Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σίγουρος ότι το launcher pro plus δε σου εμφανίζει αριθμό αναπάντητων κλήσεων και μη αναγνωσμένων μηνυμάτων; Γιατί αυτό σίγουρα το κάνει. Κοίταξες καλά τις ρυθμίσεις;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

  • Administrators
Είσαι σίγουρος ότι το launcher pro plus δε σου εμφανίζει αριθμό αναπάντητων κλήσεων και μη αναγνωσμένων μηνυμάτων; Γιατί αυτό σίγουρα το κάνει. Κοίταξες καλά τις ρυθμίσεις;

 

Όντως στο launcher pro αυτό γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με NSCollab και είχα ψιλοξενερώσει με την αυτονομία....max 1.5 ημέρα.Γύριασα το Max cpu frequency (cyanogen settings) από 1.2Ghz στο 1Ghz και επανήλθα σε φυσιολογικά επίπεδα (2.5 ημέρες) :happy: Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

εχω το nexus λιγες μερες τωρα και το μονο μου παραπωνο ειναι οτι η μπαταρια με το ζορι κραταει 1 μερα χωρις να το πολυχρησιμοποιο και πολυ.

υπαρχει καποια ρομ που να εχει δοκιμασει καποιος και να κραταει η μπαταρια 2.5 οπως λεει ο φιλος παραπανω?

 

ευχαριστω

 

Sent from my GT-P1000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

εχω το nexus λιγες μερες τωρα και το μονο μου παραπωνο ειναι οτι η μπαταρια με το ζορι κραταει 1 μερα χωρις να το πολυχρησιμοποιο και πολυ.

υπαρχει καποια ρομ που να εχει δοκιμασει καποιος και να κραταει η μπαταρια 2.5 οπως λεει ο φιλος παραπανω?

 

ευχαριστω

 

Sent from my GT-P1000

 

τη χρηση κανεις ακριβως ;

 

εγω ειμαι πλεον με matr1x 6.5CFS kernel και nscollab με ρολογια στα 1.3@1.4v max και βγαζω ανετα 2-2,5 μερες με 10-15 λεπτα ομιλια τη μερα, μερικα sms, καμια ωρα wifi internet και κλασσικα καμια ωριτσα σκαλιζοντας το.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι το launcher pro plus δε σου εμφανίζει αριθμό αναπάντητων κλήσεων και μη αναγνωσμένων μηνυμάτων; Γιατί αυτό σίγουρα το κάνει. Κοίταξες καλά τις ρυθμίσεις;

 

Με το launcher pro ή μονο με το launcher pro PLUS? γιατι βρε παιδια ειλικρινα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να το βρω!!! με βλεπω να ξαναγυρναω στην 7.0.3!!!!!

 

Με την 7-08312011-nightly-ns ουτε το "αυτοματο" στη φωτεινοτητα δεν "δουλευει".....βεβαια απο την αλλη ειναι πιο "σταθερη" αλλα μου λειπουν αρκετα "πραγματακια" απο την 7.0.3....

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Με το launcher pro ή μονο με το launcher pro PLUS? γιατι βρε παιδια ειλικρινα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να το βρω!!! με βλεπω να ξαναγυρναω στην 7.0.3!!!!!

Δεν ξέρω αν γίνεται με τo δωρεάν launcher pro, γιατί εγώ έχω την plus έκδοση. Στην plus έκδοση, λοιπόν, η συγκεκριμένη ρύθμιση είναι η εξής: Preferences -> Dock Settings -> Missed call count -> on και Unreaded SMS count -> on.

Οπότε έλεγξε αν υπάρχει η συγκεκριμένη ρύθμιση στο δικό σου launcher pro.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μιας και η MIUI Rom είναι πλέον η δεύτερη δύναμη στο development του NS όσοι θέλουν να δουν κάτι διαφορετικό πρόσθεσα στην πρώτη σελίδα έναν οδηγό για την εγκαταστασή της.... από χτες την δουλεύω απροβλημάτιστα χωρίς να μου έχει λείψει καμία δυνατότητα από τις κλασσικές custom rom :happy: Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

εχω το nexus λιγες μερες τωρα και το μονο μου παραπωνο ειναι οτι η μπαταρια με το ζορι κραταει 1 μερα χωρις να το πολυχρησιμοποιο και πολυ.

υπαρχει καποια ρομ που να εχει δοκιμασει καποιος και να κραταει η μπαταρια 2.5 οπως λεει ο φιλος παραπανω?

 

ευχαριστω

 

Sent from my GT-P1000

 

Κάτι πρέπει να κάνεις λάθος (μήπως έχεις ανοικτά GPS wifi και τέτοια?) γιατί προσωπικά έχω πάθει την πλάκα μου με την μπαταρία σε σχέση με τις δυνατότητες του.

Το έχω μιάμιση εβδομάδα όλα στόκ από θέμα ρομ και στην τρίτη φόρτιση είπα να το δοκιμάσω με κανονική δικιά μου χρήση (~10 λεπτά τηλ. την μέρα, ~50 sms και σκάλισμα σε μάρκετ με wifi ~20 λεπτά την μέρα) και κατέγραψε 3 ημέρες, 16 ώρες και κάτι ψιλά όταν έφτασε στο 10% και το έβαλα για φόρτιση άρα είχε και κατι ακόμα να δώσει.

Ειλικρινά αν στρώσει η μπαταρία μετά απο μερικές φορτίσεις όπως λένε που θα φτάσει?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται με τo δωρεάν launcher pro, γιατί εγώ έχω την plus έκδοση. Στην plus έκδοση, λοιπόν, η συγκεκριμένη ρύθμιση είναι η εξής: Preferences -> Dock Settings -> Missed call count -> on και Unreaded SMS count -> on.

Οπότε έλεγξε αν υπάρχει η συγκεκριμένη ρύθμιση στο δικό σου launcher pro.

 

Τελικα τα καταφερα με ενα "plug-in" του Go Launcher που χρησιμοποιω, το Go SMS Pro poy exei "πανω" -"κατω" τις ιδιες επιλογες με αυτες που αναφερεις. Σε ευχαριστω πολυ παντως!!!!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

τη χρηση κανεις ακριβως ;

 

εγω ειμαι πλεον με matr1x 6.5CFS kernel και nscollab με ρολογια στα 1.3@1.4v max και βγαζω ανετα 2-2,5 μερες με 10-15 λεπτα ομιλια τη μερα, μερικα sms, καμια ωρα wifi internet και κλασσικα καμια ωριτσα σκαλιζοντας το.

 

ιδια χρηση κανω και εγω πρπ αλλα χωρις sms και ιντερνετ.ουτε gps ουτε τπτ παραπανω που να τρωει την μπαταρια.δεν ξερω τι να πω.

 

Sent from my GT-P1000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Μιας και η MIUI Rom είναι πλέον η δεύτερη δύναμη στο development του NS όσοι θέλουν να δουν κάτι διαφορετικό πρόσθεσα στην πρώτη σελίδα έναν οδηγό για την εγκαταστασή της.... από χτες την δουλεύω απροβλημάτιστα χωρίς να μου έχει λείψει καμία δυνατότητα από τις κλασσικές custom rom :happy:

Την έχω και εγώ πάνω από εβδομάδα και μου αρέσει πάρα πολύ και είναι και κάτι διαφορετικό σε σχέση με όλες τις άλλες. Επίσης, έχει κάποιες λεπτομέρειες που είναι ιδιαίτερα λειτουργικές (όπως μπάρα φωτεινότητας στο status bar). Πριν μερικές σελίδες ο brainmaster ανέβασε και ένα zip (flashable) με γραμματοσειρά των windows 7. Προσωπικά, μου άρεσε πάρα πολύ. Αν θες δοκίμασέ την.

Αν ήταν το περιβάλλον και εντελώς εξελληνισμένο θα ήταν πολύ καλό.

Τελικα τα καταφερα με ενα "plug-in" του Go Launcher που χρησιμοποιω, το Go SMS Pro poy exei "πανω" -"κατω" τις ιδιες επιλογες με αυτες που αναφερεις. Σε ευχαριστω πολυ παντως!!!!!

Ναι είσαι καλά. Το σημαντικό είναι ότι βολεύτηκες σε αυτό που ήθελες να κάνεις.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έλα παιδιά τώρα με την iPhonίστικη MIUI!!!!! :D :D :D :) Πλάκα κάνω προφανώς. Αν και δεν είναι του γούστου μου από εικόνες που έχω δει. Προτιμώ simple & to the point. Αλλά δεν έχω και εμπειρία από roms για να πω.

 

Όσο για το brightness @ status bar, το έχει και το CM7 - άρα και η NSCollab ;)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, τώρα αυτό το ότι είναι iphone-ish προσωπικά, δε μου πολυφαίνεται. Απλά ότι έχει διαφορετικό interface. Και εγώ άκουγα ότι είναι σαν iphone και δεν το αποφάσιζα. Όταν τη φλάσαρα για πρώτη φορά, μου άρεσε πολύ και κόλλησα. Βέβαια είναι ζήτημα γούστου όλα αυτά.

Όσο για το brightness δεν εννοώ να επιλέγεις μεταξύ διαφόρων καταστάσεων φωτεινότητας, όπως στην nscollab, αλλά για πραγματική μπάρα φωτεινότητας. Επισυνάπτω και διάφορα screenshots για το πώς είναι στο κινητό μου.

Ένα χαρακτηριστικό που μου άρεσε πολύ είναι τα θέματα που μπορείς να αλλάξεις, από το θέμα, τη γραμματοσειρά, τη lockscreen, την εικόνα και ήχο εκκίνησης του κινητού και πολλά άλλα.

Για tips & tricks: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=14584462&postcount=3

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Την έχω και εγώ πάνω από εβδομάδα και μου αρέσει πάρα πολύ και είναι και κάτι διαφορετικό σε σχέση με όλες τις άλλες. Επίσης, έχει κάποιες λεπτομέρειες που είναι ιδιαίτερα λειτουργικές (όπως μπάρα φωτεινότητας στο status bar). Πριν μερικές σελίδες ο brainmaster ανέβασε και ένα zip (flashable) με γραμματοσειρά των windows 7. Προσωπικά, μου άρεσε πάρα πολύ. Αν θες δοκίμασέ την.

Πανέμορφη είναι....αν δεν τα έχεις κάνει ρίξε μια ματιά στον οδηγό μου.Εχω βάλει fix για την sdcard και τον kernel που μου πρότεινε ο dev.

 

Πολύ χρήσιμο thanks :) Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

τη τελευταια εβδομαδα δοκιμαζω το kernel trinity TEUV-Any-NS+4G-08092011

μεγιστο ρολοι 880MHz αλλα επιδοσεις 1GHz+.

 

το ολο θεμα με το συγκεκριμενο πυρηνα ειναι η μπαταρια, ε... καταφερα με συνηθη χρηση τις 94 ωρες !

 

οσοι ενδιαφερεσται για αυτονομια ριχτε μια ματια.

 

το miui απο μπαταρια πως τα παει ; απο θεμα αποκρισης σε σχεση με την nscollab πως σας φαινεται ;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

.Εχω βάλει fix για την sdcard και τον kernel που μου πρότεινε ο dev.

 

Πολύ χρήσιμο thanks :)

 

τα αυτα που τα βρισκουμε ; και τι ακριβως fix κανουν ;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

τα αυτα που τα βρισκουμε ; και τι ακριβως fix κανουν ;
Εχω δώσει τα link στον οδηγό της πρώτης σελίδας.Fix στη μεταφορά δεδομένων κάνει μεταξύ pc <-> NS που με MIUI είναι τα ζώα μου αργά.Παιδιά δοκιμάστε MIUI ο NSCollab έχει μπλέξει με δουλειά και δεν πολυασχολείται...τουλάχιστον μέχρι να βγάλει το επόμενο update που ήδη το έχει αργήσει πολύ παίχτε λίγο με MIUI μιας και οι περισσότεροι αυτην δουλεύουν στο XDA.Δεν είναι ακριβως iphonish....τα widgets δουλεύουν κανονικά....backup έκανα στα πάντα εκτός απο τα bookmarks του stock browser που δεν τα δέχεται..αλλά who cares opera ή dolphin χρησιμοποιούμε γιατί ο stock σέρνεται....

 

τη τελευταια εβδομαδα δοκιμαζω το kernel trinity TEUV-Any-NS+4G-08092011

μεγιστο ρολοι 880MHz αλλα επιδοσεις 1GHz+.

 

το ολο θεμα με το συγκεκριμενο πυρηνα ειναι η μπαταρια, ε... καταφερα με συνηθη χρηση τις 94 ωρες !

 

οσοι ενδιαφερεσται για αυτονομια ριχτε μια ματια.

 

το miui απο μπαταρια πως τα παει ; απο θεμα αποκρισης σε σχεση με την nscollab πως σας φαινεται ;

Aυτονομία δεν ξέρω ακόμα....απο 2/3ις φορτίσεις και μετά....σε θέμα απόκρισης και ανοιγματος εφαρμογων εμένα μου φαίνεται αισθητά πιο γρήγορη. Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Εχω δώσει τα link στον οδηγό της πρώτης σελίδας.Fix στη μεταφορά δεδομένων κάνει μεταξύ pc <-> NS που με MIUI είναι τα ζώα μου αργά.Παιδιά δοκιμάστε MIUI ο NSCollab έχει μπλέξει με δουλειά και δεν πολυασχολείται...τουλάχιστον μέχρι να βγάλει το επόμενο update που ήδη το έχει αργήσει πολύ παίχτε λίγο με MIUI μιας και οι περισσότεροι αυτην δουλεύουν στο XDA.Δεν είναι ακριβως iphonish....τα widgets δουλεύουν κανονικά....backup έκανα στα πάντα εκτός απο τα bookmarks του stock browser που δεν τα δέχεται..αλλά who cares opera ή dolphin χρησιμοποιούμε γιατί ο stock σέρνεται....

 

Aυτονομία δεν ξέρω ακόμα....απο 2/3ις φορτίσεις και μετά....σε θέμα απόκρισης και ανοιγματος εφαρμογων εμένα μου φαίνεται αισθητά πιο γρήγορη.

τη κατεβαζω τωρα, με τι kenrel / mhz εισαι ;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφη είναι....αν δεν τα έχεις κάνει ρίξε μια ματιά στον οδηγό μου.Εχω βάλει fix για την sdcard και τον kernel που μου πρότεινε ο dev.

Μου αρέσει πραγματικά πάρα πολύ και την έχω καταβρεί με τα θέματα και πόσο μπορεί να παραμετροποιηθεί το τηλέφωνο. Όσο για το fix και σε σχέση με την ταχύτητα μεταφοράς που γράφεις στο πρώτο post, εγώ δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά από τις προηγούμενες roms που είχα (cyanogen και nscollab). Κοιτώντας το, βέβαια, τώρα μου έβγαλε 1024. Οπότε, λέω, να μην το βάλω το fix. Αλλά να σε ρωτήσω κάτι: δουλεύεις μήπως dolphin hd; Γιατί σε άσχετες στιγμές παγώνει και κάνει force close. Δεν ξέρω γιατί.

 

Πολύ χρήσιμο thanks :)

Εγώ νόμισα ότι, στην αρχή που είχες αγοράσει το κινητό και κοιτούσες για rom, το είχες δει.

Αυτά στα tips & tricks αναφέρονται στην κανονική σελίδα της miui, www.miui.us Κάπου στο forum το αναφέρει. Υπάρχει και εφαρμογή για να κοιτάς το forum από το miui.us αλλά δε θυμάμαι από πού την πήρα, γιατί στο market δεν τη βρίσκω. Μάλλον από τη σελίδα τους και ονομάζεται miui.us

Για όσους σκέφτονται να την εγκαταστήσουν, να ξέρουν ότι κάθε Παρασκευή ο brainmaster κάνει update (αυτήν με τις 30 γλώσσες) και μάλιστα ΟΤΑ!

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Π'ανάθεμά σας άτιμοι!!! Τι το θέλετε; Θέλετε να το ρημάξω το κακόμοιρο! Ορίστε, τώρα μου βάλατε φιτιλιά για MIUI!! :D :D Με την πρώτη ευκαιρία θα τη δοκιμάσω ;)

 

btw, status bar brightness εννοούμε το ίδιο. Στο CM7 αν το ενεργοποιήσεις και σύρεις αριστερά δεξιά στην status bar ρυθμίζεις τη φωτεινότητα! :)

 

Για πείτε κάνα step πριν αλλάξουμε rom ώστε να μην ξαναασετάρουμε με τις ώρες το κινητό :) (ξέρω, Titanium Backup ε? Τίποτα άλλο όμως;)

Link to comment
Share on other sites

 

Για πείτε κάνα step πριν αλλάξουμε rom ώστε να μην ξαναασετάρουμε με τις ώρες το κινητό :) (ξέρω, Titanium Backup ε? Τίποτα άλλο όμως;)

 

Ε μόνο αυτο...και μη νομίζεις έχει πολυ δουλεια μετα....άπειρες ρυθμίσεις για να το στήσεις στα settings....μου πήρε κανα 2ωρο :p

 

EDIT:και το σημαντικότερο που ξέχασα για την MIUI είναι οτι τα update βγαίνουν σε OTA.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Π'ανάθεμά σας άτιμοι!!! Τι το θέλετε; Θέλετε να το ρημάξω το κακόμοιρο! Ορίστε, τώρα μου βάλατε φιτιλιά για MIUI!! :D :D Με την πρώτη ευκαιρία θα τη δοκιμάσω ;)

 

btw, status bar brightness εννοούμε το ίδιο. Στο CM7 αν το ενεργοποιήσεις και σύρεις αριστερά δεξιά στην status bar ρυθμίζεις τη φωτεινότητα! :)

 

Για πείτε κάνα step πριν αλλάξουμε rom ώστε να μ ξαναασετάρουμε με τις ώρες το κινητό :) (ξέρω, Titanium Backup ε? Τίποτα άλλο όμως;)

Ναι τώρα το θυμήθηκα ότι το brightness γίνεται και σέρνοντας το δάχτυλο κατά μήκος της μπάρας, αν και μου φάνηκε ότι δεν ήταν και τόσο αποκρίσιμο.

Έλα, παραδέξου το. Σου άρεσε πολύ η miui!

Πάντως, έχεις και άλλη επιλογή εκτός της stock και του brainmaster. Είναι του formel: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1238473

Μόλις την έβαλα πάνω από του brainmaster χωρίς wipe και πάει μια χαρά (αρκεί να είναι και οι δύο της ίδιας έκδοσης).

Πρόσεξε όμως με το titanium. Μην επαναφέρεις ρυθμίσεις συστήματος γιατί θα έχεις συνεχόμενα force closes.

Για οτιδήποτε άλλο χρειαστείς, μη διστάσεις.

Άντε να αυξανόμαστε σιγά σιγά.

 

Sent from my Google Nexus S using Tapatalk

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ειχα μεχρι τωρα την ρομ NSCollab-1.0.3.9 ειπα να δοκιμασω καμια αλλη ... !

Βαζω την miui που προτεινει ο φιλος πιο πανω...! αλλα την ξανα εβγαλα στα επομενα 10λεπτα . . . με εσπασε τα νευρα ! :D:p:p

 

περασα την cm crespo full-180 με Κερνελ Matr1x-cfs v6.5 ολα καλα μεχρι τωρα !

Αλλα παλι ειδα και στην nscollab το ειχα αυτο που και που οτι ζηταει να βαλεις το Pin number (Δεν κανει Restart απλα σου ζηταει το Pin number ) , γιατι δεν ξερω !

 

Η εκδοση μεχρι τωρα και με το κερνελ με φαινονται μια χαρα ...!

Λεω να κρατησω αυτην προς στιγμην !!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

εαν εξραιρεσουμε το μενου των ρυθμισεων που ειναι εντελως διαφορετικο και στο οτι πολλα ακομα πραγματα ειδικα στα pop up ειναι στα γερμανικα, δε φαινεται ασχημο rom, βεβαια πρεπει να μεινει καμια βδομαδα για να δω πως παει.

 

προς το παρον τη τρεχω με TUEV και βλεπουμε.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...