Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω προβλημα με το μαρκετ.παω να κανω αγορα και μου λεει οτι παρουσιαστηκε σφαλμα στην παραγγελεια μου,εχω ξανα αγορασει παλαιοτερα απο το μαρκετ χωρις προβλημα.να σας θυμισω οτι το κινητο ειναι γερμανικο με γερμανικο product code(δεν εχει να επιλεξω ελληνικο)

 

για δικημασε να κανεις μια αγορα απο pc και μετα θα εισαι ενταξι ειχα το ιδιο και τυχεα το βρικα πες μας αν ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο θεμα του μαγνητικου κλεισιματος δεν ειμαι σιγουρος οτι η παραπανω προειδοποιηση ισχυει εκτος αν το Note ειναι τοσο διαφορετικο απο ολα τα υπολοιπα κινητα που κυκλοφορουν. Μεχρι τωρα σε οσα κινητα ειχα, χρησιμιποιουσα θηκες με μαγνητικο κλεισιμο, καποιες μαλιστα ηταν μερος της αρχικης συσκευασιας, χωρις το παραμικρο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα του μαγνητικου κλεισιματος δεν ειμαι σιγουρος οτι η παραπανω προειδοποιηση ισχυει εκτος αν το Note ειναι τοσο διαφορετικο απο ολα τα υπολοιπα κινητα που κυκλοφορουν. Μεχρι τωρα σε οσα κινητα ειχα, χρησιμιποιουσα θηκες με μαγνητικο κλεισιμο, καποιες μαλιστα ηταν μερος της αρχικης συσκευασιας, χωρις το παραμικρο προβλημα.

 

Καμία συσκευή ως τώρα είχε την τεχνολογία της Wacom όμως. Για να το έγραψε η Sammy στο manual κάτι θα ξέρει.

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

γιατι στα ελληνικα εχει μονο κεφαλαια??

 

Μάλλον αναφέρεσαι μόνο στην εφαρμογή μηνύματα (sms). Όλα τα κινητά στέλνουν μόνο κεφαλαία ελληνικά. Είναι θέμα κωδικοποίησης. Αλλιώς δεν θα μπορείς να έχεις 160 χαρακτήρες.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Από τούδε και στο εξής οτιδήποτε μικρότερο δε με ικανοποιεί!(σα τη Τζούλια ακούστηκα!).Δε μπορώ να πλοηγηθω, να απολαύσω βίντεο, φωτογραφίες κτλ.Πήρα το iphone4s και νόμιζα ότι κοιτάω από τη κλειδαρότρυπα!

Ετσι ακριβως νοιωθω και εγω μετα απο λιγες ημερες συμβιωσης με το ΝΟΤΕ. Οι περισσοτερες συγχρονες εφαρμογες απαιτουν μεγαλη οθονη και το ΝΟΤΕ την προσφερει απλοχερα και σε εξαιρετικη ποιοτητα(αναλυση, dpi, μαυρο-λευκο). Επισης πλεον δε νοιωθω οτι κανω κανενα συμβιβασμο ως προς την ανοχη του μεγεθους της οθονης του.Ειναι ακριβως αυτο που χρειαζομαι.Οποιοδηποτε αλλο μεγεθος, αλλης συσκευης μου φαινεται μικρο.

Με τα σημερινα δεδομενα η επιλογη του για τις δικες μου αναγκες ηταν μονοδρομος.Ειχα να αισθανθω τοση πολυ σιγουρια για το ποσο μου κανει μια συσκευη απο την εποχη του πρωτου αι φον.

 

Θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή σας, σε περίπτωση που δεν έχει ήδη αναφερθεί, στο θέμα των θηκών με μαγνητικό κλείσιμο (πχ. κάποιες της PDair). Στη σελίδα 181 του Ελληνικού εγχειριδιου οδηγιών γράφει :

"Μη χρησιμοποιείτε θήκες μεταφοράς ή αξεσουάρ με μαγνητικά κλεισίματα

και μη φέρνετε τη συσκευή σε επαφή με μαγνητικά πεδία για παρατεταμένα

χρονικά διαστήματα."

Για να αναφερεται στο μανουαλ θα υπαρχει λογος.Πιθανον κατι απο αυτα που αναφερουν χρηστες στο xda οτι "μπορεί να επηρεαστεί η λειτουργία του s-pen/gps από τα μαγνητάκια που διαθέτουν"

Δεν ειναι τυχαιο πως η Flip Cover της Samsung ( http://goo.gl/BlRnr ) δεν εχει μαγνητακι για να κουμπωνει.

Και να θυμασαι τα 514 δεν ειναι τελικη τιμη για ελλαδα αλλα για γερμανια με φπα 19%, για ελλαδα το βγαζει 531 ευρω, οταν παραγγελνεις στο τελος προσθετει το επιπλεον φπα και το παει στο 23%. συνολικα για ελλαδα μαζι με τα απλα μεταφορικα ειναι 538 ευρω. φιλικα

Και αναρωτιομουνα ολον αυτο τον καιρο, που με ειχαν φαει οι Γερμανοι. Η διαφορα ΦΠΑ ηταν τελικα.:)

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

481 Euro το Note, προφανώς για λίγο, στο Amazon.de ;)

 

φιλε μου, κανεις λαθος, οπως ειπα πιο πριν, εαν δεις κατω απο την τιμη εχει με μαυρα γραμματα HTM GmbH, ειναι απο καποιον πωλητη που πουλαει μεσω του αμαζον γερμανιας και οχι απο το ιδιο το αμαζον.

Edited by DoctorM
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, κανεις λαθος, οπως ειπα πιο πριν, εαν δεις κατω απο την τιμη εχει με μαυρα γραμματα HTM GmbH, ειναι απο καταστημα γερμανικο που πουλαει μεσω του αμαζον γερμανιας και οχι απο το ιδιο το αμαζον.

 

Το ξέρω, πρώτος το έγραψα πριν και εγώ σαν απάντηση σε άλλο μέλος.

Το σωστό θα ήταν να γράψω "μέσω του Amazon.de" φυσικά για να μην συμβάλλω και εγώ στο μπέρδεμα :O

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Καμία συσκευή ως τώρα είχε την τεχνολογία της Wacom όμως. Για να το έγραψε η Sammy στο manual κάτι θα ξέρει.

 

Τι ακριβως κανει αυτη η τεχνολογια; Πριν απο λιγο επεξεργαζομουν μια παλια θηκη που ειχα στο Ομνια 2 η οποια ειχε μαγνητικο κλεισιμο. Απο την εξωτερικη πλευρα ο μαγνητης ειναι αρκετα ισχυρος. Απο την μεσα ομως δεν μαγνητιζε τιποτα. Παντως για να ειμαι ειλικρινης ακομα ειμαι αναποφασιστος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο θόρυβος που κάνει το πληκτρολόγιο γίνεται να μειωθεί στο επίπεδο π.χ. του S2 μιας και είναι πολύ ενοχλητικό όταν γράφεις αρκετά στο note.

Όχι να απενεργοποιηθη πλήρως αυτό γίνεται αλλά δεν είναι λύση για μένα.

 

Επίσης το ίδιο και για το χρατσ που κάνει η κάμερα,στο S2 είναι πολύ πιο διακριτικη

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κανει αυτη η τεχνολογια; Πριν απο λιγο επεξεργαζομουν μια παλια θηκη που ειχα στο Ομνια 2 η οποια ειχε μαγνητικο κλεισιμο. Απο την εξωτερικη πλευρα ο μαγνητης ειναι αρκετα ισχυρος. Απο την μεσα ομως δεν μαγνητιζε τιποτα. Παντως για να ειμαι ειλικρινης ακομα ειμαι αναποφασιστος.

 

Μια μικρή παρουσίαση

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!

το usb debugging πρεπει να το εχουμε τικαρισμενο στην καθημερινή χρήση ή μόνο οταν το συνδεουμε με pc??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα!!!

το usb debugging πρεπει να το εχουμε τικαρισμενο στην καθημερινή χρήση ή μόνο οταν το συνδεουμε με pc??

 

Μπορείς να το έχεις και μόνιμα ενεργοποιημένο.

 

Παιδιά ο θόρυβος που κάνει το πληκτρολόγιο γίνεται να μειωθεί στο επίπεδο π.χ. του S2 μιας και είναι πολύ ενοχλητικό όταν γράφεις αρκετά στο note.

Όχι να απενεργοποιηθη πλήρως αυτό γίνεται αλλά δεν είναι λύση για μένα.

 

Ρυθμίσεις / Ήχος / Επίπεδο δόνησης / Ανταπόκριση δόνησης.

 

Επίσης το ίδιο και για το χρατσ που κάνει η κάμερα,στο S2 είναι πολύ πιο διακριτικη

 

Μόνο με πειραγμένο camera.apk.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το έχεις και μόνιμα ενεργοποιημένο.

 

παιζει να κανει conflict με καποια εφαρμογη???

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με τικαρισμενο το usb debugging δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης ως εξωτερικο δισκο ,ουτε συνδεεται μεσω USB στο Kies.
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από διεξοδική έρευνα στις τελευταίες 3 μέρες πάλι στο Amazon.de κατέληξα.

Κρίμα που τόσα καταστήματα στο Skroutz δεν μπορούν να σταθούν πραγματικά δίπλα στον υποψήφιο πελάτη.

 

Σε λίγες μέρες λοιπόν κοντά σας :D :D

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό, αυτό και αυτό.

Δεν ξέρω αν θα σου δουλέψουν. Εξαρτάται από τη συσκευή και από το bluethooth...

 

 

To Super BT mono free trial δουλευει! σε ευχαριστω πολυ!

Edited by akoron
VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

για δικημασε να κανεις μια αγορα απο pc και μετα θα εισαι ενταξι ειχα το ιδιο και τυχεα το βρικα πες μας αν ολα καλα.

 

Αν σας πεταει προβλημα κατα την αγορα αλλαξτε την γλωσσα του κινητου σε αγγλικα και η αγορα θα γινει κανονικα.

 

 

Εχω να κανω μια αλλη ερωτηση: Εχω το κινητο στην τσεπη.Χτυπαει.Απανταω απο το μπλου τουθ μιλαω και το κλεινω απο το μπλου τουθ. Το κινητο δεν κλειδωνει. Μενει με αναμενη οθονη. Υπαρχει καποια ρυθμιση που αγνωω?

Wii Number

7116 0358 1247 8762

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμενα παντως με τικαρισμενο το usb debugging δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης ως εξωτερικο δισκο ,ουτε συνδεεται μεσω USB στο Kies.

 

Υπάρχει πρόβλημα με τους drivers στον υπολογιστή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά

επανέρχομαι μετά από βδομάδα χρήσης. το κινητό παρουσιάζε προβλήματα στην συμπεριφορά του στην πρώτη βδομάδα λειτουργίας του. όλα official πάνω, χωρίς "παράξενες" εφαρμογές περασμένες. το γυρισα σε εργοστασιακες ρυθμίσεις με format την sd card και τώρα, περισσότερο από μια βδομάδα λειτουργίας, όλα πηγαίνουν ρολόϊ. όλα εκτός από το market. αν και μετά την επιλογή restore defualt ξεκίνησε με 2.3.6, χωρίς να χρειαστεί update, το market εξακολουθεί να είναι το παλιό και όχι το καινούργιο. πως μπορώ να το αναβαθμίσω?

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά

επανέρχομαι μετά από βδομάδα χρήσης. το κινητό παρουσιάζε προβλήματα στην συμπεριφορά του στην πρώτη βδομάδα λειτουργίας του. όλα official πάνω, χωρίς "παράξενες" εφαρμογές περασμένες. το γυρισα σε εργοστασιακες ρυθμίσεις με format την sd card και τώρα, περισσότερο από μια βδομάδα λειτουργίας, όλα πηγαίνουν ρολόϊ. όλα εκτός από το market. αν και μετά την επιλογή restore defualt ξεκίνησε με 2.3.6, χωρίς να χρειαστεί update, το market εξακολουθεί να είναι το παλιό και όχι το καινούργιο. πως μπορώ να το αναβαθμίσω?

εδω περα εχει τον τροπο

http://www.addictivetips.com/mobile/download-and-install-android-market-3-1-3-guide/

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ. δούλεψε. μόνο που τώρα μου τα δείχνει λίγο μεγάλα όλα στο μάρκετ. η γραμματοσειρά βασικά είναι μεγάλη και καμιά φορά πατάει η μία πανω την άλλη. αυτό μπορούμε να το διορθώσουμε?
Link to comment
Share on other sites

 

Εχω να κανω μια αλλη ερωτηση: Εχω το κινητο στην τσεπη.Χτυπαει.Απανταω απο το μπλου τουθ μιλαω και το κλεινω απο το μπλου τουθ. Το κινητο δεν κλειδωνει. Μενει με αναμενη οθονη. Υπαρχει καποια ρυθμιση που αγνωω?

 

Πιστεύω ότι η επαφή με τα τοιχώματα της τσέπης είναι που δεν το αφήνει να κλείσει, καθώς είναι σαν κάποιος να το πατάει συνέχεια. Μάλλον ένα πάτημα μετά την κλήση στο on/off θα βοηθούσε ώστε να είσαι σίγουρος. Για κάποια ρύθμιση δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...