Jump to content

[Eπίσημο] Samsung Wave 3 (S8600)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο φίλτατε!

Αναμένουμε, και εγώ, εντυπώσεις!

 

Τελικά ποια έκδοση έχει;

 

Όσο για το φορτισμα δε χρειάζεται τόσες ώρες, μόλις σου δείξει την ένδειξη ότι φορτίσε πλήρως βγάλτο.

Καλό θα ήταν όμως τις πρώτες 3 - 4 φορτίσεις να το αφήσεις να πάει κάτω από 5% ας πούμε η μπαταρία.

 

Και πάλι καλορίζικο! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ τωρα που το ανοιξα δεν εχει ΕΛΛΗΝΙΚΑ παρα τις συνεχεις ερωτησεις μου γιαυτο και τις διαβεβαιωσεις τους και φυσικα θα τους το τριψω στα μουτρα.Κατα τα αλλα ειναι απιστευτο πιο σμουθ δεν γινεται η οθονη καΤΑπληκτικη αν κατορθωσω και βαλω ελληνικα νομιζω οτι ειναι υπεραριστη συσκευη τωρα το εκλεισα και απο Δευτερα που θα τους το παω θα εχω νεα.ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ BADA 2.:(
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει Ελληνικα εε;

Αυτό δεν είναι καλό!

Μακάρι να βρεις άκρη (αν και νομίζω ότι θα στο αλλάξουν).

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ τωρα που το ανοιξα δεν εχει ΕΛΛΗΝΙΚΑ παρα τις συνεχεις ερωτησεις μου γιαυτο και τις διαβεβαιωσεις τους και φυσικα θα τους το τριψω στα μουτρα.Κατα τα αλλα ειναι απιστευτο πιο σμουθ δεν γινεται η οθονη καΤΑπληκτικη αν κατορθωσω και βαλω ελληνικα νομιζω οτι ειναι υπεραριστη συσκευη τωρα το εκλεισα και απο Δευτερα που θα τους το παω θα εχω νεα.ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ BADA 2.:(

 

πειραζει που εχει bada 2? η λυπημενη φατσουλα ειναι για την απουσια ελληνικων;

Link to comment
Share on other sites

πειραζει που εχει bada 2? η λυπημενη φατσουλα ειναι για την απουσια ελληνικων;

 

Nαι για τα ελληνικα η φατσουλα το κινητο κατα τα αλλα οσο το δουλεψα,κανα διωρο απλα απαιχτο.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Nαι για τα ελληνικα η φατσουλα το κινητο κατα τα αλλα οσο το δουλεψα,κανα διωρο απλα απαιχτο.:)

 

Δυστυχως με μεγαλη μου λυπη το επεστρεψα και πηρα το samsung galaxy R το οποιο εχει ελληνικα και αντροιντ 2.3.5.Αλλα τι να σας πω ρε παιδια το bada 2 μου φανηκε πολυ καλυτερο οσο προλαβα και το δουλεψα.:(:(:(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν υπαρχει λυση για ελληνικα...???

 

AΠΟ οτι μου ειπαν στο επισημο σερβις αν δεν εισαχθει επισημα ειναι δυσκολο ως αδυνατο να εχουν διαθεσιμο ελληνικο firmwaire?:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει φλασάρισμα ελληνικού firmware με κάποιον τρόπο;

νομιζω πρεπει να κοιταμε στο samfirmwares για καποιο firmware που να περιεχει τα Ελληνικα

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=2&m=GT-S8600&r=1#regiona

αλλα δεν ξερω ποιο τα περιεχει...μηπως μπορει να βοηθησει καποιος συναδελφος απο το forum (και απο το wave thread ισως)

ισως να θελει και αλλαγη του CSC μονο...

εγω καταφερα και ξεκλειδωσα τον κωδικο για το CSC και μπαινω στο μενου αλλα εκει εχω μονο 2 επιλογες KOR και DM (Γερμανικα)

εχω S8600XXK5 firmware

S8600DBTKL1 CSC

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πρεπει να κοιταμε στο samfirmwares για καποιο firmware που να περιεχει τα Ελληνικα

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=2&m=GT-S8600&r=1#regiona

αλλα δεν ξερω ποιο τα περιεχει...μηπως μπορει να βοηθησει καποιος συναδελφος απο το forum (και απο το wave thread ισως)

ισως να θελει και αλλαγη του CSC μονο...

εγω καταφερα και ξεκλειδωσα τον κωδικο για το CSC και μπαινω στο μενου αλλα εκει εχω μονο 2 επιλογες KOR και DM (Γερμανικα)

εχω S8600XXK5 firmware

S8600DBTKL1 CSC

 

Έχει το Ισπανικό CSC S8500OXCLA2 ελληνικά με την επιλογή του EUR, αλλά αν το περάσεις μπορεί να σου κάνει επαννεκινήσεις ή και ζημιά, γιατί δεν είναι για την έκδοση του XXK5 και βέβαια για το S8600.

Link to comment
Share on other sites

Έχει το Ισπανικό CSC S8500OXCLA2 ελληνικά με την επιλογή του EUR, αλλά αν το περάσεις μπορεί να σου κάνει επαννεκινήσεις ή και ζημιά, γιατί δεν είναι για την έκδοση του XXK5 και βέβαια για το S8600.

σε ευχαριστω αρα να περιμενουμε ισπανικο firmware για το S8600?

λογικα θα περιεχει CSC με Ελληνικα σωστα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω αρα να περιμενουμε ισπανικο firmware για το S8600?

λογικα θα περιεχει CSC με Ελληνικα σωστα?

 

Αν δεν γίνει επίσημα εισαγωγή από Ελλάδα δεν νομίζω να βρεις ελληνικά... Υπομονή. Γενικά εσένα πως πάει το κινητό? Από κολλήματα, μέρες που κρατάει η μπαταρια κτλ? Είναι όλα ok?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γίνει επίσημα εισαγωγή από Ελλάδα δεν νομίζω να βρεις ελληνικά... Υπομονή. Γενικά εσένα πως πάει το κινητό? Από κολλήματα, μέρες που κρατάει η μπαταρια κτλ? Είναι όλα ok?

εκτος απο το θεμα των Ελληνικων ολα καλα....2,5 μερες μπαταρια με κανονικη χρηση (internet,wifi, youtube ,χειρισμος κλπ)

δεν εχω πουθενα προβλημα δουλευουν ολα κανονικα , email,samsung apps κλπ...

πολυ καλο κριμα που δεν εχει υποστηριξη...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το θεμα των Ελληνικων ολα καλα....2,5 μερες μπαταρια με κανονικη χρηση (internet,wifi, youtube ,χειρισμος κλπ)

δεν εχω πουθενα προβλημα δουλευουν ολα κανονικα , email,samsung apps κλπ...

πολυ καλο κριμα που δεν εχει υποστηριξη...

 

βλεπω στην υπογραφη σου πως ειχες-εχεις το evo 3d, αν ηταν να διαλεξεις μεταξυ των 2 ποιο θα επελεγες?

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το θεμα των Ελληνικων ολα καλα....2,5 μερες μπαταρια με κανονικη χρηση (internet,wifi, youtube ,χειρισμος κλπ)

δεν εχω πουθενα προβλημα δουλευουν ολα κανονικα , email,samsung apps κλπ...

πολυ καλο κριμα που δεν εχει υποστηριξη...

 

Μηνύματα πολύ μεγάλη σελίδα στον browser δεν εμφανίζει ε? Και το Lock και unlock γίνεται χωρίς κανένα πρόβλημα?

Ρωτάω για να δω πόσο δουλειά θέλουν τα άλλα Wave να φτάσουν το 3..

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα πολύ μεγάλη σελίδα στον browser δεν εμφανίζει ε? Και το Lock και unlock γίνεται χωρίς κανένα πρόβλημα?

Ρωτάω για να δω πόσο δουλειά θέλουν τα άλλα Wave να φτάσουν το 3..

οχι κανενα απο αυτα που αναφερεις...και επειδη διαβαζω το thread του wave 2 , δεν μου εχει παρουσιαστει κανενα προβλημα...

εκει ειναι προβληματικο το firmware....

 

@stred ...και τα 2!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πρεπει να κοιταμε στο samfirmwares για καποιο firmware που να περιεχει τα Ελληνικα

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=2&m=GT-S8600&r=1#regiona

αλλα δεν ξερω ποιο τα περιεχει...μηπως μπορει να βοηθησει καποιος συναδελφος απο το forum (και απο το wave thread ισως)

ισως να θελει και αλλαγη του CSC μονο...

εγω καταφερα και ξεκλειδωσα τον κωδικο για το CSC και μπαινω στο μενου αλλα εκει εχω μονο 2 επιλογες KOR και DM (Γερμανικα)

εχω S8600XXK5 firmware

S8600DBTKL1 CSC

 

Συνήθως ελληνικά υπάρχουν σε XW εκδόσεις, και σε OXC csc. Αυτή εδώ η ελβετική είναι XW, αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αν αυτό το csc θα περιέχει ελληνικά. Επίσης, θα πρέπει να βάλετε τις ρυθμίσεις δικτύου μόνοι σας, αλλά δε νομίζω να νοιάζει κανέναν αυτό, αν έχει ελληνικά :) Μπορείτε να δοκιμάσετε, όσοι είστε έμπειροι με odin..

 

Edit: Μάλλον δε θα έχει απ'ότι είπε ο katsiletra από κάτω...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ελληνικά υπάρχουν σε XW εκδόσεις (όχι XX που κοιτάτε), και σε OXX csc. Αυτή εδώ η ελβετική είναι XW, αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αν αυτό το csc θα περιέχει ελληνικά. Επίσης, θα πρέπει να βάλετε τις ρυθμίσεις δικτύου μόνοι σας, αλλά δε νομίζω να νοιάζει κανέναν αυτό, αν έχει ελληνικά :) Μπορείτε να δοκιμάσετε, όσοι είστε έμπειροι με odin..

 

Η μόνη έκδοση είναι η XC που περιέχει Ισπανία Πορτγαλία και Ελλάδα. Στα άλλα τα Wave έχει βγει. Μόνο στο S8600 δεν βγήκε. Δεν ξέρω αν το CSC από τα άλλα Wave ταιριάζουν γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη έκδοση είναι η XC που περιέχει Ισπανία Πορτγαλία και Ελλάδα. Στα άλλα τα Wave έχει βγει. Μόνο στο S8600 δεν βγήκε. Δεν ξέρω αν το CSC από τα άλλα Wave ταιριάζουν γι αυτό.

 

Καλύτερα όχι, δεν ξέρω με σιγουριά στο Bada αλλά στα Android αν βάλεις csc από άλλο δε θα δουλεύει τίποτα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη έκδοση είναι η XC που περιέχει Ισπανία Πορτγαλία και Ελλάδα. Στα άλλα τα Wave έχει βγει. Μόνο στο S8600 δεν βγήκε. Δεν ξέρω αν το CSC από τα άλλα Wave ταιριάζουν γι αυτό.

καλημερα εννοεις CSC ? π.χ βλεπω για wave 2 στην Ισπανικη εκδοση αυτο το CSC S8500XCLA2 αυτο δηλαδη εχει Ελληνικα?

αρα να περιμενουμε μια τετοια εκδοση (αν βγαλουν)....τα προβληματα ειναι 2

πολυ αργουν να βγαλουν εκδοσεις μετρημενες στα δακτυλα αρα σημαινει οτι το εχουν παρατημενο

μαλλον Ελλαδα δεν θα το δουμε επισημα αρα δεν θα εχουμε και Ελληνικο firmware...

 

edit

Ξεχασα να δωσω και τον κωδικο που βγαζει στο μενου επιλογης CSC στο wave 3

στο keypad πληκτρολογουμε *#272*time#

time = η ωρα εκεινη τη στιγμη χωρις τελιτσες κλπ. πχ. 10:50 δειχνει το κινητο βαζουμε 1050

Edited by sakiss

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...