Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά εδώ θα βρεις αυτό που ζητάς.

 

Ωραία :) το κρατάω να υπάρχει! Ευχαριστώ καληνύχτα σας!

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς με τον οδηγό του Tyxerakia αλλά γιατί δεν περνάς την 2.3.3 από τον ίδιο οδηγό που είναι η επίσημη για να τελειώνεις; Γιατί να πας ένα βήμα πίσω για να ξαναπάς 2 βήματα μπροστά;

 

το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την 2 .3.4 την αγγλική που εχω είναι ότι μου βγάζει μια οθόνη σπασμένη ότι ανοίγω το κινητό και δεν ξέρω τι φταει. δεν εχω κάποιο άλλο πρόβλημα απλά με ενοχλεί να το βλέπω αυτό. επίσης εχτεσ που πηγα να δω ένα βίντεο που είχα κατεβάσει σχετικά μεγάλο και μου εμφάνιζε την οθόνη σπασμένη και ενώ έπαιζε το βίντεο κανονικα και είχε ήχο. τι να πω εχω απελπιστεί τι μπορεί να είναι αυτό ελπίζω να μην είναι πρόβλημα συσκευής αλλά μόνο έκδοσης. μπορώ να περάσω την έκδοση της Samsung την επίσημη; αν και αν ναι πως;. από πρόγραμμα δεν γίνεται από όσο είδα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κατάφερα να στήσω CWM Recovery Image μέσω του Rom Manager. Διαβάζοντας βρήκα ότι δεν είναι συμβατό με το 3e που έχει η 2.2 του Galaxy και θα πρέπει να γίνει με άλλον τρόπο ή να βάλεις πρώτα 2e recovery.

 

Αναβάθμιση λοιπόν χωρίς backup μιας και οι εφαρμογές έγιναν με το titanium.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,περασα προχθες την jvs με cf-root αλλα την βλεπω πιο αργη και ασταθη απο την jvp που ειχα,ακομη και τα σκορ του quandrant ειναι μικροτερα(αν και δεν του δινω πολλη σημασια,δινει καποια ενδειξη,)να παω καλυτερα στην jvr βαζοντας το csc της jvq;Εαν το κανω αυτο τι κερδιζω απο το να βαλω το csc της jvr;Τουλαχιστον με jvr θα εχω καλυτερο wi-fi και διαχειριση μνημης και πιο smooth αποκριση;Ena link για semaphore και πως το περναμε καποιος;Ευχαριστω εκ των προτερων. Edited by nyxterinos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,περασα προχθες την jvs με cf-root αλλα την βλεπω πιο αργη και ασταθη απο την jvp που ειχα,ακομη και τα σκορ του quandrant ειναι μικροτερα(αν και δεν του δινω πολλη σημασια,δινει καποια ενδειξη,)να παω καλυτερα στην jvr βαζοντας το csc της jvq;Εαν το κανω αυτο τι κερδιζω απο το να βαλω το csc της jvr;Τουλαχιστον με jvr θα εχω καλυτερο wi-fi και διαχειριση μνημης και πιο smooth αποκριση;Ena link για semaphore και πως το περναμε καποιος;Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Καλημέρα. Από χτες εγώ πέρασα την JVR me semaphore 1,6 (csc JVQ το οποίο δεν ξέρω γιατί ακριβώς προτείνεται αντί του JVR, αλλά έβαλα και το modem από JVS) Μου πηγαίνει μια χαρά προς το παρόν και wifi και scrolling. Έκανα και το quandrant παρόλο που και μένα δε με αφορά εφόσον το κινητό δουλεύει καλά, αλλά δεν ξέρω αν είναι ψηλά ή χαμηλά σε σχέση με την προηγούμενη που είχα γιατι δεν θυμάμαι τα προηγούμενα :p

Ο semaphore εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112908

ε και τον φλασάρεις σαν PDA από το odin.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από χτες εγώ πέρασα την JVR me semaphore 1,6 (csc JVQ το οποίο δεν ξέρω γιατί ακριβώς προτείνεται αντί του JVR, αλλά έβαλα και το modem από JVS) Μου πηγαίνει μια χαρά προς το παρόν και wifi και scrolling. Έκανα και το quandrant παρόλο που και μένα δε με αφορά εφόσον το κινητό δουλεύει καλά, αλλά δεν ξέρω αν είναι ψηλά ή χαμηλά σε σχέση με την προηγούμενη που είχα γιατι δεν θυμάμαι τα προηγούμενα :p

Ο semaphore εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112908

ε και τον φλασάρεις σαν PDA από το odin.

το csc την jvr εχει μεσα εφαρμογες απο τον ελβετικο παροχο που δινει την αναθμιση για αυτο προτεινεται της jvq που ειναι "καθαρο".περαν αυτου δεν εαλλαζει κατι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την 2 .3.4 την αγγλική που εχω είναι ότι μου βγάζει μια οθόνη σπασμένη ότι ανοίγω το κινητό και δεν ξέρω τι φταει. δεν εχω κάποιο άλλο πρόβλημα απλά με ενοχλεί να το βλέπω αυτό. επίσης εχτεσ που πηγα να δω ένα βίντεο που είχα κατεβάσει σχετικά μεγάλο και μου εμφάνιζε την οθόνη σπασμένη και ενώ έπαιζε το βίντεο κανονικα και είχε ήχο. τι να πω εχω απελπιστεί τι μπορεί να είναι αυτό ελπίζω να μην είναι πρόβλημα συσκευής αλλά μόνο έκδοσης. μπορώ να περάσω την έκδοση της Samsung την επίσημη; αν και αν ναι πως;. από πρόγραμμα δεν γίνεται από όσο είδα.

 

Μπας και έχεις περάσει καμιά εφαρμογή που και καλά σπάει την οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τον semaphore τον φλασαρουμε ακριβως οπως τον cf-root;Κατεβασμα,αποσυμπιεση φλασαρισμα μεσω odin και το αρχειο που περιεχει στο pda;Ο καλυτερος συνδυασμος rom ειναι pda jvr,modem jvs,csc jvq;Η καποια αλλη προταση;Jvr εκδοση ρουτ κατεβαζω σωστα;Για να κανω ρουτ αν περασω την jvr με modem-csc απο αλλες. Edited by nyxterinos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχω την jvr και μολισ φλασαρα αυτο το θεμα κολησανε τα παντα στο κινητο και το θεμα δεν εμφανιστηκε κατηολου.πως μπωρο να το περασω χωρις προβληματα?http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1152448
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,περασα προχθες την jvs με cf-root αλλα την βλεπω πιο αργη και ασταθη απο την jvp που ειχα,ακομη και τα σκορ του quandrant ειναι μικροτερα(αν και δεν του δινω πολλη σημασια,δινει καποια ενδειξη,)να παω καλυτερα στην jvr βαζοντας το csc της jvq;Εαν το κανω αυτο τι κερδιζω απο το να βαλω το csc της jvr;Τουλαχιστον με jvr θα εχω καλυτερο wi-fi και διαχειριση μνημης και πιο smooth αποκριση;Ena link για semaphore και πως το περναμε καποιος;Ευχαριστω εκ των προτερων.
Δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι πιο ασταθες και πιο αργη η jvs εναντι της jvp,προφανως δεν εκανες τα απαραιτητα wipes πριν το φλασαρισμα
Link to comment
Share on other sites

το csc την jvr εχει μεσα εφαρμογες απο τον ελβετικο παροχο που δινει την αναθμιση για αυτο προτεινεται της jvq που ειναι "καθαρο".περαν αυτου δεν εαλλαζει κατι.

α μάλιστα ευχαριστώ :)

 

Δηλαδη τον semaphore τον φλασαρουμε ακριβως οπως τον cf-root;Κατεβασμα,αποσυμπιεση φλασαρισμα μεσω odin και το αρχειο που περιεχει στο pda;Ο καλυτερος συνδυασμος rom ειναι pda jvr,modem jvs,csc jvq;Η καποια αλλη προταση;Jvr εκδοση ρουτ κατεβαζω σωστα;Για να κανω ρουτ αν περασω την jvr με modem-csc απο αλλες.

 

Δεν τον αποσυμπιέζεις απο το αρχείο .tar. Έτσι όπως το κατεβάζεις από εκέι είναι έτοιμο για φλασάρισμα (είναι .tar αρχείο). Κάνεις πρώτα το φλασάρισμα σου με την ρομ που θες και μετά ξεκινάς πάλι για φλασάρισμα μόνο που επιλέγεις μόνο το αρχείο του semaphore στο PDA. (μάλλον ναι έτσι όπως γίνεται και το cf-root από ότι βλέπω στον οδηγό) Τουλάχιστον έτσι το έκανα κι εγώ χτες και δουλεύει κανονικά.

Το modem της JVS εγώ το έβαλα γιατί θυμάμαι πως με το JVR μια φορά που δοκίμασα δεν έπιανε καλό σήμα το wifi, και επίσης o nikos523 δύο σελίδες πιο πριν είπε ότι το modem της JVR τρώει πολύ μπαταρία στο 3G. Οπότε κι εγώ προτίμησα της JVS. Τί εννοείς με την τελευταία ερώτηση? δεν κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

για αρχη μη ποσταρεις παντου το ιδιο.ποια εκδοση της 2.3.4 φορας; επισημη η custom?μεσω kies δε μπορεις να περασεις προγενεστερη εκδοση μονο μεσω του odin μπορεις να το κανεις.

 

οκ. νομιζα οτι ειναι διαφορετικα. αστο κουταμαρα εκανα το ξερω.. η εκδοση που εχω ειναι η jvq που απο οτι εχω μαθει ειναι η αγγλικη και οχι τις samsung .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οκ. νομιζα οτι ειναι διαφορετικα. αστο κουταμαρα εκανα το ξερω.. η εκδοση που εχω ειναι η jvq που απο οτι εχω μαθει ειναι η αγγλικη και οχι τις samsung .

ειναι η επισημη ρομ της samsung που δοθηκε στην αγγλια.μια χαρα επισημη ειναι απλα δεν ειναι επισημη ελληνικη.ειναι μια απο της καλυτερες ρομ...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ειναι η επισημη ρομ της samsung που δοθηκε στην αγγλια.μια χαρα επισημη ειναι απλα δεν ειναι επισημη ελληνικη.ειναι μια απο της καλυτερες ρομ...

 

οκ συμφωνω δεν εχω προβλημα . αλλα το προβλημα που με βοβηζει εινια αυτο που εχει με την σπασμενη οθονη που μου δειχνει και δεν βγαζω ακρη απο που μπορει να ειναι για αυτο . επισης ενα αλλο προβλημα που αντιμετωπισα ητανε στο htc keyboard παω να στειλω ενα μυνημα στα ελληνικα και μου γραφει οτι ο παραληπτης μπορεις να λαβει κατεστραμενο μυνημα και οτι πρεπει να επιλεξω την αυτοματη. το γυρισα στην αυτοματη και στους 70 χαρακτηρες μου γυριζει σε ενα μυνημα τι να κανω για να το φτιαξω; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μπας και έχεις περάσει καμιά εφαρμογή που και καλά σπάει την οθόνη?

 

δεν εχω ιδεα τι εφαρμογη μπορει να ειναι αυτη; . αλλα θα σπαει την οθονη οταν ανοιγω το κινητο; πιο συγκεκριμενα μου το εμφανιζει με το λογοτυπο του samsung s και μου εμφανιζει το dark εκει ενδιαμεσα μου το εμφανιζει οταν ανοιγω το κινητο . και οπου αλλου ειπα προηγουμενως.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οκ συμφωνω δεν εχω προβλημα . αλλα το προβλημα που με βοβηζει εινια αυτο που εχει με την σπασμενη οθονη που μου δειχνει και δεν βγαζω ακρη απο που μπορει να ειναι για αυτο . επισης ενα αλλο προβλημα που αντιμετωπισα ητανε στο htc keyboard παω να στειλω ενα μυνημα στα ελληνικα και μου γραφει οτι ο παραληπτης μπορεις να λαβει κατεστραμενο μυνημα και οτι πρεπει να επιλεξω την αυτοματη. το γυρισα στην αυτοματη και στους 70 χαρακτηρες μου γυριζει σε ενα μυνημα τι να κανω για να το φτιαξω; .

 

αυτο με την οθονη δε το εχω συναντησει ποτε.μηπως εχεις βαλει καμια εφαρμογη που δεν θυμασαι?μια ιδεα ειναι καυτη μη το παρεις στραβα...

εγω για μηνυματα εχω το go sms pro απο το μαρκετ και δεν εχω προβλημα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την οθονη δε το εχω συναντησει ποτε.μηπως εχεις βαλει καμια εφαρμογη που δεν θυμασαι?μια ιδεα ειναι καυτη μη το παρεις στραβα...

εγω για μηνυματα εχω το go sms pro απο το μαρκετ και δεν εχω προβλημα.

 

τι εννοεις καυτη;. πιο συγκεμενα; να το βαλω κοντα σε ζεστη μπας και στρωσει; . εντελως κουλο αυτο που σου λεω αλλα δεν ξερω ... οκ για το go sms εχει μεγαλο ελληνικο 3χ4 πληκτρολογιο; . αν ναι να το κατεβασω αλλιως δεν θα με βολευει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εχω συνηθισει απο cf-root να ξεκιναει το αρχειο ρουτ με το ονομα της εκδοσης ρομ,στο semaphore δεν ξερω πως τις αναγνωριζουμε,εβαλα μολις την jvr,modem jvr,csc jvq.
Link to comment
Share on other sites

Εχω συνηθισει απο cf-root να ξεκιναει το αρχειο ρουτ με το ονομα της εκδοσης ρομ,στο semaphore δεν ξερω πως τις αναγνωριζουμε,εβαλα μολις την jvr,modem jvr,csc jvq.

 

Ωραία για την JVR κατέβασε την έκδοση 1.6 του semaphore.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις καυτη;. πιο συγκεμενα; να το βαλω κοντα σε ζεστη μπας και στρωσει; . εντελως κουλο αυτο που σου λεω αλλα δεν ξερω ... οκ για το go sms εχει μεγαλο ελληνικο 3χ4 πληκτρολογιο; . αν ναι να το κατεβασω αλλιως δεν θα με βολευει.

σορρυ ορθογραφικο λαθος...:wacko::wacko: και αυτη μια ιδεα ηθελα να γραψω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα τι εφαρμογη μπορει να ειναι αυτη; . αλλα θα σπαει την οθονη οταν ανοιγω το κινητο; πιο συγκεκριμενα μου το εμφανιζει με το λογοτυπο του samsung s και μου εμφανιζει το dark εκει ενδιαμεσα μου το εμφανιζει οταν ανοιγω το κινητο . και οπου αλλου ειπα προηγουμενως.

 

Αν θέλεις ανέβασε ένα βιντεο να το δούμε κι εμείς για να προσπαθήσουμε να καταλάβουμε.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία για την JVR κατέβασε την έκδοση 1.6 του semaphore.

 

Απο το σαιτ του semaphore βρηκα το 1.6 obm.tar και 1.6 tar ποιο απο τα 2 η δεν εχει σημασια;

Link to comment
Share on other sites

Απο το σαιτ του semaphore βρηκα το 1.6 obm.tar και 1.6 tar ποιο απο τα 2 η δεν εχει σημασια;

 

Οι εκδόσεις bm σου προσφέρουν περισσότερη ram αλλά δεν μπορείς να τραβήξεις βίντεο σε HD. Οπότε διαλέγεις ότι θες :) (η διαφορά είναι περίπου 20ΜΒ παραπάνω, εγώ πάντως δεν θα θυσίαζα το HD recording για 20ΜΒ για αυτό έβαλα την σκέτη 1,6)

Link to comment
Share on other sites

σορρυ ορθογραφικο λαθος...:wacko::wacko: και αυτη μια ιδεα ηθελα να γραψω.

 

δηλαδη να το αγνοω; . τι να πω δεν ξερω ... εχω απελπιστει..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις ανέβασε ένα βιντεο να το δούμε κι εμείς για να προσπαθήσουμε να καταλάβουμε.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

καλα οταν θα μπορεσω θα το κανω . σε ευχαριστω πολυ παντως.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...