Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[ATTACH]63521[/ATTACH]

 

Ξέρει κάποιος ποια εντολή αλλάζουμε στο sys για να μικραίνουν λίγο τα κόκκινα (σε αυτό το σχήμα χρημάτων)βελάκια κατεύθυνσης κάθε δρόμου; ξέρω ότι εάν μικρυνω το ζουμ μικραίνουν άλλα θέλω το ίδιο ζουμ!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς (δεν θυμάμαι αν αλλάζει) αλλά αλλαγές στο χάρτη γίνονται απο το παρακάτω iGO9 ini (σημειωματαριο) που σου δείχνω. Παλιότερα που είχα ασχοληθεί πάρα πολύ, άλλαζα τα πάντα στον χάρτη, τώρα πρέπει να το ξανά ψάξω....:wacko:

 

μετά από πολύ ψάξιμο το πως μπορούμε να φαρδύνουμε το δρόμο με την εξής εντολή στο sys

 

[3d]

planned_route_contour_width=30

 

http://s8.postimg.org/k590tzlbp/Picture0002.png

upload image online free

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς (δεν θυμάμαι αν αλλάζει) αλλά αλλαγές στο χάρτη γίνονται απο το παρακάτω iGO9 ini (σημειωματαριο) που σου δείχνω. Παλιότερα που είχα ασχοληθεί πάρα πολύ, άλλαζα τα πάντα στον χάρτη, τώρα πρέπει να το ξανά ψάξω....:wacko:

 

μετά από πολύ ψάξιμο το πως μπορούμε να φαρδύνουμε το δρόμο με την εξής εντολή στο sys

 

[3d]

planned_route_contour_width=30

 

http://s8.postimg.org/k590tzlbp/Picture0002.png

upload image online free

Δεν θέλω να φαρδυνω τον δρόμο άλλα να μικρυνω το βελάκι που δείχνει προς τα που πάει ο δρόμος!

Εννοείς στο sys.txt πάντως έτσι όχι.ini?

Επίσης αυτό που λέω είναι σε 2d! Μόνο εκεί θέλω τα βελάκια να τα μικρυνω!

 

Επίσης ενώ σε 2d έχει σε όλες σχεδόν τις οδούς το βελάκι προς τα που είναι μονόδρομος η κάθε οδός σε 3d δεν έχει σε όλους τους δρόμους! Ξέρει κανείς την εντολή στο sys?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Για καντε σας παρακαλώ μια αναζήτηση τόπων την λέξη "η λίμνη" και το πρώτο αποτέλεσμα είναι μια ταβέρνα στις όχθες της λίμνης στα Βρυττα κοντά στην Έδεσσα.ενώ όμως πάρα δίπλα την λίμνη βεγοριτιδα την δείχνει κλασικά μπλε αυτή την-μικρότερη βέβαια-των βρυττων την δείχνει πράσινη και σε σας;

Ps αμάν ρε myphone! Μείωσαν το μέγεθος που επιτρέπεται να ανεβάζουμε screenshot και δεν μπορούμε να ανεβάζουμε φωτο τώρα! Νισάφι με το κόλλημα με το tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησαν οι χαρτες 2015.Q1

Δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι, αλλά έχω τους 2015.03 εδώ και 1 μήνα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για καντε σας παρακαλώ μια αναζήτηση τόπων την λέξη "η λίμνη" και το πρώτο αποτέλεσμα είναι μια ταβέρνα στις όχθες της λίμνης στα Βρυττα κοντά στην Έδεσσα.ενώ όμως πάρα δίπλα την λίμνη βεγοριτιδα την δείχνει κλασικά μπλε αυτή την-μικρότερη βέβαια-των βρυττων την δείχνει πράσινη και σε σας;

Ps αμάν ρε myphone! Μείωσαν το μέγεθος που επιτρέπεται να ανεβάζουμε screenshot και δεν μπορούμε να ανεβάζουμε φωτο τώρα! Νισάφι με το κόλλημα με το tapatalk

 

Ανέβασε από ΕΔΩ .... Και ανεβάζεις το .....6 link (Hotlink για forum (1)

 

http://s15.postimg.org/huh2ogvrv/Picture0003.png

adult photo hosting

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι, αλλά έχω τους 2015.03 εδώ και 1 μήνα.

 

Αναφέρεται στους χάρτες της Navteq που πάντα σημειώνονται με το quarter στο οποίο αναφέρονται και οχι με το μήνα όπως οι ΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε από ΕΔΩ .... Και ανεβάζεις το .....6 link (Hotlink για forum (1)

 

http://s15.postimg.org/huh2ogvrv/Picture0003.png

adult photo hosting

Είμαι με tapatalk!

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θέλω να φαρδυνω τον δρόμο άλλα να μικρυνω το βελάκι που δείχνει προς τα που πάει ο δρόμος!

Εννοείς στο sys.txt πάντως έτσι όχι.ini?

Επίσης αυτό που λέω είναι σε 2d! Μόνο εκεί θέλω τα βελάκια να τα μικρυνω!

 

Επίσης ενώ σε 2d έχει σε όλες σχεδόν τις οδούς το βελάκι προς τα που είναι μονόδρομος η κάθε οδός σε 3d δεν έχει σε όλους τους δρόμους! Ξέρει κανείς την εντολή στο sys?

Εδώ κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανένας διαφορές στις εκδόσεις του primo το τελευταίο ενάμιση χρόνο; κατεβάζω κατά καιρούς τα απκ άλλα δεν βλέπω καμία αλλαγή/ βελτίωση.βλέπετε κάτι που δεν βλέπω;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον ξέρει.. Έχω το τελευταίο igo στο M8 και παρουσιάζει το εξής κουλό..

Κάθε φορά που το ανοίγω "χάνει" τις φωνές, βασικά οι φωνές υπάρχουν αλλά δεν ακούγονται. Αν του σβήσω το φάκελο save, παίζουν για μια μέρα και μετά χάνονται πάλι..

Έχω δοκιμάσει να αλλάξω απ το sys.ini το stream του ήχου αλλά δεν έστρωσε και πραγματικά είναι σπαστικό να σβήνω κάθε φορά το φάκελο save.

Έχει κανείς να προτείνει κάποια λύση ή να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν μου έκανε κάτι παρόμοιο με τις ΤΤS φωνές η λύση ήταν απλά να το ξεφορτώσω απο τη μνήμη του κινητού (recent apps και swipe για να φύγει).
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πρόβλημα εχω κι εγώ στο Μ9. Χάνει τις φωνές όταν του βάζω διαδρομή. Μετά από πρόταση φίλου από άλλο φόρουμ μην χρησιμοποιείς τις φωνές της Αφροδίτης αλλά οποιεσδήποτε άλλες. Δυο ημέρες τώρα δεν έχω πρόβλημα.
Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, επειδή δεν μπόρεσα να το βρώ με την πίεση χρόνου ενός έκτακτου ταξιδιού που πρέπει να γίνει άμεσα, ποια η διαφορά μεταξύ σύντομης, γρήγορης και εύκολης διαδρομής;

 

Η σύντομη θα κοιτάξει τα λιγότερα χιλιόμετρα και θα σε πάει και απο χωματόδρομο αν χρειαστεί, ενώ η γρήγορη θα σε πάει από μεγαλύτερους (και ταχύτερους) δρόμους κι ας κάνεις παραπάνω χιλιόμετρα ή και κύκλο που λέει ο λόγος, σωστά; τότε η ευκολη σε τι διαφέρει από την γρήγορη;;

 

Σε μια διαδρομή που έχει εθνική οδό και μετά επαρχιακό ορεινό δρόμο, η σύντομη θα σε πάει στο κατσικοανέβασμα, η γρήγορη θα σε πάει πιό ψηλά στην εθνική και μετά γύρισμα από ευκολότερο δρόμο (με 1 ώρα επιπλέον;), η εύκολη τι;

 

 

Αντιλαμβάνομαι οτι δεν είνια ιδιαίτερα έξυπνη η ερώτηση αλλά η όποια βοήθεια θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, επειδή δεν μπόρεσα να το βρώ με την πίεση χρόνου ενός έκτακτου ταξιδιού που πρέπει να γίνει άμεσα, ποια η διαφορά μεταξύ σύντομης, γρήγορης και εύκολης διαδρομής;

 

Η σύντομη θα κοιτάξει τα λιγότερα χιλιόμετρα και θα σε πάει και απο χωματόδρομο αν χρειαστεί, ενώ η γρήγορη θα σε πάει από μεγαλύτερους (και ταχύτερους) δρόμους κι ας κάνεις παραπάνω χιλιόμετρα ή και κύκλο που λέει ο λόγος, σωστά; τότε η ευκολη σε τι διαφέρει από την γρήγορη;;

 

Σε μια διαδρομή που έχει εθνική οδό και μετά επαρχιακό ορεινό δρόμο, η σύντομη θα σε πάει στο κατσικοανέβασμα, η γρήγορη θα σε πάει πιό ψηλά στην εθνική και μετά γύρισμα από ευκολότερο δρόμο (με 1 ώρα επιπλέον;), η εύκολη τι;

 

 

Αντιλαμβάνομαι οτι δεν είνια ιδιαίτερα έξυπνη η ερώτηση αλλά η όποια βοήθεια θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως.

 

Αν έχεις επιλέξει ''αποφύγει χωματόδρομο'' .....δεν επρόκειτο να σχεδιάσει διαδρομή από χωματόδρομο.!!! Να βάλεις (εκεί το έχω πάντα) την ταχύτερη

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις επιλέξει ''αποφύγει χωματόδρομο'' .....δεν επρόκειτο να σχεδιάσει διαδρομή από χωματόδρομο.!!! Να βάλεις (εκεί το έχω πάντα) την ταχύτερη

 

ΟΚ σε ευχαριστώ πολύ, από κάτι δοκιμές που μόλις έκανα στη συγκεκριμένη διαδρομή προκύπτει οτι η ΤΑΧ συμπίπτει με την εύκολη, οπότε έγινε και η ρύθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτερη και η εύκολη είναι τις περισσότερες φορές ίδιες. Στις λίγες φορές που διαφέρουν συμφέρει η ταχύτερη.

Η εύκολη απλά προσπαθεί να αποφύγει τις στροφές, αλλαγές δρόμων κλπ. Δηλαδή θέλει να σου πει τον πιο εύκολο δρόμο (λιγότερες οδηγίες) ακόμα και αν οδηγήσεις λίγο παραπάνω. Πρακτικά κάθε μετάβαση (π.χ. στροφή) έχει μια βαρύτητα. Το ίδιο έχει και κάθε επιπλέον χιλιόμετρο. Όταν η βαρύτητα του ενός ξεπερνάει τη βαρύτητα του άλλου τότε επιλέγεται αυτό.

Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλα πράγματα π.χ. στις αναστροφές όπου μπορείς να ρυθμίσεις πόσα χιλιόμετρα θα πρέπει να σου γλιτώνει η αναστροφή για να στην προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλαξα πάλι τηλέφωνο και είπα να σας πριξω...πήρα το LG G4 το οποίο δεν μου λείπει τα σκιν...θυμάμαι ότι στο pc ανοίγουμε (χωρίς extract) το ζιπ του σκιν και αλλάζουμε προσθέτουμε στο .in τις αναλύσεις τις συσκευής τις οποίες τις έχω δει μέσα από το igo...το έκανα με win.rar και μετά πάτησε αποθήκευση αλλά και πάλι δεν μου τα βλέπει...

Θέλει κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα Για να κάνω την μετατροπη?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

...Θέλει κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα...?

Δοκίμασε αυτά.

Για την σωστή εύρεση των αναλύσεων δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτά.

Για την σωστή εύρεση των αναλύσεων δες εδώ.

 

Κανω τα screenshot για να δω την ακριβη αναλυση λεει ότι τα αποθηκευει αλλα δεν μπορω να τα βρω πουθενα......Που τα σωνει??????

Εντωμεταξει δοκιμασα και με screenshot της συσκευης τα διαιρεσα αλλα και παλι δεν τα βλεπει

Πλεον χρησιμοποιο το win rar 3.93.....

Εβαλα και τους κωδικες αλλα τιποτα...δεν αποθηκευη

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω πάλι θέλω μια απάντηση τί δεν καταλαβαίνεις;; Το data zip θεωρείτε λογισμικό;;;; Αυτήν την απορία έχω.

 

Οχι ..!!! σε ότι αναφορά το iGO είναι το apk, και οι χάρτες, δεν επιτρέπετε να μοιράζεται ελεύθερα. Όλα τα άλλα αρχεία (sys - zip κ.τ.λ.π) μοιράζονται ελεύθερα, σε όλα τα Fora....!;) Αλλά ας μας πει και την γνώμη του ο διαχειριστείς....!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ισχύει το παραπάνω. Απαγορεύεται η διακίνηση του προγράμματος, των χαρτών και φυσικά των licences. Όλα τα υπόλοιπα που έχουν να κάνουν με modifications της εφαρμογής είναι ελεύθερα να διακινούνται κανονικά. Αποκαταστάθηκαν τα πράγματα και συνεχίζουμε κανονικά...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από poiplaza.com που βρίσκουμε αλλού κάμερες Ευρώπης; Ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...