Jump to content

[Eπίσημο] Samsung Wave 3 (S8600)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω! vnp 330

ναι εχω προβλημα HELP GUYS!

δεν εχει επιλογη γλωσσας τα Ελληνικα στο μενου και ακομα δεν λειτουργει ο κωδικος που δινει πιο πανω ο φιλος katsiletra.

βιαστικα εκανα 2 προσπαθειες συνδεσης με το KIES

την πρωτη κολλησε και δεν ξανανοιγε εκανα reboot το pc

τη δευτερη δεν μου το αναγνωρισε ....θα επιχειρησω ξανα σημερα

ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΚΑΛΑ λοιπον,,,κατα τα αλλα

 

το κινητο ειναι αψογο ιδια πολυ καλη κατασκευη με το wave, τελεια οθονη (χρωματα,ποιοτητα,μεγεθος) , πολυ-πολυ μνημη,

παρα πολυ γρηγορο , το 2.0 ειναι πραγματικα πολυ διαφορετικο και βελτιωμενο (φερνει πολυ απο android πια)

καμερα και βιντεο αψογα και αρκετα καλα (αν και δεν δοκιμασα και πολλα πραγματα), ωραιο το κολπο με το καπακι -το σερνεις για να βαλεις μπαταρια-sim-καρτα μνημης) ....δεν μπορω να βρω καποιο αρνητικο αξιοπροσεκτο....

 

Μια που το έχεις, μπορείς να μας πεις αν γίνεται να ρυθμίσεις την ένταση της φωνής από το κινητό όταν έχεις συνδέσει bluetooth handsfree ?

Tο S8500 που έχω δεν το κάνει. Υπάρχουν κάποια bluetooth handfree που δεν έχουν πάνω τους κουμπί για την ένταση της φωνής οπότε η ένταση ρυθμίζεται μόνο από το κινητό. Το ανακάλυψα όταν αγόρασα το nokia BH-217 που είναι εξαιρετικό bluetooth handsfree, αλλά δεν μπορώ να ρυθμίσω την ένταση της φωνής...:(

 

Το κινητό έχει αρκετά μεγάλη αυτονομία στη μπαταρία όπως μπορείτε να δείτε :

http://blog.gsmarena.com/samsung-wave-3-s8600-battery-life-test-is-over-the-scores-are-excellent/

 

Και μάλιστα η μπαταρία έχει την ίδια χωρητικότητα με το wave (1500mah) !!

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια που το έχεις, μπορείς να μας πεις αν γίνεται να ρυθμίσεις την ένταση της φωνής από το κινητό όταν έχεις συνδέσει bluetooth handsfree ?

Tο S8500 που έχω δεν το κάνει. Υπάρχουν κάποια bluetooth handfree που δεν έχουν πάνω τους κουμπί για την ένταση της φωνής οπότε η ένταση ρυθμίζεται μόνο από το κινητό. Το ανακάλυψα όταν αγόρασα το nokia BH-217 που είναι εξαιρετικό bluetooth handsfree, αλλά δεν μπορώ να ρυθμίσω την ένταση της φωνής...:(

 

Το κινητό έχει αρκετά μεγάλη αυτονομία στη μπαταρία όπως μπορείτε να δείτε :

http://blog.gsmarena.com/samsung-wave-3-s8600-battery-life-test-is-over-the-scores-are-excellent/

 

Και μάλιστα η μπαταρία έχει την ίδια χωρητικότητα με το wave (1500mah) !!

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

καλημερα Χρονια Πολλα δεν εχω δοκιμασει με bluetooth handsfree...θα σου πω αν..

για τη μπαταρια ναι επιβεβαιωνω ναι αντεχει πολυ...

για τα Ελληνικα καμια λυση Boys?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μόλις βγει ελλάδα θα βγεί και το CSC για ελληνικά

thanks! οποτε customia μετα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει ψηθεί κι ένας φίλος για το Wave 3 μία ερώτηση για τις εφαρμογές που υπάρχουν ήδη στην πλατφόρμα Bada επειδή δυστυχώς δεν γνωρίζω. Θα βολευτεί με το κινητό και το διαθέσιμο AppStore του? Οι εφαρμογές που κατά βάση χρειάζονται είναι:

- GMail (είδα στο FAQ ότι συγχρονίζει)

- Facebook

- Ένα PDF/Document Viewer και Editor

- Τουλάχιστον 1 Turn-by-turn Navigation εφαρμογή με offline χάρτες. Είδα υπάρχουν τα NDrive και Sygic, σωστά?

- Music/Video Player (που αν είναι δυνατόν να παίζει .mkv 720p αρχεία)

- Αριθμομηχανή scientific, όπως το RealCalc για Android πχ.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. Με μια πρόχειρη ματιά δεν βρήκα κάποιο Θέμα "Bada Εφαρμογές", αλλά αν υπάρχει μεταφέρετέ το εκεί. ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει ψηθεί κι ένας φίλος για το Wave 3 μία ερώτηση για τις εφαρμογές που υπάρχουν ήδη στην πλατφόρμα Bada επειδή δυστυχώς δεν γνωρίζω. Θα βολευτεί με το κινητό και το διαθέσιμο AppStore του? Οι εφαρμογές που κατά βάση χρειάζονται είναι:

- GMail (είδα στο FAQ ότι συγχρονίζει)

- Facebook

- Ένα PDF/Document Viewer και Editor

- Τουλάχιστον 1 Turn-by-turn Navigation εφαρμογή με offline χάρτες. Είδα υπάρχουν τα NDrive και Sygic, σωστά?

- Music/Video Player (που αν είναι δυνατόν να παίζει .mkv 720p αρχεία)

- Αριθμομηχανή scientific, όπως το RealCalc για Android πχ.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. Με μια πρόχειρη ματιά δεν βρήκα κάποιο Θέμα "Bada Εφαρμογές", αλλά αν υπάρχει μεταφέρετέ το εκεί. ;)

 

Τα έχει όλα ( το gmail δουλευει με push εχω την εντυπωση, γιατι εγω το εχω ρυθμισει με χοτμεηλ αλλα γινεται νομιζω-ναι στο faq το διαβασα κι εγω-), μόνο για scientific calc δεν ξερω αν υπαρχει, αν ξερει καποιο παιδι ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

- Αριθμομηχανή scientific, όπως το RealCalc για Android πχ.

 

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000260927

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Χρονια Πολλα δεν εχω δοκιμασει με bluetooth handsfree...θα σου πω αν..

για τη μπαταρια ναι επιβεβαιωνω ναι αντεχει πολυ...

για τα Ελληνικα καμια λυση Boys?

 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά με Υγεία !

Στα specs του Wave 3 αναφέρεται "music recognition". Το έχεις δοκιμάσει ; Φαντάζομαι ότι εννοεί κάτι σαν το Shazam.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά με Υγεία !

Στα specs του Wave 3 αναφέρεται "music recognition". Το έχεις δοκιμάσει ; Φαντάζομαι ότι εννοεί κάτι σαν το Shazam.

ναι ετσι ειναι δουλευει αρκετα καλα...οχι 100% παντα αλλα ειναι αξιολογη εφαρμογη...

επισης καλη χρονια

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι ειναι δουλευει αρκετα καλα...οχι 100% παντα αλλα ειναι αξιολογη εφαρμογη...

επισης καλη χρονια

 

Πολύ ωραία ! Όλο καλά νέα μας έχεις ! Μένει μόνο να μας πεις αν μπορείς να ρυθμίσεις την ένταση της φωνής από το κινητό όταν είναι συνδεδεμένο bluetooth handfree.

Link to comment
Share on other sites

Μία τελευταία ερώτηση: Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αυτό που διάβασα στο Review του gsmarena για την αναπαραγωγή 720p .mkv?

Higher-res playback is impressively glitch-free – the Wave 3 handled 720p videos with ease. Not a big surprise considering the Wave 3 records 720p videos itself, but it’s still impressive for a mobile phone. We threw everything we had at it – DivX, XviD, MP4 and even MKV files - all in 720p resolution. The Samsung Wave 3 played them silky-smooth.

 

Έχετε δοκιμάσει να δείτε ταινίες/σειρές σε 720p .mkv αρχεία? Παίζουν όντως τόσο καλά?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Μία τελευταία ερώτηση: Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αυτό που διάβασα στο Review του gsmarena για την αναπαραγωγή 720p .mkv?

 

 

Έχετε δοκιμάσει να δείτε ταινίες/σειρές σε 720p .mkv αρχεία? Παίζουν όντως τόσο καλά?

καλημερα ναι εχω δοκιμασει 2 αρχεια δεν μου τα ανοιξε,,,τα υπολοιπα νερακι απο καρτα class 6 8GB

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

http://badadownload.com/2012/01/asphalt-6-other-games-for-wave-3-free.html

αντε να τα δουμε και στα αλλα waves!

 

Να λες πρώτα άντε να δούμε το bada 2.0...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχεις κανείς καμμιά ενημέρωση για το πότε θα το δούμε στα καταστήματα τελικά (Πλασιο, Γερμανο, κλπ εννοώ!)
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα παρει το wave 3 το νεο tizen? αλλιως να το πουλησω.....bada τελος

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα παρει το wave 3 το νεο tizen? αλλιως να το πουλησω.....bada τελος

 

Δεν ειναι πολυ νωρις για μια τετοια ερωτηση και συνεπως για μια απαντηση?:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τι εγινε παιδια? κυκλοφορησε Ελλαδα? εχουμε Ελληνικη rom και οδηγιες για εγκατασταση ?

οποιος το πηρε και εχει Ελληνικα ας μου δωσει τον αριθμο του firmware μηπως το βρω και το εγκαταστησω και εγω....

(αν μπορει και να το κανει extract ακομα καλυτερα!)

 

(αν και βλεπω οτι οι bada users/friends στην Ελλαδα ειναι πολυ λιγοι!)

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

αραγε συμπληρωνουμε 11αδα...εγω ψαχνω απο το καλοκαιρι για το wave m (παρουσιαστηκε μαζι με το wave 3) αν εχει ελληνικη γλωσσα...
Link to comment
Share on other sites

Και να μην πεθανε το bada, αυτα που βιωνουμε ειναι σίγουρα πρόλογος του τι θα ακουλουθήσει...

 

Πάμε για αλλα. Κριμα.

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι το αποκτησα σημερα και τις επομενες μερες θα βαλω εντυπωσεις.Επισης εχει ΕΛΛΗΝΙΚΑ απο οτι μου ειπαν γιατι επεμενα σαν φουστης.Τωρα φορτιζει 10 αωρο η πρωτη του αυριο θα το λειτουργησω.Μεινετε σε αναμονη.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...