Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταφερα να το κανω να δουλεψει στο Galaxy note μου αλλα σε αναλυση 1280 χ 720 ..Καλυπτει σχεδον ολη την οθονη και δουλευουν ολα τα κουμπια.Δουλευει επισης καλα το SVOX TTS :) Θα το ψαξω μηπως το φερω στη σωστη αναλυση αν και ετσι οπως ειναι φαινεται ΟΚ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταφερα να το κανω να δουλεψει στο Galaxy note μου αλλα σε αναλυση 1280 χ 720 ..Καλυπτει σχεδον ολη την οθονη και δουλευουν ολα τα κουμπια.Δουλευει επισης καλα το SVOX TTS :) Θα το ψαξω μηπως το φερω στη σωστη αναλυση αν και ετσι οπως ειναι φαινεται ΟΚ...

 

Και εγώ τα κατάφερα σε φουλ ανάλυση αλλά καίγομαι από το πρωί και δεν προλαβαίνω να γράψω την διαδικασία :O! Το SVOX δεν παίζει στις 4.0.4 δυστυχώς ! Θα κάνω reply μόλις βρω λίγο χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

To svox παίζει κανονικά σε custom 4.0.4 με primo/igomyway αλλά και σε jelly bean με igomyway.Ισως γίνεται κάτι με τo note
Link to comment
Share on other sites

Παιζει το svox.Ειμαι με καστομ κρακ 10 (4.0.4) εγκατεστησα σαν default engine το svox απο το μαρκετ και φωνη την Αριαδνη trial και εκφωνει τις οδους κανονικα..Για ψαξε το λιγο..Οταν μπορεσεις δωσε τα φωτα σου για την φουλ αναλυση :)

Edited by piros61
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα κατάφερα σε φουλ ανάλυση αλλά καίγομαι από το πρωί και δεν προλαβαίνω να γράψω την διαδικασία :O! Το SVOX δεν παίζει στις 4.0.4 δυστυχώς ! Θα κάνω reply μόλις βρω λίγο χρόνο!

 

Μόλις μπορέσεις φιλε κανε μας τη χαρη κ πες τι πρέπει να κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το galaxy w που έχει ανάλυση 480*800 αλλά όταν το ξεκινάω Μου βγάζει error 480χ762.

Έχουμε το data και sys απο 480*800 να δοκιμάσω αρχικά ? Το error γιατί μου το βγάζει με την ανάλυση 480χ762? Η δοκιμή γίνετε με το νέο igo primo 2

Link to comment
Share on other sites

εχω την εκδοση igo my way 8.4.2.139242 στο x10 mini android 2.1

 

ενω ολα δουλευουν καλα δε μου εμφανιζει ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο μονο english και thai.μηπως εχει κανεις καμια λυση;

Link to comment
Share on other sites

Έβάλα το SVOX, έβαλα και την Αριάδνη.

Μέσα στο PRIMO δεν βλέπω να μπορώ να ενεργοποιήσω κάπως το TTS.

Καμιά ιδέα;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιζει το svox.Ειμαι με καστομ κρακ 10 (4.0.4) εγκατεστησα σαν default engine το svox απο το μαρκετ και φωνη την Αριαδνη trial και εκφωνει τις οδους κανονικα..Για ψαξε το λιγο..Οταν μπορεσεις δωσε τα φωτα σου για την φουλ αναλυση :)

 

Μόλις μπορέσεις φιλε κανε μας τη χαρη κ πες τι πρέπει να κάνουμε;

 

Για το Note

 

Στο αρχείο multimode.in μέσα στο data.zip (φάκελος android_ui) βάζουμε:

 

[modes]

; mx=WidthMin..WidthMax, HeightMin..HeightMax,Folder

; OR

; mx=Width, Height ,Folder

 

m3=800..1280,400..800,"800_480"

m4=480..800,700..1280,"800_480"

;m5=1024..1280,552..800,"1024_768"

;m6=600..800,976..1280,"1024_768"

 

Προσοχή, το κάνουμε στο data.zip που βρίσκεται μέσα στο /data/data/com.navngo.igo.javaclient (χρειαζόμαστε ροοτ)

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

@junglist :Αυτες τις φωνες τις εβαλες στο content/voice; https://rapidshare.com/#!download|104p1|4020426268|igo.rar|343|0|0

 

Για το Note

 

Στο αρχείο multimode.in μέσα στο data.zip (φάκελος android_ui) βάζουμε:

 

[modes]

; mx=WidthMin..WidthMax, HeightMin..HeightMax,Folder

; OR

; mx=Width, Height ,Folder

 

m3=800..1280,400..800,"800_480"

m4=480..800,700..1280,"800_480"

;m5=1024..1280,552..800,"1024_768"

;m6=600..800,976..1280,"1024_768"

 

Προσοχή, το κάνουμε στο data.zip που βρίσκεται μέσα στο /data/data/com.navngo.igo.javaclient (χρειαζόμαστε ροοτ)

Το εκανα αλλα τιποτε:cry:βγαζει οτι δεν υποστηριζει 800 x1205 αναλυση..Μπορεις να ποσταρεις το sys που εχεις ή ό,τι αλλο πιστευεις οτι επηρεαζει; thnks

p.s.Με τις φωνες τι εκανες;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

@junglist :Αυτες τις φωνες τις εβαλες στο content/voice; https://rapidshare.com/#!download|104p1|4020426268|igo.rar|343|0|0

 

Όχι αυτά δεν τα πέρασα. Θα τα βάλω και θα σου πω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα τιποτε:cry:βγαζει οτι δεν υποστηριζει 800 x1205 αναλυση..Μπορεις να ποσταρεις το sys που εχεις ή ό,τι αλλο πιστευεις οτι επηρεαζει; thnks

p.s.Με τις φωνες τι εκανες;

 

Βεβαιώσου ότι το κάνεις σωστά, πάνε δηλαδή με έναν file explorer στο /data/data/navngo.igo/android_ui ανοιξε το multimode.ini και δες ότι είναι σωστές οι αναλύσεις που έχεις βάλει! Εάν το έκανες edit στο κινητό σου μπορεί να μην το πήρε. Τράβα το data.zip στο pc διόρθωσέ το εκεί και ξαναστείλτο στο κινητό μετά.

 

 

ΥΓ. Με το ΤΤΣ δεν ασχολήθηκα γιατί ψιλοτρέχω με την δουλειά και δεν μου χρειάζεται άμεσα, θα το κοιτάξω πάντως μόλις βρω λίγο χρόνο!

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τις φωνές TTS στον φάκελο voice, αλλά τίποτα.

Δεν έχει ενεργοποιηθεί η επιλογή για TTS στο μενού του IGO.

Πρέπει να κάνω κάτι άλλο; Μήπως κάποιο πρόβλημα έχει η Trial έκδοση της Ariadne?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πήγες στις ρυθμίσεις του κινητού --->φωνητική είσοδος και έξοδος--->κείμενο σε ομιλία για να ενεργοποιήσεις την svox engine;
Link to comment
Share on other sites

Πήγες στις ρυθμίσεις του κινητού --->φωνητική είσοδος και έξοδος--->κείμενο σε ομιλία για να ενεργοποιήσεις την svox engine;

 

Όλα αυτά είναι ενεργοποιημενα.

Δηλαδή το μόνο που κανονικά θα έπρεπε να κάνω είναι να βρω διαθέσιμο το TTS PRO στις ρυθμίσεις του IGO?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι στις ρυθμίσεις του igo θα έπρεπε να σου εμφανίζει να επιλέξεις τις tts φωνές
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά είναι ενεργοποιημενα.

Δηλαδή το μόνο που κανονικά θα έπρεπε να κάνω είναι να βρω διαθέσιμο το TTS PRO στις ρυθμίσεις του IGO?

 

Εαν εχεις μεσα τις φωνες και δεν εχεις επιλεξει ariadne, τοτε το tts pro θα το βλεπεις σβηστο. Επελεξε φωνη εφοσον τις βλεπεις στο μενου. Αν δεν τις βλεπεις, κανε ολη την εγκατασταση ξανα απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις μεσα τις φωνες και δεν εχεις επιλεξει ariadne, τοτε το tts pro θα το βλεπεις σβηστο. Επελεξε φωνη εφοσον τις βλεπεις στο μενου. Αν δεν τις βλεπεις, κανε ολη την εγκατασταση ξανα απο την αρχη.

 

Την Αριάδνη την έχω επιλεγμένη στα settings στο TTS αλλά μέσα στο IGO δεν βγαίνει στις επιλογές της φωνής.

Τις φωνές τις έβαλα χύμα όπως ήταν στο rapidshare.com μέσα στο φάκελο voice.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την Αριάδνη την έχω επιλεγμένη στα settings στο TTS αλλά μέσα στο IGO δεν βγαίνει στις επιλογές της φωνής.

Τις φωνές τις έβαλα χύμα όπως ήταν στο rapidshare.com μέσα στο φάκελο voice.

 

Έχεις σαν γλώσσα του τηλεφώνου τα Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η εφαρμογή iGO Primo βλέπω ότι δεν μπορεί να μεταφερθεί στην εξωτερική κάρτα με αποτέλεσμα να δεσμεύει στη μνήμη του κινητού 19,09MB. Υπάρχει κάποια λύση γι' αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η εφαρμογή iGO Primo βλέπω ότι δεν μπορεί να μεταφερθεί στην εξωτερική κάρτα με αποτέλεσμα να δεσμεύει στη μνήμη του κινητού 19,09MB. Υπάρχει κάποια λύση γι' αυτό;

 

Όπως επίσης και τα data της εφαρμογής. Μπορώ να τα στείλω κάπως στην sd αντί για την εσωτερική μνήμη?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Στο iGO 8.4.3 ολα πηγαν καλα με την εγκατασταση. Το ξεκιναω για πρωτη φορα και τρεχει οκ αλλα επειδη ειχε ακυρους χαρτες το κλεισα και αρχισα να φορτωνω γλωσσα, φωνη, poi και χαρτες ελληνικους. Οταν ξανατρεχω ομως το iGO κολλαει (αφου περναει στα γρηγορα ολα τα τσεκαρισματα) στο STARTING. Δεν διεγραψα κατι, απλα προσθεσα τα δικα μου. Θελει κατι εξτρα?

 

ΥΓ: Στην γλωσσα εγω αυτο που ειχα (Lang_Greek) ηταν σε .zip το οποιο διεγραψα και το εκανα .gro. Μηπως γι' αυτο? Θελει αλλη διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σαν γλώσσα του τηλεφώνου τα Ελληνικά;

Όχι έχω τα Αγγλικά, αλλά τι ρόλο παίζει αυτό;

Πάντως την τσέκαρα την Αριάδνη και μέσα από το μενού της διαβάζει το κείμενο κανονικά.Οπότε δουλεύει σαν πρόγραμμα.

Στο IGO δεν ξέρω τι παίζει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο IGO δεν ξέρω τι παίζει.

Πηγαινε στο iGO ρυθμισεις>ηχοι και προειδοποιησεις και δες τι γραφει στην γλωσσα φωνης. Αν γραφει: Ελληνικα - Venera v229228, το TTS Pro θα ειναι σβηστό και οι φωνες δεν ειναι μεσα. Κλεινεις το iGO, πηγανεις στο μαρκετ και ξανακατεβαζεις το Svox Claccic(κανεις καταργηση το παλιο). Ανοιγεις το iGO πας παλι στις φωνες θα λεει παλι venera, πατας πανω και θα σου εχει μεσα και την Ariadne οποτε επιλεγεις και θα εχεις πλεον σε λειτουργια το TTS Pro.

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Στο iGO 8.4.3 ολα πηγαν καλα με την εγκατασταση. Το ξεκιναω για πρωτη φορα και τρεχει οκ αλλα επειδη ειχε ακυρους χαρτες το κλεισα και αρχισα να φορτωνω γλωσσα, φωνη, poi και χαρτες ελληνικους. Οταν ξανατρεχω ομως το iGO κολλαει (αφου περναει στα γρηγορα ολα τα τσεκαρισματα) στο STARTING. Δεν διεγραψα κατι, απλα προσθεσα τα δικα μου. Θελει κατι εξτρα?

 

ΥΓ: Στην γλωσσα εγω αυτο που ειχα (Lang_Greek) ηταν σε .zip το οποιο διεγραψα και το εκανα .gro. Μηπως γι' αυτο? Θελει αλλη διαδικασια?

Σβησε τον και βαλε αυτον http://www.wuala.com/telisnal/Documents/lang/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...