Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εδώ είσαι http://goo.gl/ED2Z9 (180.zip)

 

+1

Και εγώ πλέον με αυτην είμαι. Η μπαταρία της με την χρήση που κάνω κρατάει και 2 μέρες οπότε για μένα ειναι μια χαρά. Smooth and Fast.

Link to comment
Share on other sites

+1

Και εγώ πλέον με αυτην είμαι. Η μπαταρία της με την χρήση που κάνω κρατάει και 2 μέρες οπότε για μένα ειναι μια χαρά. Smooth and Fast.

πως την περναμε ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...κατοχος του nexus απο σημερα...εκανα τη διαδικασια της πρωτης σελιδας,αλλα κατι παιχτηκε την ωρα που εκανα το unlock για το root και ενω με δειχνει unlocked πρεπει να χω κανει μ..α στο recovery γιατι δε με βαζει αλλα δειχνει android με τριγωνο κ θαυμαστικο...να κανω βηματα για επαναφορα σε stock recovery? ή κατι αλλο

 

 

btw στο κινητο μπαινω κανονικα,στο recovery δεν μπορω να μπω(την ωρα που ρουταρα βεβαια ειχα μπει αλλα προφανως καπου εκανα εγω σφαλμα και μετα δε με ξανααφησε να μπω)

Link to comment
Share on other sites

btw στο κινητο μπαινω κανονικα,στο recovery δεν μπορω να μπω(την ωρα που ρουταρα βεβαια ειχα μπει αλλα προφανως καπου εκανα εγω σφαλμα και μετα δε με ξανααφησε να μπω)

Mπορείς να ξαναδοκιμάσεις τον οδηγό για Root και Custom Recovery μέχρι να σου πετύχει η διαδικασία....ας είσαι Root.

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να ξαναδοκιμάσεις τον οδηγό για Root και Custom Recovery μέχρι να σου πετύχει η διαδικασία....ας είσαι Root.

 

θενξ, θα ξεκινησω τωρα...ευελπιστω να μου κατσει :)

 

τελικα μου εκαστσε και ειμαι ενας ακομη ευτυχισμενος χρηστης cm7 :) μονο που πρεπει να ξεχασα τα gapps

Edited by vpmech
Link to comment
Share on other sites

θενξ, θα ξεκινησω τωρα...ευελπιστω να μου κατσει :)

 

τελικα μου εκαστσε και ειμαι ενας ακομη ευτυχισμενος χρηστης cm7 :) μονο που πρεπει να ξεχασα τα gapps

Για δοκίμασε να φλασάρεις μεσω CWM αυτο το πακετάκι...αν και τις βασικές yt,search etc νομίζω τις έχει προεγκατεστειμένες.

http://goo-inside.me/gapps/gapps-gb-20110613-signed.zip

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να φλασάρεις μεσω CWM αυτο το πακετάκι...αν και τις βασικές yt,search etc νομίζω τις έχει προεγκατεστειμένες.

http://goo-inside.me/gapps/gapps-gb-20110613-signed.zip

 

yt/gmail/maps κλπ δεν ειχε και το βασικοτερο δεν ειχε το μαρκετ :P αλλα ολα καλα :) ευχαριστω πολυ παντως

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακολουθοντας εναν οδηγο απο το xda για root ξεκλειδωσα τον bootloader αλλα root δεν εχω..ο οδηγος ειναι αυτος http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1138755 μπορει καποιος να με βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακολουθοντας εναν οδηγο απο το xda για root ξεκλειδωσα τον bootloader αλλα root δεν εχω..ο οδηγος ειναι αυτος http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1138755 μπορει καποιος να με βοηθησει;

 

Διάβασε πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι http://goo.gl/ED2Z9 (180.zip)

 

Καλησπερα!!! Αυτη η rom που δινεις (nightly cm_crespo_full-180) με την Cyanogen 7.0.3-NS που "φοραει" το δικο μου NEXUS, εχει τεραστια διαφορα απο αποψη σταθεροτητας-"φαγωμα" μπαταριας-λειτουργικοτητας? γενικοτερα πια rom πιστευεις οτι ειναι προτιμοτερη, αυτη που δινεις ή η cyanogen?

 

Το ρωταω γιατι τωρα τελευταια εχει αρχισει και εμενα το NEXUS μου να ζηταει σε ασχετες ωρες της ημερας να (ξανα) βαλω το ΡΙΝ χωρις προφανη λογο ή αφου παιξω ενα παιχνιδι (πχ μου το κανει 2 στις 5 φορες αφου παιξω ή παιζω το empire defence....).

 

(ευχαριστω και συγνωμη εαν η ερωτηση φαινεται χαζη....)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! Αυτη η rom που δινεις (nightly cm_crespo_full-180) με την Cyanogen 7.0.3-NS που "φοραει" το δικο μου NEXUS, εχει τεραστια διαφορα απο αποψη σταθεροτητας-"φαγωμα" μπαταριας-λειτουργικοτητας? γενικοτερα πια rom πιστευεις οτι ειναι προτιμοτερη, αυτη που δινεις ή η cyanogen?

 

Το ρωταω γιατι τωρα τελευταια εχει αρχισει και εμενα το NEXUS μου να ζηταει σε ασχετες ωρες της ημερας να (ξανα) βαλω το ΡΙΝ χωρις προφανη λογο ή αφου παιξω ενα παιχνιδι (πχ μου το κανει 2 στις 5 φορες αφου παιξω ή παιζω το empire defence....).

 

(ευχαριστω και συγνωμη εαν η ερωτηση φαινεται χαζη....)

Aν πάς στο xda οι περισσότεροι αυτήν βάζουν...και σε αυτήν είναι βασισμένες οι περισσότερες από τις άλλες custom rom....οπότε...:)
Link to comment
Share on other sites

απο o/c αυτη η ρομ τι λεει ,την εχει δοκιμασει καποιος να μας πει ?

 

τη κατεβασα απο εδω http://goo.gl/ED2Z9 (180.zip) το πρωτο file πανω την εγκατεστησα κανονικα οπως λεει στη πρωτη σελιδα αλα δε καταλαβα, οταν ανηξα το τηλεφωνο δε μπορουσα να συχρονιστο με το gmail(μου ευγαζε ερορ οτι δε μπορει να βρει το σερβερ ) επισης το εικονιδιο του market χαθηκε :wacko:δε ξερω αν χριαζετε κατι αλλο για να πεξει:(

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που την περασα ολα ειναι κανονικα, ααα και δεν ειναι κατι διαφορετικο απο την Cyanogen απλα ειναι η αναβαθμιση αυτης που ειχα αφου τωρα πια γραφει CyanogenMod-7-08312011-nightly-ns, ενω επισης "ανεβηκε" και η εκδοση Android που τωρα πια ειναι στο 2.3.5

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τη κατεβασα απο εδω http://goo.gl/ED2Z9 (180.zip) το πρωτο file πανω την εγκατεστησα κανονικα οπως λεει στη πρωτη σελιδα αλα δε καταλαβα, οταν ανηξα το τηλεφωνο δε μπορουσα να συχρονιστο με το gmail(μου ευγαζε ερορ οτι δε μπορει να βρει το σερβερ ) επισης το εικονιδιο του market χαθηκε :wacko:δε ξερω αν χριαζετε κατι αλλο για να πεξει:(

 

Κάνε ένα wipe all μέσω clockworkmod και ξαναδοκίμασε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα το περασμα σε CyanogenMod-7-08312011-nightly-ns, στο εικονιδιο του τηλεφωνου και των μυνηματων δεν μου βγαζει πια αριθμο αναπαντητων και αριθμο μυνηματων που εχω λαβει, υπαρχει καποιο προγραμματακι για να τα βλεπω αυτα ή καποια επιλογη που πρεπει να ενεργοποιησω? Edited by sakiss

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω εκανα wip all και ολα οκ, φυσικα απο οτι καταλαβα απο το πιο πανω λινκ κατεβαζεις τη ρομ χωρις google apps ετσι τη ξανακατεβασα μεσα απο το ρομ manager και ολα οκ εβαλα και το matrix 1 x #39 kernel o/c στα 1440 και 1500mv στη cpu και ολα οκ 3879 στο quadrant και 56 fps sto neocore. Δε μου λετε Τα 66 fps στο neocore πως τα πιανουν, πια κερνελ χρισιμοποιουν? παρακολουθησα ενα video σto youtube και επιανε 66 fps neocore :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και απο εμένα για να μην τα κάνω πάλι σκ@τ@.

Έχω την CM7 και θέλω να περάσω τον κερνελ τον ματριξ.

Πρέπει να κάνω wipe chace/data davlic? Ή απλά όπως είναι μπαίνω απο recovery και περνάω απλά τον κερνελ???

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και απο εμένα για να μην τα κάνω πάλι σκ@τ@.

Έχω την CM7 και θέλω να περάσω τον κερνελ τον ματριξ.

Πρέπει να κάνω wipe chace/data davlic? Ή απλά όπως είναι μπαίνω απο recovery και περνάω απλά τον κερνελ???

Διαβάζεις πρώτη σελίδα (Φλασάρισμα Custom Rom:βήμα 6)
Link to comment
Share on other sites

Μετα το περασμα σε CyanogenMod-7-08312011-nightly-ns, στο εικονιδιο του τηλεφωνου και των μυνηματων δεν μου βγαζει πια αριθμο αναπαντητων και αριθμο μυνηματων που εχω λαβει, υπαρχει καποιο προγραμματακι για να τα βλεπω αυτα ή καποια επιλογη που πρεπει να ενεργοποιησω?

Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις τον launcherpro. Αυτός έχει τέτοια επιλογή.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ουτε αυτο εκανε κατι..... :O Εχω "φαει" το τηλεφωνο να το βρω, εχω δοκιμασει οτι επιλογη υπαρχει στις ρυθμισεις της Cyanogen αλλα και οποιαδηποτε εφαρμογη υπαρχει αλλα δεν.....:(

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...