Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hρακλη επρεπε να αλλαξεις το csc,εγω ειχα περασει της jv9,ειχα ελληνικα κανονικοτατα και τα πληκτρολογια δουλευαν αψογα.

Α μαλιστα...δεν προκειται για την ωρα να το αλλαξω...θα περιμενω να βγει καποια νεοτερη 2.3.6 και βλεπουμε...

thanks φιλε μου!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ok! Ευχαριστω mico και φυσικα nikospot! Βουρ για την 2.3.6 I9000XWJVW λοιπον! :)

 

Edit: για ελληνικο πληκτρολογιο δεν με ενδιαφερει και πολυ μιας και απο παντα χρησιμοποιω το smart keyboard pro.

...Εγινε και η αναβαθμιση! Μου αρεσουν πολυ το μπλε εφε στο scroll, το συνεχομενο ρολαρισμα στον drawer και το μαυρο φοντο στα pop up menu/ρυθμισεις! Thanks παιδια!!! :D:D

Edited by jimking
Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα...δεν προκειται για την ωρα να το αλλαξω...θα περιμενω να βγει καποια νεοτερη 2.3.6 και βλεπουμε...

thanks φιλε μου!

 

Μπορείς να φλασάρεις μόνο csc από το odin με μόνο το auto reboot τσεκαρισμένο το έχω δοκιμάσει και έγινε μια χαρά. Απλά για να αλλάξεις product code μετά θα γίνει factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου καποιος που μπορω να βρω την 2.3.7 αλλα με πληρη ελληνικα;:)
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα την jw1 δεν αισθανομαι καποια διαφορα σε σχεση με την jvz .Oυτε στο quadrant.Τωρα εσωτερικα αν υπερεχει δεν το γνωριζω.
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα την jw1 δεν αισθανομαι καποια διαφορα σε σχεση με την jvz .Oυτε στο quadrant.Τωρα εσωτερικα αν υπερεχει δεν το γνωριζω.

 

Διαφορά δεν αισθάνεσαι απο jvr εως jw1..

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια. Βέβαια πολλές φορές αν φύγουμε απο μια ρομ που τρέχει στο κινητό μας επι μήνες και περάσουμε κάποια άλλη φρέσκια, καταλαβαίνουμε διαφορά η οποία όμως δεν σχετίζεται με την έκδοση της ρομ, αλλά με την πρόσφατη εγκατάστασή της.

 

Βέβαια στην περίπτωση του apsogou οι roms δεν προλαβαίνουν να "βαρύνουν" αφού τις αλλάζει πιο γρήγορα κι απο τη σκιά του οπότε που να καταλάβει διαφορά :) (no offence, αστειεύομαι και εγώ έτσι έκανα στην αρχή)

 

Αυτό που μου έκανε κάποια εντύπωση ήταν όταν μετά απο κοντά 2μιση μήνες αποφάσισα να φύγω απο την JVT και να πάω στην JVZ, η δεύτερη μου φάνηκε πιο βαριά απο την πρώτη. Και την JVΖ την δοκίμασα γυμνή ενώ την JVT την είχα με 9 σελίδες εφαρμογές.

 

BTW κυκλοφόρησε ένα video με το SGS II να φοράει leacked android 4.0 της Samsung και δυστυχώς η Samsung έβαλε το χεράκι της και το έκανε το παγωτό ίδιο με τις Gingerbread. Ξενέρωμα. Ας είναι καλά η CyanogenMod που θα μας το δώσει όπως το σχεδίασε η Google.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Χαχα...ωραια τα ειπες..εσας πια η γνωμη σας για την jw1 :-) ?

Επισης τωρα που εβαλα την jw1 μπορεις καποιος truckman :-) να μου φτιαξει αυτο το πολυποθητο μοντ με icons ομορφα μπαταριας ,σηματος κτλ μπλε ηλεκτρικ.. Ξερεις τωρα ;-)

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Χαχα...ωραια τα ειπες..εσας πια η γνωμη σας για την jw1 :-) ?

Επισης τωρα που εβαλα την jw1 μπορεις καποιος truckman :-) να μου φτιαξει αυτο το πολυποθητο μοντ με icons ομορφα μπαταριας ,σηματος κτλ μπλε ηλεκτρικ.. Ξερεις τωρα ;-)

Ελα,γιατι σε βλεπω μεσα στο παραπονο :lol: εδω ειναι για JW1 odex

http://www.mediafire.com/?6yl3gbgxa55gft4 κι εδω το restore http://www.mediafire.com/?9usrq6k3d89785m τα βαζεις χυμα στην sd,πας cwm κανε καλου κακου πρωτα wipe cache partition + wipe dalvik και φλασαρε,καλα ειναι οταν κανεις το φλασαρισμα να μην εισαι σε ext4,το γυρνας μετα.Τωρα αν δεν σου δουλεψουν ψαξε να δεις τι κανεις λαθος.

Οσο για τις ρομ,τις κοιταμε στα <σημεια>,μην περιμενεις να δεις καποια εκτοξευση της ταχυτητας.Απο froyo μεχρι τις τελευταιες gingerbread ενας απλος χρηστης δεν προκειται να δει φαινομενικα διαφορα στην ταχυτητα,αλλου φαινεται η ταχυτητα,η αποκριση και τα υπολοιπα.;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει κανεις χρησιμοποιήσει thunderbolt script? υπαρχει διαφορα?? καθε φορα που ανοιγεις το κινητο πρεπει να τα τρεχεις με script manager σωστα?? εκτος του φλασαρισματος μεσω cmw??
Link to comment
Share on other sites

παιδες κατεβασα και εβαλα αυτην την rom ολα καλα, αλλα η καμερα ειναι χαλια , οι φωτο ειναι απιστευτα θολες και το βιντεο ειναι λιγο θολο αλλα και το εικονοσκοπιο μολης το κεινω κανει καπια ειδωλα.

Ξερει κανεις γιατι ? αν αλλαξω το camera.apk και το camerafirmware.apk απο αλλη rom μεσω root explorer λετε να βελτιωθει ?

παλια ειχα του criscelo την 2.3.4 και ηταν μια χαρα η καμερα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... κατεβασα την jvz και θελω να την περασω με mobile odin αλλα το αρχειο ειναι σε ζιπ και εαν το κανω αποσυμπιεση θα βγουνε τα 3 αρχει σε tar πως μπορω να την περασω?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@PCIFIAS πηγαινε εδω καλυτερα

 

Κατέβασα απ αυτό το link τη ROM αλλά δεν έχω ελληνικό πλήκτρολόγιο. Με τις οδηγίες του τελευταίου βήματος στον οδηγό του Tyxerakia αντί για λίστα να επιλέξω μου βγάζει μόνο μία επιλογή χωρίς όνομα. Πώς βάζω πληκτρολόγιο;

Να πω οτι ήταν το πρώτο μου flashάρισμα σε android (παλιότερα είχα WinMo).. :P

 

Edit: Έβαλα από link του Tyxerakia για την JVZ μόνο το csc και δείχνει να δουλέυει καλά. Καλά έκανα ή μπα;

Edited by gregmits
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα απ αυτό το link τη ROM αλλά δεν έχω ελληνικό πλήκτρολόγιο. Με τις οδηγίες του τελευταίου βήματος στον οδηγό του Tyxerakia αντί για λίστα να επιλέξω μου βγάζει μόνο μία επιλογή χωρίς όνομα. Πώς βάζω πληκτρολόγιο;

Να πω οτι ήταν το πρώτο μου flashάρισμα σε android (παλιότερα είχα WinMo).. :P

 

Αν αυτό το λινκ δεν είναι από τον tyxerakia τότε θα πρέπει να πάρεις μόνο το αρχείο PDA που είναι η ρομ και θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις ελληνικό CSC και φυσικά κάποιο modem από κάποιο άλλο αρχείο όπως αυτό. Κράτα λοιπόν μόνο το PDA από την JW1 και από αυτό που σου έδωσα πάρε το CSC_JV9 και το PHONE_JVT.

Οπότε φλασάρεις: PDA_JW1, CSC_JV9 και PHONE_JVT.

 

Edit: Θα εννοείς JVZ του tyxerakia που έχει το βάλει το Ελληνικό csc, οπότε μια χαρά. Ξαναφλάσαρες από την αρχή? Ή πέρασες μόνο το csc μέσω odin? (απλά περιέργεια)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το csc. Και μόλις πέρασα και τον πρώτο μου root kenrel :D Είπα για αρχή να βάλω τον stock.

CRT-off υπάρχει κάπου για την JW1?

Edited by gregmits
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει κανεις χρησιμοποιήσει thunderbolt script? υπαρχει διαφορα?? καθε φορα που ανοιγεις το κινητο πρεπει να τα τρεχεις με script manager σωστα?? εκτος του φλασαρισματος μεσω cmw??

 

Τα εχω δοκιμάσει εγώ και σε stock και σε cyanogen και σε miui! Αυτό που κατάλαβα είναι ότι σου δίνει μια αίσθηση ομαλότητας και καλύτερης ταχύτητας στην αρχή αλλά εμένα προσωπικα μετά από λίγες μέρες πάντα μου έβγαζε προβλήματα. Δοκίμασε και εσυ δεν έχεις να χάσεις κάτι. Αν δεις ότι δεν σου κάνουν υπάρχει restore pack! Δεν χρειάζεται να τρέχεις το script manager αν δεν θες. Με το που φλασαρεις σου περνάει κάτι scripts στο init.d για καλύτερη μπαταρία κλπ.(διάβασε τι κάνουν) Και μετά από εκεί και πέρα διαλέγεις εσυ ποια scripts θα τρέξεις. Σου προτείνει παντοσ αν διαβάσεις να τρέξεις το remount σαν boot και σαν root. Καλύτερα διάβασε όμως πριν χρησιμοποιήσεις κάποιο για να ξέρεις τι κάνει. Αυτό που μου αρέσε πιο πολύ παντοσ και θα ήθελα να το έχει και ο semaphore για να είναι ολοκληρωμένος είναι το screenstate scaling.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δοκιμάσει εγώ και σε stock και σε cyanogen και σε miui! Αυτό που κατάλαβα είναι ότι σου δίνει μια αίσθηση ομαλότητας και καλύτερης ταχύτητας στην αρχή αλλά εμένα προσωπικα μετά από λίγες μέρες πάντα μου έβγαζε προβλήματα. Δοκίμασε και εσυ δεν έχεις να χάσεις κάτι. Αν δεις ότι δεν σου κάνουν υπάρχει restore pack! Δεν χρειάζεται να τρέχεις το script manager αν δεν θες. Με το που φλασαρεις σου περνάει κάτι scripts στο init.d για καλύτερη μπαταρία κλπ.(διάβασε τι κάνουν) Και μετά από εκεί και πέρα διαλέγεις εσυ ποια scripts θα τρέξεις. Σου προτείνει παντοσ αν διαβάσεις να τρέξεις το remount σαν boot και σαν root. Καλύτερα διάβασε όμως πριν χρησιμοποιήσεις κάποιο για να ξέρεις τι κάνει. Αυτό που μου αρέσε πιο πολύ παντοσ και θα ήθελα να το έχει και ο semaphore για να είναι ολοκληρωμένος είναι το screenstate scaling.

 

Το είχα βάλει αλλά είχα διαβάσει ότι θέλει κάι να τρέξεις μερικά scriptaikia , το δια ταύτα είναι η μπαταρία όχι μόνο κράτησε παραπάνω αλλά τελείωσε ποιο γρήγορα και γενικά δεν με ενθουσίασε.. Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

a)

Ελα,γιατι σε βλεπω μεσα στο παραπονο :lol: εδω ειναι για JW1 odex

http://www.mediafire.com/?6yl3gbgxa55gft4 κι εδω το restore http://www.mediafire.com/?9usrq6k3d89785m τα βαζεις χυμα στην sd,πας cwm κανε καλου κακου πρωτα wipe cache partition + wipe dalvik και φλασαρε,καλα ειναι οταν κανεις το φλασαρισμα να μην εισαι σε ext4,το γυρνας μετα.Τωρα αν δεν σου δουλεψουν ψαξε να δεις τι κανεις λαθος.

Οσο για τις ρομ,τις κοιταμε στα <σημεια>,μην περιμενεις να δεις καποια εκτοξευση της ταχυτητας.Απο froyo μεχρι τις τελευταιες gingerbread ενας απλος χρηστης δεν προκειται να δει φαινομενικα διαφορα στην ταχυτητα,αλλου φαινεται η ταχυτητα,η αποκριση και τα υπολοιπα.;)

 

καταρχας θελω να σε ευχαριστω για οτι εχεις κανει για μενα!:)

 

 

 

 

το προβλημα ηταν το εξης:

 

πρεπει να εισαι RFS οταν κανεις το update αλλιως δεν γινεται σωστα.

ξαναεγινα rfs το περασα! επιτελους!ειδα ΜΠΛΕ σημα επιτελους!χαχαχαχ!ευχαριστω και παλι και ανεμενω οτι καλο Modaki ξαναφτιαξεις!

 

 

 

 

b) Θέλω να μου πείτε πώς θα απεγκαταστήσω το maps!δεν το χρειάζομαι και μου πιάνει τζάμπα πόρους

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα Semaphore. Αξίζει η μετατροπή σε ext4; Υπάρχουν προβλήματα στη χρήση του; Ασυμβατότητες ή κάτι άλλο;

Επίσης υπάρχουν ιδανικές, δοκιμασμένες ρυθμίσεις για το voodoo color;

Edited by gregmits
Link to comment
Share on other sites

 

b) Θέλω να μου πείτε πώς θα απεγκαταστήσω το maps!δεν το χρειάζομαι και μου πιάνει τζάμπα πόρους

 

 

με το titanium backup ή με το root uninstaller.

 

 

 

 

Τελικά έβαλα Semaphore. Αξίζει η μετατροπή σε ext4; Υπάρχουν προβλήματα στη χρήση του; Ασυμβατότητες ή κάτι άλλο;

Επίσης υπάρχουν ιδανικές, δοκιμασμένες ρυθμίσεις για το voodoo color;

 

1)Εγώ δεν βλέπω διαφορά στις τελευταίες stock. Έχουν βελτιώσει πολύ το rfs οπότε δεν το πείραζω! 2)Έχει στην πρώτη σελίδα! Και άπειρες στο Google!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω την lockscreen χειροκίνητα? Δεν την παλεύω με της Samsung και όλα τα modακια που εχω βρει σου αλλάζουν και αλλά πράγματα που δεν θέλω! Επίσης δεν μου πέτυχε με kitchen...
Link to comment
Share on other sites

α)χτες εκανα remove το stock myfiles για να χρησιμοποιω το root explorer δεν με βολεψε πολυ και το κατεβασα απο το market.

Το θεμα ειναι οτι το καινουριο οταν παω πανω σε καποιο mp3/4 ΔΕΝ ΜΟΥ την επιλογη να το βαλω πχ σαν ηχο κλησεις τι γινετε;(Εχω ΠΡΟΒΛΗΜΑ βοηθεια)

β)ποιο ειναι το καλυτερο music player/video player ?

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω την lockscreen χειροκίνητα? Δεν την παλεύω με της Samsung και όλα τα modακια που εχω βρει σου αλλάζουν και αλλά πράγματα που δεν θέλω! Επίσης δεν μου πέτυχε με kitchen...

 

Widgetlocker

Go locker (αν χρησιμοποιείς τον Go launcher)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την JVT από όταν κυκλοφόρησε και σκέφτομαι να κάνω αναβάθμιση. Να αναβαθμίσω στην XWJW1 ή στην JVZ; Περιέχει κάποια από τις 2 ελληνικά; Ευχαριστώ. :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...