Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν κατεβαζει το toolkit την stock 4.1.1 για αυτο το λεω !!! να κατεβασω και να φλασαρω 4.0.4 να μου διορθωσει και την recovery που εχει "κρασαρει" και δε μπαινει μου πεταει θαυμαστικο και μετα να βαλω 4.1.1 με ota και 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν κατεβαζει το toolkit την stock 4.1.1 για αυτο το λεω !!! να κατεβασω και να φλασαρω 4.0.4 να μου διορθωσει και την recovery που εχει "κρασαρει" και δε μπαινει μου πεταει θαυμαστικο και μετα να βαλω 4.1.1 με ota και 4.1.2

 

πριν κάνεις όλo αυτό για πήγαινε μέσω τοολκιτ να φλασάρεις την στοκ recovery επιλογή 6 και μετά την επιλογή 3

 

προσοχή το τηλέφωνο πρέπει να είναι σε fastboot

Link to comment
Share on other sites

δεν κατεβαζει το toolkit την stock 4.1.1 για αυτο το λεω !!! να κατεβασω και να φλασαρω 4.0.4 να μου διορθωσει και την recovery που εχει "κρασαρει" και δε μπαινει μου πεταει θαυμαστικο και μετα να βαλω 4.1.1 με ota και 4.1.2

 

Δεν έχει κρασάρει η recovery.... Κάντε και ένα search στο google να δείτε ρε παιδιά! Θαυμαστικό βγάζει στο recovery και μετά αν θυμάμαι καλά πρέπει να πατήσεις VOL DOWN + POWER ταυτόχρονα όπως κάνεις screenshot ή VOL UP+POWER για να εμφανιστεί το μενού του στοκ recovery!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι ισχυει και μου βγαζει

 

reboot system now

apply update from ADB

apply update from USB drive

wipe data/factory reset

wipe cache partition

 

δηλαδη ειναι ενταξει η recovery μου απο την αρχη και τσαμπα ξεσκισα το κινητο ? και γιατι μου κολλησε 3 φορες που δοκιμασα οταν κατεβασε το Update και εμεινε το κοκκινο θαυμαστικο ?

Edited by ikskarda
Link to comment
Share on other sites

Κόκκινο θαυμαστικό = stock recovery.

Οι επιλογές που γράφεις είναι το recovery menu. Παραξενεύομαι όμως γιατί παλιά είχε και επιλογή "apply update from /cache" ή "apply update from sdcard"

Είναι βλακεία να πρέπει να βάλεις USB otg ή να κάνεις adb sideload για να φλασάρεις το OTA...

Link to comment
Share on other sites

τελειωσα το flash σε 4.0.4 και οταν ανοιξα το κινητο μου εβγαλε ειδοποιηση για την 4.1.1 την κατεβασε που ηταν 200+ Mb και τα εκανε ολα μονο του . τωρα παραξενευομαι κ περιμενω να εμφανιστει η 4.1.2 πριν προχωρησω να αρχισω να ξαναστηνω το κινητο, να δω αν θα κολλησει παλι η θα κανει restart/install και θα ειμαστε οκ διχως να επεμβω πουθενα. η χρειαζεται οπωσδηποτε να επεμβεις ?

 

edit: περαστηκε κανονικα η 4.1.2 , πατωντας μονο restart/install ... ενας θεος ξερει γιατι πριν ειχε κολλησει και μπηκα σε τοσους μπελαδες με flashαρισμα και τα σχετικα

Edited by ikskarda
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση (χαζη ισως)

Ποια η διαφορα αναμεσα στο tacju και στο jakju, και αν επιρεαζει κατι ως προς το service.

Link to comment
Share on other sites

takju=αμερικάνικο gsm galaxy nexus

yakju=ευρωπαϊκό gsm galaxy nexus

 

Κατά βάση είναι τα ίδια, με μικροδιαφορές όπως υποστήριξη εφαρμογής wallet στο takju.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες αναβαθμισμένος σε 4.1.2

1. Ήμουν CWM recovery και γύρισα σε stock (μέσω toolkit) για να μπορέσω να πάρω ΟΤΑ, αφού προηγουμένως έκανα clear 2-3 φορές το google services framework.

2. Απ' ότι φαίνεται μετά την αναβάθμιση με ΟΤΑ χάνεται το root, γιατί ανοίγοντας την εφαρμογή titanium backup μου βγάζει ότι δεν είμαι rooted!!! :(

3. Μου φαίνεται λίγο πιο smooth ή είναι ιδέα μου;

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τι περιλαμβανει η νεα αναβαθμιση ;

 

google search

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

πραγματι παροτι υπαρχει το Superuser δεν ειμαστε rooted ... το ειδα και με αλλες εφαρμογες που θελαν root προσβαση
Link to comment
Share on other sites

πραγματι παροτι υπαρχει το Superuser δεν ειμαστε rooted ... το ειδα και με αλλες εφαρμογες που θελαν root προσβαση

 

Παρ' ότι κι εγώ βιάστηκα χθες να δηλώσω root - αν και το δείχνει - δεν είμαι τελικά! Το παρατήρησα όταν πήγα να κάνω reboot ή power off από το Notification Toggle και δεν το έκανε... Τώρα? Η ίδια διαδικασία?

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και δεν πρόλαβα να το ανοίξω, τσουπ η αναβάθμιση...ούτε να ρυθμίσω το Play δεν με άφησε, κατευθείαν να με αναβαθμίσει η Samsung :lol:

 

Το κακό είναι ότι οι εφαρμογές που έχω επιλεγμένες από το Play για εγκατάσταση μέσω του λογαριασμού μου είναι γύρω στα 8GB (3-4 παιχνίδια :happy:) οπότε κατευθείαν χάνω αρκετό από το χώρο που έχει το κινητό....στο TF300 δεν έχω πρόβλημα, ρίχνω πάνω 2 32άρες κάρτες και καθάρισα...εδώ όμως ?

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Παρ' ότι κι εγώ βιάστηκα χθες να δηλώσω root - αν και το δείχνει - δεν είμαι τελικά! Το παρατήρησα όταν πήγα να κάνω reboot ή power off από το Notification Toggle και δεν το έκανε... Τώρα? Η ίδια διαδικασία?

 

εγω παντως παρεμεινα root (δοκιμασμενα με notication toggle) , αν και δε το περασα οπως εσεις

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και δεν πρόλαβα να το ανοίξω, τσουπ η αναβάθμιση...ούτε να ρυθμίσω το Play δεν με άφησε, κατευθείαν να με αναβαθμίσει η Samsung :lol:

 

Το κακό είναι ότι οι εφαρμογές που έχω επιλεγμένες από το Play για εγκατάσταση μέσω του λογαριασμού μου είναι γύρω στα 8GB (3-4 παιχνίδια :happy:) οπότε κατευθείαν χάνω αρκετό από το χώρο που έχει το κινητό....στο TF300 δεν έχω πρόβλημα, ρίχνω πάνω 2 32άρες κάρτες και καθάρισα...εδώ όμως ?

 

Τα υπόλοιπα με ανταπτοράκι σε usb stick και stickmount, δες πιο πάνω και στην πρώτη σελίδα. Με γειά και το κινητό. Εντυπώσεις?

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

μολις τη πηρα και εγω, χρειαστηκε 4 φορες clear google frameworks. Εντυπωσεις αυριο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παρεμεινα root (δοκιμασμενα με notication toggle) , αν και δε το περασα οπως εσεις

 

Εγώ δούλεψα το addaway και δούλεψε, και εμένα παρέμεινε. Βέβαια ενώ την έκανα χειροκίνητα μου έβγαλε επιλογή "fix root at reboot" και το έβαλα να το κάνει.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παρεμεινα root (δοκιμασμενα με notication toggle) , αν και δε το περασα οπως εσεις

 

Αν είναι εύκολο να μας ενημερώσεις τον τρόπο?

Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

το εγραψα και πιο πισω περασα χειροκινητα το αρχειο του ota με cwm

 

για αυτο και σε ρωτησα χθες , επειδη μου εκανε εντυπωση που δε μου το πειραξε

 

λεω απο δω και περα να αναβαθμιζω ετσι

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και γω μολις το πηρα... :D κανει αναβαθμιση το καλο μου :P να σας ρωτησω κατι αλλο στη θηκη αυτη που προτεινε καποιος εδω περα (δε βρισκω το post αυτη τη στιγμη) πως διαλεγω το χρωμα αυτο το paypal note box δε το βρηκα πουθενα το εγραψα εκει που ελεγε για κουπονια και τετοια... εκει επρεπε? http://www.ebay.com/itm/GOOGLE-SAMSUNG-GALAXY-NEXUS-PRIME-3-I9250-I515-MERCURY-JELLY-TPU-GEL-CASE-COVER-/110914525071?pt=PDA_Accessories&hash=item19d305578f

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα με ανταπτοράκι σε usb stick και stickmount, δες πιο πάνω και στην πρώτη σελίδα. Με γειά και το κινητό. Εντυπώσεις?

 

Γενικώς δεν μου αρέσει να "εξέχουν" πράγματα, γι'αυτό και π.χ. στο TF300 δεν έχω βάλει έναν εξωτερικό σκληρό και έβαλα μόνο κάρτες. Όπως και να το κάνουμε το OTG είναι λίγο μανούρα...

 

Από το LG 2Χ με 2.3.7 η προφανής διαφορά είναι το JB, αν και το έχω συνηθίσει από το Transformer. H διαφορά στο UI είναι πραγματικά η μέρα με τη νύχτα. Λίγο το μέγεθος με παραξενεύει ακόμα, μάλλον μέχρι να το συνηθίσω. Quadrant βγάζει 2316, Antutu 6533, αντίστοιχα νούμερα με το 2Χ, ίσως λίγο χειρότερα.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και γω μολις το πηρα... :D κανει αναβαθμιση το καλο μου :P να σας ρωτησω κατι αλλο στη θηκη αυτη που προτεινε καποιος εδω περα (δε βρισκω το post αυτη τη στιγμη) πως διαλεγω το χρωμα αυτο το paypal note box δε το βρηκα πουθενα το εγραψα εκει που ελεγε για κουπονια και τετοια... εκει επρεπε? http://www.ebay.com/itm/GOOGLE-SAMSUNG-GALAXY-NEXUS-PRIME-3-I9250-I515-MERCURY-JELLY-TPU-GEL-CASE-COVER-/110914525071?pt=PDA_Accessories&hash=item19d305578f

 

http://www.ebay.com/itm/251075639992?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

έχω αγοράσει αυτήν σε λευκή, μαύρη, μπλέ, μωβ και κόκκινη. Πάμφθηνες και ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ και καλαίσθητες.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...