Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα αν το διέγραψε, τι θα κάνει με το πρόγραμμα?

Πάντως εγώ το έστειλα :p

 

θα το κατεβασει απο το προγραμμα Νικο...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ααα δεν είχα δει ότι έχει τέτοια δυνατότητα το πρόγραμμα αυτό! Το είχα βάλει κάποια στιγμή αλλά δεν το πολυ έψαξα.
Link to comment
Share on other sites

Σου δούλεψε τελικά? Εγώ κοιτάζω στο πρόγραμμα τώρα και πολλές εφαρμογές που έχω ήδη εγκατεστημένες δεν μου τις έχει τικαρισμένες :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω την JVT γιατί με την JVR έχω πολλά προβλήματα. Το τηλέφωνο κολλάει συνέχεια, έχει προβλήματα στο multitasking και ενίοτε παίρνει μόνο του τηλέφωνο υπακούοντας σε εντολές που έχω πατήσει 3-4 λεπτά νωρίτερα, όσο ήταν κολλημένο, και ενώ στο μεταξύ μπορεί να έχω κάνει πολλά διαφορετικά πράγματα!

Η ερώτηση που έχω είναι η εξής: είναι απαραίτητο να περάσω scs από προηγούμενη έκδοση και αν ναι ποιά και πως;

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω την JVT γιατί με την JVR έχω πολλά προβλήματα. Το τηλέφωνο κολλάει συνέχεια, έχει προβλήματα στο multitasking και ενίοτε παίρνει μόνο του τηλέφωνο υπακούοντας σε εντολές που έχω πατήσει 3-4 λεπτά νωρίτερα, όσο ήταν κολλημένο, και ενώ στο μεταξύ μπορεί να έχω κάνει πολλά διαφορετικά πράγματα!

Η ερώτηση που έχω είναι η εξής: είναι απαραίτητο να περάσω scs από προηγούμενη έκδοση και αν ναι ποιά και πως;

 

Η jvr σιγουρα δεν εχει τετοια προβληματα κατι τρεχει στο κινητο σου.Την εχω απο την δευτερη μερα της κυκλοφοριας της και δεν εχω κανενα προβλημα.Τωρα στην ερωτηση σου το scs τι ειναι;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Τωρα στην ερωτηση σου το scs τι ειναι;

 

Φαντάζομαι ότι εννοεί CSC.

 

Η ερώτηση που έχω είναι η εξής: είναι απαραίτητο να περάσω scs από προηγούμενη έκδοση και αν ναι ποιά και πως;

 

Πέρνα το CSC που σου δίνει η JVT. Όπως γράφει και στον οδηγό του ο Tyxerakias: "Έχει 2 CSC αρχεία διαφορετικού μεγέθους, η μόνη διαφορά είναι ότι το μεγάλο έχει όλα τα video της Samsung, που έρχονται επίσημα. Το μικρότερο δεν τα περιέχει. Αυτή είναι η μόνη διαφορά.".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

To CSC εννοώ. Ρωτάω απλώς γιατί στον οδηγό για την JVR του tyxerakias γράφει ότι συνίσταται σε συνδυασμό με το CSC της JVQ και δεν ήξερα αν ισχύει κάτι αντίστοιχο για την JVT.

Όσο για το σχόλιο ότι κάτι τρέχει με το κινητό και όχι με την JVR, το υποψιάζομαι σοβαρά, αλλά δεν ξέρω πως να το βρω. Γι' αυτό το λόγο είπα, αφού θα προχωρήσω ούτως ή άλλως σε factory reset και wipe data, να κάνω την αναβάθμιση να είμαι σίγουρος αν 1% φταίει η rom.

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

To CSC εννοώ. Ρωτάω απλώς γιατί στον οδηγό για την JVR του tyxerakias γράφει ότι συνίσταται σε συνδυασμό με το CSC της JVQ και δεν ήξερα αν ισχύει κάτι αντίστοιχο για την JVT.

Όσο για το σχόλιο ότι κάτι τρέχει με το κινητό και όχι με την JVR, το υποψιάζομαι σοβαρά, αλλά δεν ξέρω πως να το βρω. Γι' αυτό το λόγο είπα, αφού θα προχωρήσω ούτως ή άλλως σε factory reset και wipe data, να κάνω την αναβάθμιση να είμαι σίγουρος αν 1% φταίει η rom.

 

Η JVR ήταν branded γι'αυτό βάζαμε CSC από JVQ. Με την JVT δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα.

Βάλε την JVT και αν δεις ότι συνεχίζει να κολλάει το κινητό τότε μάλλον έχει πρόβλημα η συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εντελώς ενημερωτικά το FC εξακολουθεί να το κάνει.

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εντελώς ενημερωτικά το FC εξακολουθεί να το κάνει.

 

Γιώργος

 

με λιγο ψαξιμο στο xda βρισκεις το fix. επισης αν βγαλεις (νομιζω ισχυει σε ολα) τους ηχους καταστασης κλησης απο ρυθμισεις-κλησεων-ολες οι κλησεις-ηχοι καταστασης (δεν αφηνεις κανενα τικ) τοτε δεν εχεις FC.(στο δικο μου phone.apk ετσι δουλευει χωρις να εχω περασει καποιο fix και δεν εχω fc)

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε FC, εννοείται του com.phone.android (ή κάπως έτσι) ή γενικά το τηλέφωνο κλείνει στα καλά καθούμενα; Γιατί εμένα δεν κλείνει, απλώς κολλάει τελείως σε κάποια οθόνη και θέλει να βγάλω την μπαταρία για να επανέλθει
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε FC, εννοείται του com.phone.android (ή κάπως έτσι) ή γενικά το τηλέφωνο κλείνει στα καλά καθούμενα; Γιατί εμένα δεν κλείνει, απλώς κολλάει τελείως σε κάποια οθόνη και θέλει να βγάλω την μπαταρία για να επανέλθει

 

αυτο εννοουμε. "αναγκαστικη διακοπη". και να συμβει, πατας "κλεισιμο" και σε ενα δευερολεπτο ειναι οκ. τωρα αυτο το κολλημα που λες, δεν το εχω συναντησει..

Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοουμε. "αναγκαστικη διακοπη". και να συμβει, πατας "κλεισιμο" και σε ενα δευερολεπτο ειναι οκ. τωρα αυτο το κολλημα που λες, δεν το εχω συναντησει..

 

Μόνο σ' εμένα συμβαίνουν αυτά :blink: Αντίθετα πάλι, το com.phone.android εμένα μόνο μια φορά μου έκλεισε... Μάλλον κάποια εφαρμογή μου έχει :X το σύστημα και δεν μπορώ να βρω ποιά είναι

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Yup, επιτέλους έφυγα από την JVR :) Εικόνα από το Kies :

 

http://img84.imageshack.us/img84/3073/jvtr.jpg

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Yup, επιτέλους έφυγα από την JVR :) Εικόνα από το Kies :

 

http://img84.imageshack.us/img84/3073/jvtr.jpg

 

:) Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου !

 

Έχει εμφανιστεί το bug με το wifi ? Έχεις fc στο τηλέφωνο ?

 

PS: Στα Samsung Apps η Samsung μας δίνει δωρεάν το tapatalk ! ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Yup, επιτέλους έφυγα από την JVR :) Εικόνα από το Kies :

 

http://img84.imageshack.us/img84/3073/jvtr.jpg

 

Μόλις την δουλέψεις λίγο την JVT γράψε μας εντυπώσεις για να κάνουμε και εμείς την μετάβαση.

Καλοφόρετη...!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

:) Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου !

 

Έχει εμφανιστεί το bug με το wifi ? Έχεις fc στο τηλέφωνο ?

 

PS: Στα Samsung Apps η Samsung μας δίνει δωρεάν το tapatalk ! ;)

 

Για την ώρα όχι, μια χαρά δουλεύει το wifi μου. fc στο τηλέφωνο θα σου πω από αύριο, μόλις την έβαλα.

Και thanks, το ήξερα για το tapatalk :)

 

Ευχαριστώ su, εννοείται ότι θα γράψω εντυπώσεις... τώρα κάνω restore τις εφαρμογές μου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Yup, επιτέλους έφυγα από την JVR :) Εικόνα από το Kies :

 

http://img84.imageshack.us/img84/3073/jvtr.jpg

 

Απο Kernel???

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Απο Kernel???

 

Απ'ότι διάβασα ο Semaphore λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα στην JVT. Μόλις ο stratosk επιστρέψει είμαι σίγουρος ότι θα αναβαθμίσει τον kernel για την JVT.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διάβασα ο Semaphore λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα στην JVT. Μόλις ο stratosk επιστρέψει είμαι σίγουρος ότι θα αναβαθμίσει τον kernel για την JVT.

 

Εγώ πάντως έβαλα semaphore 1.7.5bm σε JVT και δεν μου άρεσε καθόλου ο συνδυασμός.

Με τον ίδιο kernel στην JVS ξεκινούσα μετά απο boot με 200 mb ελεύθερης μνήμης ενώ αντίστοιχα στην JVT ξεκινάω απο 140 mb περίπου. Επίσης ο Launcher Pro κάνει πολύ ώρα για να αποκριθεί μετά απο boot. Κάτι που δεν συνέβαινε στην JVS. Νομίζω κι εγώ θα πρέπει να περιμένουμε την επιστροφή του Στράτου.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα semaphore 1.7.5bm σε JVT και δεν μου άρεσε καθόλου ο συνδυασμός.

Με τον ίδιο kernel στην JVS ξεκινούσα μετά απο boot με 200 mb ελεύθερης μνήμης ενώ αντίστοιχα στην JVT ξεκινάω απο 140 mb περίπου. Επίσης ο Launcher Pro κάνει πολύ ώρα για να αποκριθεί μετά απο boot. Κάτι που δεν συνέβαινε στην JVS. Νομίζω κι εγώ θα πρέπει να περιμένουμε την επιστροφή του Στράτου.

 

Δοκίμασες την 1.8.0beta1;

Όλοι περιμένουμε την επιστροφή του αλλά δυστυχώς, απ'ότι διάβασα στο XDA, αντιμετωπίζει δύσκολες στιγμές!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις τον καινουριο voodoo kernel να μας πει αν αξιζει;Εχει και για jvt http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1225879

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους είδα τι είναι αυτο το tapatalk. Ευχαριστώ για την ενημερωση ότι υπάρχει δωρεάν στο Samsung apps :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...