Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, αρχικά πρέπει να πώ ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιέρωσες να μου γράψεις όλα τα παραπάνω με τόσο αναλυτικό τρόπο. Για να κάνω restart σε cwm πρέπει να φλασάρω άλλον κερνελ ή να κάνω κάτι άλλο;

 

Επίσης, σχετικά με το πέρασμα σε JW1 και semaphore 2.4.0 έχω να δηλώσω ότι το προφανές που είδα είναι την μπαταρία να μην κρατάει ούτε 20 ώρες και μάλιστα πολύ χαλαρή λειτουργία του κινητού. Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Επίσης, νομίζω ότι αφού πέρασα JW1 και semaphore 2.4.0 είμαι root, ή όχι; Έχω κατεβάσει και την εφαρμογή superuser.

 

1) Όχι δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα έξτρα. Απενεργοποιείς το κινητό και μετά κρατώντας πατημένα τα κουμπιά αύξησης έντασης ήχου και κεντρικό πατάς το power button και τα κρατάς πατημένα μέχρι να σου εμφανίσει ένα μενού. Σε αυτό το μενού δεν πιάνει η αφή οπότε ανεβοκατεβαίνεις στις διαθέσιμες επιλογές με τα πλήκτρα έντασης του ήχου και το enter σου είναι το κεντρικό (μην ξεχνάς το πρόγραμμα rom manager που είναι διαθέσιμο στο google play και μπορείς και από εκεί να κάνεις αυτό που σου είχα πει).

2) Όσον αφορά τη JW1 δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν την έχω βάλει ποτέ. Πάντως φυσιολογικό δεν θα το έλεγα.

3) Ναι είσαι root και να προσέχεις τι κάνεις από εδώ και στο εξής!

 

σαν προταση το θετω

επειδη εχω και εγω ενα samsung galaxy s

λεω καθε φορα που βγαινει κατι να κανουμε ενα poll να δουμε κατα ποσο ηταν καλο η οχι

ωστε να υπαρχει μια γενικη εικονα και να μην ψαχνομαστε στις ατελειωτες σελιδες

 

Κάτσε ρε φιλαράκι τι επειδή έχεις και εσύ;; Δηλαδή άμα δεν είχες εμείς στο έλεος;; :p :p

Πέρα από την πλάκα τώρα τι ακριβώς εννοείς; Να κάνουμε poll για ποια θέματα; Και οι ατέλειωτες σελίδες περιέχουν άπειρες απορίες με τις απαντήσεις τους οπότε δεν μπορούν να αντικατασταθούν δυστυχώς. Πάντως αν έχεις κάποια απορία ρώτα και αν βαριούνται όλοι να απαντήσουν, τότε ψάξε τις προηγούμενες σελίδες. ;)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτσε ρε φιλαράκι τι επειδή έχεις και εσύ;; Δηλαδή άμα δεν είχες εμείς στο έλεος;; :p :p

Πέρα από την πλάκα τώρα τι ακριβώς εννοείς; Να κάνουμε poll για ποια θέματα; Και οι ατέλειωτες σελίδες περιέχουν άπειρες απορίες με τις απαντήσεις τους οπότε δεν μπορούν να αντικατασταθούν δυστυχώς. Πάντως αν έχεις κάποια απορία ρώτα και αν βαριούνται όλοι να απαντήσουν, τότε ψάξε τις προηγούμενες σελίδες. ;)

Αυτό ακριβώς.Μπορεί να είναι πάρα πολλές οι σελίδες για κάποιο νέο μέλος αλλά και αυτό που λες δε γίνεται.Δε θα τα ξαναγράψουμε όλα απο την αρχή έστω και σε μορφή poll.Και τώρα αν θες μπορείς να μάθεις τι είναι καλύτερο,όρεξη να έχεις.:D

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

1) Όχι δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα έξτρα. Απενεργοποιείς το κινητό και μετά κρατώντας πατημένα τα κουμπιά αύξησης έντασης ήχου και κεντρικό πατάς το power button και τα κρατάς πατημένα μέχρι να σου εμφανίσει ένα μενού. Σε αυτό το μενού δεν πιάνει η αφή οπότε ανεβοκατεβαίνεις στις διαθέσιμες επιλογές με τα πλήκτρα έντασης του ήχου και το enter σου είναι το κεντρικό (μην ξεχνάς το πρόγραμμα rom manager που είναι διαθέσιμο στο google play και μπορείς και από εκεί να κάνεις αυτό που σου είχα πει).

2) Όσον αφορά τη JW1 δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν την έχω βάλει ποτέ. Πάντως φυσιολογικό δεν θα το έλεγα.

3) Ναι είσαι root και να προσέχεις τι κάνεις από εδώ και στο εξής!

 

Ευχαριστώ πολύ.

1) Κατέβασα και την εφαρμογή rom manager, έκανα fix permissions-> reboot αλλά το πρόβλημα με τα μηνύματα παραμένει σχετικά με τα unexpected errors/interrupts. Τι να κάνω; Έκανα την ίδια διαδικασία και με τον εξής τρόπο: κρατώντας πατημένα τα κουμπιά αύξησης έντασης ήχου, κεντρικό και power button αλλά πάλι τίποτα...:(

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

1) Κατέβασα και την εφαρμογή rom manager, έκανα fix permissions-> reboot αλλά το πρόβλημα με τα μηνύματα παραμένει σχετικά με τα unexpected errors/interrupts. Τι να κάνω; Έκανα την ίδια διαδικασία και με τον εξής τρόπο: κρατώντας πατημένα τα κουμπιά αύξησης έντασης ήχου, κεντρικό και power button αλλά πάλι τίποτα...:(

 

Καμιά ιδέα;; Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Μήπως να σβήσω τα πάντα και να ξαναφλασάρω;

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα;; Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Μήπως να σβήσω τα πάντα και να ξαναφλασάρω;

Αν κατάλαβα καλα θες να μπεις σε Clockwork recovery για να κάνεις κάποια wipes. Περαν απο το συνδιασμό με τα 3 κουμπία μπορείς να μπεις σε CWM μεσω δίαφορων εφαρμογών, πχ titanium backup (δε θυμάμαι ποιές αλλα στη θέση σου θα κοιταζα σε Rom manager, rom tool box, ns tools και τα λοιπα)

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι καλύτερο modem, το JVT ή το JVU; Έχω το JVT με την JW9 και και όταν το έχω στο αυτόματο GSM/WCDMA αργεί να πάει σε 3G σε σημεία που αποδεδειγμένα έχω καλό σήμα 3G όταν το έχω "μόνο WCDMA".
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλα θες να μπεις σε Clockwork recovery για να κάνεις κάποια wipes. Περαν απο το συνδιασμό με τα 3 κουμπία μπορείς να μπεις σε CWM μεσω δίαφορων εφαρμογών, πχ titanium backup (δε θυμάμαι ποιές αλλα στη θέση σου θα κοιταζα σε Rom manager, rom tool box, ns tools και τα λοιπα)

Μπήκα και με το Rom manager και έκανα fix τα permisions αλλά και πάλι τίποτα.

 

Μπήκα και με το Rom manager και έκανα fix τα permisions αλλά και πάλι τίποτα.

 

Αν κάνω wipe factory reset θα διαγραφούν όλα και θα μπορώ μετα να ξαναφλασάρω να δώ τι γίνεται; Γιατί δεν διορθώνεται όμως αυτό το λάθος με την επιλογή fix permissions?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα να κάνεις wipe cache & wipe dalvik cache Από το cwm

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα σβήσουν όλα και θα έχω καθαρή συσκευή; Και μετά ξαναφλασάρω;

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα σβήσουν όλα και θα έχω καθαρή συσκευή; Και μετά ξαναφλασάρω;

Τα wipes αυτά δεν επηρεάζουν τα προγράμματα της συσκευής. Εν ολίγοις όλα θα είναι όπως πριν αλλά θα αργήσει λίγο να ανοίξει το κινητό (μέχρι να ξαναδημιουργήσει την dalvik cache).

Όντως αξίζει αυτή η δοκιμή, αφού δεν χάνεις τίποτε (ενω μπορεί να διορθώσει και προβληματάκια)!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω ένα καθαρό φλασάρισμα...δηλαδή να κάνω και format την εσωτερική sd... Αν το κάνω αυτό πως θα φλασάρω μετά την rom απο την εσωτερική sd...αφού υποτίθεται οτι με το format θα σβηστούν όλα στην εσωτερική sd..?

 

Ευχαριστώ...!

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω ένα καθαρό φλασάρισμα...δηλαδή να κάνω και format την εσωτερική sd... Αν το κάνω αυτό πως θα φλασάρω μετά την rom απο την εσωτερική sd...αφού υποτίθεται οτι με το format θα σβηστούν όλα στην εσωτερική sd..?

 

Ευχαριστώ...!

 

πρώτα θα κάνεις φορματ την εσωτερική sd και μετά θα βάλεις τη ρομ

δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

πρώτα θα κάνεις φορματ την εσωτερική sd και μετά θα βάλεις τη ρομ

δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο...

 

Φίλε μου...(λίγο χαζή η ερώτηση)....αλλά για να σιγουρευτώ.... Άλλο είναι το format system...και άλλο το format sdcard...? Με το format system τι γίνεται..? Εγώ θέλω να κάνω format system και νόμιζα οτι θα σβηστεί η εσωτερική sd...γι'αυτό έκανα την προηγούμενη ερώτηση....Αν κάνω format system δεν χάνω κάτι απο την εσωτερική sd..?

 

Ευχαριστώ και πάλι..!

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου...(λίγο χαζή η ερώτηση)....αλλά για να σιγουρευτώ.... Άλλο είναι το format system...και άλλο το format sdcard...? Με το format system τι γίνεται..? Εγώ θέλω να κάνω format system και νόμιζα οτι θα σβηστεί η εσωτερική sd...γι'αυτό έκανα την προηγούμενη ερώτηση....Αν κάνω format system δεν χάνω κάτι απο την εσωτερική sd..?

 

Ευχαριστώ και πάλι..!

 

ναι είναι διαφορετικά πράγματα

το system είναι διαφορετικό partition

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

1) Κατέβασα και την εφαρμογή rom manager, έκανα fix permissions-> reboot αλλά το πρόβλημα με τα μηνύματα παραμένει σχετικά με τα unexpected errors/interrupts. Τι να κάνω; Έκανα την ίδια διαδικασία και με τον εξής τρόπο: κρατώντας πατημένα τα κουμπιά αύξησης έντασης ήχου, κεντρικό και power button αλλά πάλι τίποτα...:(

 

Μμμ δοκίμασε το εξής: Πήγαινε ρυθμίσεις/εφαρμογές και ψάξε την εφαρμογή των μηνυμάτων. Πάτα πάνω και μετά πάτα clear data και clear cache. Αν δεν δουλέψει ούτε αυτό τότε δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Στην χειρότερη δοκίμασε να ξανά περάσεις τη ρομ και αν δεν φτιάξει ούτε τότε ή βάλε άλλη ρομ ή κατέβασε μία εφαρμογή από το google play για μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου...(λίγο χαζή η ερώτηση)....αλλά για να σιγουρευτώ.... Άλλο είναι το format system...και άλλο το format sdcard...? Με το format system τι γίνεται..? Εγώ θέλω να κάνω format system και νόμιζα οτι θα σβηστεί η εσωτερική sd...γι'αυτό έκανα την προηγούμενη ερώτηση....Αν κάνω format system δεν χάνω κάτι απο την εσωτερική sd..?

 

Ευχαριστώ και πάλι..!

 

Με το φορμάτ system ουσιαστικά καθαρίζεις το partition των εφαρμογών. Αν πας ρυθμίσεις/αποθηκευτικός χώρος σου ξεχωρίζει τι είναι τι. Δηλαδή δεν θα χαθούν αυτά που έχεις αποθηκευμένα εσύ όπως φωτογραφίες μουσική και ότι άλλα αρχεία έχεις βάλει, αλλά θα επανέλθει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις (Default settings) που σημαίνει ότι θα χαθούν όλες οι εφαρμογές που είχες περάσει μαζί με τις ρυθμίσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Με το φορμάτ system ουσιαστικά καθαρίζεις το partition των εφαρμογών. Αν πας ρυθμίσεις/αποθηκευτικός χώρος σου ξεχωρίζει τι είναι τι. Δηλαδή δεν θα χαθούν αυτά που έχεις αποθηκευμένα εσύ όπως φωτογραφίες μουσική και ότι άλλα αρχεία έχεις βάλει, αλλά θα επανέλθει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις (Default settings) που σημαίνει ότι θα χαθούν όλες οι εφαρμογές που είχες περάσει μαζί με τις ρυθμίσεις τους.

 

Και ποιά είναι η διαφορά αυτού...(format system)... με το wipe data\factory reset...?

Γιατί αυτό που περιγράφεις νόμιζα οτι γίνεται με το wipe data\factory reset...

 

Ευχαριστώ..!

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Και ποιά είναι η διαφορά αυτού...(format system)... με το wipe data\factory reset...?

Γιατί αυτό που περιγράφεις νόμιζα οτι γίνεται με το wipe data\factory reset...

 

Ευχαριστώ..!

 

Έχω την εντύπωση πως είναι το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιά είναι η διαφορά αυτού...(format system)... με το wipe data\factory reset...?

Γιατί αυτό που περιγράφεις νόμιζα οτι γίνεται με το wipe data\factory reset...

 

Υπάρχει διαφορά και είναι σημαντική.

 

Το wipe/data καθαρίζει εφαρμογές και ρυθμίσεις δικές μας, επαναφέροντας το τηλέφωνο στην αρχική του κατάσταση (όπως όταν ανοίξαμε το τηλέφωνο αμέσως μετά το φλασάρισμα της ρομ), ενώ το format/system διαγράφει τη ρομ (το λειτουργικό σύστημα), με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ρομ για να bootάρει το τηλέφωνο. Αν δηλαδή κάνουμε μόνο format/system από recovery και μετά reboot, θα δούμε ότι το τηλέφωνο δεν ανοίγει, πράγμα που βέβαια δεν συμβαίνει αν κάνουμε μόνο format/data.

 

Αν τώρα κάνουμε μόνο format/system, φλασάρουμε τη ρομ και ανοίξουμε το τηλέφωνο δεν θα έχουν πειραχτεί εφαρμογές και ρυθμίσεις δικές μας. Εξάλλου σε κάθε φλασάρισμα μιας ρομ το format/system γίνεται αυτόματα (τα προηγούμενα περιεχόμενα μια ρομ διαγράφονται για να αντικατασταθούν από αυτά της νέας ρομ) και αν προτείνεται στις εγκαταστάσεις της rom και ειδικά όταν πάμε από μία έκδοση του android σε μία άλλη (π.χ. από Gingerbread σε Ics), είναι για να σιγουρέψουμε ότι έχουμε καθαρίσει τον χώρο όπου θα γίνει η εγκατάσταση της rom, χωρίς να έχουν παραμείνει κάποια αρχεία της προηγούμενης.

 

Ο φάκελος που αποθηκεύονται οι εφαρμογές που εγκαθιστούμε εμείς είναι ο /data/app, ενώ αυτός που υπάρχουν προεγκατεστημένες οι εφαρμογές της ρομ είναι ο /system/app. Αν ανοίξετε έναν οποιοδήποτε συμπιεσμένο φάκελο μιας ρομ θα δείτε μέσα τρία πράγματα: το "boot.img" (είναι το κερνελ), τον φάκελο "META-INF" (οδηγίες-εντολές για τη recovery) και τον φάκελο "system" με όλα τα απαραίτητα αρχεία και εφαρμογές της ρομ. To format/system "καθαρίζει" αυτόν τον φάκελο (δεν πειράζει το kernel).

 

Παιδιά θέλω να κάνω ένα καθαρό φλασάρισμα...δηλαδή να κάνω και format την εσωτερική sd... Αν το κάνω αυτό πως θα φλασάρω μετά την rom απο την εσωτερική sd...αφού υποτίθεται οτι με το format θα σβηστούν όλα στην εσωτερική sd..?

 

Αν έχεις εξωτερική κάρτα μπορείς να βάλεις τη ρομ εκεί και να καθαρίσεις άφοβα την εσωτερική. Αυτό κάνω πάντα. Αν δεν έχεις εξωτερική κάρτα και θέλεις οπωσδήποτε να καθαρίσεις την εσωτερική κάρτα, πρώτα την καθαρίζεις και μετά βάζεις τη ρομ εκεί.

 

Αν κάνω format system δεν χάνω κάτι απο την εσωτερική sd..?

 

Όχι δεν χάνεις κάτι για τους λόγους που αναφέραμε πιο πάνω.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

παιδια, οσοι θελετε να εχετε ενα αξιοπρεπες smartphone, καντε μια χαρη στον εαυτο σας και βγαλτε οσο το δυνατον γρηγοροτερα καθε ειδους στοκ ρομ που φορατε και βαλτε μια ics/jb cm, slim, aosp, οτι θελετε...

 

φοραγα καιρο slimbean και ειπα να δοκιμασω την καινουρια jw9 με hardcore κερνελ γιατι δεν τη παλευα με την μπαταρια...

τραγικη εμπειρια, μονο αυτο εχω νω πω... το lag παντου, παντου ομως, στο ανοιγμα των εφαρμογων, στον browser, οταν γυρνας στην αρχικη οθονη, οταν σηκωνεις το τηλεφωνο...

χαλι μαυρο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια, οσοι θελετε να εχετε ενα αξιοπρεπες smartphone, καντε μια χαρη στον εαυτο σας και βγαλτε οσο το δυνατον γρηγοροτερα καθε ειδους στοκ ρομ που φορατε και βαλτε μια ics/jb cm, slim, aosp, οτι θελετε...

 

φοραγα καιρο slimbean και ειπα να δοκιμασω την καινουρια jw9 με hardcore κερνελ γιατι δεν τη παλευα με την μπαταρια...

τραγικη εμπειρια, μονο αυτο εχω νω πω... το lag παντου, παντου ομως, στο ανοιγμα των εφαρμογων, στον browser, οταν γυρνας στην αρχικη οθονη, οταν σηκωνεις το τηλεφωνο...

χαλι μαυρο

 

Εγω παλι παραμενω με στοκ jw9 μια χαρα λειτουργει :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια, οσοι θελετε να εχετε ενα αξιοπρεπες smartphone, καντε μια χαρη στον εαυτο σας και βγαλτε οσο το δυνατον γρηγοροτερα καθε ειδους στοκ ρομ που φορατε και βαλτε μια ics/jb cm, slim, aosp, οτι θελετε...

 

φοραγα καιρο slimbean και ειπα να δοκιμασω την καινουρια jw9 με hardcore κερνελ γιατι δεν τη παλευα με την μπαταρια...

τραγικη εμπειρια, μονο αυτο εχω νω πω... το lag παντου, παντου ομως, στο ανοιγμα των εφαρμογων, στον browser, οταν γυρνας στην αρχικη οθονη, οταν σηκωνεις το τηλεφωνο...

χαλι μαυρο

 

Βασίλη από τη μια έχουμε ταχύτητα και φουτουριστικά , από την άλλη αυτονομία σταθερότητα αλλά και συμβατότητα με κάποιες εφαρμογές, γιαυτό εγώ έχω ακόμα τη παλιά σου αγάπη 2.2.1 :)

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη από τη μια έχουμε ταχύτητα και φουτουριστικά , από την άλλη αυτονομία σταθερότητα αλλά και συμβατότητα με κάποιες εφαρμογές, γιαυτό εγώ έχω ακόμα τη παλιά σου αγάπη 2.2.1 :)

 

Μέχρι στιγμής μόνο σε μερικά παιχνίδια έχω δει να έχει θέματα η cm-slim στο κινητό μας.Άντε και το ραδιόφωνο.Κατα τα άλλα δεν υπάρχει λόγος να μένεις σε στοκ ρομ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα wipes αυτά δεν επηρεάζουν τα προγράμματα της συσκευής. Εν ολίγοις όλα θα είναι όπως πριν αλλά θα αργήσει λίγο να ανοίξει το κινητό (μέχρι να ξαναδημιουργήσει την dalvik cache).

Όντως αξίζει αυτή η δοκιμή, αφού δεν χάνεις τίποτε (ενω μπορεί να διορθώσει και προβληματάκια)!

 

Καλησπέρα,

 

έκανα wipe cache partition & wipe dalvik cache. Αλλά και πάλι αυτά τα ενοχλητικά μηνύματα παραμένουν και δεν μου ανοιγουν ούτε οι εφαρμογές που είχα,

 

Μμμ δοκίμασε το εξής: Πήγαινε ρυθμίσεις/εφαρμογές και ψάξε την εφαρμογή των μηνυμάτων. Πάτα πάνω και μετά πάτα clear data και clear cache. Αν δεν δουλέψει ούτε αυτό τότε δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Στην χειρότερη δοκίμασε να ξανά περάσεις τη ρομ και αν δεν φτιάξει ούτε τότε ή βάλε άλλη ρομ ή κατέβασε μία εφαρμογή από το google play για μηνύματα.

Αρχικά ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή αλλά δυστυχώς δεν το βρίσκω αυτό που λες. Μάλλον θα πάω σε εγκατάσταση νέας ρομ και κερνελ καθως δεν είμαι ευχαριστημένος με την JW1 και τον 2.4.0.

 

Πρέπει να δω τι θα φλασάρω όμως...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω ένα apk μέσα στον φάκελο system\apps και κάνω reboot....θα το κάνει εγκατάσταση στο bootάρισμα...?

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...