Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλοι μου θελω βοηθεια. ξεκλειδωσα τον bl και περασα μια rom απο xda αλλα το κινητο κολλαει στο sony ericsson. πηγα να κανω αναβαθμιση μεσω seus και μου γραφει οτι εχω τροποποιημενο λογισμικο. κατεβασα το flashtool αλλα δεν γνωριζω πως να περασω custom rom και γενικα τι πρεπει να κανω.αν γνωριζει καποιος
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλοι μου θελω βοηθεια. ξεκλειδωσα τον bl και περασα μια rom απο xda αλλα το κινητο κολλαει στο sony ericsson. πηγα να κανω αναβαθμιση μεσω seus και μου γραφει οτι εχω τροποποιημενο λογισμικο. κατεβασα το flashtool αλλα δεν γνωριζω πως να περασω custom rom και γενικα τι πρεπει να κανω.αν γνωριζει καποιος

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1126358

 

Αυτό το αρχειάκι είχα χρησιμοποιήσει εγώ όταν έσπασα το Arc μετά από μία αναβάθμιση. Αφού έτρεξα το αρχείο, συνδέθηκα στο PC companion ή στο SEUS νομίζω και μετά έκανα κανονικά την αναβάθμιση. Πράγμα που σημαίνει πως επανέρχεται στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, δηλαδή ΧΑΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, οπότε άν κάνεις κάτι πρώτα backup τα αρχειάκια και τα τελέφωνα.

Εκτός και άν κάποιος έχει να προτείνει κάποια άλλη λύση .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση, το εκανα αυτο, δεινει 2 επιλογες για φλασ, η πρωτη το loader sin και η δευτερη preset ta. εκανα και τα 2 ξεχωριστα με επιτυχια και μετα πηγα για αναβαθμιση μεσω seus και παλι τα ιδια. με pc companion δεν μπορω γιατι το κινητο δεν ανοιγει
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι βγηκε η 62.Σ εμενα γιατι δεν μου την βγαζει οτι ειναι διαθεσημη?Εχω την 42 και λεει οτι ειναι η ποιο προσφατη.
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι βγηκε η 62.Σ εμενα γιατι δεν μου την βγαζει οτι ειναι διαθεσημη?Εχω την 42 και λεει οτι ειναι η ποιο προσφατη.

 

 

πως την εψαξες;μονο OTA;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεσω του κινητου που σου λεει για τις ενημερωσεις αν υπαρχουν νεες δια8εσιμες...ΟΤΑ τι ακριβως ειναι φιλε δεν ξερω(μην γελατε που ειμαι ασχετος,απλα δεν εχω χρονο να ασχοληθω παραπανο).Εαν εχεις την ορεξη και το χρονο μπορεις με pm να μου πεις πως αλλιως να το ψαξω.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μεσω του κινητου που σου λεει για τις ενημερωσεις αν υπαρχουν νεες δια8εσιμες...ΟΤΑ τι ακριβως ειναι φιλε δεν ξερω(μην γελατε που ειμαι ασχετος,απλα δεν εχω χρονο να ασχοληθω παραπανο).Εαν εχεις την ορεξη και το χρονο μπορεις με pm να μου πεις πως αλλιως να το ψαξω.

Ευχαριστω

 

οταν λεμε οτα εννουμε μεσω ιντερνετ μεσω wifi να σου δωσω να καταλαβεις

μπορεις να κοιταξεις και μεσω pc companion συνδεοντας το τηλ σου στον υπολογιστη

οτα σημαινει Over-the-air

Link to comment
Share on other sites

ΝαΙ φιλε μεσω wi-fi ψαχνω παντα.Θα ξαναδοκιμασω να δω και αλλιως θα εγκαταστησω το pc companion που λες.
Link to comment
Share on other sites

ΝαΙ φιλε μεσω wi-fi ψαχνω παντα.Θα ξαναδοκιμασω να δω και αλλιως θα εγκαταστησω το pc companion που λες.

 

Και το seus κανει δουλεια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα φιλαρακι για την απαντηση.Το εκανα πριν λιγη ωρα μεσω του pc companion και ολα καλα.Εχει την 62 το κινητο τωρα...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχθες το βραδυ μου εβγαλε στις ειδοποιησεις οτι ειναι διαθεσιμο το καινουργιο update 0.62 πανω αριστερα στην οθονη εμενα δεν με ενδιαφερει να το κανω γιατι ηδη εχω φερει το κινητο στα μετρα μου και ειμαι ικανοποιημενος πως φευγει αυτο το μικρο εικονιδιο που συνεχιζει και παραμενει εκει πανω αριστερα προσπαθησα αλλα δεν βρηκα τροπο οποιος μπορει να με διαφωτισει ας το κανει
Link to comment
Share on other sites

Freeze το update center και restart (νομίζω και σκέτη Εκκαθάριση χωρίς restart δουλεύει)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχθες το βραδυ μου εβγαλε στις ειδοποιησεις οτι ειναι διαθεσιμο το καινουργιο update 0.62 πανω αριστερα στην οθονη εμενα δεν με ενδιαφερει να το κανω γιατι ηδη εχω φερει το κινητο στα μετρα μου και ειμαι ικανοποιημενος πως φευγει αυτο το μικρο εικονιδιο που συνεχιζει και παραμενει εκει πανω αριστερα προσπαθησα αλλα δεν βρηκα τροπο οποιος μπορει να με διαφωτισει ας το κανει

 

Απο,τι θυμαμαι απο λεγομενα του zxr,κανεις freeze το update center

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες αλλα προσπαθω να το κανω freeze με το titanium backup αλλα δεν βλεπω να κανει κατι κολλαει εκει στο παραθυρο του freeze.οταν λες εκαθαρισση τι εννοεις γιατι εχω σκαλωσει και δεν καταλαβαινω

 

ok το βρηκα για αρχη το εκανα backup και μετα unistall ετσι κ αλλιως αν θελω να του κανω update τα κανω απο τον υπολογιστη

Edited by NecromantiA
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Λοιπον σκεφτομαι να το "Χτυπησω" και αυτο !

 

Εχω ομως αποριες γιατι δεν λεει να φυγουν αδικα τα 400+ευρω.

 

1. Για ποτε με το καλο θα παρει την 4.0.2 ;

 

2. Εχει μονο 340mb διαθεσιμα για εφαρμογες ; ( κλασσικο προβλημα της Sony)

 

3. και το πιο σημαντικο !! Εχει το ιδιο "κουσουρι " που εχουν τα neo V + Play, εννοω με την αυτοματη φωτεινοτητα οθονης !;;;;

Link to comment
Share on other sites

1. Τον Απρίλιο

 

2. Δυστυχώς ναί και είναι εμφανής η έλλειψη ειδικά αν το φορτώσεις. Υπάρχουν ορατές καθυστερήσεις στην επαναφορά των οθονών.

 

3, Δεν με έχει ενοχλήσει ποτέ η αυτόματη φωτεινότητα της οθόνης.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

1. Τον Απρίλιο

 

2. Δυστυχώς ναί και είναι εμφανής η έλλειψη ειδικά αν το φορτώσεις. Υπάρχουν ορατές καθυστερήσεις στην επαναφορά των οθονών.

 

3, Δεν με έχει ενοχλήσει ποτέ η αυτόματη φωτεινότητα της οθόνης.

 

Ευχαριστω που απαντησες φιλε μου. Αυτο με την φωτεινοτητα με χαλαει πιο πολυ απο ολα γιαυτο μαλλον θα το αφησω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω που απαντησες φιλε μου. Αυτο με την φωτεινοτητα με χαλαει πιο πολυ απο ολα γιαυτο μαλλον θα το αφησω .

 

Root και disable autobrightness..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Root και disable autobrightness..:)

 

Ναι αλλα καπου πηρε το ματι μου οτι στην 0.62 το ROOT ειναι πλεον BLOCK .

Ισχυει η οχι ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα καπου πηρε το ματι μου οτι στην 0.62 το ROOT ειναι πλεον BLOCK .

Ισχυει η οχι ;

 

Ναι,δεν μπορεις να ρουταρεις (προς το παρον) την .62

Ειναι θεμα χρονου ομως να βγει ρουτ.οπως γινεται με καθε νεα εκδοση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι,δεν μπορεις να ρουταρεις (προς το παρον) την .62

Ειναι θεμα χρονου ομως να βγει ρουτ.οπως γινεται με καθε νεα εκδοση.:)

 

Κριμα. ΡΕ συ μου την δινει που δεν εχει καλη φωτεινοτητα το μηχανακι,ενω εχει τελεια οθονη και αναλυση.

 

Αν το βρω σε καλη τιμη 2ο χερι θα το παρω. Πιστευω για καινουριο αυτη την στιγμη δεν αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα. ΡΕ συ μου την δινει που δεν εχει καλη φωτεινοτητα το μηχανακι,ενω εχει τελεια οθονη και αναλυση.

 

Αν το βρω σε καλη τιμη 2ο χερι θα το παρω. Πιστευω για καινουριο αυτη την στιγμη δεν αξιζει.

 

βασικα αν βγαλεις την αυτοματη φωτεινοτητα,αποσο εχω ακουσει,γινεται "αλλο" κινητο.απιστευτα φωτεινη οθονη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βασικα αν βγαλεις την αυτοματη φωτεινοτητα,αποσο εχω ακουσει,γινεται "αλλο" κινητο.απιστευτα φωτεινη οθονη!

 

ισχυει! για εμενα ο κυριοτερος λογος για να γινεις ρουτ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...