Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι να σου πω δεν ξερω τιποτα απο αυτα ....ετσι το πειρα καινουργιο...να πω ομως οτι παλιοτερα συνδεοταν κανονικα τωρα τελαιφταια βγαζει συνδεσει...περιμενω ωρες αλλα τιποτα

Αφού έχεις δοκιμάσει όλα τα παραπάνω που σου είπε ο Ηρακλής και δεν γίνεται τίποτα,απεγκατεστησε το kies κάνε επανεκινηση τον υπολογιστή,κατέβασε το πιο καινούριο από το site της σαμυ και κανε πάλι εγκατάσταση.Επίσης φρόντισε ο εντοπισμός σφαλμάτων να μην είναι τικαρισμενος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν έχει πειραχτεί το τηλέφωνο που μάλλον δεν έχει, απλά το kies κολλάει κάπου, συνήθως σε κάποιο αρχείο, είναι μερικά με μεγάλα ονόματα που δεν τα αντέχει. π.χ. είχα βρει τέτοια αρχεία στον φάκελο του cut the rope.

Το kies όσα facelifts και να του κάνουν παραμένει προβληματικό... Δεν ξέρω αν θα αξιωθουμε ποτέ να το δούμε να δουλεύει σωστά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

@nikospot. ρε συ Νίκο μόνο σε άφησαν τα παλιόπαιδα?

 

χαχα άσε αφού δεν έχω λεφτά για το S3 τι να κάνω κι εγώ, εδώ μόνος με το S1... :lol:

Η βλακεία είναι ότι πολλά πράγματα δε τα ξέρω κι εγώ καλά όσο άλλοι εδώ μέσα και δε μπορώ να βοηθάω όσο κάποιοι άλλοι :O

Link to comment
Share on other sites

χαχα άσε αφού δεν έχω λεφτά για το S3 τι να κάνω κι εγώ, εδώ μόνος με το S1... :lol:

Η βλακεία είναι ότι πολλά πράγματα δε τα ξέρω κι εγώ καλά όσο άλλοι εδώ μέσα και δε μπορώ να βοηθάω όσο κάποιοι άλλοι :O

 

Δεν είσαι ο μόνος,μη μασάς!όσο λειτουργεί ο γαλαξίας, εδώ θα είμαστε!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μη θέλει να πάει σε custom όμως οπότε θα μπει εδώ για να βάλει κάποια ICS Value pack (JW8 για παράδειγμα) :p

 

Εγω που εχω επισημo Ευρωπαικο firmware και συγκεκριμενα το GB 2.3.6 και θελω να παω σε 2.3.6 ics value pack θα πρεπει να χασω ολα τα δεδομενα μου για να κανω αυτη την αναβαθμιση ας πουμε? η μπορω να την περασω απλα χωρις να πειραχτει τιποτα απο το κινητο οπως ειναι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !και χρονια πολλα!

ειχα μια custom 2.3.6 jw8 και ειδα απο τα προηγουμενα posts για την slimbean την περασα, δοκιμασα και την cm10.1.Κατα την γνωμη μου επειδη ασχοληθηκα εχτες.....για καθημερινη χρηση ακρως καλυτερη Η Jw1 απο ολες....

και μαλιστα ειχα αναφερει πριν απο καιρο για μια custom jw1 απο το xda την jetpack 8.2 .

Δοκιμασα αρκετες custom εδω και καιρο Και τις τελευταιες επισης....jw8

 

γυρισα πισω στην jw1 Και χωρις να επιβεβαιωθει κατι καλο θα μεινω εδω :)

 

Y.Γ . Γιατι καποιος να περασεις ICS ή jelly/slimBean εφοσον οι gingerbread κατα την γνωμη μου παντα λειτουργουν καλυτερα στο S

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξάνω.

Οι ελέιψεις, η δυσχρηστία οι ιδιοτροπίες και η κακη ευκρίνεια των cm-slim-jely είναι εκνευριστική:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει από JW1 και τώρα είμαι με την Slim Bean. Εκτός της μπαταρίας που κρατάει λιγότερο μόνο και μόνο το
smoothness της Slim Bean με κάνει να την κρατάω. Είναι σαν iphone! Επίσης δεν κολλάει σχεδόν ποτέ ενώ με την gb έτρωγε από κανένα κολληματάκι. Προσωπική άποψη πάντα! :) Καλές γιορτές!
Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό του Semaphore γράφει ξεκάθαρα στις Συχνές Ερωτήσεις ότι η έκδοση Semaphore 2.7.4 είναι συμβατή μόνο με τις Gingerbread JW4, JW5, JW6, JW7 και JW8.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό του Semaphore γράφει ξεκάθαρα στις Συχνές Ερωτήσεις ότι η έκδοση Semaphore 2.7.4 είναι συμβατή μόνο με τις Gingerbread JW4, JW5, JW6, JW7 και JW8.

 

Καλημερα Νίκο ,

 

δεν το ειχα διαβασει,ευχαριστω.Ο μονος λογος που ηθελα να κανω αυτη την κινηση ειναι η παραπανω μνημη 384 mb νομιζω που προσφερει ο νεος semaphore

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος. Η JW1 με τον Semaphore 2.4.0 είναι η καλύτερη Gingerbread που πέρασα στο κινητό μου και τώρα που θα το δώσω θα του περάσω πάλι αυτή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξανα κατεβασα το kies εκανα οτι ειπατε αλλα το κινητο συνεχιζει να μην συνδεεται....

 

Δοκίμασε σε άλλη θύρα USB πρώτα και σε άλλο pc αν είναι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

και αυτα τα δοκιμασα...αλλα παλι τιποτα

 

βάλε *#1234# στον dialer και γράψε ακριβώς τι γράφει

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω επισημo Ευρωπαικο firmware και συγκεκριμενα το GB 2.3.6 και θελω να παω σε 2.3.6 ics value pack θα πρεπει να χασω ολα τα δεδομενα μου για να κανω αυτη την αναβαθμιση ας πουμε? η μπορω να την περασω απλα χωρις να πειραχτει τιποτα απο το κινητο οπως ειναι τωρα?

 

Μπορείς να μη κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να μη χάσεις τίποτα, αλλά συνήθως προτείνεται να γίνεται επαναφορά εργοστασιακών για να κάθεται το νέο λογισμικό σε καθαρό κινητό ώστε να μην υπάρχουν προβλήματα αργότερα.

Δε νομίζω να κανει μόνο του factory reset αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μη κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να μη χάσεις τίποτα, αλλά συνήθως προτείνεται να γίνεται επαναφορά εργοστασιακών για να κάθεται το νέο λογισμικό σε καθαρό κινητό ώστε να μην υπάρχουν προβλήματα αργότερα.

Δε νομίζω να κανει μόνο του factory reset αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος.

Οχι δεν θα κανει μονο του επαναφορα αλλα,πρεπει να γινει ετσι κι αλλιως για να μην υπαρχουν παρατραγουδα στην πορεια
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !και χρονια πολλα!

ειχα μια custom 2.3.6 jw8 και ειδα απο τα προηγουμενα posts για την slimbean την περασα, δοκιμασα και την cm10.1.Κατα την γνωμη μου επειδη ασχοληθηκα εχτες.....για καθημερινη χρηση ακρως καλυτερη Η Jw1 απο ολες....

και μαλιστα ειχα αναφερει πριν απο καιρο για μια custom jw1 απο το xda την jetpack 8.2 .

Δοκιμασα αρκετες custom εδω και καιρο Και τις τελευταιες επισης....jw8

 

γυρισα πισω στην jw1 Και χωρις να επιβεβαιωθει κατι καλο θα μεινω εδω :)

 

Y.Γ . Γιατι καποιος να περασεις ICS ή jelly/slimBean εφοσον οι gingerbread κατα την γνωμη μου παντα λειτουργουν καλυτερα στο S

 

 

 

Θα συμφωνησω απολυτα μετα απο τουλαχιστον 4 μηνες σε ics/jb νομιζω οι GB ειναι μακραν καλυτερες τουλαχιστον σε θεμα μπαταριας! Μηπως εχει κανεις κανα link της jetpack 8.2 γιατι δεν μπορω να την βρω πουθενα!!

Link to comment
Share on other sites

Link δεν υπαρχει αλλα να στα ανεβασω καπου αν θες....θα παθεις πλακα..

 

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου αν δεν σου ηταν κοπος θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα! Οταν το ανεβασεις απλα στειλε μου ενα pm με το link. Και παλι ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου αν δεν σου ηταν κοπος θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα! Οταν το ανεβασεις απλα στειλε μου ενα pm με το link. Και παλι ευχαριστω:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1178026 αυτό ψάχνεις;

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτο ψαχνω Jetpack v8.2 JW1 απλα τα links δεν λειτουργουν πλεον !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις...

1ον....Το nandroid πηγαίνει στην εσωτερική SD ? Αν δεν έχει επαρκή χώρο εκεί τί κάνω...?

2ον....Σκέφτομαι να βάλω τα windows 8....Έχει κάποιο πρόβλημα το odin με τα 8 ? Ή δουλεύει οκ....?

Ευχαριστώ .....!!!

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...