Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 ανοιχτες, μονο αν δεν εχεις ανοιχτο τον browser! αλλιως 4-5 αναλογα με το μεγεθος τους...! O browser ειναι φοβερα '' μνημοβορος'' ... Δυστυχως...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ολοι οι browsers???dolphin ειναι??

 

Και εγώ αυτόν χρησιμοποιώ και δυστυχώς είναι και ο πιο "βαρύς".

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδια δεν με απασχολεί καθόλου. Ακόμα και κλειστές οι εφαρμογές ανοίγουν πολυ γρήγορα. Οπότε δεν κλεινω τίποτα. Αφήνω την συσκευη να διαχειριστεί Μονή της το θέμα.

Μάλιστα στον browser κάποια site που επισκεπτομαι συχνά δεν κλεινω την καρτέλα τους όπως κάνω άλλωστε και στο iPad.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τον MAXTHON και τον UC Browser και είναι σούπερ.
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Dolphin χρησιμοποιειτε παιδια?δεν σας φαινεται αρκετα αργος στο feeling και τα flash???

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

Dolphin χρησιμοποιειτε παιδια?δεν σας φαινεται αρκετα αργος στο feeling και τα flash???

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

 

Αν και είμαστε εκτός θέματος έχεις να προτείνεις κάτι ισάξιο?

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το review του gsmarena μονο o stock χρησιμοποιει hardware acceleration και για αυτο ειναι αρκετα πιο γρηγορος απο τους υπολοιπους σε φλας και βαριες ιστοσελιδες! Εγω να σου πω την αληθεια τους δοκιμασα ολους και στον στοκ ξανακατεληξα! Ευχομαι με καποιο update να γινει ακομα καλυτερος...οσο για το offtopic, δεν νομιζω οτι ειμαστε, αφου μιλαμε για την εμπειρια του browsing στο galaxy note :)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα εφαρμογες οπως το go launcher χρησιμοποιει hardware acceleration???ξερουμε ποιες εφαρμογες το χρησιμοποιουν?? Edited by Sol_Ballads
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

σημερα η μπαταρια μου αδειασε σε 14ωρες το εβαλα για φορτιση 10%.

παρατητρησα επεφτε γρηγορα.σε σχεση με προχθες που εκλεισε 22ωρες

βεβαια ολα on και ομιλια κανενα 30λεπτο και λιγο με το pen και τις 2φορες.:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hardware acceleration είναι η επιτάχυνση εφαρμογών γραφικών με χρήση του υλικού (κάρτα γραφικών) για επιτάχυνση εφαρμογών γραφικών π.χ. παιχνίδια, browsers με flash πετυχαίνοντας έτσι καλύτερη απεικόνιση και περισσότερα fps.

 

Παιδιά προτέινετε μερικές καλές θήκες και screen protectors για να πάρω για το κινητό που περιμένω σύντομα...

Από ελληνικά μαγαζιά με links, δεν έχω πιστωτική να παραγγείλω από έξω...

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφορες εφαρμογές, πχ. Anttek app manager.

OK, και πώς ξέρουμε τι να απεγκαταστήσουμε χωρίς να προκαλέσουμε δυσλειτουργίες/βλάβες;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πόση ελεύθερη μνήμη έχεις μετα απο κάποιες ωρες χρήσης? για να δεις την πραγματικα ελεύθερη ram εγκατέστησε κάποια εφαρμογη σαν το Sytem Panel, το System Info Widget κλπ.

 

Δεν δικαιολογείται να λαγκαρει. Είσαι ο πρώτος που αναφέρει κάτι τέτοιο.

Ναι με το root και η αφαίρεση αχρήστων εφαρμογών ελαφρωνει το σύστημα αλλα όχι τόσο ώστε να λύνει προβληματα αν υπάρχουν.

Επειδη στο Note ειναι εγκατεστημένες κάποιες βαριές εφαρμογές πιθανώς να τρέχουν και να κρατούν αρκετα ΜΒ αν και δεν το νομίζω γιατι με τα απο κάποια ώρα μένουν ενεργά κάποια Apis αλλα τα ΜΒ πέφτουν σε 7-8 άντε το πολυ 10-12.

Μη βλέποντας διάφορες στις custom rom φτιάχνω μόνος μου την δικη μου όπως θέλω.

Μικρο το κέρδος και χωρις ουσία στο SGS2. Δεν ξέρω όμως στο Note τι μπορει να δώσει η αφαίρεση αυτη.

Δυσκολεύομαι πάντως να πιστέψω ότι υπάρχει lug μετα την εγκατάσταση εφαρμογών.

Θα είχε αναφερθεί. Κάτι άλλο σου προξενεί το πρόβλημα.

 

γμτ.. δε μου αρέσει να είμαι ο πρώτος πάντα στα προβλήματα. μια φορά δεν έχει αναφερθεί ότι είμαι ο πρώτος που το κινητό μου δε κολλάει πουθενά, η μπαταρία κράτησε 1 μήνα, τραβάει τις καλύτερες φώτο κτλ κτλ κτλ :D

 

παρεπιπτώντος το ακουστικό που ακούς τον συνομιλητή σου κατά την διάρκεια τηλεφωνικής κλήσης είναι άθλιο. δεν δοκίμασα τα hand free ακόμη, αλλά από ακουστικό... το είχα διαβάσει ότι έχει κακή ποιότητα, αλλά δε μπορούσα να κατάλαβα ακριβώς για πόσο κακή ποιότητα μιλάμε. ευτυχώς τουλάχιστον οι άλλοι με ακούνε καμπάνα, και πως δε θα με άκουγαν άλλωστε!!! είναι το μόνο κινητό που από το αυτί φτάνει στο στόμα ακριβώς!!! :D

 

λοιπόν πέρασα το System Panel Lite, τι πρέπει να προσέξω ακριβώς? Αυτή την στιγμή είμαι από refresh της μνήμης και μου δείχνει 173M Av. (παίζει πάνω κάτω το νούμερο αυτό κατά 10, αλλά βάζω τον μέσω όρο). Θα κρατήσω σημείωση μετά από ώρα χρήσης και θα επανέλθω με περισσότερα στοιχεία.

Μια επαλήθευση όμως ότι κοιτάω στο σωστό σημείο?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα Πλαίσιο χθες και είδα το Note. Αναβολή που λέγαμε στα στρατιωτικά μας χρόνια :lol:

 

Οθόνη που τα σπάει, ποιότητα κατασκευής άψογη, οθόνη απίστευτη, γρήγορο και χωρίς lag, ααα και θεική οθόνη ;)

 

Κρίμα που η κακόμοιρια μας σαν λαός αναγκάζει τα καταστήματα να έχουν τα πενάκια κρυμμένα. Αυτό το κινητό έχει σχεδιαστεί γύρω από το pen και θα ήθελα πολύ να το δοκιμάσω.

Επίσης κρίμα που ο πωλητής του Πλαισίου Μεταμόρφωσης είναι τόσο άσχετος που στην αρχική μου ερώτηση "να μην ρωτήσω για το πενάκι, έτσι;" μου το έπεξε έξυπνος και μου λέει "αυτά τα νέα κινητά δεν έχουν πια πενάκι όπως τα παλιά με τα Windows. Να δείτε, όλα γίνονται με το δάχτυλο" :lol:

Δεν ήξερε πως είχα στην τσέπη ένα Galaxy S, στην τσάντα ένα Tab και στο σπίτι άλλα 3 Android :p

 

ΥΓ... nexus or note, nexus or note, nexus or note?

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Οθόνη που τα σπάει, ποιότητα κατασκευής άψογη, οθόνη απίστευτη, γρήγορο και χωρίς lag, ααα και θεική οθόνη ;)

 

την οθόνη την είδες???!!! πολύ καλή!!! :D :D :P

 

Note φυσικά! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια καλη μαγιρεμενη ρομ εχετε να προτεινετε???

Ευχαριστω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω παιδες τι γινεται σε καποιες περιοχες της Αθηνας, παντως στην Θεσσαλονικη στο Πλασιο Ευκαρπιας και πενακι ειχε το Note και επι καμια ωριτσα το επεξεργαζομουνα. Τι ωραιο το ατιμο, αλλα λιγο λιγο μεγαλο. Τελος παντων θα το παρω τελικα το αποφασισα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια καλη μαγιρεμενη ρομ εχετε να προτεινετε???

Ευχαριστω...

Κανε ένα κόπο και ρίξε μια ματιά όλο κ κάτι θα βρεις,είναι κάνα δυο devs που έχουν κάνει καλή δουλίτσα!!!

Οχι τίποτα τρομερό αλα για χαζολόγημα είναι μαματα.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1349

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω παιδες τι γινεται σε καποιες περιοχες της Αθηνας, παντως στην Θεσσαλονικη στο Πλασιο Ευκαρπιας και πενακι ειχε το Note και επι καμια ωριτσα το επεξεργαζομουνα. Τι ωραιο το ατιμο, αλλα λιγο λιγο μεγαλο. Τελος παντων θα το παρω τελικα το αποφασισα.

 

Εσείς εκεί πάνω στα Βόρεια είστε πιο χαλαροί και τίμιοι. Εδώ εμείς κλεβόμαστε ακόμη και με τα μάτια :cry:

 

Στο θέμα μας, όντως το μέγεθος είναι λίγο μεγάλο, αγχωτικό το να το βάλεις στην jeans τσέπη ακόμη και για λίγα λεπτά. Το Galaxy S μου μπροστά του έδειχνε σαν κινητό του 2000 :lol:

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά.. λύστε μου μια απορία..

 

είχα διαβάσει ότι έχει κακό ήχο. τις πρώτες μέρες δεν ήταν τόσο κακός όσο νόμιζα. στην συνέχεια έγινε ο κακός ήχος που φοβόμουν. αυτή την στιγμή ο ήχος είναι άθλιος. με το ζόρι μπορώ να συνεννοηθεί με τον συνομιλητή μου. με ακούνε πεντακάθαρα, αλλά τους ακούω με το ζόρι! :/

 

γμτ.. όλες οι αναποδιές σε μένα.. :(

Link to comment
Share on other sites

είχα διαβάσει ότι έχει κακό ήχο. τις πρώτες μέρες δεν ήταν τόσο κακός όσο νόμιζα. στην συνέχεια έγινε ο κακός ήχος που φοβόμουν. αυτή την στιγμή ο ήχος είναι άθλιος. με το ζόρι μπορώ να συνεννοηθεί με τον συνομιλητή μου. με ακούνε πεντακάθαρα, αλλά τους ακούω με το ζόρι! :/

 

γμτ.. όλες οι αναποδιές σε μένα..

 

Πω πω φίλε μου..ίσως είσαι λίγο άτυχος όντως ή εγώ πάλι τυχερός!ΤΙ να πω...Εμένα πάντως δεν έχει κανένα πρόβλημα ήχου και το έχω ένα μήνα..Απλά πρόσεξτε γτ λογω όγκου μπορεί να μην κεντράρετε το ακουστικό στο αυτι σας..Είναι αστείο αλλά εγώ το πρώτο καιρό το είχα πάθει.. :p

Πάντως από ήχο...όχι απλά τους ακούω όλους καθαρά...αλλά τους ακούνε και οι γύρω μου..χαχα

 

Επίσης να πω ότι μιας και έχω αποφασίσει να δώσω λίγο χρόνο παραπάνω σε αυτή τη συσκευή παραμένοντας εργοστασιακή και να μην "της βγάλω τα μάτια", η νέα official έκδοση 2.3.6 που πέρασα απο kies φαινεται πολύ καλή εδώ και 4 μέρες..Έχω καλύτερη διαχείριση της ram και η μπαταρία κρατάει πιο πολύ ... :)

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

το μέγεθος είναι λίγο μεγάλο, αγχωτικό το να το βάλεις στην jeans τσέπη ακόμη και για λίγα λεπτά. Το Galaxy S μου μπροστά του έδειχνε σαν κινητό του 2000 :lol:

Η αληθεια ειναι οτι το πρωτο μειονεκτημα (αν μπορω να το πω ετσι) που μπορω ν'ανιχνευσω απο τις πρωτες μερες εμπειριας μου με το ΝΟΤΕ ειναι η σχετικη δυσκολια στην φορητοτητα του.

Ειδικα προ θηκης (εχτες παρελαβα την εξαιρετικη Flip Case της Samsung που κυριολεκτικα αναβαθμιζει την ολη αισθηση που αποπνεει η συσκευη ) δεν διανοουμουν να το μεταφερω "γυμνο" και μαλιστα σε τσεπη παντελονιου.

Για εμενα απροβληματιστη φορητοτητα στο ΝΟΤΕ υπαρχει μονον οταν μπαινει σε τσεπες που εχουν ζιπ.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το πρωτο μειονεκτημα (αν μπορω να το πω ετσι) που μπορω ν'ανιχνευσω απο τις πρωτες μερες εμπειριας μου με το ΝΟΤΕ ειναι η σχετικη δυσκολια στην φορητοτητα του.

Ειδικα προ θηκης (εχτες παρελαβα την εξαιρετικη Flip Case της Samsung που κυριολεκτικα αναβαθμιζει την ολη αισθηση που αποπνεει η συσκευη ) δεν διανοουμουν να το μεταφερω "γυμνο" και μαλιστα σε τσεπη παντελονιου.

Για εμενα απροβληματιστη φορητοτητα στο ΝΟΤΕ υπαρχει μονον οταν μπαινει σε τσεπες που εχουν ζιπ.

 

Πραγματι αυτη η θηκη οπως εχω γραψει ειναι πολυ καλη, αλλα το βασικο της μειον ειναι οτι αφηνει τα χρωμια ακαλυπτα. Με αλλα λογια σε λιγο καιρο αυτα θα εχουν χαραχτει για τα καλα. Σκοπευω να την αντικαταστησω με μια σιλικονης (TPU) που μπορει να ειναι πιο "φτηνη" αλλα τουλαχιστον ειναι πιο πρακτικη και παρεχει περισσοτερη ασφαλεια στη συσκευη.

Για το ακουστικο της συσκευης το εχω πει και παλιοτερα. Ειναι απο τα καλυτερα σε smartphone, ο,τι εχουμε συνηθισει απο κορεατικα κινητα (χρονια τωρα σε samsung, lg). Ο φιλος παραπανω καλο ειναι να παει αμεσα στο service...

Link to comment
Share on other sites

Πω πω φίλε μου..ίσως είσαι λίγο άτυχος όντως ή εγώ πάλι τυχερός!ΤΙ να πω...Εμένα πάντως δεν έχει κανένα πρόβλημα ήχου και το έχω ένα μήνα..Απλά πρόσεξτε γτ λογω όγκου μπορεί να μην κεντράρετε το ακουστικό στο αυτι σας..Είναι αστείο αλλά εγώ το πρώτο καιρό το είχα πάθει.. :p

Πάντως από ήχο...όχι απλά τους ακούω όλους καθαρά...αλλά τους ακούνε και οι γύρω μου..χαχα

 

Επίσης να πω ότι μιας και έχω αποφασίσει να δώσω λίγο χρόνο παραπάνω σε αυτή τη συσκευή παραμένοντας εργοστασιακή και να μην "της βγάλω τα μάτια", η νέα official έκδοση 2.3.6 που πέρασα απο kies φαινεται πολύ καλή εδώ και 4 μέρες..Έχω καλύτερη διαχείριση της ram και η μπαταρία κρατάει πιο πολύ ... :)

 

ναι.. χμ.. δε περίμενα να ήμουν ο τυχερός της υπόθεσης να σου πω την αλήθεια. αυτό που λες περί ακουστικού έχεις απόλυτο δίκαιο! και εγώ στην αρχή συνηθισμένος με το HD2 (και γενικά με 4.3 ίντσες οθόνη) έβαζα το ακουστικό ψηλότερα απ ότι είναι το αυτί μου!! Τελικά το παρατήρησα μόνος μου και το κατέβασα λίγο. Πρόσεξα ότι φτάνει ακριβώς από το αυτί στο στόμα! ούτε υπολογισμένο να είχαν!! :D

Παρ όλα αυτά αφού βρήκα που είναι το αυτί και το κέντραρα άκουγα κανονικά. Από χτες πάλι με το ζόρι ακούω και αυτή την φορά δεν είναι θέμα αυτιού ή κακής τοποθέτησης. Από σήμερα απόγευμα θα είμαι με τα Hand Free μπας και μπορέσω να μιλήσω με κανέναν .. τι άλλο να κάνω.. :( μέχρι και αυτό σκέφτηκα.. :D

http://www.thinkgeek.com/images/products/frontsquare/c458_earphone_speaker_keychain.jpg

να το κουμπώσω από πάνω και να ακούω από εκεί :D

 

Πάντως δε ξέρω αν "παίχτηκε" κάτι με την συσκευή. Το λέω αυτό γιατί από χτες έχασε και το καλιμπράρισμά της! Μάλλον από την Κυριακή ξεκίνησαν όλα που σταμάτησαν σε κάποια φάση να δουλεύουν τα touch button της συσκευής (menu και back). Με επανεκκίνηση επανήλθαν, αλλά βλέπω τώρα διάφορα κουφά να συμβαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...