Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφτομαι και εγω την επιστροφη σε Froyo 2.2.1: I9000XWJS8, (φανταζομαι αυτη θα εχεις), ο λογος ειναι το wifi και διαβασα εδω οτι υποστηριζει και 2 way recording. Tην μπαταρια σε σχεση με την jw1 πως την βλεπεις; επισης υστερει πολυ σε ταχυτητα;

Αχ! φίλε μου νομίζω και εγώ θα γυρίσω πίσω στην 2.2.1 που είχα από την οποία δεν είχα κανένα παράπονο. Το γνωστό πακέτο JW1+semaphore το έβαλα αφού παρασύρθηκα από τα καλά λόγια σε καθολικό επίπεδο από όλους εδώ στο φόρουμ. Πέρα από το γεγονός ότι είναι σίγουρα πιο αργή από την 2.2.1 και ίσως πιο luggie έχει και χειρότερο wifi. Νομίζω όμως ότι έχει καλύτερη μπαταρία μολονότι δεν εχω καταφέρει να την φορτίσω πλήρως και καλύτερο gps. Κατά τα άλλα μου έχει βγάλει κάτι κολλήματα που με την 2.2.1 δεν τα είχα ούτε φανταστεί. Αυτά τα ολίγα με όλο τον σεβασμό στους ανθρώπους που με βοήθησαν αφάνταστα στα διάφορα θέματα μου αλλά αγαπούν την JW1+semaphore.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αχ! φίλε μου νομίζω και εγώ θα γυρίσω πίσω στην 2.2.1 που είχα από την οποία δεν είχα κανένα παράπονο. Το γνωστό πακέτο JW1+semaphore το έβαλα αφού παρασύρθηκα από τα καλά λόγια σε καθολικό επίπεδο από όλους εδώ στο φόρουμ. Πέρα από το γεγονός ότι είναι σίγουρα πιο αργή από την 2.2.1 και ίσως πιο luggie έχει και χειρότερο wifi. Νομίζω όμως ότι έχει καλύτερη μπαταρία μολονότι δεν εχω καταφέρει να την φορτίσω πλήρως και καλύτερο gps. Κατά τα άλλα μου έχει βγάλει κάτι κολλήματα που με την 2.2.1 δεν τα είχα ούτε φανταστεί. Αυτά τα ολίγα με όλο τον σεβασμό στους ανθρώπους που με βοήθησαν αφάνταστα στα διάφορα θέματα μου αλλά αγαπούν την JW1+semaphore.

 

 

Στο wifi υπαρχει αισθητη διαφορα; π χ στα 10 μετρα εχει 2 στηλες;

Φανταζομαι θα ειναι και πιο συμβατη με καποιες εφαρμογες,οπως call recorder , bln

Link to comment
Share on other sites

Στο wifi υπαρχει αισθητη διαφορα; π χ στα 10 μετρα εχει 2 στηλες;

Φανταζομαι θα ειναι και πιο συμβατη με καποιες εφαρμογες,οπως call recorder , bln

 

Γιατί έχεις πρόβλημα με το bln?

 

Υπάρχει αρκετή διάφορα στο wifi. Σε μένα κάνει μπαμ τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχεις πρόβλημα με το bln?

 

Υπάρχει αρκετή διάφορα στο wifi. Σε μένα κάνει μπαμ τουλάχιστον

 

Εχεις και εσυ Froyo:!:

Ναι δεν λειτουργει σε μενα το bln, τα led αναβουν μονο στο τεστ, και δεν βλεπω επιλογη για bln στον semaphore 2.4.0 που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις και εσυ Froyo:!:

Ναι δεν λειτουργει σε μενα το bln, τα led αναβουν μονο στο τεστ, και δεν βλεπω επιλογη για bln στον semaphore 2.4.0 που εχω.

 

Δεν λειτουργεί γιατί κάτι δεν έχεις κάνει σωστά στην ρύθμιση του application. Ο semaphore υποστηρίζει bln. :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιήσει κανείς τα 50gb που δίνει το box μεχρι τις 30 μαρτιου? ρωτάω εδώ και όχι στις εφαρμογές διότι θέλει 2 αλλαγές στο αρχείο build.prop. και ποιο συγκεκριμένα το ro.product.model και το ro.product.manufacturer.

Αν το έχει κάνει κάποιος οι αλλαγές αυτές που επηρεάζουν, πχ και στο play φαίνεται ότι έχεις πλέον συσκευή lg? και φυσικά αν μετά επαναφέρεις τις αλλαγές στο φυσιολογικό χάνεις τα 50gb?

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί γιατί κάτι δεν έχεις κάνει σωστά στην ρύθμιση του application. Ο semaphore υποστηρίζει bln. :)

 

Δεν θα επρεπε να υπαρχει ως επιλογη στις ρυθμισεις του semaphore;

Link to comment
Share on other sites

Ο Semaphore απλά υποστηρίζει το BLN αλλά για να λειτουργήσει χρειάζεται να τρέξεις την εφαρμογή που έχει φτιαχτεί για αυτό. Θα σου πρότεινα, αν μπορείς φυσικά, να πάρεις το BLN control - Pro αφού λειτουργεί καλύτερα. Το απλό BLN δεν υποστηρίζει την stock εφαρμογή μηνυμάτων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιήσει κανείς τα 50gb που δίνει το box μεχρι τις 30 μαρτιου? ρωτάω εδώ και όχι στις εφαρμογές διότι θέλει 2 αλλαγές στο αρχείο build.prop. και ποιο συγκεκριμένα το ro.product.model και το ro.product.manufacturer.

Αν το έχει κάνει κάποιος οι αλλαγές αυτές που επηρεάζουν, πχ και στο play φαίνεται ότι έχεις πλέον συσκευή lg? και φυσικά αν μετά επαναφέρεις τις αλλαγές στο φυσιολογικό χάνεις τα 50gb?

 

Το χρησιμοποιώ και στο play βλέπει κανονικά samsung 9000i...

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω jw3 και jw4 στο sammobile..

 

Στο xda έχει φρέσκο thread βέβαια (στο general) με jw4 2.3.6

 

Δεν ξέρω τι παίζει, αλλά όσοι ασχολείστε με στοκ, ρίξτε μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, σίγουρα θα έχουν γραφτεί αυτά κάπου αλλά δεν έχω βρει την απάντηση.

Θέλω να κάνω root και αναβάθμιση του GS στην 2.3.6. Αυτή τη στιγμή φοράει την επίσημη ελληνική 2.3.4.

Στους οδηγούς δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να προηγηθεί. Το root ή η αναβάθμιση; Επειδή δεν έχω ξανακάνει κάτι τέτοιο παρακαλώ προτείνετέ μου τον ευκολότερο και ασφαλέστερο τρόπο για root και αναβάθμιση. Είδδα κάπου έναν ξεχωριστό οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3863624#post3863624 και έχω μπερδευτεί.

Τέλος, πάντα αναφέρεται το backup στους οδηγούς. Με ποιο πρόγραμμα να κάνω backup;

Αφού θα κάνω το root και την αναβάθμιση, θα επαναφέρω το αρχείο του backup και το κινητό θα έχει ό,τι πρόγραμμα και αρχείο έχω και τώρα; Υπάρχει και δυνατότητα restore στην κατάσταση που είναι τώρα το κινητό;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλημεραααααα....

Παντως καλοι μας φίλοι, δεν ειναι ετσι απλα τα πραγματα οσο αφορα το root.....για εμας που ψαχνομαστε για το αν πρεπει και πως να το κανουμε...Πρωτα κανουμε root και μετα flash και αν ναι υπαρχει ολοκληρωμενος οδηγος με μαζεμενα ολα τα στοιχεια που χρειαζονται;Sorry αν γινομαι κουραστικος αλλα θελω να ειμαι σιγουρος για αυτο που θα κανω πριν το κάνω

Eχω τον γαλαξια με τα εξης στοιχεία

firmware 2.3.3

Εκδοση βασικου φασματος ι9000XXJVQ

Αριθμος κατασκευης gingerbread.xwjvn

Στο΄΄ επισημα firmware kαι οδηγος εγκαταστασης΄΄μου προτεινεται να βαλω την I9000XWJW1 (που απο οτι βλεπω την προτεινεται σε πολλους) ......Επισης ενα προβλημα..Εβαλα χθες ενα φακελο με fonts στην καρτα sd (external).Αφου τα εκανα ολα εγκατασταση,εσβησα τον φακελο και μετα παω στις ρυθμισεις ..οθονη..στυλ γραμματοσειρας ..παταω να μπω,δεν μπαινει και μου λεει οτι ''Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης (διαδικασια com.android.settings).Προσπαθηστε ξανα....Απο χθες το εχω ανοιγοκλεισει πολλες φορες αλλα τιποτα ..εχω βγαλει μπαταρια πολλες φορες τιποτα...καμμια ιδέα;;

Ευχαριστω εκ των προτέρων...

Στον οδηγο για root λέει: Δίνω οδηγίες για root των επισήμων I9000XWJVI, I9000XXJVT και I9000XWJVΖ έκδοσεων, που αυτή τη στιγμή είναι οι τελευταίες και καλύτερες:

(ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτό κάνει -προφανώς- ΜΟΝΟ για τις JVI, JVT και JVΖ, και όχι για οποιαδήποτε Gingerbread) αρα δεν κανει για μενα αυτη η μεθοδος;;;;;

Edited by kermitlabross
προσθηκη
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω jw3 και jw4 στο sammobile..

 

Στο xda έχει φρέσκο thread βέβαια (στο general) με jw4 2.3.6

 

Δεν ξέρω τι παίζει, αλλά όσοι ασχολείστε με στοκ, ρίξτε μια ματιά.

 

Σε κάποιο screenshot βλέπω συνολική διαθέσιμη μνήμη 364 MB. :D

Επίσης κάτι διαβάζω για TW4...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο screenshot βλέπω συνολική διαθέσιμη μνήμη 364 MB. :D

Επίσης κάτι διαβάζω για TW4...

 

Η αγγλική jw4 μέχρι στιγμής έχει καλές κριτικές. Θα τη βάλω αύριο κάτι θα σας πω :)

 

@theovav Η αναβάθμιση και το root δεν έχουν καμία σχέση...

 

@kermit τα αρχεία στην σελίδα που αναφέρεσαι δεν κάνουν για την jvn. Αν θέλεις μόνο root, δοκίμασε τη μέθοδο του doomlord στο XDA, θα την προσθέσω στην πρώτη σελίδα το συντομότερο.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

@kermit τα αρχεία στην σελίδα που αναφέρεσαι δεν κάνουν για την jvn. Αν θέλεις μόνο root, δοκίμασε τη μέθοδο του doomlord στο XDA, θα την προσθέσω στην πρώτη σελίδα το συντομότερο.

 

Αρα φιλτατε τυχερακια εγω εχω την jvn ;;; γιατι νομισα τοσο καιρο οτι εχω την jvq...

Παντως και χωρις να θελω να μειωσω ή να αμφισβητήσω στο ελάχιστο την δουλεια την δικιά σου ή ακομα και άλλων στο φορουμ,οι οδηγοι δεν ειναι πληρεστατοι τελικα οπως πολλοι αναφερουν και συχνα μας παραπεμπουν -μαλωνουν ..

Σε ευχαριστω.

Λαμπρος

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε εντυπωσεις απο jw4!!! :D

αντε να δουμε κατι καλο να ξεκολησουμε απο froyo...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

@kermit τα αρχεία στην σελίδα που αναφέρεσαι δεν κάνουν για την jvn. Αν θέλεις μόνο root, δοκίμασε τη μέθοδο του doomlord στο XDA, θα την προσθέσω στην πρώτη σελίδα το συντομότερο.

 

Αρα φιλτατε τυχερακια εγω εχω την jvn ;;; γιατι νομισα τοσο καιρο οτι εχω την jvq...

Παντως και χωρις να θελω να μειωσω ή να αμφισβητήσω στο ελάχιστο την δουλεια την δικιά σου ή ακομα και άλλων στο φορουμ,οι οδηγοι δεν ειναι πληρεστατοι τελικα οπως πολλοι αναφερουν και συχνα μας παραπεμπουν -μαλωνουν ..

Σε ευχαριστω.

Λαμπρος

 

Το θέμα είναι ότι οι τρόποι για root δεν εφευρέθηκαν από εμάς, οπότε δεν καλύπτουν όλες τις ελληνικές ρομ. Επίσης οι περισσότεροι φεύγουν από την προβληματική jvn που έχεις, οπότε δε χρειάστηκε να βάλω αναλυτικό τρόπο για αυτήν. Δυστυχώς δε γίνεται να καλυφθούν όλοι.. Πάντως οι προτάσεις είναι πάντα καλοδεχούμενες. Μόλις βρεθώ μπροστά σε pc θα σου στείλω πμ με αναλυτικές οδηγίες.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

- Alex
Link to comment
Share on other sites

μπραβο :respect: παντως στο xda ο doomlord δεν εμφανιζει να υποστηριζει την jvn...... Edited by kermitlabross
Link to comment
Share on other sites

Η αγγλική jw4 μέχρι στιγμής έχει καλές κριτικές. Θα τη βάλω αύριο κάτι θα σας πω :)

 

πες μας, περιμενω με αγωνια. κατι λενε οτι εχει tw 4.0; δες και ενημερωσε μας. επισης αν εχει ελληνικο πληκτρολογιο.

TCe
Link to comment
Share on other sites

πες μας, περιμενω με αγωνια. κατι λενε οτι εχει tw 4.0; δες και ενημερωσε μας. επισης αν εχει ελληνικο πληκτρολογιο.

 

Μπορώ να σου πω από τώρα ότι δε θα έχει. Είναι αγγλική.

 

@Λάμπρος υποστηρίζει όλες τις 2.3.3 άρα και την jvn.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο screenshot βλέπω συνολική διαθέσιμη μνήμη 364 MB. :D

Επίσης κάτι διαβάζω για TW4...

 

Tw4?

Who cares?

 

Ελπίζω να είναι αληθινό το 364..!!

Με bm kernel θα φτάσει 380 (και θα παίζει και βίντεο :D)

 

Αλεξ μόλις την περάσεις τσέκαρε διαθέσιμη ραμ και τη διαχείριση της!

Link to comment
Share on other sites

Tw4?

Who cares?

 

Ελπίζω να είναι αληθινό το 364..!!

Με bm kernel θα φτάσει 380 (και θα παίζει και βίντεο :D)

 

Αλεξ μόλις την περάσεις τσέκαρε διαθέσιμη ραμ και τη διαχείριση της!

 

οι φημες λενε οτι ναι μεν εχει περισσοτερη μνημη αλλα καταναλωνει και λιγο περισσοτερη απο οτι η jw1 κτλ...

οποιος δοκιμασει ας μας πει :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οι φημες λενε οτι ναι μεν εχει περισσοτερη μνημη αλλα καταναλωνει και λιγο περισσοτερη απο οτι η jw1 κτλ...

οποιος δοκιμασει ας μας πει :)

 

Ελα μωρέ..

Placebo!

Θα νιώθουμε καλύτερα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι καινουριες ειναι value packs?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

ναι... :)

 

ο μέγεθος του μηνύματός σας είναι μικρότερο από 10 χαρακτήρες. Θα σας παρακαλούσαμε να δημοσιεύετε μηνύματα με ουσιώδες περιεχόμενο και να αποφεύγετε τα μονολεκτικά σχόλια, εφόσον αυτό είναι δυνατό.

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...