Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Σε σχέση με τη συσκευή που θέλεις να αντικαταστήσεις, στο Evo 3D δεν θα δεις βελτίωση ούτε στην μπαταρία, ούτε στη φωτογραφία (εκτός και αν σε ενδιαφέρει το 3D).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφου υπαρχουν πολλα που ειναι μαλιστα κλασεις ανωτερα, ας κανουμε προτασεις σε οποιο προγραμμα navigator δουλευουμε στο EVO 3D. Προσωπικα με ενδιαφερει καποιο που να εχει κυριως δυνατοτητα για χρηση ως πεζος (να μου δειχνει την συντομοτερη διαδρομη ειναι αυτο που ψαχνω βασικα, οταν θελω να παω καπου με τα ποδια η με ποδηλατο) και φυσικα να μην χρειαζεται data απο ιντερνετ (wifi ή 3G την ωρα που λειτουργει).

 

Δεν το εχω πειραξει ακομα αφου περιμενω την επισημη ics. Οποτε περιμενω οι προτασεις να μην αφορουν root. ;)

Eγώ χρησιμοποιώ το sygic, αλλά για χρήση με αυτοκίνητο, όχι πεζός.

Είναι αρκετά καλό.

 

Δεν λέω περισσότερα για να μην βγούμε offtopic.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

καλα...βλεπω να αναβαθμιζονται πιο καινουργιες συσκευες σε 4.0 αλλα το evo 3D ακομα...αν ειναι δυνατον:angry:

διαβαζω αναβαθμιζονται απο δω κ απο κει αλλα τπτ...τι να πω...

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλα...βλεπω να αναβαθμιζονται πιο καινουργιες συσκευες σε 4.0 αλλα το evo 3D ακομα...αν ειναι δυνατον:angry:

διαβαζω αναβαθμιζονται απο δω κ απο κει αλλα τπτ...τι να πω...

 

Από τη στιγμή που έχει ανακοινωθεί επίσημα η αναβάθμιση δεν βρίσκω λόγο ανησυχίας. Όλες οι εταιρίες εξάλλου θεωρητικά έχουν αργήσει να λάβουν την περιβόητη αναβάθμιση. Υπομονή λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία. Όταν αλλάζω ROM, κάποιες φορές με το που εισάγω το λογαριασμό μου στο κινητό, αρχίζει και κατεβάζει αυτόματα κάποιες εφαρμογές που κατά καιρούς είχα εγκαταστήσει. Τις υπόλοιπες φορές δε συμβαίνει αυτο.

 

Συνδέεται με κάποια ρύθμιση αυτός ο αυτοματισμός ή όχι ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, επειδη θα αλλαξω κινητο και σκεφτομαι το 3d ειναι καποιος εδω που ειχε πριν το desire hd? με ενδιαφερει η συγκριση οσον αφορα την μπαταρια και την ποιοτητα φωτογραφιας .Ευχαριστω

Στην μπαταρία θα δεις διαφορά προς το καλύτερο, στην φωτογραφία τα ίδια. Αλλά γενικώς η συσκευή είναι αρκετά καλύτερη και δεν θα το μετανιώσεις, ειδικά στην τιμή που μπορείς να βρεις το EVO 3D.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με το ice cream μηπως έχει μικρότερη κατανάλωση η μπαταρία...Όσον αφορά τη φωτογραφία,εάν σκοπευεις να πάρεις καποια στιγμ 3Δ τηλεόραση,είναι κάτι διαφορετικό να βλέπεις τις φωτογραφίες και τα βίντεό σου στερεοσκοπικά.Μιας και αναφέρθηκε πιο πάνω πως μπορείς από eshop να το βρεις με 329Ε,νομιζω πως σε αυτά τα χρήματα είναι ο,τι καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση της Htc Greece σε ερώτηση μου για το πότε θα πάρουμε την αναβάθμιση σε ICS..

 

"Καλημέρα Βασίλη! Το update του EVO 3D σε ICS θα κυκλοφορήσει νωρίτερα από το καλοκαίρι, αν όλες οι δοκιμές πάνε σύμφωνα με το πλάνο μας. Σε ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον."

 

Μακάρι!! Από τον τοίχο τους και στης Htc το αυτί!!:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

"Καλημέρα Βασίλη! Το update του EVO 3D σε ICS θα κυκλοφορήσει νωρίτερα από το καλοκαίρι, αν όλες οι δοκιμές πάνε σύμφωνα με το πλάνο μας.

 

Αυτό το "αν όλες οι δοκιμές πάνε σύμφωνα με το πλάνο μας." είναι που με τρομάζει.

Το ευχάριστο είναι ότι η απάντηση που πήρες δεν ήταν ένα ξερό "σύντομα".

Ίσως να υπάρχει δυσκολία στην απεικόνιση του 3D και να την καθυστερούν και να μην γνωρίζουν πότε ακριβώς θα κυκλοφορήσει. Αυτό νομίζω εγώ χωρίς να είμαι σχετικός με αυτά τα θέματα.

Μακάρι να την δούμε σύντομα.

Και για να μην ξεχνιόμαστε... στην Ελλάδα ζούμε. Το καλοκαίρι αρχίζει από τα μέσα Απριλίου!!! Πρέπει να βιαστούν!! :P

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα τα video kai oi foto σε 3d δεν εχουν αυτο το εντονο φως.εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Σε μένα δεν έχει τύχει κάτι τέτοιο. Φαντάζομαι ότι μόνο στο 3D περιεχόμενο στο κάνει ενώ στις υπόλοιπες φώτο και βίντεο είναι κανονική η φωτεινότητα.

Δοκίμασε να το κλείσεις, να βγάλεις και μετά να ξαναβάλεις την μπαταρία και το ελέγχεις ξανά να δεις αν παραμένει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στην σελίδα του what's up ότι γίνετε να μπείς στο facebook δωρεάν, αλλά εγώ που προσπάθησα δεν μπορώ να μπω. Τι ρυθμίσεις χρειάζεται να κάνω; Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει...

 

Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να έχουμε αναφορά παράδοσης στα μηνύματα;

Edited by _dimdim_

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να έχουμε αναφορά παράδοσης στα μηνύματα;

 

Μπαίνεις στα μηνύματα , πατάς τις γραμμούλες κάτω δίπλα από το σπιτάκι , επιλέγεις περισσότερα και στο μενού που θα βγει κάτω λέει επιλογές , στο επόμενο επιλογές αποστολής και εκεί θα βρεις τις αναφορές παράδοσης .

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στην σελίδα του what's up ότι γίνετε να μπείς στο facebook δωρεάν, αλλά εγώ που προσπάθησα δεν μπορώ να μπω. Τι ρυθμίσεις χρειάζεται να κάνω; Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει...

 

Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να έχουμε αναφορά παράδοσης στα μηνύματα;

 

Για να εχεις δωρεάν πλοήγηση στο Facebook μπαίνεις στην σελίδα 0.Facebook.com. Βασική προϋπόθεση είναι να εχεις ενεργοποιήσει το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας από τις ρυθμισεις. Δεν είναι και κάτι το τρομερό, μόνο ποστ μπορείς να κανείς και το περιβάλλον δεν είναι τόσο ωραίο. Προσοχή ομως!!! Όταν ενεργοποιησεις το δίκτυο μπορεί να κάνουν ενημερώσεις διάφορες εφαρμογές και να χρεωθείς από την cosmote με 1 ευρώ.. μπορείς να στείλεις από πριν στο 1330 το μήνυμα END DAY. Για να απενεργοποιησεις την αυτοματη χρέωση..

 

Για τα μηνύματα έχει επιλογή αναφοράς στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορει καποιος φιλος να μου πει πως θα κανω το HTC EVO 3D GSM (Rooted),ειμαι τελειος ασχετος και τα αγγλικα μου ειναι χαλια.:(

ΕΙΝΑΙ ΟΔΥΝΗΡΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΚΙ ΑΛΛΑΞΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΝΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΠΙΣΤΑ.

:nuke:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα μπορει καποιος φιλος να μου πει πως θα κανω το HTC EVO 3D GSM (Rooted),ειμαι τελειος ασχετος και τα αγγλικα μου ειναι χαλια.:(

 

Στο πρώτο post υπάρχει η απάντηση που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς το αρχείο PG86IMG.zip ? βρήκα ένα απο το xda αλλά δεν δείχνει να κάνει τίποτα και λέω μήπως δεν είναι το σωστό αρχείο. Το κινητό είναι αγορασμένο απο πλαίσιο και έχει bootloader 1.49.0018, αλλά όταν βάζω το αρχείο στην sd και κάνω τα βήματα 4 ως 7 μου λέει wrong file...

 

Υ.Γ.: Επειδή στο ποστ που σε στέλνει απο την αρχική για το πως θα γίνεις ροοτ κτλ δεν βγάζω άκρη και διάβασα όλες τις σελίδες καταλήγω στο revolutionary, με μονη επιφύλαξη για τον αν γίνεσαι fully revert to stock και locked. Αν το έχει κάνει κανεις και μπορεί να μου πει γιατί δεν το βρήκα πουθενά...

 

Υ.Γ2: Τελικά downgrade έκανα με αυτό το tool http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1495657 απλά τρέχοντας τα step1 και μετα step 2. Και τέλος ακολούθησα οδηγίες για revolutionary.

Edited by rallakis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο πρώτο post στο σχετικό link αναφέρονται ξεκάθαρα οι οδηγίες για το τι πρέπει να κάνεις όσον αφορά το root. Επίσης αν διαβάσεις καλύτερα θα δεις ότι με τη λύση του revolutionary που προτείνεται η συσκευή είναι πλήρως αναστρέψιμη σε stock κατάσταση με κανονική κάλυψη της εγγύησης από την αντιπροσωπεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καμιά ώρα, μπορεί και παραπάνω, έχει φτάσει 100%, αλλά δεν γίνεται πράσινο το φωτάκι.. :confused: Τα έπαιξε η μπαταρία? :p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Στο HD2 όταν το σύνδεα με καλώδιο το οποίο και από τις δύο μεριές έβγαζε βύσμα των 3,5χιλ. στο ραδιο-cd του αυτοκινήτου όταν δεχόμουν κλήση άκουγα από τα ηχεία του αυτοκινήτου και μιλούσα κανονικά με την φωνή μου να περνά από το μικρόφωνο του κινητού .

Εδώ δεν συμβαίνει αυτό , ενώ ακούω δεν με ακούν διότι βλέπει το ραδιο-cd σαν handsfree το οποίο φυσικά δεν έχει ενσωματωμένο μικρόφωνο .

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να πάρω τον ήχο με βύσμα 3,5 αλλά να λειτουργεί το μικρόφωνο του evo ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...