Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες.

Έχω χάσει πολλά επεισόδια με τον πρώτο γαλαξία.

Στα γρήγορα. Αύριο θα μου φέρει ένα φιλαράκι μου τον πρώτο γαλαξία του γιατί λέει του κολλάει κτλ κτλ

Ποια ρομ μου προτείνετε να του περάσω;

Τι παίζει γενικά τώρα με το sg1;

Ό άνθρωπος δεν έχει πολλές απαιτήσεις.

Λίγο σερφαρισμα λίγο facebook κάνα μαιλ αυτά

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες.

Έχω χάσει πολλά επεισόδια με τον πρώτο γαλαξία.

Στα γρήγορα. Αύριο θα μου φέρει ένα φιλαράκι μου τον πρώτο γαλαξία του γιατί λέει του κολλάει κτλ κτλ

Ποια ρομ μου προτείνετε να του περάσω;

Τι παίζει γενικά τώρα με το sg1;

Ό άνθρωπος δεν έχει πολλές απαιτήσεις.

Λίγο σερφαρισμα λίγο facebook κάνα μαιλ αυτά

Sent from my note

 

θα βαλεις jw6 ή jw1. Κατα τους περισσοτερους η jw1 ειναι πολυ καλυτερη της jw6.Σε εμενα ομως (και απο οτι φαινεται ειμαι απο τους λιγους) συμβαινει ακριβως το αντιθετο!!!

Και οι δυο παντα συνοδευομενες απο sema kernel!!!

Η αποφαση δικη σου ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Έχω χάσει πολλά επεισόδια με τον πρώτο γαλαξία.

Στα γρήγορα. Αύριο θα μου φέρει ένα φιλαράκι μου τον πρώτο γαλαξία του γιατί λέει του κολλάει κτλ κτλ

Ποια ρομ μου προτείνετε να του περάσω;

Τι παίζει γενικά τώρα με το sg1;

Ό άνθρωπος δεν έχει πολλές απαιτήσεις.

Λίγο σερφαρισμα λίγο facebook κάνα μαιλ αυτά

Sent from my note

 

Oι απαιτησεις του δηλαδη εχουν άμεση σχεση με το ιντερνετ, η δικη μου γνωμη ειναι να παει σε fruyo 2.2.1 για καλο WiFi και σταθεροτητα.

Link to comment
Share on other sites

Oι απαιτησεις του δηλαδη εχουν άμεση σχεση με το ιντερνετ, η δικη μου γνωμη ειναι να παει σε fruyo 2.2.1 για καλο WiFi και σταθεροτητα.

 

Νομιζω παντως οτι το προβλημα στις gb εχει να κανει περισσοτερο με την λαθος μετρηση της ισχυς του σηματος wifi και οχι με το ασθενες σημα του !!!Με μια γραμμη παει μπαλα :rolleyes:

 

Btw, ωραιο το νεο samsung market :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Oι απαιτησεις του δηλαδη εχουν άμεση σχεση με το ιντερνετ, η δικη μου γνωμη ειναι να παει σε fruyo 2.2.1 για καλο WiFi και σταθεροτητα.

 

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις.

Θέλει να παίζει και κανένα παιχνιδάκι που και που.

Γενικά παίδες μετά από τόσο καιρό που έχετε το κινητό ή ρομ με τα λιγότερα προβλήματα ποια είναι; (χωρίς κολλήματα λαγκ κτλ)

Θέλω να του βάλω μια καλή και σταθερή για να μην ξανασχοληθω μετά

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω παντως οτι το προβλημα στις gb εχει να κανει περισσοτερο με την λαθος μετρηση της ισχυς του σηματος wifi και οχι με το ασθενες σημα του !!!Με μια γραμμη παει μπαλα :rolleyes:

 

Btw, ωραιο το νεο samsung market :)

 

Παντως δεν νομιζω να εχουν την ιδια εμβελεια

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις.

Θέλει να παίζει και κανένα παιχνιδάκι που και που.

Γενικά παίδες μετά από τόσο καιρό που έχετε το κινητό ή ρομ με τα λιγότερα προβλήματα ποια είναι; (χωρίς κολλήματα λαγκ κτλ)

Θέλω να του βάλω μια καλή και σταθερή για να μην ξανασχοληθω μετά

Sent from my note

Να εισαι καλα!

Σε μενα η καλυτερη στοκ ειναι η jw6 2.3.6, εαν θελεις βαλε την, κι αμα δεις κολληματα που εχουν δει πολλοι εως τωρα (εγω παντως οχι ) του βαζεις την jw1 ;)

Κατεβασε τις και τις δυο και πραξε αναλογως...

Παντως δεν νομιζω να εχουν την ιδια εμβελεια

 

Σχεδον την ιδια εχουν, εκει που θα δεις διαφορα ειναι στην ics που δεν συγκρινεται με τις στοκ ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις.

Θέλει να παίζει και κανένα παιχνιδάκι που και που.

Γενικά παίδες μετά από τόσο καιρό που έχετε το κινητό ή ρομ με τα λιγότερα προβλήματα ποια είναι; (χωρίς κολλήματα λαγκ κτλ)

Θέλω να του βάλω μια καλή και σταθερή για να μην ξανασχοληθω μετά

Sent from my note

 

Βασικα ειναι και υποκειμενικο το θεμα, το πιο βασικο ειναι να την εγκαταστήσεις σωστα ακολουθωντας τους οδηγους.

ποια ρομ εχει τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα!

Σε μενα η καλυτερη στοκ ειναι η jw6 2.3.6, εαν θελεις βαλε την, κι αμα δεις κολληματα που εχουν δει πολλοι εως τωρα (εγω παντως οχι ) του βαζεις την jw1 ;)

Κατεβασε τις και τις δυο και πραξε αναλογως...

 

 

Σχεδον την ιδια εχουν, εκει που θα δεις διαφορα ειναι στην ics που δεν συγκρινεται με τις στοκ ;)

 

Ηρακλη δεν το δεχομαι αυτο,θα τα τεσταρω ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ειναι και υποκειμενικο το θεμα, το πιο βασικο ειναι να την εγκαταστήσεις σωστα ακολουθωντας τους οδηγους.

ποια ρομ εχει τωρα;

 

αυριο θα μου την φερει θα σου πω!

ειναι παντως με GB....

Και μου παραπονιέται ολη την ωρα οτι το κινητο "κολλάει"...

τεσπα και παλι ευχαριστω για τις απαντησεις!

μολις παρω το κινητο στα χερια μου θα επανελθω...

παίδες για παγωτο η CM9 να μην κανω κουβεντα καν???

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Αν θες κάτι που να δουλεύουν όλα θα πας σε stock με την όποια ταχύτητα σου προσφέρει. Αν από την άλλη θες κάτι γρήγορο θα πας σε CM9 με τα όποια μικροθεματάκια έχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κάτι που να δουλεύουν όλα θα πας σε stock με την όποια ταχύτητα σου προσφέρει. Αν από την άλλη θες κάτι γρήγορο θα πας σε CM9 με τα όποια μικροθεματάκια έχει.

 

στοκ παντα με κερνελ που υποστηρίζει ροοτ ετσι???:)

τεσπα θα επανελθω αυριο!

και παλι thanks...

Link to comment
Share on other sites

στοκ παντα με κερνελ που υποστηρίζει ροοτ ετσι???:)

τεσπα θα επανελθω αυριο!

και παλι thanks...

 

Αφου θα βαλεις στοκ εννοειται οτι θα βαλεις και semaphore :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμίτες, μήπως κάποιος έχει το yahoo mail στην έκδοση 1.4.3 σε apk (πχ από back up από το titanium) γιατί η εν λόγω έκδοση έχει ελληνικό περιβάλλον ενώ η 1.4.4 που είναι η τρέχουσα έχει αγγλικό. Δυστυχώς πριν προλάβω το back up μου ενημερώθηκε αυτόματα στην τρέχουσα και έχασα την "ελληνική" έκδοση. Αν είμαι off topic ζητώ συγνώμη αλλά δεν ξέρω που να ρωτήσω. Ευχαριστώ πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ειμαι με Slim 4 και εχω θέμα με το gps.

Ειδικα μετα απο καποια πειράματα που εκανα αυτη τη στιγμη δεν βλεπει κανενα δορυφορο...

Μπορει καποιος να ανεβάσει το gps.conf απο την jw1 ?

 

ή κάποιος να μου πει λιγο τη διαδικασια πως το κάνω extract?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω σοβαρό πρόβλημα….

Εδώ και κάποιες μέρες, το τηλέφωνό μου εμφανίζει πρόβλημα….

Στα καλά καθούμενα όταν ξεκλειδώνω την οθόνη μου δείχνει ότι δεν έχει την κάρτα sim μέσα. Μου το κάνει μια φορά τη μέρα, πολλές φορές και δεύτερη. Αν το κλείσω και το ξανανοίξω (χωρίς να βγάλω μπαταρία και κάρτα) δουλεύει κανονικά.

Άλλοτε ενώ φαινομενικά όλα είναι οκ, αν πάω να πάρω τηλ. μου βγάζει μήνυμα ότι είναι αδύνατη αυτή η ενέργεια. Σε τέτοια περίπτωση αν με παίρνουν λέει πως ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος, σε εμένα όμως δεν φαίνεται τίποτε…

Και πάλι αν το κλείσω και το ανοίξω στρώνει.

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ, τι να κάνω??????????

Έχω την jw5, semaphore και χρησιμοποιώ go launcher, αν αυτό βοηθάει….

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ειμαι με Slim 4 και εχω θέμα με το gps.

Ειδικα μετα απο καποια πειράματα που εκανα αυτη τη στιγμη δεν βλεπει κανενα δορυφορο...

Μπορει καποιος να ανεβάσει το gps.conf απο την jw1 ?

 

ή κάποιος να μου πει λιγο τη διαδικασια πως το κάνω extract?

Ευχαριστώ

Μπορείς να ανοίξεις το αρχείο PDA της ρομ με winrar, να πάρεις το factoryfs.rfs από μέσα και να το ανοίξεις με UltraISO. Εκεί υπάρχουν όλα τα αρχεία του firmware πας στον φάκελο etc και τσιμπάς το gps.conf.

 

Έλα πάρτο το έκανα εγώ :p

http://www.mediafire.com/?78fh59d3a56mbtg

Καλησπέρα παιδιά, έχω σοβαρό πρόβλημα….

Εδώ και κάποιες μέρες, το τηλέφωνό μου εμφανίζει πρόβλημα….

Στα καλά καθούμενα όταν ξεκλειδώνω την οθόνη μου δείχνει ότι δεν έχει την κάρτα sim μέσα. Μου το κάνει μια φορά τη μέρα, πολλές φορές και δεύτερη. Αν το κλείσω και το ξανανοίξω (χωρίς να βγάλω μπαταρία και κάρτα) δουλεύει κανονικά.

Άλλοτε ενώ φαινομενικά όλα είναι οκ, αν πάω να πάρω τηλ. μου βγάζει μήνυμα ότι είναι αδύνατη αυτή η ενέργεια. Σε τέτοια περίπτωση αν με παίρνουν λέει πως ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος, σε εμένα όμως δεν φαίνεται τίποτε…

Και πάλι αν το κλείσω και το ανοίξω στρώνει.

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ, τι να κάνω??????????

Έχω την jw5, semaphore και χρησιμοποιώ go launcher, αν αυτό βοηθάει….

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η κάρτα σιμ? Έχεις δοκιμάσει με κάποια άλλη να δεις αν σου κάνει αυτά τα κόλπα?

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανοίξεις το αρχείο PDA της ρομ με winrar, να πάρεις το factoryfs.rfs από μέσα και να το ανοίξεις με UltraISO. Εκεί υπάρχουν όλα τα αρχεία του firmware πας στον φάκελο etc και τσιμπάς το gps.conf.

 

Έλα πάρτο το έκανα εγώ :p

http://www.mediafire.com/?78fh59d3a56mbtg

 

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η κάρτα σιμ? Έχεις δοκιμάσει με κάποια άλλη να δεις αν σου κάνει αυτά τα κόλπα?

Καλημέρα φίλε μου και σε ευχαριστώ πολύ.

Λες? μακάρι, τι να πω, μακάρι να φταίει η κάρτα και όχι το τηλέφωνο.

Δεν έχω κάποια άλλη κάρτα να το δοκιμάσω, θα βρω όμως και θα το κάνω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου και σε ευχαριστώ πολύ.

Λες? μακάρι, τι να πω, μακάρι να φταίει η κάρτα και όχι το τηλέφωνο.

Δεν έχω κάποια άλλη κάρτα να το δοκιμάσω, θα βρω όμως και θα το κάνω

 

Μονο ετσι φιλε θα διαπιστωσεις εαν φταιει η καρτα ή η συσκευη σου.Πιθανολογω παντως οτι οφειλεται στην σιμ.:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

να κανω νια δυσκολη ερωτηση? εχω παρει το MLS Destinator Talk&Drive gia android, se sd με κωδικο . ΝΟΜΙΜΟ. αυτο που το εδινε η wind μαζι με το zte skate. προσπαθησα να το κανω εγκατασταση σε samsung s αλλα στο τέλος εβγαζε μυνημα , οτι ειναι συμβατο μονο με zte συσκευες. αυτο μπορει να αλλαξει. υπάρχει τρόπος να δουλεψει σε samsung galaxy S ???????
Link to comment
Share on other sites

να κανω νια δυσκολη ερωτηση? εχω παρει το MLS Destinator Talk&Drive gia android, se sd με κωδικο . ΝΟΜΙΜΟ. αυτο που το εδινε η wind μαζι με το zte skate. προσπαθησα να το κανω εγκατασταση σε samsung s αλλα στο τέλος εβγαζε μυνημα , οτι ειναι συμβατο μονο με zte συσκευες. αυτο μπορει να αλλαξει. υπάρχει τρόπος να δουλεψει σε samsung galaxy S ???????

 

Μία γρήγορη λύση που σκέφτηκα είναι αν είσαι root, να πειράξεις το αρχείο που περιέχει την ονομασία και το μοντέλο της συσκευής και να το κάνεις να φαίνεται σαν ΖΤΕ (/system/build.prop) Kαι μετά να το επαναφέρεις αφού κατεβάσει τα αρχεία κλπ κλπ ελπίζοντας να δουλέψει, αλλιώς θα πρέπει να το αφήσεις να φαίνεται σαν ΖΤΕ πράγμα που δεν το προτείνω :p

Τώρα για να πειράξεις το αρχείο apk για να του βγάλεις τον περιορισμό, άστο καλύτερα θα θέλει πολύ ψάξιμο και αρκετές γνώσεις. Μπορεί όμως να το έχει κάνει και κάποιος και να υπάρχει κάποιο tutorial. Έψαξες στο google καθόλου μήπως υπάρχει κάποια εύκολη λύση?

Εκτός αν βλέπει από αλλού ότι δεν είναι ΖΤΕ (από το ΙΜΕΙ για παράδειγμα, που το βρίσκω λίγο απίθανο βέβαια)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη λύση που σκέφτηκα είναι αν είσαι root, να πειράξεις το αρχείο που περιέχει την ονομασία και το μοντέλο της συσκευής και να το κάνεις να φαίνεται σαν ΖΤΕ (/system/build.prop) Kαι μετά να το επαναφέρεις αφού κατεβάσει τα αρχεία κλπ κλπ ελπίζοντας να δουλέψει, αλλιώς θα πρέπει να το αφήσεις να φαίνεται σαν ΖΤΕ πράγμα που δεν το προτείνω :p

Τώρα για να πειράξεις το αρχείο apk για να του βγάλεις τον περιορισμό, άστο καλύτερα θα θέλει πολύ ψάξιμο και αρκετές γνώσεις. Μπορεί όμως να το έχει κάνει και κάποιος και να υπάρχει κάποιο tutorial. Έψαξες στο google καθόλου μήπως υπάρχει κάποια εύκολη λύση?

Εκτός αν βλέπει από αλλού ότι δεν είναι ΖΤΕ (από το ΙΜΕΙ για παράδειγμα, που το βρίσκω λίγο απίθανο βέβαια)

 

Αυτό με την αλλαγή της ονομασίας του τηλεφώνου και επαναφορά στην πραγματική παίζει να ισχύει και για τα 50gb που δίνει η LG για τα κινητά της μέσω του Box? Αν το έχει δοκιμάσει κανείς θα ήταν χρήσιμο να μας πει αν όντως λειτουργεί. Έχω ένα how to από ένα site αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπετε να το παραθέσω εδώ. Το θέμα είναι ότι δεν αναφέρει τίποτα περί επαναφοράς στην πραγματική ονομασία

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αλλαγή της ονομασίας του τηλεφώνου και επαναφορά στην πραγματική παίζει να ισχύει και για τα 50gb που δίνει η LG για τα κινητά της μέσω του Box? Αν το έχει δοκιμάσει κανείς θα ήταν χρήσιμο να μας πει αν όντως λειτουργεί. Έχω ένα how to από ένα site αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπετε να το παραθέσω εδώ. Το θέμα είναι ότι δεν αναφέρει τίποτα περί επαναφοράς στην πραγματική ονομασία

 

Αυτές τις πληροφορίες τις περιέχει το αρχείο που ανέφερα και παραπάνω (build.prop). Το κρατάς backup πριν το πειράξεις οπότε το έχεις αν θες να το επαναφέρεις όπως ήταν.

Link to comment
Share on other sites

να κανω νια δυσκολη ερωτηση? εχω παρει το MLS Destinator Talk&Drive gia android, se sd με κωδικο . ΝΟΜΙΜΟ. αυτο που το εδινε η wind μαζι με το zte skate. προσπαθησα να το κανω εγκατασταση σε samsung s αλλα στο τέλος εβγαζε μυνημα , οτι ειναι συμβατο μονο με zte συσκευες. αυτο μπορει να αλλαξει. υπάρχει τρόπος να δουλεψει σε samsung galaxy S ???????

 

Αν είναι μικρό το apk, ανέβασέ το κάπου να ρίξω μια ματιά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δει τον οδηγό για το root που υπάρχει στο forum.

Εγώ όμως τι μπορώ να κάνω γιατί είναι αλλιώς τα χαρακτηριστικά μου..

http://ubuntuone.com/1bdP4KyXQHG5KJj5OUF0BZ

 

Εσείς αναφέρετε μόνο για I9000XWJVI και I9000XXJW4. Άρα εγώ δεν μπορώ;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...