Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε ποια εφαρμογη μπορουμε να αφαιρεσουμε εφαρμογες αλλα...του συστήματος;

Δοκιμασα με το romtoolbox και περναει κανα 5 λεπτο δεν κανει τιποτα , με το Titanium backup μου λεει installation aborted κατι τετοιο οταν κανει reboot... Ξερετε εσεις κανενα; Γενικα θέλω να βγάλω τους χάρτες (google maps ) αλλα δε θα με χαλουσε να εβγαζα κ αλλες εφαρμογες! Ειχα βρει τις προαλλες ενα προγραμματακι που σου ελεγε και αν ειναι "καλό" να αφαιρεσεις μια εφαργμογη αλλα δε το θυμαμαι καν! Ευχαριστω ακομα μια φορά!

:superman:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mε ποια εφαρμογη μπορουμε να αφαιρεσουμε εφαρμογες αλλα...του συστήματος;

Δοκιμασα με το romtoolbox και περναει κανα 5 λεπτο δεν κανει τιποτα , με το Titanium backup μου λεει installation aborted κατι τετοιο οταν κανει reboot... Ξερετε εσεις κανενα; Γενικα θέλω να βγάλω τους χάρτες (google maps ) αλλα δε θα με χαλουσε να εβγαζα κ αλλες εφαρμογες! Ειχα βρει τις προαλλες ενα προγραμματακι που σου ελεγε και αν ειναι "καλό" να αφαιρεσεις μια εφαργμογη αλλα δε το θυμαμαι καν! Ευχαριστω ακομα μια φορά!

Κοιτα, δυο ειναι βασικα οι διαδεδομενοι και απλοι τροποι, μεσω titanium και με root explorer. Mε root explorer πας στο system/app και σβηνεις οτι δεν θελεις. Να θυμασαι οτι σε στοκ ρομ οταν σβησεις καποια εφαρμογη,πρεπει να σβησεις και το αντιστοιχο odex αρχειο που θα υπαρχει απο κατω (οπου υπαρχει). Με το τιτανιουμ τι εννοεις οτι σου βγαζει installation aborted? Υποτιθεται οτι εισαι ρουτ και υπαρχει και η εφαρμογη superuser εγκατεστημενη, ετσι?
Link to comment
Share on other sites

έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι παραπάνω θα έχει η Jw7...

είναι πάντως άξιο λόγου που ακόμα βγαίνουν επίσημες roms για τον κινητό μας ... :happy:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι παραπάνω θα έχει η Jw7...

είναι πάντως άξιο λόγου που ακόμα βγαίνουν επίσημες roms για τον κινητό μας ... :happy:

Δεν νομιζω να ειναι κατι το διαφορετικο,δεν προιδεαζει για κατι τετοιο (ποτε δεν ξερεις βεβαια,samsung ειναι αυτη!!!)

Τωρα,για το αλλο που ειπες Ιωσα,για το αξιο λογου που βγαινουν ακομη επισημες ρομ για το s..ποια ειπαμε οτι ηταν η τελευταια επισημη για Ελλαδα?..η 2.3.3??.και δοθηκε πριν απο ενα χρονο περιπου??..για καποιες χωρες μπορει φιλε μου,οχι για την φουκαριαρα την δικη μας ομως.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Mε ποια εφαρμογη μπορουμε να αφαιρεσουμε εφαρμογες αλλα...του συστήματος;

Δοκιμασα με το romtoolbox και περναει κανα 5 λεπτο δεν κανει τιποτα , με το Titanium backup μου λεει installation aborted κατι τετοιο οταν κανει reboot... Ξερετε εσεις κανενα; Γενικα θέλω να βγάλω τους χάρτες (google maps ) αλλα δε θα με χαλουσε να εβγαζα κ αλλες εφαρμογες! Ειχα βρει τις προαλλες ενα προγραμματακι που σου ελεγε και αν ειναι "καλό" να αφαιρεσεις μια εφαργμογη αλλα δε το θυμαμαι καν! Ευχαριστω ακομα μια φορά!

Να συμπληρωσω στα γραφομενα του Παρη (truckman) οτι ενας επισης ευκολος τροπος ειναι με την εφαρμογη systemapp remover να θυμασαι παντοτε ομως πριν το uninstall να περνεις backup...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι XWJW7 θα έπρεπε να έχει Ελληνικά πληκτρολόγια. Ούτε το Samsung είναι Ελληνικό ούτε το Swype;

Φαντάζομαι ότι έχεις κοιτάξει στα πληκτρολόγια αν στις ρυθμίσεις υπάρχουν τα Ελληνικά.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι XWJW7 θα έπρεπε να έχει Ελληνικά πληκτρολόγια. Ούτε το Samsung είναι Ελληνικό ούτε το Swype;

Φαντάζομαι ότι έχεις κοιτάξει στα πληκτρολόγια αν στις ρυθμίσεις υπάρχουν τα Ελληνικά.

Δυστυχώς κανένα απο τα δυο. Ναι κοίταξα στις ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κανένα απο τα δυο. Ναι κοίταξα στις ρυθμίσεις
Οταν σου μπουταρισε για πρωτη φορα μετα το περασμα της jw7 στην επιλογη γλωσσας σου ειχε τα ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι XWJW7 θα έπρεπε να έχει Ελληνικά πληκτρολόγια. Ούτε το Samsung είναι Ελληνικό ούτε το Swype;

Φαντάζομαι ότι έχεις κοιτάξει στα πληκτρολόγια αν στις ρυθμίσεις υπάρχουν τα Ελληνικά.

Δυστυχώς κανένα απο τα δυο. Ναι κοίταξα στις ρυθμίσεις

Είχαμε και παλιότερα περιπτώσεις που firmwares με κωδικό XW δεν είχαν ελληνικά πληκτρολόγια, ενώ θα έπρεπε. Είχαμε διαπιστώσει ότι τα πληκτρολόγια υπήρχαν στη rom αλλά τα ακύρωνε το εκάστοτε csc. Οπότε, αν θέλετε ελληνικά πληκτρολόγια δοκιμάστε να την περάσετε με το csc JV9 και πιστεύω ότι θα εμφανιστούν ως δια μαγείας.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Είχαμε και παλιότερα περιπτώσεις που firmwares με κωδικό XW δεν είχαν ελληνικά πληκτρολόγια, ενώ θα έπρεπε. Είχαμε διαπιστώσει ότι τα πληκτρολόγια υπήρχαν στη rom αλλά τα ακύρωνε το εκάστοτε csc. Οπότε, αν θέλετε ελληνικά πληκτρολόγια δοκιμάστε να την περάσετε με το csc JV9 και πιστεύω ότι θα εμφανιστούν ως δια μαγείας.

Δε νομίζω πως αρκεί αυτό από τη στιγμή που έχει περαστεί η ρομ... Θα πρέπει να γίνει factory reset ώστε να εμφανιστεί το EUR product code και μετά πάλι factory reset αφού το επιλέξεις :p Αλλά ναι στο τέλος λογικά θα εμφανιστούν τα πληκτρολόγια αφού είναι XW.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, εννοούσα να περαστεί από την αρχή η rom με το jv9 για να μπορέσει να το ανιχνεύσει.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Νίκο, εννοούσα να περαστεί από την αρχή η rom με το jv9 για να μπορέσει να το ανιχνεύσει.

 

Και σε εμενα αρκετες φορες με xw roms δεν ειχα ελληνικα πληκτρολογια, ομως γυριζα το csc σε eur ,γινοταν hard reset κι ολα ηταν οκ μετα.

Μια λεπτομερεια που θυμαμαι οτι αντιμετωπιζα, ειναι οτι οταν το εκανα αυτο αρκετα συχνα οταν εγραφα μυνημα το keypad δεν με αφηνα να γραψω με μικρα παρα μονο με κεφαλαια γραμματα :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να σας αποχαιρετίσω γιατί από σήμερα παρακολουθώ το section του Galaxy SII. Το πήρα από το πλαίσιο με μια επιδότηση από την Cosmote και δώρο χάρτες Don't Panic. 320 ευρώ όλα. Πρίν σας ευχαριστήσω για όποια γνώση μου προσφέρατε από τη JM1 eclair μέχρι σήμερα θα ήθελα να σας πω ότι αφού έκανα το γύρω των διαφόρων ρομ (όχι όμως custom) με διάφορους kernel, απογοητεύτηκα εντελώς από την όποια Gingerbread και γύρισα το γαλαξία μου στην καλύτερη κατά την άποψή μου ρομ την 2.2.1 jsd με darkcore kernel που μου πρότεινε -και δικαίως- ο suspect21. Το τηλεφωνάκι μεταμορφώθηκε γιατί φαίνεται με όλες τις δοκιμές των τελευταίων ρομ ξέχασα πως είναι να έχεις ένα πυραυλάκι απροβλημάτιστο χωρίς κολλήματα και συμβιβασμούς. Ευχαριστώ και πάλι όλους και εύχομαι να σας ξαναβρώ σε άλλα section.

Υ.Γ. Και καλές διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να σας αποχαιρετίσω γιατί από σήμερα παρακολουθώ το section του Galaxy SII. Το πήρα από το πλαίσιο με μια επιδότηση από την Cosmote και δώρο χάρτες Don't Panic. 320 ευρώ όλα. Πρίν σας ευχαριστήσω για όποια γνώση μου προσφέρατε από τη JM1 eclair μέχρι σήμερα θα ήθελα να σας πω ότι αφού έκανα το γύρω των διαφόρων ρομ (όχι όμως custom) με διάφορους kernel, απογοητεύτηκα εντελώς από την όποια Gingerbread και γύρισα το γαλαξία μου στην καλύτερη κατά την άποψή μου ρομ την 2.2.1 jsd με darkcore kernel που μου πρότεινε -και δικαίως- ο suspect21. Το τηλεφωνάκι μεταμορφώθηκε γιατί φαίνεται με όλες τις δοκιμές των τελευταίων ρομ ξέχασα πως είναι να έχεις ένα πυραυλάκι απροβλημάτιστο χωρίς κολλήματα και συμβιβασμούς. Ευχαριστώ και πάλι όλους και εύχομαι να σας ξαναβρώ σε άλλα section.

Υ.Γ. Και καλές διακοπές.

 

Πηρες μια απο τις καλυτερες συσκευες. Καλοριζικο και καλες διακοπες!

Link to comment
Share on other sites

πάνω που "φλασαρα" την jw7 πριν 2 μέρες ήρθε τώρα και jw8 :P

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9000&r=4#regiona

πάντως με την jw7 είμαι ευχαριστημένος ούτε ένα κόλλημα δεν έχει φάει και πιστεύω κάνει καλύτερη διαχείριση τις μνήμης :D

μάλλον από αύριο η την δευτερα θα "φλασαρω" την jw8 πριν φύγω για διακοπές :p

Link to comment
Share on other sites

πάνω που "φλασαρα" την jw7 πριν 2 μέρες ήρθε τώρα και jw8 :P

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9000&r=4#regiona

πάντως με την jw7 είμαι ευχαριστημένος ούτε ένα κόλλημα δεν έχει φάει και πιστεύω κάνει καλύτερη διαχείριση τις μνήμης :D

μάλλον από αύριο η την δευτερα θα "φλασαρω" την jw8 πριν φύγω για διακοπές :p

 

Τωρα την ειδα κι εγω, απο οτι φαινεται ειναι branded :rolleyes:

Προχθες εβαλα κι εγω την jw7 (δεν εχω αλλαξει κερνελ ακομη) και με δυο λογια, οτι λεει και ο Θεμης, κανει πολυ καλη διαχειριση μνημης (ισως να φταιει και ο στοκ κερνελ, διοτι σε ολες τις υπολοιπες αμεσως μετα το φλασαρισμα εβαζα semaphore :))

και επισης ρολλαρει αρκετα smooth, μικροκολληματακια και καθυστερησεις μεχρι τωρα δεν εχω δει. :D

 

edit: Μολις ειδα οτι η jw8 ερχεται με νεο κερνελ CL1152999 :blink:

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

λες να την "φλασαρουμε" ηρακλή? :p :lol:

 

Καλα εννοειται, θελει κι ερωτημα.; :D

Ας την βγαλει ομως πρωτα ο Ramad με 3 αρχεια ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βρε μπας και έχει έρθει καμία στην Ελλάδα και δεν την έχουμε προσέξει γιατί όλο φλασάρουμε από Odin και δεν ανοίγουμε καν KIES? :lol:

Αυτές οι JW7 και 8 είναι value pack ?

Link to comment
Share on other sites

Βρε μπας και έχει έρθει καμία στην Ελλάδα και δεν την έχουμε προσέξει γιατί όλο φλασάρουμε από Odin και δεν ανοίγουμε καν KIES? :lol:

Αυτές οι JW7 και 8 είναι value pack ?

 

Καλα αμα γινει αυτο Νικολα εχει να πεσει το γελιο του αιωνα :lol::lol:

Η jw7 ειναι value pack, και η jw8 πιστευω :wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είμαι με JW1 και Semaphore 2.5.0 εδώ και αρκετό καιρό χωρίς προβλήματα.Να βάλω την JW7 ή να περιμένω καμιά Jelly bean ;

Η JW7 έχει αισθητή διαφορά από την δική μου ή τζάπα το φλασάρισμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είμαι με JW1 και Semaphore 2.5.0 εδώ και αρκετό καιρό χωρίς προβλήματα.Να βάλω την JW7 ή να περιμένω καμιά Jelly bean ;

Η JW7 έχει αισθητή διαφορά από την δική μου ή τζάπα το φλασάρισμα;

 

Δεν εχει τεραστιες διαφορες, αλλα εγω παντως στην θεση σου θα την δοκιμαζα ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...