Jump to content

[Eπίσημο] Samsung Wave 3 (S8600)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε βιαζονται μιαs κ δεν τουs νοιαζει για τα λιγα wave που θα πουληθουν...για το android καιγονται...

 

Εμ αυτο ειναι το κακο με την samsung, οταν πρωτοκυκλοφορισε το wave η samsung ειχε υποσχεθει παπαδες και πραγματι στα πρωτα του βηματα μια χαρα τα πηγαινε ως λειτουργικο,αλλα απο ενα σημειο και μετα η samsung το ψιλοπαρατησε και παρατησε και ολους εμας που την στηριξαμε με αυτην της την προσπαθεια.

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε ειχεs σερφαρει στο ιντερνετ γιατι για ολη τη σειρα wave υπαρχουν παραπονα για τον browser...

 

Κοιτα 2 3 φορες που σερφαρα δεν ειχε κανενα προβλημα και ηταν ποοολυ γρηγορο και σταθερο.

 

δε βιαζονται μιαs κ δεν τουs νοιαζει για τα λιγα wave που θα πουληθουν...για το android καιγονται...

 

TO android ομως ειναι της google και δινει τις αδειες στις εταιρειες αλλα το κακο ειναι οτι εχει και αυτο προβληματα,γιατι ο καθε κατασκευαστης προσπαθει να το φερει στα μετρα του γιαυτο και οι συνεχεις αναβαθμισεις του λογισμικου.ΤΟ BADA εξελιχτηκε απο την σαμσουνκ για την σαμσουνκ και ειναι πιο σταθερο,και με λιγα η μηδενικα bug?Το κακο ειναι οτι δεν το προμοταρουν οπως το symbian H nokia ασχετα αν εμεινε πισω σε εξελιξη.Παντως νομιζω οτι το bada ειναι μια πολυ καλη προσπαθεια να ανεξαρτητοποιηθει απο τα αλλα android,windows,symbian κλπ αλλα πρεπει να το υποστηριξουν.Παντως το ξαναλεω το samsung wave 3 ειναι αλλου,και ελπιζω να ερθει συντομα.:ninja:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να επηρεασει τα τωρινα wave η συγχωνευση με το tizen ισως στο wave 10 :):) να κανουν κατι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τοτε θα εισαχθει μου ειπαν περιπου απο την εδω αντιπροσωπεια.Ειδωμεν.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Tο οτι θα ερθει μαιο εχει ενα θετικο ομως,λογικα η τιμη του θα ειναι χωμα.Στο skroutz αυτη τη στιγμη εχει 243,τιμη που θεωρω πολυ καλη για αυτο το τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

στα ιντερνετομαγαζα κοστιζει 243 γιατι δεν εχει ελληνικα κ ειναι για αλλεs χωρεs...οταν ερθει επισημο ελληνικο θα κοστιζει 300+...
Link to comment
Share on other sites

στα ιντερνετομαγαζα κοστιζει 243 γιατι δεν εχει ελληνικα κ ειναι για αλλεs χωρεs...οταν ερθει επισημο ελληνικο θα κοστιζει 300+...

 

μη μου λες τετοια ,μη μου λες τετοια.:(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

στα ιντερνετομαγαζα κοστιζει 243 γιατι δεν εχει ελληνικα κ ειναι για αλλεs χωρεs...οταν ερθει επισημο ελληνικο θα κοστιζει 300+...

 

Ελπίζω τον Σεπτέμβρη που θα έχω επιδότηση να έχει πέσει κοντά στα 250 ώστε να το τσιμπήσω και αυτό μετά το wave I που έχω εδώ και 18 μήνες. :)

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

μη μου λες τετοια ,μη μου λες τετοια.:(

 

Δε νομίζω να σε επηρεάζει σε κάτι. Όταν βγει το "πακέτο" θα μπορείς να περάσεις είτε εσύ είτε τα καταστήματα που το έχουν την Ελληνική γλώσσα. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να σε επηρεάζει σε κάτι. Όταν βγει το "πακέτο" θα μπορείς να περάσεις είτε εσύ είτε τα καταστήματα που το έχουν την Ελληνική γλώσσα. ;)

 

ακριβως! και στα 243 ειναι σουπερ τιμη..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι τα παιδιά που το έχουν αγοράσει με αγγλικό μενού.

1. Έχει ελληνικό πληκτρολόγιο για να γράψεις μηνύματα στα ελληνικά ;

2. Αν κάποιος στείλει ένα μήνυμα στα ελληνικά μπορείς να το διαβάσεις ;

3. Αν κάνεις import επαφές που έχουν ελληνικούς χαρακτήρες, μπορείς να τις διαβάσεις ;

4. Μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές μέσω Kies ?

 

Αν η απάντηση σε όλα είναι ναι, τότε και ποτέ να μη βγάλουν ελληνικό μενού δεν έχει και μεγάλη σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να γράψεις μήνυμα στα ελληνικά, αλλά μπορείς να διαβάσεις μηνυματα που σου έχουν στείλει. Εφαρμογές κατεβαζεις κανονικά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλάρες με το σούπερ Wave 3, δείτε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4049359#post4049359

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι τα παιδιά που το έχουν αγοράσει με αγγλικό μενού.

1. Έχει ελληνικό πληκτρολόγιο για να γράψεις μηνύματα στα ελληνικά ;

2. Αν κάποιος στείλει ένα μήνυμα στα ελληνικά μπορείς να το διαβάσεις ;

3. Αν κάνεις import επαφές που έχουν ελληνικούς χαρακτήρες, μπορείς να τις διαβάσεις ;

4. Μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές μέσω Kies ?

 

Αν η απάντηση σε όλα είναι ναι, τότε και ποτέ να μη βγάλουν ελληνικό μενού δεν έχει και μεγάλη σημασία.

 

Στο 2,3,4 η απαντηση ειναι ναι Στο 1 οχι μονο λατινικα αγγλικα.:(

 

Καλησπερα το βρηκα με ελληνικο μενου[ελπιζω]απο εβδομαδα θα το εχω στα χερια μου και θα γραψω εντυπωσεις.Καλη ανασταση σας ευχομαι.:)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο 2,3,4 η απαντηση ειναι ναι Στο 1 οχι μονο λατινικα αγγλικα.:(

 

Καλησπερα το βρηκα με ελληνικο μενου[ελπιζω]απο εβδομαδα θα το εχω στα χερια μου και θα γραψω εντυπωσεις.Καλη ανασταση σας ευχομαι.:)

 

Από που το πήρες??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πρωτες εντυπωσεις απο το samsung s8600 wave 3.

 

Aπο την ενεργοποιηση του και μονο, φαινεται οτι Αυτο το κινητο εχει υψηλα στανταρντ.

Λοιπον η οθονη ειναι φανταστικη,και σε χρωματα και αντιθεση,ακομα και απο το s2 τον ηγετη της αγορας.Ειναι παραμετροποιησημη στα παντα και ευκολα.

Η καμερα του αν και 5αρα ειναι αψογη,θα βαλω και δειγματα σε ευλογο χρονο.

Η ταχυτητα στο ιντερνετ ειναι παρα πολυ καλη εως αριστη και τολμω να πω οτι ξεπερνα ποοοοοοολυ ακριβα φρουτα της κατηγοριας και οχι μονο.

Οι χαρτες που εχει και το προγραμμα διαχειρησης τους πολυ καλοι αλλα ακομα δεν εχω δοκιμασει τις πληρης δυνατοτητες του συστηματος,και θα επανερθω.

Το bada σαν συστημα ειναι σταθεροτατο χωρις το παραμικρο κολλημα με τον 1.4 επεξεργαστη του αν και μονοπυρηνος.

Οπως ειναι φυσικο διαθετει καποια στοιχεια απο andoid & ios αλλα με δικη τους οπτικη στο annimation?

Εφαρμογες διαθετει καποιες βασικες απο μονο του με αψογη λειτουργια,και στο καταστημα αρκετες χιλιαδες[οχι σε επιπεδα android H aplle]αλλα εχει πολλες επι πληρωμη και λιγοτερες δωρεαν αλλα και παλι εμπλουτιζονται.

Η αυτονομια ειναι ποοοολυυυυυ LARGE ΓΙΑΤΙ απο εχτες το εχω ξετιναξε,ι και ακομα δεν λεει να πεσει κατω απο 20% λες και εχει καποιο ειδος εξοικονομησης ενεργειας στο παρασκηνιο.

Εχει πολυ ομορφα γραφικα καιρου και αλλα,απο ηχο σε ενταση και ακουστικο ειναι αρκετα δυνατο.

Το wi-fi ειναι πολυ σταθερο ακλονητο θα ελεγα,και απο σημα κινητης στο υπογειο μου πιανει.[αυτο ισως εξαρταται και απο τα δικτυα]

Τωρα στο χερι ειναι στιβαρο,ποιοτικο,ελαφρυ και καλα ζυγισμενο,και 4 ιντσες νομιζω η χρυση τομη σε μεγεθος.Το γυαλι ειναι corning gorilla glass.

Νομιζω οτι ελεω κρισης δεν χρειαζομαι κατι παραπανω, και η επιμονη μου να το αποκτησω με δικαιωσε με το παραπανω και ναι το μενου ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΟΟΟΟ απο συγκεκριμενο μαγαζι προς το παρον.

SAMSUNG AND DRY BREAD :):):):):):)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!

 

Από που το πήρες γιατί όπου υπάρχει σε ελληνικά μαγαζιά είναι ρίσκο για το ελληνικό μενού. . . ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!

 

Από που το πήρες γιατί όπου υπάρχει σε ελληνικά μαγαζιά είναι ρίσκο για το ελληνικό μενού. . . ;)

 

Τωρα εμαθες............................:X

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...