Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το λατρεύω το GN και το θεωρώ πανέμορφο, άνετα με 200 το έπαιρνα σαν 2ο(μόνο και μόνο επειδή έχω το Note σαν πρώτο).

 

Μ αρεσει που λες για δευτερο...επειδη ακουσα την εκπομπη και ξερω οτι το εχει το ετερον ημιση...πως και δεν εχεις αφησει το note για το σμουθατο νεξους;(που χαλαρα κανει για πρωτο-πρωτο);

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω δύο πραγματάκια για το NFC:

 

1) Φώτο μπορούμε να στείλουμε;

 

2) Απο GN σε Nexus S που έχει και αυτό την επιλογή NFC μπορούμε να ανταλλάξουμε δεδομένα? γιατί δοκίμασα με μία επαφή χωρίς επιτυχία...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μ αρεσει που λες για δευτερο...επειδη ακουσα την εκπομπη και ξερω οτι το εχει το ετερον ημιση...πως και δεν εχεις αφησει το note για το σμουθατο νεξους;(που χαλαρα κανει για πρωτο-πρωτο);

 

S-pen, μέγεθος οθόνης, 48GB μνήμης(τα 25+ δεσμευμένα μόνιμα, και πολλές φορές πριν απο ταξίδια φτάνω και τα 42+ ) . Για αυτό λέω σαν δεύτερο. Θεωρώ πως πλέον υπάρχουν 2 ειδών κινητά , τα Note μια κατηγορία απο μόνα τους και τα Nexus.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

S-pen, μέγεθος οθόνης, 48GB μνήμης(τα 25+ δεσμευμένα μόνιμα, και πολλές φορές πριν απο ταξίδια φτάνω και τα 42+ ) . Για αυτό λέω σαν δεύτερο. Θεωρώ πως πλέον υπάρχουν 2 ειδών κινητά , τα Note μια κατηγορία απο μόνα τους και τα Nexus.

 

Μα ποσο δικιο εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθαν οι θηκες: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110914525071 πολυ καλη ποιοτητα κ ωραια χρωματα ειχε και δωρο 2 ζελατινες για την οθονη λιγο μουφα ηταν αυτες αλλα τζαμπα :P....

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση περισσότερο πληροφοριακά; Όταν αποφασίζει κάποιος να πάρει το galaxy nexus μπορεί πριν την αγορά να ξέρει εάν η συσκευή που θέλει να πάρει είναι yakjuxw ή yakju; Η συσκευασία γράφει κάτι τέτοιο; Γιατί σε αυτό που αγόρασα πριν λίγες ημέρες δεν είδα ή δεν πρόσεξα να γράφει κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθαν οι θηκες: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110914525071 πολυ καλη ποιοτητα κ ωραια χρωματα ειχε και δωρο 2 ζελατινες για την οθονη λιγο μουφα ηταν αυτες αλλα τζαμπα :P....

 

και εγώ απο αυτόν την πήρα...εμένα γιατι δεν μου έστειλε ζελατίνες?!?! θα τον @#$%@#$!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

πηρα αυτη τη θηκη http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0070O32NQ/ref=oh_details_o00_s00_i00 , εξαιρετικη παιδια τη συνιστω ειναι πολυ διακριτικη, λεπτη και καλοφτιαγμενη
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω δύο πραγματάκια για το NFC:

 

1) Φώτο μπορούμε να στείλουμε;

 

2) Απο GN σε Nexus S που έχει και αυτό την επιλογή NFC μπορούμε να ανταλλάξουμε δεδομένα? γιατί δοκίμασα με μία επαφή χωρίς επιτυχία...

 

Φωτογραφίες είναι το πιο εύκολο να στείλεις.

Ο τρόπος που δουλεύει είναι ότι:

1. Ενεργοποιείς το NFC και το beam και στις δύο συσκευές

2. Ανοίγεις την εφαρμογή με το περιεχόμενο που θέλεις να στείλεις

3. Ακουμπάς τα τηλέφωνα (τότε αυτόματα εμφανίζεται μήνυμα για το NFC)

4. Κάνεις ταπ στην οθόνη για επιβεβαίωση αποστολής και αντίστοιχα επιβεβαίωση παραλαβής

 

Για το Nexus S δεν ξέρω τι να σου πω, αλλά από GN σε GN δουλεύει μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ απο αυτόν την πήρα...εμένα γιατι δεν μου έστειλε ζελατίνες?!?! θα τον @#$%@#$!! :lol:

 

ΧΑχα δε ξερω μπορει επειδη πηρα 2 :p αφηνει κολλα ομως μολις της βγαζεις το προστατευτικο της την μια την πεταξα αμεσως πριν τη βαλω στο κινητο...

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

και εγώ απο αυτόν την πήρα...εμένα γιατι δεν μου έστειλε ζελατίνες?!?! θα τον @#$%@#$!! :lol:

 

Επ! και γω από αυτόν την πήρα και δεν έστειλε ζελατίνες... :cry:

Τι παίχτηκε; :confused:

 

Τέσ-πα, ήθελα να πω κάτι για την mercury... Πήρα την άσπρη...

πολύ καλή, κάνει και με την extended battery που δεν έβρισκα εύκολα να ταιριάζει τόσο γάντι...

αλλά...

βάλε-βγάλε στις τσέπες και τις τσάντες, έγινε έτσι:

https://www.box.com/s/ixok4s7s6cc8pfgxchuy

https://www.box.com/s/4k1pzi2u1ya2jxx7j58t

και τώρα πλέον να σας πω την αλήθεια με χαλάει... Αυτές οι μουτζούρες δεν φεύγουν με τίποτα... δοκίμασα τα πάντα: βενζίνη, οινόπνευμα, χημικά, κόκα-κόλες, ιστορίες, τίποτα... απλά έχει ποτίσει μέσα στο gel...

Το καλοσκέφτομαι αν θα πάρω μια νέα ή αν θα πάω σε άλλη θήκη... :(

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Επ! και γω από αυτόν την πήρα και δεν έστειλε ζελατίνες... :cry:

Τι παίχτηκε; :confused:

 

Τέσ-πα, ήθελα να πω κάτι για την mercury... Πήρα την άσπρη...

πολύ καλή, κάνει και με την extended battery που δεν έβρισκα εύκολα να ταιριάζει τόσο γάντι...

αλλά...

βάλε-βγάλε στις τσέπες και τις τσάντες, έγινε έτσι:

https://www.box.com/s/ixok4s7s6cc8pfgxchuy

https://www.box.com/s/4k1pzi2u1ya2jxx7j58t

και τώρα πλέον να σας πω την αλήθεια με χαλάει... Αυτές οι μουτζούρες δεν φεύγουν με τίποτα... δοκίμασα τα πάντα: βενζίνη, οινόπνευμα, χημικά, κόκα-κόλες, ιστορίες, τίποτα... απλά έχει ποτίσει μέσα στο gel...

Το καλοσκέφτομαι αν θα πάρω μια νέα ή αν θα πάω σε άλλη θήκη... :(

 

Το ασπρο φταιει μαλλον.Εγω εχω την μαυρη.Με την 2000 μπαταρια κουμπωνει καλα;

Link to comment
Share on other sites

πηρα αυτη τη θηκη http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0070O32NQ/ref=oh_details_o00_s00_i00 , εξαιρετικη παιδια τη συνιστω ειναι πολυ διακριτικη, λεπτη και καλοφτιαγμενη

 

Χωράει μέσα το κινητό με πλαστική θήκη μέσα? Ή σκέτο το κινητό?

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα να παρω συσκευη αφοτου αλλαξε και το συμβολαιο.κοιταω τις τιμες και καινουριο το βρισκω 310€.

βλεπω και καποια μεταχειρισμενα λιγων μηνων σε διαφορα forums που κυκλοφορουν (με καποια extra οπως θηκη και προστασια οθονης) και το δινουν 280€.

Στεκει αυτη η τιμη για μεταχειρισμενο;; εστω και με τα extra. Εγω την βλεπω απαγορευτικη και σιγουρα θα προτιμουσα το καινουριο αλλα μου κανει εντυπωση.

Ποια θα ηταν μια σωστη τιμη μεταχειρισμενου,θελω την αποψη σας..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καπoυ διαβασα oτι η παραγωγη τoυ GNex σταματησε.Αν αυτo ειναι αληθεια τoτε τα Media Markt απo πoυ θα τα βρoυν και θα τα φερoυν μεσα Νoεβριoυ oπως oι ιδιoι μoυ ειπαν?

@ bjj_p γνωμη μoυ να μην κoιταξεις για μεταχειρισμενo τη στιγμη πoυ με 50€ περιπoυ παραπανω τo παιρνεις απo καταστημα και εχεις και καπoιoν να παραπoνεθεις αν κατι παει στραβα.Τo ξερω oτι oι επoχες ειναι σ...τα ακoμα και για 50€ αλλα oπως και να τo κανoυμε αγoρα απo καταστημα σoυ δινει καπoια σιγoυρια.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρίσκω μέχρι και 295(λευκό) με μεταφορικά απο εξωτερικό καινούργιο. Θα περιμένω όμως να πέσει η τιμή του, γιατί με 300 παίρνεις το καινούργιο στα 8GB !

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καπoυ διαβασα oτι η παραγωγη τoυ GNex σταματησε.
Μήπως διάβασες ότι δεν υπάρχει πλέον στο Play Store; Γιατί από εκεί, ναι, αφαιρέθηκε. Λογικό αφού πλέον υπάρχει η συσκευή που το αντικαθιστά, αν και όχι άμεσα διαθέσιμη.
Link to comment
Share on other sites

Επ! και γω από αυτόν την πήρα και δεν έστειλε ζελατίνες... :cry:

Τι παίχτηκε; :confused:

 

Τέσ-πα, ήθελα να πω κάτι για την mercury... Πήρα την άσπρη...

πολύ καλή, κάνει και με την extended battery που δεν έβρισκα εύκολα να ταιριάζει τόσο γάντι...

αλλά...

βάλε-βγάλε στις τσέπες και τις τσάντες, έγινε έτσι:

https://www.box.com/s/ixok4s7s6cc8pfgxchuy

https://www.box.com/s/4k1pzi2u1ya2jxx7j58t

και τώρα πλέον να σας πω την αλήθεια με χαλάει... Αυτές οι μουτζούρες δεν φεύγουν με τίποτα... δοκίμασα τα πάντα: βενζίνη, οινόπνευμα, χημικά, κόκα-κόλες, ιστορίες, τίποτα... απλά έχει ποτίσει μέσα στο gel...

Το καλοσκέφτομαι αν θα πάρω μια νέα ή αν θα πάω σε άλλη θήκη... :(

 

χαχα και εμενα ετσι αρχισε να γινεται...δοκιμασα τα παντα αλλα δεν εφυγε...η δουλεια εγινε επειδη στις εφημεριες το ειχα στην τσεπη του παντελονιου με τις ωρες...πλεον το βαζω στην τσεπη της ποδιας και απο το βαλε βγαλε εκει ασπρισε ξανα... :lol: παντως η θηκη ειναι και πολυ ομορφη(το ασπρο που εχω) και εφαρμοζει τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Το ασπρο φταιει μαλλον.Εγω εχω την μαυρη.Με την 2000 μπαταρια κουμπωνει καλα;

 

ε, σίγουρα το μαύρο δεν κάνει μουτζούρες... :happy:

Με την 2000αρα κουμπώνει μια χαρά και εφαρμόζει. Ούτε χαλαρή είναι, ούτε λασκάρει από κάπου, ούτε τπτ.... δεν το περίμενα...

 

χαχα και εμενα ετσι αρχισε να γινεται...δοκιμασα τα παντα αλλα δεν εφυγε...η δουλεια εγινε επειδη στις εφημεριες το ειχα στην τσεπη του παντελονιου με τις ωρες...πλεον το βαζω στην τσεπη της ποδιας και απο το βαλε βγαλε εκει ασπρισε ξανα... :lol: παντως η θηκη ειναι και πολυ ομορφη(το ασπρο που εχω) και εφαρμοζει τελεια.

 

Πλάκα κάνεις τώρα; έφτιαξε έτσι ή για πλάκα το λες; :worry:

έχω φάει τα κομμάτια μου πάντως να την ξεμαυρίσω... άρα δεν είμαι ο μόνος με αυτό το θέμα...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια, θέλω την βοήθεια όποιου γνωρίζει.

Έχω επιλέξει την κρυπτογράφηση αρχείων (encrypted) και όταν ανοίγω το κινητό, μου ζητάει τον κωδικό που το έχω ορίσει. Στην συγκεκριμένη οθόνη, πανω πανω δείχνει και την ώρα. Το πρόβλημα είναι οτι δειχνει δύο ώρες πίσω. Η ώρα του συστήματος είναι κανονική, και η επιλογή εναλλαγής είναι στο αυτόματο. Ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια εικασία και να υποθέσω ότι πριν ξεκλειδώσει δε μπορεί να διαβάσει τη ρύθμιση για timezone, άρα δείχνει GMT? Όπως και να έχει ακούγεται σαν bug, καλό είναι αν έχει κανείς χρόνο και διάθεση να το αναφέρει στη google μήπως διορθωθει.
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις τώρα; έφτιαξε έτσι ή για πλάκα το λες; :worry:

έχω φάει τα κομμάτια μου πάντως να την ξεμαυρίσω... άρα δεν είμαι ο μόνος με αυτό το θέμα...

 

Δεν κανω πλακα...εμενα βεβαια ειχε μπλεδισει πολυ λιγοτερο...εβαλα αντισηπτικα οινοπνευματα ασετον κτλ και δεν εφευγε...και εχθες που παρατηρουσα τη θηκη ειδα οτι πλεον δεν υπαρχει καθολου μπλε χρωμα... με την ττριβη στην τσεπη εφυγε...τωρα πρεπει να τσεκαρω αν βαφτηκε η τσεπη...χαχα:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...