Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σίγουρος ότι μπαίνουν μόνες τους στην sd;

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

 

Δεν εχω ασχοληθει ποτε για μεταφορα προγραμματων σε sdcard.Συνεπως οπου by default εγκαθιστανται απο το market.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω παντως μετα απο 10 μηνες με το κινητο αποφασισα να το πουλησω. Λατρεψα την οθονη του αλλα δεν μπορω το android. Δεν το λεω αυτο για να δημιουργησω flame. Αν ειμουν φοιτητης με απλετο ελευθερο χρονο κατα πασα πιθανοτητα να ηταν το τελειο για μενα ενα τοσο παραμετροποιησημο περιβαλλον. Επισης με κουρασε το θεμα με τα update. Τεσπα. Το κινητο σαν κινητο ειναι κτηνος (και δοκιμασα αρκετα σε αυτους τους μηνες πχ αρχειο autocad 10mb με το πολεοδομικο σχεδιο ολης της πολης και το ανοιξε αβιαστα) αλλα το λειτουργικο του με χαλαει. Αν ενδιαφερεται κανεις για το κινητο dm me. Ξαναλεω δεν εχω καμια προθεση να προκαλεσω flame.Αναγνωριζω απολυτα το τι προσφερει το κινητο και το λειτουργικο του αλλα δεν κανει για τις αναγκες μου. Η οθοναρα θα μου λειψει παντως)

Wii Number

7116 0358 1247 8762

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μετα απο 10 μηνες με το κινητο αποφασισα να το πουλησω. Λατρεψα την οθονη του αλλα δεν μπορω το android. Δεν το λεω αυτο για να δημιουργησω flame. Αν ειμουν φοιτητης με απλετο ελευθερο χρονο κατα πασα πιθανοτητα να ηταν το τελειο για μενα ενα τοσο παραμετροποιησημο περιβαλλον. Επισης με κουρασε το θεμα με τα update. Τεσπα. Το κινητο σαν κινητο ειναι κτηνος (και δοκιμασα αρκετα σε αυτους τους μηνες πχ αρχειο autocad 10mb με το πολεοδομικο σχεδιο ολης της πολης και το ανοιξε αβιαστα) αλλα το λειτουργικο του με χαλαει. Αν ενδιαφερεται κανεις για το κινητο dm me. Ξαναλεω δεν εχω καμια προθεση να προκαλεσω flame.Αναγνωριζω απολυτα το τι προσφερει το κινητο και το λειτουργικο του αλλα δεν κανει για τις αναγκες μου. Η οθοναρα θα μου λειψει παντως)

 

Καλή επιτυχία και για την πώληση αλλά και για την επόμενη επιλογή σου αλλά νομίζω ότι θα σου λείψουν και αλλά πόλα αν φύγεις από android.όσο για τα update γίνονται όλα για εξέλιξη δεν είσαι αναγκασμένος να περνάς οποία ρομ βγαίνει. Το ξέρω ότι δεν το λες για να δημιουργήσεις προβλήματα στο φόρουμ απλά μου ακούγονται κάπως οι προβληματισμοί σου. Επιλογή σου και γνώμη μου. Νασε καλά...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αυτό είναι γνωστό πρόβλημα της βάσης της ρομ,αλλά γιατί έχετε εφαρμογές στην sd; Ποιος ο λόγος;

 

Ο λογος που εχω μεταφερει εφαρμογες στην sd ειναι για να ελαφρυνω τη μνημη του κινητου για να αφησω περισσοτερο χωρο για τις λειτουργιες του. Δε χρειαζεται λες; Κανω λαθος;

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που εχω μεταφερει εφαρμογες στην sd ειναι για να ελαφρυνω τη μνημη του κινητου για να αφησω περισσοτερο χωρο για τις λειτουργιες του. Δε χρειαζεται λες; Κανω λαθος;

 

Δεν ισχύει αυτό, εκτός αν έχεις ελεύθερο χώρο μετά πολύ λίγα ΜΒ, που και πάλι δεν ξέρω πόσο μπορεί να επηρεάσει τη λειτουργία του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που εχω μεταφερει εφαρμογες στην sd ειναι για να ελαφρυνω τη μνημη του κινητου για να αφησω περισσοτερο χωρο για τις λειτουργιες του. Δε χρειαζεται λες; Κανω λαθος;

 

Δεν υπάρχει κανένας λόγος για ένα κινητό όπως το ΝΟΤΕ με 2GB μνήμη για εφαρμογές.Να είχες το desire το καταλαβαίνω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας λόγος για ένα κινητό όπως το ΝΟΤΕ με 2GB μνήμη για εφαρμογές.Να είχες το desire το καταλαβαίνω.

 

Ανεξαρτητα με το αν υπαρχει ή δεν υπαρχει λογος για τη μεταφορα τους, συνεχιζει να ειναι bug.Ας ελπισουμε να το διορθωσουν στην επομενη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

εχει αλλαξει κατι στον τροπο που κανουμε ροοτ σε 4.0.4?

αποτι ειδα στον οδηγο(Η ''Βίβλος'') το CWM.zip δεν υπαρχει!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

εχει αλλαξει κατι στον τροπο που κανουμε ροοτ σε 4.0.4?

αποτι ειδα στον οδηγο(Η ''Βίβλος'') το CWM.zip δεν υπαρχει!

 

΄Εχουν παρουσιαστεί διάφορα θέματα με το συγκεκριμένο cwm recovery (Entropy rules).Τσέκαρε εδώ για το νεό τρόπο rooting http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1329360

 

 

Επίσης καινούργια γερμανική official rom LRT http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1892711

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

΄Εχουν παρουσιαστεί διάφορα θέματα με το συγκεκριμένο cwm recovery (Entropy rules).Τσέκαρε εδώ για το νεό τρόπο rooting http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1329360

 

 

Επίσης καινούργια γερμανική official rom LRT http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1892711

 

 

 

 

 

 

 

καλησπερα σε ολους,

εχει αλλαξει κατι στον τροπο που κανουμε ροοτ σε 4.0.4?

αποτι ειδα στον οδηγο(Η ''Βίβλος'') το CWM.zip δεν υπαρχει!

 

το βρηκα μετα αυτο.γνωτιζεις αν με τον παλιο τροπο γινετε η οχι στην καινουργια Γερμανκη ρομ;τα αρχεια τα εχω κρατημενα.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα μετα αυτο.γνωτιζεις αν με τον παλιο τροπο γινετε η οχι στην καινουργια Γερμανκη ρομ;τα αρχεια τα εχω κρατημενα.

 

Μα δεν πρεπει να το κανεις root με τον παλιο τροπο(cwm flash+flash root απο το cwm recovery).Ειναι επικινδυνο.Χρησιμοποιησε τον τροπο που σου ποσταρα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

κατεβάζω την τελευταία LRT official(Germany). Την έχει βάλει κανείς να μας πεί ένα review ή θα μαι ο πρώτος :p ?

 

EDIT:

 

μόλις την έβαλα(όχι με wipe, πάνω απο την προηγούμενη). Δεν έχω παρατηρήσει τίποτα διαφορετικό για την ώρα. ΊΣΩΣ διαφορά στην ταχύτητα του σκρόλινγκ στις αρχικές οθόνες του touchwiz. Αλλά και πάλι μπορεί και να ναι Placebo.

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

κατεβάζω την τελευταία LRT official(Germany). Την έχει βάλει κανείς να μας πεί ένα review ή θα μαι ο πρώτος :p ?

 

Μου ηρθε σημερα το απογευμα μεσω οτα. Δεν εμεινα και πολυ ευχαριστημενος. Εχει καποια λαγγαρισματα. Η προηγουμενη γερμανικη LRQ νομιζω δουλευε πιο καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το απογευμα μεσω οτα. Δεν εμεινα και πολυ ευχαριστημενος. Εχει καποια λαγγαρισματα. Η προηγουμενη γερμανικη LRQ νομιζω δουλευε πιο καλα.

 

Μέχρι στιγμής χειρότερη δεν την βλέπω(ούτε καλύτερη). Έχουμε κανένα change Log πουθενά μπας και έφτιαξαν την κάμερα?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Με το redraw του launcher που ειδα στην lrq και το memory leak (ειχα φλασαρει stock μετα απο πολυ καιρο) δεν μπαινω καν στο κοπο για την lrt.Αρχιζει και με εκνευριζει η samsung

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Με το redraw του launcher που ειδα στην lrq και το memory leak (ειχα φλασαρει stock μετα απο πολυ καιρο) δεν μπαινω καν στο κοπο για την lrt.Αρχιζει και με εκνευριζει η samsung

 

ναι, κάνει λάθη, αλλά μου κάνει φοβερή εντύπωση του πόσα 4.0.4 έχει πάρει η Γερμανία :lol: .. Τι στο καλό έχουν εκεί. Δεν δείχνουν να το παρατάνε όμως το Note και μου δίνει εξτρά ελπίδες για JB αυτό.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ναι, κάνει λάθη, αλλά μου κάνει φοβερή εντύπωση του πόσα 4.0.4 έχει πάρει η Γερμανία :lol: .. Τι στο καλό έχουν εκεί. Δεν δείχνουν να το παρατάνε όμως το Note και μου δίνει εξτρά ελπίδες για JB αυτό.

 

Βρε το jb θα το παρει.Απλα ποτε θα ξεσκαλωσουν απο αυτη την τραγικη κατ'εμε ics.Ακομα και το nexus με ics θα ελεγα οτι ηταν τραγικο.Με jb πεταει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Με το redraw του launcher που ειδα στην lrq και το memory leak (ειχα φλασαρει stock μετα απο πολυ καιρο) δεν μπαινω καν στο κοπο για την lrt.Αρχιζει και με εκνευριζει η samsung

 

εγω παντως φοραω sweet rom και ειμαι μια χαρα!

μαζι με Nova δεν εχω ιδιαιτερα προβληματα!:)

βασικα δεν εχω κανενα θα ελεγα!:)

χαρειτε το κινητο σας και ερχονται καλυτερες μερες...:)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως φοραω sweet rom και ειμαι μια χαρα!

μαζι με Nova δεν εχω ιδιαιτερα προβληματα!:)

βασικα δεν εχω κανενα θα ελεγα!:)

χαρειτε το κινητο σας και ερχονται καλυτερες μερες...:)

 

Μια από τα ίδια και εγώ με την κρακ απροβληματιστο και καταπληκτικό θα έλεγα το τηλέφωνακι μας.Δεν μπορώ να καταλάβω πόσο καλύτερο θα είναι με την jb....

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και εγώ με την κρακ απροβληματιστο και καταπληκτικό θα έλεγα το τηλέφωνακι μας.Δεν μπορώ να καταλάβω πόσο καλύτερο θα είναι με την jb....

 

και εγω την ιδια απορια εχω αλλα ολοι λενε οτι θα ειναι καλύτερο!:)

αντε να δουμε!

παντως για την ωρα παιρνω τηλ στελνω sms σερφαρω απροβλημάτιστα στελνω mail μιλαω με skype/viber/google-yahoo/talk/facebook messenger εχω σουπερ καμερα εχω dropbox εχω mp3 player ραδιο usb on the go εχω ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ εχω εχω εχω εχω και εγω δεν ξερω τι:)

και ολα αυτα με μια σουπερ οθοναρα που μπαινει στο τζεπακι μου:)

πραγματικα παιδες δεν εχω χαρει κινητο τοσο πολυ ποτε!!!! ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ...:)

Link to comment
Share on other sites

έβαλα και εγώ ΟΤΑ την τελευταία Γερμανική. κάπως καλύτερα μου φαίνονται τα λαγκαρισμάτα στην αρχική οθόνη (που είχαν γίνει χάλια με την αλλαγή launcher της τελευταίας stock)

 

σχετικά με jb, εγώ δεν θα βάλω. το νοτε είναι πρωτιστως εργαλείο και το να μην μπορώ να δω κάποια site όταν είμαι στο δρόμο λόγω μη υποστήιρξης flash το καθιστά λιγότερο χρήσιμο εργαλείο απο οτι είναι ήδη. οπότε δεν βλέπω λόγο για jb.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα και εγώ ΟΤΑ την τελευταία Γερμανική. κάπως καλύτερα μου φαίνονται τα λαγκαρισμάτα στην αρχική οθόνη (που είχαν γίνει χάλια με την αλλαγή launcher της τελευταίας stock)

 

σχετικά με jb, εγώ δεν θα βάλω. το νοτε είναι πρωτιστως εργαλείο και το να μην μπορώ να δω κάποια site όταν είμαι στο δρόμο λόγω μη υποστήιρξης flash το καθιστά λιγότερο χρήσιμο εργαλείο απο οτι είναι ήδη. οπότε δεν βλέπω λόγο για jb.

 

Μα στο xda εχουν δωσει modded flash player και παιζει κανονικοτατα το flash στον stock browser.Τεσταρισμενο στο note με cm10(4.1.1) και stock browser και στο s3 με stock rom 4.1.1 και stock browser

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μα στο xda εχουν δωσει modded flash player και παιζει κανονικοτατα το flash στον stock browser.Τεσταρισμενο στο note με cm10(4.1.1) και stock browser και στο s3 με stock rom 4.1.1 και stock browser

 

καποιο link απο xda γι αυτο εχουμε;

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

καποιο link απο xda γι αυτο εχουμε;

 

Εδω το thread http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1774336

και κατεβαζεις απο το πρωτο ποστ

αυτο που λεει

(26/08 NEW)Download the file flash_player version 11.1.115.17

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...