα να το διώξω χωρίς αποτέλεσμα, τότε κατάλαβα ότι πρόκειται μάλλον για κάτι σαν οξείδωση στο συγκεκριμένο σημείο. Δεν μου έχει πέσει ποτέ ούτε έπεσε νερό ή κάτι άλλο που θα του προκαλούσε υγρασία.
Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα με αυτο το τηλέφωνο!!!!

Καπου κοντα στο 50% του υπολοιπου της μπαταριας η οθονη μένει αναμενη σχεδον συνεχως. Ενω την σβηνω παλι αναβει, κλεινω wifi, δεδομενα και παλι τιποτα. Κανω επαναφορα σε εργοστασικες ρυθμησεις και παλι μετα απο λιγο τα ιδια.

Καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα με αυτο το τηλέφωνο!!!!

Καπου κοντα στο 50% του υπολοιπου της μπαταριας η οθονη μένει αναμενη σχεδον συνεχως. Ενω την σβηνω παλι αναβει, κλεινω wifi, δεδομενα και παλι τιποτα. Κανω επαναφορα σε εργοστασικες ρυθμησεις και παλι μετα απο λιγο τα ιδια.

Καμια ιδέα?

 

Σου έχουν απάντηση στην ίδια ερώτηση 2 σελίδες πριν.Δοκίμασε αυτό που σου λένε

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά δεν το βρησκω....εαν εχεις την καλωσυνη κάντο μια επικολληση ή δώσε λινκ ακριβως.

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά δεν το βρησκω....εαν εχεις την καλωσυνη κάντο μια επικολληση ή δώσε λινκ ακριβως.

Σε ευχαριστώ.

 

Μάλλον δεν κανει καλη επαφη η υποδοχή micro USB του τηλ.δοκίμασε μαλακά και προσεκτικά να σηκωσεις την μικρή γλώσσα που υπάρχει μέσα,λίγο όμως.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κανει καλη επαφη η υποδοχή micro USB του τηλ.δοκίμασε μαλακά και προσεκτικά να σηκωσεις την μικρή γλώσσα που υπάρχει μέσα,λίγο όμως.

 

Sorry αλλα καμια σχεση. Δεν εχει προβλημα με την φορτηση. ΑΝΑΒΕΙ συνεχως η οθονη....!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...