Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι και άσχημο.. βέβαια δεν είναι encrypted και σε περίπτωση κλοπής του κινητού από κάποιον που ξέρει θα τα δει τα αρχεία. :P Αλλά και πάλι είναι καλό για μια μέτρια ασφάλεια.
Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι και άσχημο.. βέβαια δεν είναι encrypted και σε περίπτωση κλοπής του κινητού από κάποιον που ξέρει θα τα δει τα αρχεία. :P Αλλά και πάλι είναι καλό για μια μέτρια ασφάλεια.

 

η αληθεια ειναι οτι δεν εχω τοσο σημαντικα αρχεια... :)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

είμαι με jvr & semaphore 1.5.0

υπάρχει κάτι καλύτερο ? κάτι που προτείνετε ?

επίσης , για τις εφαρμογές απο SG II , κάποια λινκς ? διάβαζα την παραπομπή , στο πρώτο ποστ, και δεν έβγαλα ακρη...

SGS II με Pulse ROM 2.0
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

είμαι με jvr & semaphore 1.5.0

υπάρχει κάτι καλύτερο ? κάτι που προτείνετε ?

επίσης , για τις εφαρμογές απο SG II , κάποια λινκς ? διάβαζα την παραπομπή , στο πρώτο ποστ, και δεν έβγαλα ακρη...

 

Το μονο που θα μπορουσες να δοκιμασεις ειναι καποιος αλλος kernel,αλλα προσωπικα προτιμω τον semaphore.οποτε θα σοιυ ελεγα να κατσεις εκει που εισαι...

 

Τα λινκς για τις εφαρμογες τα εχει το ποστ στο xda.

Τι δεν καταλαβες?(δεν το λεω ειρωνικα...μην παρεξηγηθω :p)

Πως τα εγκαθιστας?

 

Απο οτι βλεπω ειναι CWM Flashable versions,δλδ τις βαζεις στην καρτα sd,μπαινεις σε recovery (CWM εχεις και εσυ με τον semaphore) mode me ta 3 πληκτρα και τα φλασαρεις...Απλα παρε κανα backup για καλο και για κακο πιο πριν.

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω της προαλες,σε JVQ νομιζω.

Ρωτησα λοιπον τον nitr8 τι παιζει και αυτο που καταλαβα ειναι οτι το nitrality ουσιαστiκα δουλευει καλα για συγκεκριμενες roms.Δεν εχει πχ τα πακετα της JVR,JVQ κτλ...και απο οτι ειπε ο ιδιος δεν μπορει να συντηρει ολα τα πακετα για καθε ρομ που βγαινει.

 

Νομιζω πως πρεπει να περασεις μονος σου τα πακετα

 

Eγώ έχω JVQ και δουλεύει μια χαρά...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω JVQ και δουλεύει μια χαρά...

 

Τι να πω τοτε..Δεν ξερω.

Μαλλον εισαι απτους τυχερους,Τυχερακια :p

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω τοτε..Δεν ξερω.

Μαλλον εισαι απτους τυχερους,Τυχερακια :p

σιγουρα τυχερος,γιατι και εγω σε jvq και δεν κατεβαζει τιποτα.δεν ξερω μηπως πρεπει να αγορασουμε την paid εκδοση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Το ξέρω ότι έχει συζητηθεί πολύ αλλά δεν έχω σχηματίσει ακόμη μια καθαρή εικόνα.

Η ερώτηση είναι απλή: Έχω την 2.2.1 (ολλανδική). Αξίζει ο κόπος να βάλω την νέα 2.3.3 (Ελληνική)?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Το ξέρω ότι έχει συζητηθεί πολύ αλλά δεν έχω σχηματίσει ακόμη μια καθαρή εικόνα.

Η ερώτηση είναι απλή: Έχω την 2.2.1 (ολλανδική). Αξίζει ο κόπος να βάλω την νέα 2.3.3 (Ελληνική)?

 

Νομίζω ότι πιο πολύ για γούστο το κάνεις.. Η 2.3.3 λένε ότι έχει θέμα με την μπαταρία. Βάλε κατευθείαν την 2.3.4 JVR με odin. Τοτε αξίζει πιστεύω.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω βαρεθεί με τις πειραγμένες εκδώσεις rom. έχω τώρα μια extream-κάτι του darky αλλά πάει χάλια. Να περάσω την τελευταία μανίσια; αν ναι που θα την βρω; Εκτός αν γνωρίζετε κάποια ΣΤΑΘΕΡΗ που να αξίζει τον κόπο να την περάσω.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω βαρεθεί με τις πειραγμένες εκδώσεις rom. έχω τώρα μια extream-κάτι του darky αλλά πάει χάλια. Να περάσω την τελευταία μανίσια; αν ναι που θα την βρω; Εκτός αν γνωρίζετε κάποια ΣΤΑΘΕΡΗ που να αξίζει τον κόπο να την περάσω.

 

Αν θες official ROM,περνα την JVR με CSC-JVQ,για kernel περνα semaphore 1.5.0(με voodoo color ή χωρις),περασε μετα και αυτο για να λυθει το προβλημα με το Phone.apk και εισαι αρχοντας....

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω βαρεθεί με τις πειραγμένες εκδώσεις rom. έχω τώρα μια extream-κάτι του darky αλλά πάει χάλια. Να περάσω την τελευταία μανίσια; αν ναι που θα την βρω; Εκτός αν γνωρίζετε κάποια ΣΤΑΘΕΡΗ που να αξίζει τον κόπο να την περάσω.

η καλυτερη λυση πιστευω ειναι μια γνησια jvq η jvr με εναν καλο kernel οπως του semaphore.και εχεις αξιοπιστια και ταχυτητα.στο samfirmware.com θα βρεις και τις 2 rom που λεω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

να είστε καλά παίδες. πάω να δω

 

πφφφφφ κανένα guide πουθενά; είχα μάθει με το odin την δουλειά αλλά έχασα την μπάλα με τα links που μου δώσατε.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

πφφφφφ κανένα guide πουθενά; είχα μάθει με το odin την δουλειά αλλά έχασα την μπάλα με τα links που μου δώσατε.

Στην κεντρικη σελιδα εχει 3 επισημασμενα θεματα...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

το βάζω σε download mode αλλά το odin δεν βλέπει τίποτα...σας λέει κάτι;

 

 

Εχεις εγκατεστημένους τους drivers της συσκευής;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εχεις εγκατεστημένους τους drivers της συσκευής;

ναι.....μόλις ξεκόλλησε μόνο του :S

 

Το swype πήγε περίπατο. Γνωρίζετε πως το ξαναπερνάμε;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη σελιδα του θεματος θα δεις τα παντα.να τα swype http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335181#post3335181
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μιας και εγινα root λεω να βαλω και αλλη εκδοση, official, αμα βαλω την 2.3.4 ποια απο τις δυο να επιλεξω την αγγλικη ή την ελβετικη; ποια η καλυτερη; και μετα τι αλλα πρεπει να φορτωσω για τον εξελληνισμο του τηλεφωνου; τα πληκτολογια πως θα τα βαλω;

ευχαριστω και συγνωμη αμα αυτα που ρωταω ειναι παιδαριωδη αλλα ειμαι εντελως ασχετος...:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μιας και εγινα root λεω να βαλω και αλλη εκδοση, official, αμα βαλω την 2.3.4 ποια απο τις δυο να επιλεξω την αγγλικη ή την ελβετικη; ποια η καλυτερη; και μετα τι αλλα πρεπει να φορτωσω για τον εξελληνισμο του τηλεφωνου; τα πληκτολογια πως θα τα βαλω;

ευχαριστω και συγνωμη αμα αυτα που ρωταω ειναι παιδαριωδη αλλα ειμαι εντελως ασχετος...:)

 

Αν θελεις να βαλεις την JVR και θες να αποφυγεις το branded της ΡΟΜ

βαλε PHONE JVR,MODEM JVR και CSC JVQ

 

Μετα απο αυτο καλο θα ηταν να περασεις τον semaphore kernel 1.5.0,και μετα απτο CWM recovery να βαλεις τα πληκτρολογια που βρισκονται στο πρωτο ποστ

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να βαλεις την JVR και θες να αποφυγεις το branded της ΡΟΜ

βαλε PHONE JVR,MODEM JVR και CSC JVQ

 

Μετα απο αυτο καλο θα ηταν να περασεις τον semaphore kernel 1.5.0,και μετα απτο CWM recovery να βαλεις τα πληκτρολογια που βρισκονται στο πρωτο ποστ

 

τι ειναι το branded της rom και τι η αποφυγη του;

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να βαλεις την JVR και θες να αποφυγεις το branded της ΡΟΜ

βαλε PHONE JVR,MODEM JVR και CSC JVQ

 

Μετα απο αυτο καλο θα ηταν να περασεις τον semaphore kernel 1.5.0,και μετα απτο CWM recovery να βαλεις τα πληκτρολογια που βρισκονται στο πρωτο ποστ

 

Αν φλασάρουμε την JVR και αντί για το CSC της JVQ βάλουμε το CSC της JVN ώστε να έχουμε τα Ελληνικά APN θα έχουμε πρόβλημα επειδή το CSC είναι από 2.3.3;

 

τι ειναι το branded της rom και τι η αποφυγη του;

 

Είναι οι ROMs που δίνονται από διάφορες εταιρίες κινητής τηλεφωνίας και έχουν Boot Logos και εφαρμογές της εκάστοτε εταιρίας (π.χ. η Vodafone δίνει Branded ROM). Για να το αποφύγεις ή φλασάρεις άλλο CSC ή φλασάρεις μια ROM που είναι Unbranded.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το branded της rom και τι η αποφυγη του;

 

To branded ειναι ακριβως αυτο που ειπε ο φιλος superuser...

 

Superuser: O Ramad απτο XDA,τον οποιο εμπιστευονται οι πιο πολλοι,προτεινει οποιοδηποτε CSC απο 2.3.3 ή 2.3.4 αποτε και με το ελληνικο εισαι κομπλε...

 

Το μονο που πρεπει να προσεξεις λιγο ειναι το Infoalarm.apk καθως στην 2.3.4 JVQ γινεται install στο /system/app ενω στις περισσοτερες 2.3.3 στο /data/app. Αλλα διορθωνεται ευκολα με τις οδηγιες του Ramad

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να αλλαξω το bootanimation απο την custom rom jvr που εχω, το βαζω στο system/media με ρουτ explorer αλλα δεν το αναγνωριζει. Συγκεκριμενα εχω HYBRID 3.0R και εχει για boot και για shutdown το μαμα galaxy s2. Στο shutdown το εβγαλα κι εβαλα του δικου μας S αλλα το αλλο δεν αλλαζει. Καμια βοηθεια;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To branded ειναι ακριβως αυτο που ειπε ο φιλος superuser...

 

Superuser: O Ramad απτο XDA,τον οποιο εμπιστευονται οι πιο πολλοι,προτεινει οποιοδηποτε CSC απο 2.3.3 ή 2.3.4 αποτε και με το ελληνικο εισαι κομπλε...

 

Το μονο που πρεπει να προσεξεις λιγο ειναι το Infoalarm.apk καθως στην 2.3.4 JVQ γινεται install στο /system/app ενω στις περισσοτερες 2.3.3 στο /data/app. Αλλα διορθωνεται ευκολα με τις οδηγιες του Ramad

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία αν και νομίζω πως λέει ότι είναι μόνο για την Deodexed ROM αυτό το πρόβλημα. Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε... στην χειρότερη αν κάτι δεν πάει καλά ξαναφλασάρω με το CSC της JVQ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...