Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το CyanogenMod που βλέπω εδώ είναι κανονικό ή beta;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1399035

Είχα ακούσει ότι θα αργούσε λίγο γιαυτό

 

EDIT: Και τον kernel πώς τον περνάω;

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Beta είναι, τα υπόλοιπα μπορείς να τα βρείς και από το cyanogenmod.com

 

Κάθε ROM έρχεται με τον δικό της kernel. Από εκεί και πέρα αν θέλεις εσύ να αλλάξεις και να βάλεις κάποιον άλλο ξεκινάς σε recovery mode κάνεις wipe cache και wipe dalvik. Μετά επιλέγεις install .zip from sd card ξανά wipe τα ίδια δύο με πριν και είσαι έτοιμος.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά είμαι με Apex νομίζω η Cyanogen είναι νωρίς ακόμη για να δούμε όλα τα καλούδια της. Βέβαια σκέφτομαι να δοκιμάσω την Kangy10 είτε την Milestone 3. Είμαι βέβαια πολύ ευχαριστημένος με την apex.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Εδώ όμως ο kernel είναι ξεχωριστά (από τη rom) ή κάτι δεν κατάλαβα καλά;

http://nexusshacks.com/nexus-s-roms/bigxie-rom-matr1x-kernel-for-rooted-nexus-s-and-nexus-s-4g-best-ics-combo/

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι ξεχωριστά απλά είναι διαφορετικός kernel από αυτόν που έρχεται η ROM.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Α, δηλαδή η ROM που δίνει δεν έχει matr1x kernel;

Οκ μάλλον κατάλαβα, θα κάνω μια προσπάθεια να περάσω την ROM πρώτα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η ROM δεν είναι μαζί με τον Matr1x kernel.

 

Edit: Αν περνάς την apex μην ξεχάσεις μετά την ROM να βάλεις και τα Gapps αλλιώς μάλλον δεν θα έχεις GMail και γενικά όλα τα apps της Google.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρόσεξα... :p

Νομίζω πως τα κατάφερα!

Η μπαταρία όμως φορτίζει μέχρι 100% πώς θα γίνει να φορτίζει μέχρι το 94-96% όπως πριν;

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις τον NSTools από το Market στην πρώτη καρτέλα πάς στο Charging Limit και ορίζεις το ποσοστό που θέλεις.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Μέσω pc γιατί δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές από market;

Είμαι κανονικά συνδεδεμένος στο gmail και από pc και από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ; Δεν ξέρω δοκίμασε να δείς ξανά την συσκευή σου στο market από τον υπολογιστή αν είναι σωστά. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ κάτι αντίστοιχο.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Έχει τη συσκευή στο market κανονικά. Πατάω εγκατάσταση και ΟΚ αλλά η εφαρμογή ποτέ δεν έρχεται.

Από κινητό κάνει κανονικά εγκατάσταση :wacko:

 

OK εντάξει νιώθει τώρα.

Δεν ξέρω τί έφταιγε... :confused:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώτη εντύπωση από την apex rom με τον matr1x kernel έχω να πώ πως η ταχύτητα βελτιώθηκε λίγο αλλά δεν είμαι σίγουρος για την μπαταρία. Νομίζω πως η αυτονομία του είναι ίδια.

 

Σίγουρα θα περιμένω να δοκιμάσω και το CyanogenMod

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα:

 

Πρόσφατα πέρασα χειροκίνητα την IC περνώντας το .zip στην SD. Ώστόσο, επειδή παρατήρησα κάποια μικροκολλήματα με τον Launcher Pro που δεν υπήρχαν προηγουμένως, θέλησα να γυρίσω στην 2.3.6 και έτσι κατέβασα το αντίστοιχο .zip από το XDA ακολουθώντας το link στην πρώτη σελίδα αυτού του thread. Αντέγραψα λοιπόν το .zip της 2.3.6 χύμα στην SD και προσπάθησα να μπω στο recovery για να την περάσω.

 

Μόλις όμως ανοίγει το κινητό σε recovery και επιλέγω "Recovery" αντί να προχωρήσει στην εικόνα με το android και το θαυμαστικό και να συνεχίσω, μου εμφανίζει στiγμιαία ένα android να βρίσκεται σε επισκευή (!), μετά έχω μαύρη οθόνη κ έπειτα επανεκκινεί σε IC πάλι. Δεν προλαβαίνω δηλαδη να επιλέξω apply update from SD για να γυρίσω στην 2.3.6.

 

Μήπως έχει χαλάσει το recovery του τηλεφώνου ή υπάρχει ασυμβατότητα της έκδοσης του recovery που είχε το κινητό πριν την IC και της IC που πέρασα χειροκίνητα κ πλέον δεν έχω πρόσβαση σε αυτό? Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά, αλλά έχω αυτό το πρόβλημα με το recovery και συνεπώς δεν μπορώ να επιστρέψω στην 2.3.6.

 

Ευχαριστώ!

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατάφερα και δοκίμασα έστω και για μισή ώρα πολλές από τις ICS ROM που κυκλοφορούν και πιστεύω το ότι η καλύτερη είναι η apex του bigxie (τώρα γυρνάω σε αυτήν). Νομίζω με τον matr1x είναι ο καλύτερος συνδιασμός αυτή την στιγμή, περιμένοντας την CM9 που έλπιζω σε πολλά καλούδια :p...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα:

 

Πρόσφατα πέρασα χειροκίνητα την IC περνώντας το .zip στην SD. Ώστόσο, επειδή παρατήρησα κάποια μικροκολλήματα με τον Launcher Pro που δεν υπήρχαν προηγουμένως, θέλησα να γυρίσω στην 2.3.6 και έτσι κατέβασα το αντίστοιχο .zip από το XDA ακολουθώντας το link στην πρώτη σελίδα αυτού του thread. Αντέγραψα λοιπόν το .zip της 2.3.6 χύμα στην SD και προσπάθησα να μπω στο recovery για να την περάσω.

 

Μόλις όμως ανοίγει το κινητό σε recovery και επιλέγω "Recovery" αντί να προχωρήσει στην εικόνα με το android και το θαυμαστικό και να συνεχίσω, μου εμφανίζει στiγμιαία ένα android να βρίσκεται σε επισκευή (!), μετά έχω μαύρη οθόνη κ έπειτα επανεκκινεί σε IC πάλι. Δεν προλαβαίνω δηλαδη να επιλέξω apply update from SD για να γυρίσω στην 2.3.6.

 

Μήπως έχει χαλάσει το recovery του τηλεφώνου ή υπάρχει ασυμβατότητα της έκδοσης του recovery που είχε το κινητό πριν την IC και της IC που πέρασα χειροκίνητα κ πλέον δεν έχω πρόσβαση σε αυτό? Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά, αλλά έχω αυτό το πρόβλημα με το recovery και συνεπώς δεν μπορώ να επιστρέψω στην 2.3.6.

 

Ευχαριστώ!

 

Το θέμα με την στοκ recovery είναι ότι δεν φωτίζεται η οθόνη, δεν είναι ότι κλείνει το κινητό. Όπως έχουν πει και εδώ στο φόρουμ, βάλτο κάτω από δυνατό φως, πχ φακό και προσπάθησε να δεις τι λεει.

Τέλος, η διαδικασία που πας να κάνεις δεν πρόκειται να δουλέψει. Για να επιστρέψεις σε gingerbread θα πρέπει να περάσεις την full rom, όχι το update.zip, και αυτό γίνεται με custom recovery.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. θέλω να περάσω την ISC 4. θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

- Η έκδοση που υπάρχει στο xda υποστηρίζει ελληνικά?

- Η διαδικασία για να επιστρέψω σε προγενέστερη έκδοση είναι εύκολη?

Το κινητό δεν είναι δικό μου και δεν έχω πρόσβαση καθημερινά και θα ήθελα να ξέρω αν είναι εύκολη ή όχι ώστε να μην πάθει καμία ζημιά και θέλει χρόνο για να γίνει..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την στοκ recovery είναι ότι δεν φωτίζεται η οθόνη, δεν είναι ότι κλείνει το κινητό. Όπως έχουν πει και εδώ στο φόρουμ, βάλτο κάτω από δυνατό φως, πχ φακό και προσπάθησε να δεις τι λεει.

Τέλος, η διαδικασία που πας να κάνεις δεν πρόκειται να δουλέψει. Για να επιστρέψεις σε gingerbread θα πρέπει να περάσεις την full rom, όχι το update.zip, και αυτό γίνεται με custom recovery.

 

 

Ok, οπότε όπως είμαι αυτή τη στιγμή με περασμένη ICS, το μόνο που μπορώ να κάνω για να γυρίσω πίσω είναι να περάσω πρώτα την CWM recovery σωστά? Ακολουθώντας το λινκ στην πρώτη σελίδα διαβάζω τα εξής συνοπτικά για το πέρασμα της CWM:

"Download and flash the attached recovery-clockwork-crespo.zip. This zip deletes the stock Android Recovery. DON'T REBOOT.

 

Flash the CWM Recovery from the OP.

 

Reboot."

 

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς πως και που πρέπει να την αντιγράψω στην κάρτα SD. Να τη βάλω χύμα? Το έκανα αλλά όταν επιλέγω recovery μου βγάζει πάλι την ίδια μαύρη οθόνη και όχι την CWM. Πρέπει να την περάσω σε κάποιο υποφάκελο και να την μετονομάσω/αποσυμπιέσω πρώτα? Θα εκτιμούσα κάποια υπόδειξη πάνω σε αυτό, ευχαριστώ!

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ok, οπότε όπως είμαι αυτή τη στιγμή με περασμένη ICS, το μόνο που μπορώ να κάνω για να γυρίσω πίσω είναι να περάσω πρώτα την CWM recovery σωστά? Ακολουθώντας το λινκ στην πρώτη σελίδα διαβάζω τα εξής συνοπτικά για το πέρασμα της CWM:

"Download and flash the attached recovery-clockwork-crespo.zip. This zip deletes the stock Android Recovery. DON'T REBOOT.

 

Flash the CWM Recovery from the OP.

 

Reboot."

 

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς πως και που πρέπει να την αντιγράψω στην κάρτα SD. Να τη βάλω χύμα? Το έκανα αλλά όταν επιλέγω recovery μου βγάζει πάλι την ίδια μαύρη οθόνη και όχι την CWM. Πρέπει να την περάσω σε κάποιο υποφάκελο και να την μετονομάσω/αποσυμπιέσω πρώτα? Θα εκτιμούσα κάποια υπόδειξη πάνω σε αυτό, ευχαριστώ!

 

Η διαδικασία δεν είναι να περάσεις μόνο την custom recovery. Για να περάσεις την full rom πρέπει να ξεκλειδώσεις και τον Bootloader και να κάνεις root. Λίγες σελίδες πιο πριν ή στο επίσημο thread του nexus έχει λινκ με όλη την διαδικασία σε ICS. Αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος, αλλά 99% έτσι είναι.

 

Αυτό είναι το λινκ και προσοχή, αν ξεκλειδώσεις τον bootloader θα σβηστούν τα πάντα από το κινητό σου και οι φωτογραφίες, μουσική κλπ.

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σε όσους περιμένουν την official stable Cyanogenmod 9 και κάθονται με stock ICS ή δεν μπορούν να αποφασίσουν ποια ROM να βάλουν, προτείνω την Apex v1.0.2 του bigxie, έχει αρκετά απαραίτητα και χρήσιμα tweaks/features, είναι σταθερή και μια χαρά στην κατανάλωση μπαταρίας. Βέβαια του ζήτησα να προσθέσει 2 tweaks που θεωρώ σημαντικά (vibrate on call answer και incoming call on background) και αρνήθηκε αλλά και έτσι μια χαρά είναι. Ως δεύτερες επιλογές θα πρότεινα την CodeName Android και την GummyNex.

 

Όσον αφορά τον kernel, χρησιμοποιώ εξ αρχής τον Matr1x του 16χρονου mathkid95. Είναι ο πιο πλήρης, απροβλημάτιστος και σταθερός απ όλους όσους δοκίμασα. Επίσης, κάτι πάει να πει κι ο Air Kernel αλλά έχει ακόμα μέλλον.

 

Για custom recovery όποιος θέλει να είναι in καλό θα 'ταν να βάλει την ClockworkMod Recovery Touch 5.8.0.2. Την έχω από χτες και δουλεύουν όλα όσα δοκίμασα χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Έτσι, με Apex + Matr1x 15.5 CFS βγάζω σχεδόν 2 μέρες με μέτρια χρήση (λίγο facebook, msn, market, browsing, κλήσεις,ελάχιστα μηνύματα, λίγο Bubble Shoot) και κάπου 5-6 μέρες όταν το χρησιμοποιώ μόνο για κλήσεις και update των εφαρμογών μου στο Market. Στην αναμονή χάνω 1% μπαταρία κάθε 8-9 ώρες.

 

Οι ρυθμίσεις μου με την εφαρμογή NSTools είναι οι εξής:

 

BLD - on, 5.000ms

BLN - on, blink off

BLX - 100%

Touchwake - on, 30.000ms

IO scheduler - sio (πολλοί προτείνουν και noop)

Governor - smartassV2 (μέχρι χτες δοκίμαζα τον LulzactiveV2 αλλά δε διαπίστωσα καμία διαφορά σε κατανάλωση/απόδοση με τον smartass που χρησιμοποιώ από εποχές Gingerbread)

OC - 200/1000

LiveOC - 100% (αν το βάλω >105% έχω κολλήματα και reboots κατά την αναπαραγωγή ταινιών με MX Player)

Deep Idle - Off (δεν το χρειάζομαι μιας και πολύ σπάνια ακούω Μουσική, χρησιμοποιώ GPS/Bluetooth με κλειστή οθόνη)

Stock Voltages

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σε όσους περιμένουν την official stable Cyanogenmod 9 και κάθονται με stock ICS ή δεν μπορούν να αποφασίσουν ποια ROM να βάλουν, προτείνω την Apex v1.0.2 του bigxie, έχει αρκετά απαραίτητα και χρήσιμα tweaks/features, είναι σταθερή και μια χαρά στην κατανάλωση μπαταρίας. Βέβαια του ζήτησα να προσθέσει 2 tweaks που θεωρώ σημαντικά (vibrate on call answer και incoming call on background) και αρνήθηκε αλλά και έτσι μια χαρά είναι. Ως δεύτερες επιλογές θα πρότεινα την CodeName Android και την GummyNex.

 

Όσον αφορά τον kernel, χρησιμοποιώ εξ αρχής τον Matr1x του 16χρονου mathkid95. Είναι ο πιο πλήρης, απροβλημάτιστος και σταθερός απ όλους όσους δοκίμασα. Επίσης, κάτι πάει να πει κι ο Air Kernel αλλά έχει ακόμα μέλλον.

 

Για custom recovery όποιος θέλει να είναι in καλό θα 'ταν να βάλει την ClockworkMod Recovery Touch 5.8.0.2. Την έχω από χτες και δουλεύουν όλα όσα δοκίμασα χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Έτσι, με Apex + Matr1x 15.5 CFS βγάζω σχεδόν 2 μέρες με μέτρια χρήση (λίγο facebook, msn, market, browsing, κλήσεις,ελάχιστα μηνύματα, λίγο Bubble Shoot) και κάπου 5-6 μέρες όταν το χρησιμοποιώ μόνο για κλήσεις και update των εφαρμογών μου στο Market. Στην αναμονή χάνω 1% μπαταρία κάθε 8-9 ώρες.

 

Οι ρυθμίσεις μου με την εφαρμογή NSTools είναι οι εξής:

 

BLD - on, 5.000ms

BLN - on, blink off

BLX - 100%

Touchwake - on, 30.000ms

IO scheduler - sio (πολλοί προτείνουν και noop)

Governor - smartassV2 (μέχρι χτες δοκίμαζα τον LulzactiveV2 αλλά δε διαπίστωσα καμία διαφορά σε κατανάλωση/απόδοση με τον smartass που χρησιμοποιώ από εποχές Gingerbread)

OC - 200/1000

LiveOC - 100% (αν το βάλω >105% έχω κολλήματα και reboots κατά την αναπαραγωγή ταινιών με MX Player)

Deep Idle - Off (δεν το χρειάζομαι μιας και πολύ σπάνια ακούω Μουσική, χρησιμοποιώ GPS/Bluetooth με κλειστή οθόνη)

Stock Voltages

 

πολυ χρησιμο το post σου...να ρωτησω ομως κατι?η custom recovery τι ειναι και σε τι βοηθαει??

Link to comment
Share on other sites

πολυ χρησιμο το post σου...να ρωτησω ομως κατι?η custom recovery τι ειναι και σε τι βοηθαει??

Απ ό,τι έιδα απ' τα posts σου ξέρεις να flashάρεις ROMs, kernels κλπ. και δεν ξέρεις τι είναι το custom recovery; Μάλλον μπερδεύεσαι. Είναι το Recovery Menu φίλε, το μενού μέσω του οποίου flashάρεις τις ROMs, τους kernels (και γενικότερα τα .zip), κάνεις backup/restore, wipe και άλλα πολλά. Κάθε κινητό έχει το δικό του stock recovery και αν θες του περνάς custom recovery όπως Clockworkmod (η πιο διαδεδομένη), Amon Ra, Open Recovery κλπ.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γιατί μας βάζει να ξαναφλασάρουμε τα gapps ο bigxie μετά από κάθε update από την στιγμή που είναι τα ίδια? έχει δοκιμάσει κανένας update χωρίς να τα περάσει? δημιουργείται πρόβλημα ή δεν είναι κατάλληλα διαμορφωμένο το update script και σβήνει τελείως τα gapps από το τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γιατί μας βάζει να ξαναφλασάρουμε τα gapps ο bigxie μετά από κάθε update από την στιγμή που είναι τα ίδια? έχει δοκιμάσει κανένας update χωρίς να τα περάσει? δημιουργείται πρόβλημα ή δεν είναι κατάλληλα διαμορφωμένο το update script και σβήνει τελείως τα gapps από το τηλέφωνο?

Μάλλον απευθύνεται σε όσους έρχονται από άλλη ROM, εγώ πήγα από 1.0.0 σε 1.0.2 χωρίς να ξαναflashάρω Gapps. Δεν υπάρχει λογική σε αυτό. Απ' τη στιγμή που εγκαθίστανται οι gapps στο κινητό μία φορά το re-flash είναι ανούσιο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...