Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την τελευταια official εκδοση android 4.0.4 αντιμετωπιζω ομως αρκετα προβληματα με το wi-fi . Οταν σερφαρω και φορτωνω μια σελιδα με πολλες εικονες αποσυνδεεται το wi-fi και ξανασυνδεεται μετα απο λιγο. Εχω διαβασει για root αλλα δεν ξερω αν θα βοηθησει σε κατι.Τι μου προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Εχω την τελευταια official εκδοση android 4.0.4 αντιμετωπιζω ομως αρκετα προβληματα με το wi-fi . Οταν σερφαρω και φορτωνω μια σελιδα με πολλες εικονες αποσυνδεεται το wi-fi και ξανασυνδεεται μετα απο λιγο. Εχω διαβασει για root αλλα δεν ξερω αν θα βοηθησει σε κατι.Τι μου προτεινετε?

 

Για αρχή διέγραψε από την μνήμη το αποθηκευμένο δίκτυο wi-fi που χρησιμοποιείς και κάνε την εισαγωγή του κλειδιού πάλι από την αρχή. Το root δεν θα βοηθήσει σε τίποτα στην περίπτωση σου.

Link to comment
Share on other sites

Στην απόδοση αυτο καθεαυτο το ρουτ δεν νομιζω να εχει διαφορά. Απλα κανοντας ρουτ το κινητο σου μπορεις να επεμβεις μεσω εφαρμογων και να κανεις overclock στον επεξεργαστή ή να απεγκαταστησεις εφαρμογες που δεν χρειαζεσαι και που πριν δεν μπορουσες. Ετσι λογικα θα αυξησεις και την απόδοση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έχω αυτό το κινητό πάνω από ένα χρόνο, αλλά το Σάββατο που μας πέρασε είχα ένα ατυχηματάκι: μου έπεσε κάτω και έσπασε η οθόνη... :(

Η εσωτερική οθόνη βέβαια δεν έχει επηρεαστεί καθόλου, και το touch δουλεύει μια χαρά, αλλά έχει ραγίσει η επιφάνεια του πλαστικού καλύμματος. Μπορεί να μου πει κάποιος πόσο θα μου στοιχίσει η αλλαγή? Φαντάζομαι δεν καλύπτεται από την εγγύηση μία τέτοια ζημιά. Αν το πάω π.χ. στη Sony Mobile (στη Θεσσαλονίκη) θα πληρώσω τα μαλλιά της κεφαλής μου?? Αξίζει να το διορθώσω??

Ευχαριστώ!!

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έχω αυτό το κινητό πάνω από ένα χρόνο, αλλά το Σάββατο που μας πέρασε είχα ένα ατυχηματάκι: μου έπεσε κάτω και έσπασε η οθόνη... :(

Η εσωτερική οθόνη βέβαια δεν έχει επηρεαστεί καθόλου, και το touch δουλεύει μια χαρά, αλλά έχει ραγίσει η επιφάνεια του πλαστικού καλύμματος. Μπορεί να μου πει κάποιος πόσο θα μου στοιχίσει η αλλαγή? Φαντάζομαι δεν καλύπτεται από την εγγύηση μία τέτοια ζημιά. Αν το πάω π.χ. στη Sony Mobile (στη Θεσσαλονίκη) θα πληρώσω τα μαλλιά της κεφαλής μου?? Αξίζει να το διορθώσω??

Ευχαριστώ!!

Παρε τηλεφωνο στη Sony Mobile και ρωτησε ποσο εχει η αλλαγη digitizer, Μετα δες την τσεπη σου και αν μπορεις να το φτιαξεις μονος σου http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=DIGITIZER+FOR+Live+Walkman&rt=nc :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! :)
Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί πλέον και εύκολος τρόπος (one click root) για το κινητό μας αλλά και για τα υπόλοιπα xperia του 2011. Μπορείτε να δείτε τον οδηγό στο link από το xda.
Link to comment
Share on other sites

Πια προγράμματα προτείνετε για απεγκατάσταση όταν είναι η συσκευή σε root.. και με πιο πρόγραμμα γίνονται όλα αυτά .. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν μπλέξω με τις custom ROMS είχα χρησιμοποιήσει αυτήν την εφαρμογή και ήμουν ικανοποιημένος. Πριν κάνεις οτιδήποτε πάρε ένα full backup από ρυθμίσεις και τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους. Για ασφάλεια πριν απεγκαταστήσεις μια εφαρμογή που δεν είσαι σίγουρος για το τι κάνει μπορείς να προχωρήσεις σε πάγωμα (freeze) αυτήν πριν την απεγκαταστήσεις οριστικά και μείνε μακριά σε ότι έχει σχέση με Google και λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν μπλέξω με τις custom ROMS είχα χρησιμοποιήσει αυτήν την εφαρμογή και ήμουν ικανοποιημένος. Πριν κάνεις οτιδήποτε πάρε ένα full backup από ρυθμίσεις και τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους. Για ασφάλεια πριν απεγκαταστήσεις μια εφαρμογή που δεν είσαι σίγουρος για το τι κάνει μπορείς να προχωρήσεις σε πάγωμα (freeze) αυτήν πριν την απεγκαταστήσεις οριστικά και μείνε μακριά σε ότι έχει σχέση με Google και λειτουργικό.

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

εγώ το πρώτο πρόγραμμα που διέγραφα πάντα στην stock rom ήταν το mcafee antivirus το οποίο είναι το πιο άχρηστο πρόγραμμα που υπάρχει για linux λειτουργικά.. Όπως έχω ξαναπεί το linux δεν έχει ανάγκη από antivirus διότι δεν έχει ιούς. 5 χρόνια τώρα είμαι χωρίς antivirus και έχω κάνει τα πάντα στο pc και δεν υπήρξε ποτέ ούτε υποψία για ιο... Για τα υπόλοιπα προγράμματα απλά διαγράφεις αυτά που δεν χρησιμοποιείς και άρα δεν σου είναι απαραίτητα... Ότι δεν γνωρίζεις τι είναι δεν τον πειράζεις.

 

Απλά να σας επισημάνω το εξής. Στο android καθώς και σε όλες τις διανομές linux το συστημα δεν επιβαρύνεται από τις εφαρμογές. Δηλαδή όσες εφαρμογές και αν εγκαταστήσετε το android σας θα τρέχει το ίδιο γρήγορα αρκεί αυτές οι εφαρμογές να μην τρέχουν ταυτόχρονα στο background(δηλαδή να μην παραμένουν ενεργοποιημένες μόνιμα για να κάνουν update ή κάποιο συγχρονισμό) με αποτέλεσμα να δεσμεύουν μνήμη ram και επεξεργαστική ισχύ από τον επεξεργαστή. Αυτό μπορειτε εύκολα να το ελέγξετε με κάποιο task manager από τον οποίο θα μπορείτε να δείτε αν τρέχει στο background κάποια εφαρμογή. Διαφορετικά ο μόνος λόγος που χρειάζεται να διαγράψετε κάποιες εφαρμογές είναι για να ελευθερώσετε χώρο κυρίως στην εσωτερική μνήμη του κινητού σας που είναι πάρα πολύ μικρή σε μέγεθος (γιατί συνήθως η εξωτερική είναι αρκετά μεγάλη σε μέγεθος οπότε δεν υπάρχει εκεί πρόβλημα αφού εξάλλου οι εφαρμογές καταλαμβάνουν ελάχιστο έως μηδαμινό χώρο σε σχέση με το συνολικό μέγεθος της sd card).

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω την βοήθεια σας.. ήθελα να κάνω αναβάθμιση στο 4.0.4 και root και πρέπει κάτι πήγε στραβά και κολλάει στο boot μετά το βήμα 4 όπως λέει εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339346 και μου βγάζει ένα τριγωνάκι με ένα θαυμαστικό και ένα κινητό μετά το σήμα της sony.. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Συνέχισε τα βήματα όπως περιγράφονται στον οδηγό χωρίς αυτό να σε απασχολεί. Κακώς βέβαια επέλεξες τον παλιό και δύσκολο τρόπο αφού όπως έγραψα και παραπάνω έχει βγει νέος πολύ πιο εύκολος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο πιο πρόσφατος και ο πιο εύκολος τρόπος. Δεν σημαίνει ότι με τον παραδοσιακό που ακολούθησες εσύ, εγώ και όλοι οι υπόλοιποι δεν μπορείς να το κάνεις. Συνέχισε με τον οδηγό που ξεκίνησε και αν δεν τα καταφέρεις φλασάρισε με SEUS την stock ROM και ακολούθησε τον δεύτερο τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια βοήθεια από που θα την κατεβάσω γιατί τώρα ο υπολογιστής δεν βλέπει το κινητό σαν δίσκο που λέει να κάνω αντιγραφή το runme.bat..
Link to comment
Share on other sites

Το zip αρχείο που περιέχει το runme.bat το αποθηκεύεις στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σου C:\ και όχι στο κινητό. Διάβασε προσεκτικά τον οδηγό.
Link to comment
Share on other sites

Tο κινητό είναι συνδεδεμένο είχα κάνει τις σωστές ρυθμίσεις πριν άλλα δεν προχωράει.. Waiting for device στο runme.bat..
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία....υπάρχει τρόπος σε ένα android phone να ακυρώσω το android λογισμικό και να περάσω windows phone 8 και αντιστρόφως;;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99,99999 αδύνατο. Αλλά γιατί να θες να κάνεις κάτι τέτοιο; Αν θες να έχεις το look των Win Phone μπορείς απλά να αλλάξεις launcher .
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατά 99,99999 αδύνατο. Αλλά γιατί να θες να κάνεις κάτι τέτοιο; Αν θες να έχεις το look των Win Phone μπορείς απλά να αλλάξεις launcher .

 

Τίποτε, απλά ρωτάω από περιέργεια...μπορεί και να το δοκιμάσω!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό μου..αφού μετέφερα όλες τις εφαρμογές (συμπεριλαμβανομένων και των παιχνιδιών) στην micro SD...τώρα όμως που πάω στην επιλογή Εφαρμογές-->Στην SD είναι κενή η λίστα όλων των εφαρμογών που τις είχα αποθηκεύσει εκεί για να τις διαβάζει και να τις επαναφέρω..πως θα κάνω το backup; Άνοιξα την SD με το astro file manager και όλες οι εφαρμογές είναι εκεί..αλλά δεν μπορώ να τις επαναφέρω..και το ρωτάω αυτό γιατί έχω games που δεν θέλω να χάσω τα saves τους..

 

ΥΓ Αν παω στο Playstore στην επιλογή Οι εφαρμογες --> Ολες , και ξανακατεβάσω πχ το advanced mobile care θα είναι διπλοκατεβασμένο ή ουσιαστικά γίνεται backup;

Το ρωτάω αυτό γιατί όταν πχ πάω να ξανακατεβάσω ένα άλλο game...δεν κατεβαίνει με το backup του..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...