Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλα σου πουλάω το δικό μου 200!

Σίγουρα δεν αξίζει 370 στις μέρες μας...εφόσον θες μεγάλη οθόνη,ίσως να κοιτάξεις κάποιο κινέζικο τετραπύρηνο στις 5,7 ίντσες.

Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να κάνεις μόνο αυτά τα δύο πράγματα είναι πολλά τα λεφτά για αυτό το κινητό. Γράφεευρώ τι στην επαρχία δεν έχεις router. Αν σκοπεύεις λοιπόν να χρησιμοποιείς το συγκεκριμενό κινητό με 3G Internet τότε θα πρέπει να έχεις μαζί σου κάνα δυο τρεις μπαταρίες ακόμη. Εκτός και αν δε σε ενοχλεί να το βάζεις στη μπρίζα καθε τρεις ώρες. Η διάφορα τιμής μεταξύ του note 1 και 2 στο skroutz είναι 90 €. Και παίρνεις ένα κινητό με πολύ μεγαλύτερη αντοχή στον χρόνο και με διπλάσια αυτονομία . Ένα κινητό που θα το κρατήσεις δύο χρόνια τουλάχιστον και θα το ευχαριστηθείς. Γιατί σε αυτή την οθόνη δύσκολα να μείνεις στο να βλέπεις μόνο YouTube Video. Θα θελήσεις να κάνεις και κάτι παραπάνω και τότε θα δεις οτι το ενα δεν είναι αρκετό.

 

Οκ δεν ήξερα οτι έχουν 90 ευρώ διαφορά τοτε δεν το συζητάμε καθόλου βουρ για το 2 με κλειστά μάτια. Τα 90 ευρω θα τα φάς στο ρεύμα για να φορτώνεις το 1 αχαχχα

Link to comment
Share on other sites

παιδια,οντως ειναι μονο 90 ευρω η διαφορα τους...το ξερω οτι αξιζει το Note 2 για τα επιπλεον χρηματα....οποτε καλυτερα να περιμενω να πεσει λιγο η τιμη του η στην τελικη να δωσω 90 ευρω παραπανω...Οντως το κινητο το θελώ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για 3g στην επαρχια-κανα σαββατοκυριακο,ταξιδι με καραβι 6 ωρων- γιατι δεν εχω ουτε router στο σπιτι στην επαρχια...για εδω ΑΘΗΝΑ δεν ασχολουμαι καθολου...εχω pc,laptop και ειμαι οκ..!!παντως το s3 δεν το θελω γιατι θελω οθονη 5.3 εως 5.5 σιγουρα...γνωμες ακουω,δεκτες ολες...
Link to comment
Share on other sites

Eναλλακτικα παιρνεις το note 1 μεταχειρισμένο γυρω στα 200κατι ευρω σε καλη κατασταση βεβαια και μια δευτερη μπαταρια ισως και μεγαλυτερη 5000mAh απο ebay με 10-20€ και είσαι ενταξει
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει note μεταχειρο με ισχυ της 2ετης εγγυησης-να ειμαι καλλυμενος- στην τιμη που λεμε πανω-κατω??γιατι αν ειναι να αγορασω με 200 ευρω και σε 6 μηνες να ειναι στα τελειωματα του,καλυτερα να το παρω καινουριο με 350 που λεει ο λογος...
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές μεταχειρισμένων note που παιζουν αυτη τη στιγμη ειναι κανα 250αρι σε καλη κατασταση με κανα χρονο ακομα εγγυηση. Προσωπικη εκτιμηση: περιμενε λιγο να βγει το note 3 στην αγορα και χτύπα το note2 καινουριο η πολυ ελαφρως μεταχειρισμενο(ολο και καποιος θα δίνει το 1-2 μηνων note2 για το 3)
Link to comment
Share on other sites

Το Note 3 θα βγει Οκτώβριο και μετά,με πλαστική οθόνη παρακαλώ.

http://www.digitallife.gr/samsung-galaxy-note-iii-plastic-oled-display-13463

Link to comment
Share on other sites

Εχει μια λογικη αφου το note2 πουλαει ακομα πολυ. Εχει βεβαια και να λανσάρει στην αγορα τα δυο grant
Link to comment
Share on other sites

Έλα σου πουλάω το δικό μου 200!

Σίγουρα δεν αξίζει 370 στις μέρες μας...εφόσον θες μεγάλη οθόνη,ίσως να κοιτάξεις κάποιο κινέζικο τετραπύρηνο στις 5,7 ίντσες.

 

εχεις να προτεινεις τιποτα κινεζικο δηλαδη??Αν χαλαμε το νημα δεχομαι inbox.

 

Για να κάνεις μόνο αυτά τα δύο πράγματα είναι πολλά τα λεφτά για αυτό το κινητό. Γράφεις ότι στην επαρχία δεν έχεις router. Αν σκοπεύεις λοιπόν να χρησιμοποιείς το συγκεκριμενό κινητό με 3G Internet τότε θα πρέπει να έχεις μαζί σου κάνα δυο τρεις μπαταρίες ακόμη. Εκτός και αν δε σε ενοχλεί να το βάζεις στη μπρίζα καθε τρεις ώρες. Η διάφορα τιμής μεταξύ του note 1 και 2 στο skroutz είναι 90 €. Και παίρνεις ένα κινητό με πολύ μεγαλύτερη αντοχή στον χρόνο και με διπλάσια αυτονομία . Ένα κινητό που θα το κρατήσεις δύο χρόνια τουλάχιστον και θα το ευχαριστηθείς. Γιατί σε αυτή την οθόνη δύσκολα να μείνεις στο να βλέπεις μόνο YouTube Video. Θα θελήσεις να κάνεις και κάτι παραπάνω και τότε θα δεις οτι το ενα δεν είναι αρκετό.

παιδια δεκτα ολα που λετε αλλα θελω να σας ''ξαναενοχλησω'' λιγο...

 

 

ξεκινησα να αγορασω ενα κινητο γυρω στα 240 ευρω απ skroutz(lg l9)..μολις ειδα το 4x lg p880 ειπα να το παρω στα 300ευρω...μετα ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΤΣΑΝΤΑΚΙ στη μεση και το φοραω ΠΑΝΤΑ ειπα να ανεβω σε οθονη...και τα 370 του note 1 θα τα δωσω με το ζορι και αν...σε βαθμο που σκεφτομουνα το lg vu που εχει 324ευρω..μπορειτε λιγο να με βοηθησετε γιατι λεω να το παρω πριν το πασχα και εχ πελαγωσει??

 

υ.γ για να γινω πιο σαφης,το κινητο που εχω τωρα ειναι ενα nokia c2-01(80 ευρω)...ουτε καν smartphone...η 250 ευρω και κανω την δουλεια μου,η 370 με πολυυυυ ζορι....ευχαριστω και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος..

 

παιδια μπορειτε να μου πειτε που μπορω να δω το note 1(να λειτουργει) γιατι πλεον δεν υπαρχει στα μαγαζια στυλ πλαισιο ,public...στα σκρουτζομαγαζα τα εχουν κλειστα στο κουτι τους...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν υπάρχει σε αυτά τα μαγαζιά μάλλον απο κάποιο γνωστό.Ισως κάποιο παιδί εδώ στο φόρουμ που μένει Αθήνα να μπορεί να βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε που μπορω να δω το note 1(να λειτουργει) γιατι πλεον δεν υπαρχει στα μαγαζια στυλ πλαισιο ,public...στα σκρουτζομαγαζα τα εχουν κλειστα στο κουτι τους...

 

Αν δεν βρεις κάτι η δεν σε καλύψουν τα βίντεο,στείλε ένα μήνυμα,πάμε για ένα καφεδάκι και το βλέπεις όσο θέλεις .

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, θα ήθελα να σας ρωτήσω κατι, δεν ξερω αν εχει ξανα αναφερθεί σε πιο παλιό ποστ. μια γνωστη μου εχει το n7000 και ετσι οπως το ειχε στην φόρτιση το βραδυ εκανε εναν θορυβο σαν ειδοποίηση και μολις το ειδε εγραφε στην οθονη κατι για πολυ υψηλή θερμοκρασια! το κινητο έκαιγε λεει (δεν ηταν πολλες ωρες στη φόρτιση και η μπαταρια ειχε φτασει στο 60%). επισης λεει οτι τον τελευταίο καιρό (1- 2 μήνες) το κινητό ειναι πολυ αργο και κολλάει. εχει συμβει κατι αντίστοιχο σε κανενα απο εσας? τι μου προτείνεται να κάνω για τωρα (δηλαδη μεχρι να παει το κινητό στην αντιπροσωπία μετα το πασχα που θα γυρίσει)?

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, θα ήθελα να σας ρωτήσω κατι, δεν ξερω αν εχει ξανα αναφερθεί σε πιο παλιό ποστ. μια γνωστη μου εχει το n7000 και ετσι οπως το ειχε στην φόρτιση το βραδυ εκανε εναν θορυβο σαν ειδοποίηση και μολις το ειδε εγραφε στην οθονη κατι για πολυ υψηλή θερμοκρασια! το κινητο έκαιγε λεει (δεν ηταν πολλες ωρες στη φόρτιση και η μπαταρια ειχε φτασει στο 60%). επισης λεει οτι τον τελευταίο καιρό (1- 2 μήνες) το κινητό ειναι πολυ αργο και κολλάει. εχει συμβει κατι αντίστοιχο σε κανενα απο εσας? τι μου προτείνεται να κάνω για τωρα (δηλαδη μεχρι να παει το κινητό στην αντιπροσωπία μετα το πασχα που θα γυρίσει)?

 

Φορτιστής της Samsung; Δεν έχω ακούσει κάτι αντίστοιχο αλλά μήπως έχει βάλει ξένο φορτιστή και δίνει άλλα ρεύματα; Υπόθεση κάνω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, θα ήθελα να σας ρωτήσω κατι, δεν ξερω αν εχει ξανα αναφερθεί σε πιο παλιό ποστ. μια γνωστη μου εχει το n7000 και ετσι οπως το ειχε στην φόρτιση το βραδυ εκανε εναν θορυβο σαν ειδοποίηση και μολις το ειδε εγραφε στην οθονη κατι για πολυ υψηλή θερμοκρασια! το κινητο έκαιγε λεει (δεν ηταν πολλες ωρες στη φόρτιση και η μπαταρια ειχε φτασει στο 60%). επισης λεει οτι τον τελευταίο καιρό (1- 2 μήνες) το κινητό ειναι πολυ αργο και κολλάει. εχει συμβει κατι αντίστοιχο σε κανενα απο εσας? τι μου προτείνεται να κάνω για τωρα (δηλαδη μεχρι να παει το κινητό στην αντιπροσωπία μετα το πασχα που θα γυρίσει)?

 

Βασικα εχει τυχει σε εμενα και μαλιστα με τον αυθεντικο φορτιστη και μαμα λειτουργικο..πολυ απλα αλλαξα φορτιστη και εβαλα απο ενα νοκια που εχω. Απο τοτε τιποτε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Πάει το Note :cry:

 

http://103.imagebam.com/download/NHfP_4y1K068_ygX0jfLfw/25066/250652860/IMG_20130424_140522.jpg

http://104.imagebam.com/download/jmCIhtvT8ax-FXL3gWKdew/25066/250652910/IMG_20130424_141953.jpg

 

Σε καταλαβαίνω... Έπαθα το ίδιο την Παρασκευή. Ευτυχώς είναι μόνο η οθόνη. Δουλεύει άψογα!

Πόσο θα κοστίσει να την αλλάξω;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

http://m.alibaba.com/products/for_samsung_galaxy_note_n7000_digitizer.html

Και απο ebay γυρω στα 10€ http://www.ebay.co.uk/itm/OEM-Touch-Digitizer-Glass-Samsung-Galaxy-Note-N7000-White-/140958787997

Και μια αλλη ερωτηση, τι προγραμα gps χρησιμοποιητε?γιατι με το navigon κοντεψα μερικες φορες να το σπασω λ. Πραγματικα ειναι οτι τραγιτοτερο εχω δοκιμασει ποτε.υπαρχει κατι αξιοπιστο στοandroid?

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και μια αλλη ερωτηση, τι προγραμα gps χρησιμοποιητε?γιατι με το navigon κοντεψα μερικες φορες να το σπασω λ. Πραγματικα ειναι οτι τραγιτοτερο εχω δοκιμασει ποτε.υπαρχει κατι αξιοπιστο στοandroid?

 

Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Ρίξε μια ματιά και θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς,

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το battery drain του "διακομιστή μέσων" μήπως υπάρχει καμία εξέλιξη; δοκίμασα το rescan media root που προτάθηκε νομίζω πιο πάνω (δεν φαίνεται να μου δουλεύει σε 4.1 2), την αφαίρεση μπαταρίας ενώ είναι ανοιχτό (φάνηκε να δουλεύει για λίγο), αλλά επανεμφανίζεται το πρόβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Eναλλακτικα παιρνεις το note 1 μεταχειρισμένο γυρω στα 200κατι ευρω σε καλη κατασταση βεβαια και μια δευτερη μπαταρια ισως και μεγαλυτερη 5000mAh απο ebay με 10-20€ και είσαι ενταξει

 

παντως μετα απο χρηση πολλων ωρων σε οθονη 3.5ιντσων ξανασκεφτομαι σοβαρα την αγορα του n 7000. Θυμαμαι οτι 370ευρω θεωρουνται απλα πολλα γι αυτο το τηλεφωνο αλλα πραγματικα σημερα στραβωθηκα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει δεν το συζητάμε.3,5 με 5,3 ειναι μεγάλη διαφορά.Θα βγω offtopic Αλλά επειδή θέλεις κάτι για συγκεκριμένη χρήση youtube,κτλμήπως να κοιτούσες κανένα tablet 7αρι; π.χ. nexus 7 που στο skroutz βρισκεις το 32αρι wifi απο 228€; Το είχα και ειναι άψογο και με καλύτερη μπαταρία από το note,τουλάχιστον η wifi έκδοση.Εκτος αν θέλεις κάτι να το κουβαλάς συνέχεια μαζί σου και να χωράει σε μια μέτρια προς μεγάλη τσέπη παντελονιού,οπότε το note σε αυτό το κομμάτι ειναι σαφώς καλύτερο

Σχετικά με το battery drain του "διακομιστή μέσων" μήπως υπάρχει καμία εξέλιξη; δοκίμασα το rescan media root που προτάθηκε νομίζω πιο πάνω (δεν φαίνεται να μου δουλεύει σε 4.1 2), την αφαίρεση μπαταρίας ενώ είναι ανοιχτό (φάνηκε να δουλεύει για λίγο), αλλά επανεμφανίζεται το πρόβλημα..

Μετά από πολλές προσπάθειες να το κλείσω,κατέληξα στο συμπέρασμα ότι ουσιαστικά τρέχει μόνο μετά από reboot και αν το αφήσεις λίγη ώρα να κάνει την δουλειά του,μετά δεν έχεις πρόβλημα.Το rescan media root το κλείνει κατά κάποιο τρόπο και μετά απο reboot,θα το καταλάβεις γιατι δε θα βλέπεις π.χ. τις φωτό σου στη συλλογή και ούτε αυτό να τρέχει στα στατιστικά της μπαταρίας.Σε αυτή την περίπτωση όμως τρέχει κάπου που δεν φαίνεται,γιατι αν πας να κάνεις αποκοπή ένα κομμάτι της οθόνης με το πενάκι,θα σου πει ότι δεν γίνεται,γιατι εκτελείται σάρωση μέσων.Και αυτό ειναι ένας σίγουρος κατά την γνώμη μου τρόπος για να βεβαιωθείς αν τρέχει το service αυτό συνεχως.

Εγώ προσωπικά λοιπόν κατέληξα στο συμπέρασμα ότι πρέπει να το αφήνω μετά το reboot να κάνει ότι θέλει και μετά από κάποια ώρα,συνήθως 8-10 λεπτά στη δική μου συσκευή,σταματά και είμαι οκ.Τέλος σε tw jb μην αφαιρείς την μπαταρία όσο ειναι ανοιχτό το κινητό γιατι καμμιά μέρα μπορεί να σου κολλήσει στο αρχικό λογότυπο και να ψάχνεσαι

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

παιδακια εγω μετα απο ενάμιση χρονο σας αφηνω..:)

δινω το λατρεμενο μου θηριο και ειμαι ηδη στο θηριο 2..!

:)

χαρηκα πολυ που τα ειπαμε απο εδω τοσο καιρο και θα χαρω να δω πολλούς απο εσας και στο δευτερο θηρίο!

το note για μενα ηταν ενα απο τα καλύτερα κινητά που εχουν περασει στα χερια μου!

1 χρονο πραγματικά το διέλυσα..

αλλαξα ρομς φλασαρα και γενικα το χάρηκα οσο τιποτα!

(ειχα να χαρω τοσο κινητό απο την εποχη του nokia n900!)

και ειναι απο τις σπάνιες φορες που κραταω κινητο τοσο πολυ!

μου κάθισε καλη ευκαιρία τωρα ομως και το έδωσα!

θα τα λεμε και απο δίπλα...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...