Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήγα στο σέρβις πριν λίγο, ελπίζω να μην καταλάβουν τίποτα απο θέμα φλασαρίσματος :( Του έχω περάσει JVI και έχω επιλέξει product code EUR....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ όταν το πήγα για service αυτό έκανα. JVI απο ODIN και EUR CSC και δεν κατάλαβε κανένας τίποτα :)
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν το πήγα για service αυτό έκανα. JVI απο ODIN και EUR CSC και δεν κατάλαβε κανένας τίποτα :)

δεν χρειάζεται το csc για να καταλάβει...και μόνο το imei να δούνε ξέρουνε για ποια χώρα προορίζεται το κινητό....απλά ισχύει η πανευρωπαική εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν το πήγα για service αυτό έκανα. JVI απο ODIN και EUR CSC και δεν κατάλαβε κανένας τίποτα :)

 

Γιατί το πήγες αν επιτρέπετε? (λίγο off topic αλλά δε πειράζει :p)

 

δεν χρειάζεται το csc για να καταλάβει...και μόνο το imei να δούνε ξέρουνε για ποια χώρα προορίζεται το κινητό....απλά ισχύει η πανευρωπαική εγγύηση.

 

ε ναι το ξέρω ότι φαίνεται για που προοριζόταν το κινητό, αλλά το θέμα είναι να μην δουν λογισμικό πειραγμένο... Το κινητό ούτως η άλλως από εδώ είναι αγορασμένο. Μου είπαν 1 με 2 εργάσιμες, άντε έχω αγωνία μέχρι αύριο ειδικά!!!

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Είχε ένα θεματάκι με το ακουστικό στις υψηλές εντάσεις

 

εννοεις πως παραμορφωνε σε δυνατη μουσικη ? κι εμενα το κανει απτην αρχη.. αλλα υπεθεσα πως απλα εχει μουφα μεγαφωνακι. τωρα που στο φιαξανε δηλαδη ειναι κομπλε? παιζεις δυνατα χωρις παραμορφωση ??

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έγραψα ότι είχε πρόβλημα το μεγάφωνο.

Στο ακουστικό αναφέρομαι. Στο ηχειάκι που ακουμπάς στο αφτί σου κατα την κλήση.

Οταν το έβαζα δυνατά και ο συνομιλητής μου είχε μπάσα φωνή, το ηχείο έτριζε.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

οι 2.3.3 φημίζονται για το battery drain (σε μένα δεν έτυχε όσο είχα 2.3.3) πάντως έχει καλύτερη αυτονομία από την οποιαδήποτε 2.3.3

και στην ρομ που σου σύστησα, με νορμάλ χρήση κρατάει 3,5 μέρες και πάνω χαλαρά...

:wacko: Θα με τρελάνετε! Τι 3 και 3.5 μέρες μου λέτε; Για το ίδιο Galaxy συζητάμε; Με πακέτο δεδομένων και 3G ενεργοποιημένο; Προσωπικά έχω JVR με semaphore 1.6 (χωρίς overclocking ή άλλες "περίεργες" ιστορίες αλλά και χωρίς να έχω πειράξει κάτι άλλο στα default settings) και στην καλύτερη περίπτωση κρατάει δύο μέρες με περιορισμένη χρήση. Φυσικά αν απενεργοποιήσω τα δεδομένα η διάρκεια ζωής της μπαταρίας απογειώνεται, το ίδιο αν το βάλω και σε GSM only (αντί για το default GSM/WCDMA auto mode). Ξέρω ότι είμαι λίγο off topic αλλά μου ήταν αδύνατο να μην αντιδράσω σε τέτοια σχόλια...

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

:wacko: Θα με τρελάνετε! Τι 3 και 3.5 μέρες μου λέτε; Για το ίδιο Galaxy συζητάμε; Με πακέτο δεδομένων και 3G ενεργοποιημένο; Προσωπικά έχω JVR με semaphore 1.6 (χωρίς overclocking ή άλλες "περίεργες" ιστορίες αλλά και χωρίς να έχω πειράξει κάτι άλλο στα default settings) και στην καλύτερη περίπτωση κρατάει δύο μέρες με περιορισμένη χρήση. Φυσικά αν απενεργοποιήσω τα δεδομένα η διάρκεια ζωής της μπαταρίας απογειώνεται, το ίδιο αν το βάλω και σε GSM only (αντί για το default GSM/WCDMA auto mode). Ξέρω ότι είμαι λίγο off topic αλλά μου ήταν αδύνατο να μην αντιδράσω σε τέτοια σχόλια...

 

Το Modem της jvr καταπίνει την μπαταρία στο 3g. Βάλε μοντεμ jvq η jvs η ότι γουσταρεις τέλος πάντων..! :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:wacko: Θα με τρελάνετε! Τι 3 και 3.5 μέρες μου λέτε; Για το ίδιο Galaxy συζητάμε; Με πακέτο δεδομένων και 3G ενεργοποιημένο; Προσωπικά έχω JVR με semaphore 1.6 (χωρίς overclocking ή άλλες "περίεργες" ιστορίες αλλά και χωρίς να έχω πειράξει κάτι άλλο στα default settings) και στην καλύτερη περίπτωση κρατάει δύο μέρες με περιορισμένη χρήση. Φυσικά αν απενεργοποιήσω τα δεδομένα η διάρκεια ζωής της μπαταρίας απογειώνεται, το ίδιο αν το βάλω και σε GSM only (αντί για το default GSM/WCDMA auto mode). Ξέρω ότι είμαι λίγο off topic αλλά μου ήταν αδύνατο να μην αντιδράσω σε τέτοια σχόλια...

 

φίλε μου δεν χρειάζονται τέτοιες αντιδράσεις, διάβασες, έστω, ΠΟΙΑ ρομ έχω; με την L & B λόγω του ότι εχουν αφαιρεθεί όλες οι άχρηστες εφαρμογές ('"άχρηστες" με την ένοια ότι δεν είναι απαραίτητες για την λειτουργία του κινητού)

ούτε εγώ έχω πειράξει τα settings του κέρνελ, ούτε O/C το μόνο που έκανα είναι να το γυρίσω σε 2G (καθώς στο ιντερνετ μόνο μέσω Wi-Fi μπαίνω) κλήσεις ΔΕΝ κάνω ποτέ (είμαι κουφός:p) αλλά έχω πάρα πολλά mail και sms παίζω και λίγο παιχνίδι και όντως μου κρατάει πάνω απο 3,5 μέρες άνετα, μπορείς να διαπιστώσεις του λόγου το αληθες στο τόπικ της L&B όπου έχω ανεβάσει screenshot:)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια... θελω ενα apk που να κανει ολοκληρωματα δινω τα ατιμα τα μαθηματικα και λεω να τα αντιμετοπισω χωρις τιμη...:p:cool:

βρηκα το integralcalc αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει... αμα μπορειτε να βοηθησετε εντος μισαωρου ισως να περασω ενα μαθημα...

 

Ευχαριστω!!!

 

Υ.γ. ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια... θελω ενα apk που να κανει ολοκληρωματα δινω τα ατιμα τα μαθηματικα και λεω να τα αντιμετοπισω χωρις τιμη...:p:cool:

βρηκα το integralcalc αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει... αμα μπορειτε να βοηθησετε εντος μισαωρου ισως να περασω ενα μαθημα...

 

Ευχαριστω!!!

 

Υ.γ. ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ!!! :lol:

:lol::lol::lol: κορυφαια απορια τραγοπαπα!! Τωρα ειδα και την εφαρμογη που προτεινεις. Ειχα βρει παλιοτερα κατι ωραιες εφαρμογες που ειχαν μεσα συγκεντρωμενη οτι μεθοδολογια και τυπολογια ηθελες στα μαθηματικα, αλλα να λυνει ολοκληρωματα πρωτη φορα βλεπω. Παντως οση ωρα θα κανεις να βρεις πως λειτουργει, θα μπορουσες να την ξοδεψεις για να δεις πως λυνονται τα απλα ολοκληρωματα:lol: Για διπλα με αλλαγη μεταβλητης και επικαμπυλια παω πασο:lol:

 

Τελος το off-topic.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Guys περασα καποια απο τα widget του Galaxy 2 στο Galaxy αλλα δεν εμφανιζονται πουθενα.μονο το digital clock.αναφερω οτι κατα το περασμα τους μεσω CWM ολα ηταν οκ δηλαδη δεν εβγαλε καποιο σφαλμα η κατι.εχετε καποια ιδεα περι αυτου?
Link to comment
Share on other sites

Guys περασα καποια απο τα widget του Galaxy 2 στο Galaxy αλλα δεν εμφανιζονται πουθενα.μονο το digital clock.αναφερω οτι κατα το περασμα τους μεσω CWM ολα ηταν οκ δηλαδη δεν εβγαλε καποιο σφαλμα η κατι.εχετε καποια ιδεα περι αυτου?

 

Δεν έχεις χώρο στο /system και δε γράφτηκαν.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

τι μπορω να κανω γι'αυτο?

 

Να βγάλεις πράγματα από το /system, κατά προτίμηση από το /system/app . Π.χ. κάποια widgets που δε χρησιμοποιείς ποτέ.... μετάφερέ τα στην κάρτα σου. Εννοείται ότι πρέπει να προσέξεις τι θα βγάλεις, ας πούμε μη σβήσεις το "phone.apk". Λέμε τώρα... :lol:

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Να βγάλεις πράγματα από το /system, κατά προτίμηση από το /system/app . Π.χ. κάποια widgets που δε χρησιμοποιείς ποτέ.... μετάφερέ τα στην κάρτα σου. Εννοείται ότι πρέπει να προσέξεις τι θα βγάλεις, ας πούμε μη σβήσεις το "phone.apk". Λέμε τώρα... :lol:

 

Άλεξ, μήπως να κάναμε μια λίστα με αυτά που μπορούν να βγούν με ασφάλεια από το system/app ώστε να την έχουν πρόχειρη οι νεοφώτιστοι του SGS (που από ότι βλέπω είναι και πολλοί );

πιθανώς θα βοηθήσει και αρκετούς απο τους παλιούς εδώ που θέλουν να "ελαφρύνουν" την ρομ τους:)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ, μήπως να κάναμε μια λίστα με αυτά που μπορούν να βγούν με ασφάλεια από το system/app ώστε να την έχουν πρόχειρη οι νεοφώτιστοι του SGS (που από ότι βλέπω είναι και πολλοί );

πιθανώς θα βοηθήσει και αρκετούς απο τους παλιούς εδώ που θέλουν να "ελαφρύνουν" την ρομ τους:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3755272#post3755272

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια... θελω ενα apk που να κανει ολοκληρωματα δινω τα ατιμα τα μαθηματικα και λεω να τα αντιμετοπισω χωρις τιμη...:p:cool:

βρηκα το integralcalc αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει... αμα μπορειτε να βοηθησετε εντος μισαωρου ισως να περασω ενα μαθημα...

 

Ευχαριστω!!!

 

Υ.γ. ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ!!! :lol:

 

Wolfram Alpha

 

P.S: Αν έχεις σκοπό να μπεις Πανεπιστήμιο σε κάτι θετικής/τεχνολογικής κατεύθυνσης μάθε τα Μαθηματικά από τώρα καλά. Αργότερα θα με θυμηθείς. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα, αν το χρησιμοποιήσεις σωστά θα σε βοηθήσει και να μάθεις.

Edited by iceblade
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! μπορει καποιος να μου πει αν μπορω να κανω ροοτ το galaxy s μου που εχει την 2.3.3??αν ναι γινεται με το superoneclick 2.1.1??
Google
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! μπορει καποιος να μου πει αν μπορω να κανω ροοτ το galaxy s μου που εχει την 2.3.3??αν ναι γινεται με το superoneclick 2.1.1??

 

Βεβαίως μπορείς διάβασε εδω. Οχι όμως με superoneclick

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εμένα άρχισε να κάνει κάτι κόλπα με την μπαταρία λέω να αναβαθμίσω την 2.3.3 που έχω τώρα. Ποια προτείνετε να περάσω JVR με το CSC της JVQ ή την JVS ?
Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εμένα άρχισε να κάνει κάτι κόλπα με την μπαταρία λέω να αναβαθμίσω την 2.3.3 που έχω τώρα. Ποια προτείνετε να περάσω JVR με το CSC της JVQ ή την JVS ?

 

JVR με CSC της JVQ

 

η JVS ειναι βεβαια 2.3.5 αλλα υπαρχουν προβληματα οταν χρησιμοποιεις wifi με dhcp

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

JVR με CSC της JVQ

 

η JVS ειναι βεβαια 2.3.5 αλλα υπαρχουν προβληματα οταν χρησιμοποιεις wifi με dhcp

 

Ναι έχω δει τι παίζει με την JVS. Για JVR σκεφτόμουν κι εγώ που είναι δοκιμασμένη γιατί αυτό το διάστημα δεν έχω καθόλου χρόνο για πειράματα!

 

Σε ευχαριστώ πολύ !

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιά είναι η πιθανότητα να βγει μια ελληνική 2.3.4 από την samsung hellas?το πρόβλημα με το battery drain στην 2.3.3 σχεδόν αχρηστεύει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...