Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδευτικα σήμερα μαζί τού. Τό έστησα αλλά έχει ακόμα μέλλον . Τουλάχιστον παίζει σέ όλη την οθόνη στό s3.

 

Η εγκατάσταση του είναι τραγικά απλή. Βάζεις τα αρχεία απο το my way στους ίδιους φακέλους που μπαίνουν σε όλες τις εκδόσεις του igo (CE, ME, android κλπ κλπ) και αντικαθιστάς οτι καινούργιο υπάρχει (φωνές, γλώσσες κλπ) με τα αρχεία του primo. Μετά εγκαθιστάς το .apk και έτοιμο.

Όταν λες έχει μέλλον; Το μόνο που του λείπει αυτή τη στιγμή είναι τα Ελληνικά σε menu και φωνή. Κατά τα άλλα είναι πληρέστατο και ακριβώς ίδιο με το primo που υπήρχε στα WM. Με λίγα λόγια απλά το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης !

 

Edit: Βλέπω οτι υπάρχουν σε άλλη έκδοση και Ελληνικά menu και φωνές. Άρα δε μας λείπει τίποτα. Φυσικά skin, pois και γενικά mods θα ακολουθήσουν σύντομα.

Edited by aiolos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η εγκατάσταση του είναι τραγικά απλή. Βάζεις τα αρχεία απο το my way στους ίδιους φακέλους που μπαίνουν σε όλες τις εκδόσεις του igo (CE, ME, android κλπ κλπ) και αντικαθιστάς οτι καινούργιο υπάρχει (φωνές, γλώσσες κλπ) με τα αρχεία του primo. Μετά εγκαθιστάς το .apk και έτοιμο.

Όταν λες έχει μέλλον; Το μόνο που του λείπει αυτή τη στιγμή είναι τα Ελληνικά σε menu και φωνή. Κατά τα άλλα είναι πληρέστατο και ακριβώς ίδιο με το primo που υπήρχε στα WM. Με λίγα λόγια απλά το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης !

 

Edit: Βλέπω οτι υπάρχουν σε άλλη έκδοση και Ελληνικά menu και φωνές. Άρα δε μας λείπει τίποτα. Φυσικά skin, pois και γενικά mods θα ακολουθήσουν σύντομα.

 

Στό s3 κόβει τά κουμπιά από την οθόνη καί καί τά ελληνικά στό μενού παρόλο πού τά έχω μέσα δέν τά βγάζει

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχουμε μαζί με το igo8, τι πρέπει να κάνουμε για να δουλέψει ταυτόχρονα;

 

Από ότι έχω καταλάβει δε μπορεί να δουλευουν ταυτόχρονα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Ελληνική γλώσσα πρέπει να είναι zip; Μπορούμε έτσι να χρησιμοποιήσουμε το αρχείο απο την έκδοση για winmo;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στό s3 κόβει τά κουμπιά από την οθόνη καί καί τά ελληνικά στό μενού παρόλο πού τά έχω μέσα δέν τά βγάζει

 

Θέλει "πείραγμα" το data.zip με το sys.txt.

 

Γενικώς είναι μπελάς το στήσιμο του σε αντίθεση με τα άλλα σύγχρονα προγράμματα πλοήγησης. Αν το στήσεις όμως... αξίζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η Ελληνική γλώσσα πρέπει να είναι zip; Μπορούμε έτσι να χρησιμοποιήσουμε το αρχείο απο την έκδοση για winmo;

 

Μπορει καποιος να ανεβασει την ελληνικη φωνη συμβατη με igo primo για android ?

Link to comment
Share on other sites

Θέλει "πείραγμα" το data.zip με το sys.txt.

 

Γενικώς είναι μπελάς το στήσιμο του σε αντίθεση με τα άλλα σύγχρονα προγράμματα πλοήγησης. Αν το στήσεις όμως... αξίζει.

 

Εάν τό φτιάξει κάποιος στό s3 ας μάς πεί τόν τρόπο! !

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να ανεβασει την ελληνικη φωνη συμβατη με igo primo για android ?

 

Μετατρέπετε GRO σε ZIP και αντηθετα;)

Το πρόγραμμα δεν ειναι παράνομο..!!! διατίθεται ΔΩΡΕΑΝ..;)

 

https://rapidshare.com/files/616724622/GRO-ZIP.rar

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το δοκιμάσω αλλά στο sys.txt στο /data/data/com.navngo ...

άλλαξε το

screen_xy = "auto"

σε

screen_xy = "800_480: 720x1212/1280x652"

αλλά λογικά πρέπει να έχεις και το αντίστοιχο data.zip

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το δοκιμάσω αλλά στο sys.txt στο /data/data/com.navngo ...

άλλαξε το

screen_xy = "auto"

σε

screen_xy = "800_480: 720x1212/1280x652"

αλλά λογικά πρέπει να έχεις και το αντίστοιχο data.zip

 

Αυτό είναι ίδιο και για το hd2;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ίδιο και για το hd2;

 

To HD2 είναι 800χ480, θα πρέπει να σου παίζει κανονικά. Τουλάχιστον στο δικό μου Χ5 παίζει σε αυτή την ανάλυση. Αυτό που έγραψα υποτίθεται οτι είναι για SIII.

Link to comment
Share on other sites

To HD2 είναι 800χ480, θα πρέπει να σου παίζει κανονικά. Τουλάχιστον στο δικό μου Χ5 παίζει σε αυτή την ανάλυση. Αυτό που έγραψα υποτίθεται οτι είναι για SIII.

 

Και όμως, στο κάτω μέρος τα κουμπιά είναι κομμένα

Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανείς σε galaxy nexus; Γιατί έχει και τη navigation bar κάτω και ενδεχομένως να κόβει κάτι από το πρόγραμμα.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το δοκιμάσω αλλά στο sys.txt στο /data/data/com.navngo ...

άλλαξε το

screen_xy = "auto"

σε

screen_xy = "800_480: 720x1212/1280x652"

αλλά λογικά πρέπει να έχεις και το αντίστοιχο data.zip

 

Τό δοκίμασα κ έτσι αλλά τίποτα . Πάλι κόβει

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος Ελληνικό voice lua;

Επίσης με ποια εντολή στο sys έχουμε πλήρη οθόνη; Εννοώ να μην φαίνεται η μπάρα κατάστασης στο πάνω μέρος.

 

edit:όλα οκ, fullscreen και back button στο μενού.

Η εποχή του primo στο android ξεκίνησε!

Με την εφαρμογή smart status bar που κατέβασα απο το button savior, έχεις την status bar σε όλα τα προγράμματα που τρέχουν σε fullscreen.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τό δοκίμασα κ έτσι αλλά τίποτα . Πάλι κόβει

 

Δοκίμασε αυτό...

[rawdisplay]
driver=engine
;screen_xy="auto"
screen_xy="800_480:1280x720/720x1280:fullscreen
stretch=1
highres=1 
double_screen=0
show_cursor=0
combine_dirty=0

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό...

[rawdisplay]
driver=engine
;screen_xy="auto"
screen_xy="800_480:1280x720/720x1280:fullscreen
stretch=1
highres=1 
double_screen=0
show_cursor=0
combine_dirty=0

 

Τό ίδιο ..δέν άλλαξε κάτι . Κοίτα πώς φενεται

http://i142.photobucket.com/albums/r86/maximosm/Screenshot_2012-07-25-15-35-53.png

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το πρόβλημα με το iGo, δεν διατίθεται ακόμα για πώληση στο android οπότε ο Γιάννης υπέθεσε ότι το ψάχνεις σπασμένο, κάτι που απαγορεύετε στο δικό μας forum, η διακίνηση δηλαδή.

Υπομονή λοιπόν μέχρι ν' αποφασίσει η NNG να το διαθέσει και στο play store όπως κάνει και στο app store.

 

δυστυχως αυτο μαλλον δεν θα γινει ποτε, λογω των συμβασεων της navngo με τις εταιριες.

 

μακαρι να αλλαξει

 

Τό ίδιο ..δέν άλλαξε κάτι . Κοίτα πώς φενεται

http://i142.photobucket.com/albums/r86/maximosm/Screenshot_2012-07-25-15-35-53.png

 

εχουμε αυτοματο resize. αυτο ηταν το αναμενομενο αφου η ονομαστικη αναλυση ειναι 480*800. μαλιστα και πολυ καλα ειναι.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανείς σε galaxy nexus; Γιατί έχει και τη navigation bar κάτω και ενδεχομένως να κόβει κάτι από το πρόγραμμα.

 

Διαβασα οτι το nexus θελει 720 x 1184 (buttons at the bottom)

 

edit: στο δικο μου δεν μου ενφανιζει τη navigation bar επανω, υπαρχει καποια ρυθμιση?

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχουμε αυτοματο resize. αυτο ηταν το αναμενομενο αφου η ονομαστικη αναλυση ειναι 480*800. μαλιστα και πολυ καλα ειναι.

 

Όχι δεν είναι καθόλου καλά από τη στιγμή που λύσεις υπάρχουν για να φαίνεται κανονικά. Απλά θέλει λίγο ψάξιμο μιας και η σωστή λειτουργία του εξαρτάται από πολλούς παράγοντες όπως το sys.txt, το multimode.ini που βρίσκεται εντός του data.zip/android_ui καθώς παίζει ρόλο και ποιο apk εγκατέστησε ο καθένας.

 

Ναι είναι μπελάς το στήσιμο του (σε αντίθεση με άλλα σύγχρονα προγράμματα πλοήγησης) αλλά αν το στήσεις... αξίζει. Παρεμπιπτόντως, και τα TTS voices δουλεύουν κανονικά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

σαν νέος κάτοχος smartphone android και συγκεκριμένα το vodafone smart II, λέω να εγκαταστήσω ενα gps, μιας και βλέπω ότι μιλάνε περισσότερο για το igo my way, λέω να βάλω αυτό. Μπορεί κάποιος να μου πει τις διαφορές ανάμεσα σε αυτά τα τρία: 1. iGOMyWay_8.4.2.139242, 2. iGOMyWay_v8.4.3.179971, 3. iGO MyWay_v8.4.3.179971_Thin 1.7.apk . Επίσης πόσο χώρο πιάνουν στην sd και πόσο στην μνήμη του τηλεφώνου? Αν γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο site για να τα κατεβάσω στείλτε μου ένα πμ. Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πρόγραμμα που ζητάς δεν διατίθεται δωρεάν και κατά συνέπεια δεν μας επιτρέπεται στο παρόν forum η οποιαδήποτε συζήτηση περί διακίνησης του. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω το igo my way αλλά έχει πρόβλημα με την απεικόνηση.

Όταν πατάω το χεράκι για περιήγηση στον χάρτη καμια φορά χάνεται η απεικόνηση 2D και μένει 3D.

Θα ήθελα να δοκιμάσω και το primo. Έχω ακούσει ότι είναι καλύτερο.

Αν μπορεί κανείς να με βοηθήσει μ' αυτό ας στείλει κάνα πμ! :)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το igo my way αλλά έχει πρόβλημα με την απεικόνηση.

Όταν πατάω το χεράκι για περιήγηση στον χάρτη καμια φορά χάνεται η απεικόνηση 2D και μένει 3D.

Θα ήθελα να δοκιμάσω και το primo. Έχω ακούσει ότι είναι καλύτερο.

Αν μπορεί κανείς να με βοηθήσει μ' αυτό ας στείλει κάνα πμ! :)

Ευχαριστώ!

ειναι bug του skin mariupol αυτο.αν διαβαζει ο χρηστης STEGRA1000 μου ειχε πει οτι θα το κοιτουσε γιατι ο mariupol δεν πολυ ενδιαφερεται πλεον.

κατ'εμε igo myway ειναι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...