Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εφαρμογη walkman δεν λεει τιποτα. Κατεβασε ενα οποιοδηποτε προγραμμα με EQ και εισαι ετοιμος. Το θεμα ειναι τα δυο στερεοφωνικα του ηχειακια που δινουν την καλυτερη ποιοτητα ηχου που εχω ακουσει ποτε απο κινητο. Και ειναι πολυς ο κοσμος που του αρεσει να ακουει μουσικη ή ραδιο απο τα ηχεια της συσκευης.;)

 

Ναι, αυτα τα ξεχασα.....βλεπεις ακουω παντα απο τα ακουστικα γιατι ειμαι εξω,αλλιως απο το λαπτοπ....

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη walkman δεν λεει τιποτα. Κατεβασε ενα οποιοδηποτε προγραμμα με EQ και εισαι ετοιμος. Το θεμα ειναι τα δυο στερεοφωνικα του ηχειακια που δινουν την καλυτερη ποιοτητα ηχου που εχω ακουσει ποτε απο κινητο. Και ειναι πολυς ο κοσμος που του αρεσει να ακουει μουσικη ή ραδιο απο τα ηχεια της συσκευης.;)

Αυτό ακριβώς. Επίσης η ονομασία και μόνο walkman πουλάει. Εξάλλου δεν είναι η μοναδική φορά που έχει βγάλει walkman κινητό η sony-ericsson. Έχει και παλιότερα βγάλει walkman κινητό (το παλιό το έχει ο αδερφος μου) που και αυτουνού η ιδιαιτερότητα του ήταν ο δυνατός και καλός ήχος και τίποτα άλλο. Θα μπορούσε άλλωστε η sony να εφοδιάζει και τα υπόλοιπα κινητά της με διπλά στερεοφωνικά ηχεία αλλά δεν το κάνει ώστε το walkman να είναι μοναδικό και να πουλήσει.

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα! Το κινητο το εχει η αδερφη μου και μου ζητησε αν γινεται να το αναβαθμισει. Νομιζω οτι εχει βγει η ics? Αξίζει?(πλεονεκτηματα- μειονεκτηματα) Υπαρχει καποιος οδηγος για την αναβαθμιση? Α επισης σβηνονται τα αρχεία(κατα την αναβαθμιση)?

Ευχαριστω!!!

Edited by terrah
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα! Το κινητο το εχει η αδεφη μου και μου ζητησε αν γινεται να το αναβαθμισει. Νομιζω οτι εχει βγει η ics? Αξίζει?(πλεονεκτηματα- μειονεκτηματα) Υπαρχει καποιος οδηγος για την αναβαθμιση? Α επισης σβηνονται τα αρχεία(κατα την αναβαθμιση)?

Ευχαριστω!!!

 

Αληθεια, εχει η Sony βγαλει την ICS για το κινητο αυτο και διαφερει αρκετα απο την Gingerbread που εχει stock.

Την αναβαθμηση μπορει να την κανει συνδεοντας το κινητο της ειτε σε ασυρματο δικτυο(wireless) ειτε σε 3G ή κανοντας εγκατασταση στον υπολογηστη της(που το θεωρω προτιμοτερο) το υπευθυνο προγραμμα της Sony για αναβαθμησεις(που περιλαμβανει και αλλες λειτουργειες), το PC Companion:

 

http://www.sonymobile.com/gb/tools/pc-companion/

 

Η διαδικασια ειναι πολυ ευκολη αφου μολις συνδεσει το κινητο και εχει ανοιχτο το PC Companion,το προγραμμα αυτοματα εντοπιζει το κινητο και ελεγχει για διαθεσιμες ενημερωσεις.Αμα υπαρχουν απλα ακολουθαει τις οδηγειες που θα της βγαλει.

Δεν χανονται φυσικα τα αρχεια απο το κινητο της.

Τωρα για το αν αξιζει ο καθενας εχει την δικια του προσωπικη αποψη(εγω λεω ναι) και εξαρταται απο τη χρηση κανει καποιος(βαρια,ελαρφια)

Βλεπεις, η ICS ειναι καπως buggy εκδοση αλλα αυτα τα καταλαβαινει καποιος αμα κανει συνεχη χρηση του κινητου με web browsing,παιχνιδια κλπ.

Ειναι πιο πλουσια στο interface οποτε ισως της αρεσει!

 

Οτι αλλο θες, εδω ειμαστε,ρωτα!:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την αναλυτικη απαντηση! :) Οταν λες buggy εχεις καποια συγκεκριμενα στο μυαλο σου? Επισης απο μπαταρια πως παει με την ics?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την αναλυτικη απαντηση! :) Οταν λες buggy εχεις καποια συγκεκριμενα στο μυαλο σου? Επισης απο μπαταρια πως παει με την ics?

 

Buggy, εννοω πως κατα την διαρκια χρησης του κινητου θα προσεξεις κολληματακια κατα την εναλλαγη των εφαρμογων ή στο web browsing(εκει ειδικοτερα) κλπ.(γενικα δεν εκμεταλευεται επαρκως τους πορους του κινητου,θεωρω)

Εγω πια το κινητο αυτο το χρησιμοποιω μονο για μουσικη.Την δουλεια μου(λεμε τωρα:p ,φοιτητης ειμαι) την κανω στο λαπτοπ μου και σκοπευω να παρω ενα tablet αφου για web browsing βολευει περισσοτερο...

Μπαταρια,να σου πω την αληθεια δεν το εχω προσεξει....Ξερω μονο οτι στο μουσικο κομματι αντεχει πολυ...Τωρα ομως αμα παιζεις temble run 2 ή κανεις web browsing(ειδικα εκει), ε μεσα σε 4 ωρες σου εχει αδειασει...

:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την αναλυτικη απαντηση! :) Οταν λες buggy εχεις καποια συγκεκριμενα στο μυαλο σου? Επισης απο μπαταρια πως παει με την ics?

 

Όσον αφορά την μπαταρία δεν υπάρχει ακόμη έκδοση που να διαρκεί περισσότερο από το android 2.3.4 gingerbread. Εγώ προτείνω να μείνει στο 2.3.4 που δουλεύουν όλα τέλεια και έχει και μεγάλη διάρκεια η μπαταρία. Η δεύτερη καλύτερη rom για μένα είναι η cm10 (cyanogenmod) με android 4.1 jelly bean(ότι πιο καινούργιο έχει κυκλοφορίσει για το live with walkman) η οποία όμως είναι custom και χρειάζεται να ξεκλειδώσεις τον bootloader...

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την μπαταρία δεν υπάρχει ακόμη έκδοση που να διαρκεί περισσότερο από το android 2.3.4 gingerbread. Εγώ προτείνω να μείνει στο 2.3.4 που δουλεύουν όλα τέλεια και έχει και μεγάλη διάρκεια η μπαταρία. Η δεύτερη καλύτερη rom για μένα είναι η cm10 (cyanogenmod) με android 4.1 jelly bean(ότι πιο καινούργιο έχει κυκλοφορίσει για το live with walkman) η οποία όμως είναι custom και χρειάζεται να ξεκλειδώσεις τον bootloader...

 

Απ'οτι καταλαβα η αδερφη του δεν θα εχει τις γνωσεις για να ξεκλειδωσει τον bootloader και να φλασαρει καινουργια rom(αμα ηξερε,φανταζομαι,δεν θα ρωταγε ο αδεφος της για την αναβαθμιση:p)

Επισης,αμα αληθευουν αυτα που νομιζω, θα ειναι καλυτερα να κανει την αναβαθμιση,κερδισμενη θα βγει θεωρω...

Οταν λες η δευτερη καλυτερη,δηλαδη η πρωτη ειναι η στοκ που εχει??Σκεφτομαι να το φλασαρω,γι'αυτο...:p

Τον bootloader τον εχω ξεκλειδωσει.......νομιζω!:lol:

Edited by colton128
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβα η αδερφη του δεν θα εχει τις γνωσεις για να ξεκλειδωσει τον bootloader και να φλασαρει καινουργια rom(αμα ηξερε,φανταζομαι,δεν θα ρωταγε ο αδεφος της για την αναβαθμιση:p)

Επισης,αμα αληθευουν αυτα που νομιζω, θα ειναι καλυτερα να κανει την αναβαθμιση,κερδισμενη θα βγει θεωρω...

Οταν λες η δευτερη καλυτερη,δηλαδη η πρωτη ειναι η στοκ που εχει??Σκεφτομαι να το φλασαρω,γι'αυτο...:p

Τον bootloader τον εχω ξεκλειδωσει.......νομιζω!:lol:

 

Για αυτό λέω "ομως χρειάζεται ξεκλείδωμα ο bootloader. Πιστεύω ότι η καλύτερη rom είναι η stock .62 με android 2.3.4. Είναι η μόνη έκδοση που κρατάει αρκετά η μπαταρία και λειτουργούν όλες οι συσκευές του τηλεφώνου τέλεια έτσι όπως πρέπει δηλαδή να λειτουργούν και πάει και σφαίρα.

 

Από custom rom πιστεύω ότι η καλύτερη είναι η cm10. Είναι η πιο smooth από όλες και διαρκεί και αρκετά η μπαταρία. Το μόνο πρόβλημα που έχει είναι κάποια θεματάκια με την camera αλλά κατά τα άλλα είναι η καλύτερη rom...

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό λέω "ομως χρειάζεται ξεκλείδωμα ο bootloader. Πιστεύω ότι η καλύτερη rom είναι η stock .62 με android 2.3.4. Είναι η μόνη έκδοση που κρατάει αρκετά η μπαταρία και λειτουργούν όλες οι συσκευές του τηλεφώνου τέλεια έτσι όπως πρέπει δηλαδή να λειτουργούν και πάει και σφαίρα.

 

Από custom rom πιστεύω ότι η καλύτερη είναι η cm10. Είναι η πιο smooth από όλες και διαρκεί και αρκετά η μπαταρία. Το μόνο πρόβλημα που έχει είναι κάποια θεματάκια με την camera αλλά κατά τα άλλα είναι η καλύτερη rom...

 

Χτες το βραδυ φλασαρα το κινητο με την cm10(jb 4.1)......ακολουθωντας τις οδηγιες που ειχες δωσει σε προηγουμενο ποστ....

Τωρα, πραγματικα εχω ενα διαφορετικο κινητο.....Σημερα εγκατεστησα και τις υπηρεσιες της google(google play, google now κλπ)

Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος....ειναι σαν να εχω ενα καινουργιο κινητο..!:happy:

 

Μηπως ξερεις ποτε θα βγει cm με jb 4.2??Επισης ανεφερες καπου οτι απο καποια εκδοση και μετα θα λαμβανουμε τις ενημερωσεις ΟΤΑ...Θυμασαι ποια??

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βραδυ φλασαρα το κινητο με την cm10(jb 4.1)......ακολουθωντας τις οδηγιες που ειχες δωσει σε προηγουμενο ποστ....

Τωρα, πραγματικα εχω ενα διαφορετικο κινητο.....Σημερα εγκατεστησα και τις υπηρεσιες της google(google play, google now κλπ)

Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος....ειναι σαν να εχω ενα καινουργιο κινητο..!:happy:

 

Μηπως ξερεις ποτε θα βγει cm με jb 4.2??Επισης ανεφερες καπου οτι απο καποια εκδοση και μετα θα λαμβανουμε τις ενημερωσεις ΟΤΑ...Θυμασαι ποια??

 

Τα μόνα προβλήματα που έχει η cm10 είναι κάποια θεματάκια με τις καμερες (και την μπροστά και την πίσω) κατά τα άλλα είναι η καλύτερη custom rom που υπάρχει. Εγώ την χρησιμοποιώ για καθημερινή χρήση από τότε που βγήκε επίσημα από το cyanogenmod και με εγκατεστημένες περίπου 50 εφαρμογές δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα ως τώρα. Επίσης εκτός από το gapps για τις εφαρμογές της google έχω εγκαταστήσει και το πληκτρολόγιο της sony και είμαι υπερυχαριστημένος. Για όποιον το θέλει μπορεί να το βρεί εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1870677

και το κάνει εγκατάσταση μέσα από το CWM (δηλαδή το μενού που εμφανίζεται κατά την εκκίνηση πατώντας το κάτω κουμπί της έντασης όπως κάνετε εγκατάσταση και το cm10 και το gapps). Επίσης υπάρχει και αυτό το πληκτρολόγιο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2104060 το οποίο όμως δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη για να δω αν δουλεύει αλλά θα το κάνω σύντομα μόλις βρω χρόνο και θα σας ενημερώσω.

 

Cm10.1 (JB 4.2) από ότι έχει ανακοινώσει η ομάδα FXP(free xperia project) που είναι η κύρια υπεύθυνη για την ανάπτυξη του cm για τα sony κινητά δεν θα υπάρξει επίσημη cm10.1 παρά μόνο ανεπίσημα. Στο XDA υπάρχει αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2032900 αλλά από ότι βλέπω έχει ακόμα κάποια προβληματάκια οπότε δεν συστήνεται. Επίσης η FXP ομάδα είχε ξεκινήσει την ανάπτυξη του kernel 3.4 για τα sony ericsson του 2011 με σκοπό αν όλα πάνε καλά να μπορέσουν πιο εύκολα να αναβαθμίσουν σε νεότερες εκδόσεις android τα κινητά μας. Αλλά από ότι βλέπω εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2044262&page=19 μάλλον έχει παραμείνει στάσιμο...

 

Όπως και να έχει παιδιά λόγο εμπειρίας μου στο linux περισσότερο από 5 χρόνια και επειδή έχω τρέξει στα pc μου όλες τις εκδόσεις kernel από την 2.4 έκδοση και μετά σας λέω ότι ναι μεν οι νεότεροι πυρήνες είναι αρκετά πιο γρήγοροι σε ταχύτητα αλλά είναι και πιο απαιτητικοί σε ram. Οπότε δεν είναι απόλυτα σίγουρο ότι θα υπάρχει μεγάλη βελτίωση στο κινητό μας με έναν νεότερο kernel... Σίγουρα όμως θα βελτιώσει την ταχύτητα αρκεί να μην το φορτώνουμε αρκετά με εφαρμογές και multitasking γιατί η ram δεν είναι επαρκής.

 

Όπως και να έχει όμως παιδιά μην περιμένετε και θαύματα από το κινητό μας. Καλό και χρυσό αλλά δεν είναι και κανένα top κινητό. Εγώ προσωπικά θα ήμουν υπερευχαριστημένος αν βελτίωναν την cm10 ώστε να διορθωθούν τα προβλήματα με τις κάμερες και ασφαλώς όποια άλλα προβλήματα υπάρχουν αν υπάρχουν, και να κρατάει και η μπαταρία όσο και στην stock rom 2.3.4. Επίσης με τον καιρό που θα διορθώνονται τα bugs στις εφαρμογές για το android 4.1 πιστεύω θα γίνει πολύ πιο σταθερό και πιο γρήγορο το cm10.

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε το κινητο απο το service.το ειχα δωσει αρχες γεναρη και σημερα το πηρα στα χερια μου.ευτηχως την βλαβη του κινητου την αποδεχτηκανε και δεν πληρωσα τιποτα.μου ηρθε με αναβαθμιση,εγω βεβαια ξαναπερασα μολις τωρα την 2.3 που νομιζω οτι με καλυπτει περισσοτερο.

αυτο το διαστημα ειχα αγορασει ενα sony sole και ο λογος που το αφηνω ειναι (κακη ποιοτητα ηχου,συνομιλιας) πολυ χαμηλη.ομως ειχε αλλα ++++ οπως ενα προγραμμα για εξοικονομηση ενεργειας που με βολεψε πολυ.π.χ εμπαινε σε κατασταση "υπνου" μονο του..αυτο μπορω αραγε να το βρω για το κινητο μας??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το greenify. Την ίδια δουλειά ίσως και καλύτερα.

ευχαριστώ!!! αυτο ακριβως εψαχνα :yahoo: αλλαδυστηχως ειναι για ανδροιδ 4. εγω εχω την 2.3 ακομη.

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω ένα live with walkman και αναρωτιόμουν ποιος είναι ο καλύτερος/ταχύτερος συνδυασμός rom-kernel για το συγκεκριμένο κινητό.

Τι έχετε να προτείνετε; Απ' τα λίγα που διάβασα στις προηγούμενες σελίδες, η cyanogenmod είναι αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω ένα live with walkman και αναρωτιόμουν ποιος είναι ο καλύτερος/ταχύτερος συνδυασμός rom-kernel για το συγκεκριμένο κινητό.

Τι έχετε να προτείνετε; Απ' τα λίγα που διάβασα στις προηγούμενες σελίδες, η cyanogenmod είναι αρκετά καλή.

 

Απο κερνελ φιλε μου δεν γνωριζω πως να φλασαρω καινουργιο...Απευθυνσου στον MenGelasakis για αυτο :p

Τωρα απο ρομ, εγω του εχω φλασαρει την cm....ειναι σιγουρα πολυ καλυτερη απο την στοκ της σονυ αφου εμπεριεχει την jelly beean 4.1.

Σε πολυ προηγουμενα ποστ o mengelasakis ειχε πει επακριβως την ολη διαδικασια αμα σε ενδιαφερει(καπου στην 50η σελιδα νομιζω)

Aπο εδω κατεβαζεις την ρομ http://download.cyanogenmod.com/?device=coconut

Ολα θα τα κανεις με το flashtool...

(ξερω, δεν ημουν και πολυ βοηθητικος αλλα δεν τα θυμαμαι και πολυ καλα...:( )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα του topic!

Όσο απίστευτο κι αν ακούγεται, μόλις χτες αντάλλαξα ένα Alcatel OT995 για χάρη του συγκεκριμένου και μέχρι στιγμής δεν το έχω μετανιώσει καθόλου.

Το μόνο που με στεναχωρεί, είναι το γεγονός πως από χτες το μεσημέρι προσπαθώ με κάθε τρόπο να ρουτάρω τη συσκευή μου (όπως κάνω κάθε φροά άλλωστε) με πλήρη αποτυχία.

Λόγω του ότι μέχρι τώρα όποιο Android έπεφτε στα χέρια μου ακολουθούσα την απλούστατη διαδικασία του SuperOneClick,

με το συγκεκριμένο έχω πελαγώσει.

Έχω ακολουθήσει όποιον οδηγό βρήκα, τόσο στο myphone όσο και στο ίντερνετ γενικότερα, αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα περισσότερο από το να αναγκάζομαι κάθε φορά να επαναφέρω το τηλέφωνο με το Pc Companion.

 

Επειδή ξέρω τα όριά μου σαν άνθρωπος και πολύ φοβάμαι πως δεν αργεί η στιγμή που θα γίνει χαλκομανία στον τοίχο του σαλονιού μου, υπάρχει κάποιο πρόθυμο μέλος από Θεσσαλονίκη να του κεράσω ένα παγωμένο (ή και ζεστό) καφεδάκι και να με βοηθήσει στην όλη διαδικασία;

 

Έχω εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση που κυκλοφόρησε (4.1.Β.0.587) και βρίσκομαι κυριολεκτικά σε απόγνωση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Σίγουρα η διαδικασία δεν είναι τόσο εύκολη όσο στο προηγούμενο κινητό που είχες αλλά δεν είναι και κάτι το τρομερό. Έχεις χρησμιμοποιήσει τον συγκεκριμένο οδηγό για να κάνεις root την συσκευή σου; Αν ναι γράψε μας σε ποιο σημείο έχεις κολλήσει για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Σίγουρα η διαδικασία δεν είναι τόσο εύκολη όσο στο προηγούμενο κινητό που είχες αλλά δεν είναι και κάτι το τρομερό. Έχεις χρησμιμοποιήσει τον συγκεκριμένο οδηγό για να κάνεις root την συσκευή σου; Αν ναι γράψε μας σε ποιο σημείο έχεις κολλήσει για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.

Σ' ευχαριστώ πολύ για τη διάθεσή σου να με βοηθήσεις.

Το σημείο στο οποίο κολλάει η διαδικασία είναι στο βήμα 3, όπου το Flashtool βγάζει μονίμως τα ίδια status, δηλαδή

20/032/2013 17:32:37 - INFO - Device connected in flash mode

20/032/2013 17:32:39 - INFO - Device disconnected

 

Από κει και πέρα, στην οθόνη, μια εμφανίζεται το το λογότυπο της Sony ακολουθούμενο από το γνωστό τριγωνάκι με τη συσκεύη και μια εξαφανίζεται.

Αυτή τη στιγμή που γράφω, το έχω περίπου ένα δεκάλεπτο που "τρέχει" χωρίς αποτέλεσμα.

 

Θα ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια τον stelakis1914 για την υπερπολύτιμη βοήθεια, καθώς και για την υπομονή του να με καθοδηγήσει βήμα βήμα πώς να ολοκληρώσω τη διαδικασία με απόλυτη επιτυχία.

Το μόνο που μου μένει τώρα είναι να βρω μια όσο το δυνατόν πιο σταθερή rom, έτσι ώστε να ολοκληρώσω το θέμα "πειραματισμός", για να μπορέσω να εξιοποιήσω στο έπακρο τις δυνατότητες του τηλεφώνου μου.

Edited by othon
Link to comment
Share on other sites

παιδιά 2-3 είναι οι λύσεις για το κινητό μας. Η πρώτη είναι να βάλετε κάποια από τις stock roms που έχει η sony. H δεύτερη είναι να βάλετε όποιαδήποτε rom στηρίζεται στην stock rom δεν έχω δοκιμάσει καμία τέτοια αλλά θα είναι σίγουρα η ήδια rom με τις stock αλλά με διαφορετικό theme ουσιαστικά. Η τρίτη λύση είναι να ξεκλειδώσετε τον bootloader και να περάσετε μία custom rom. Σχεδόν όλες οι διαδεδομένες custom roms είναι θυγατρικές του cyanogenmod οπότε γνώμη μου είναι να περάσετε την cyanogenmod που είναι επίσημη και θα δουλεύει σίγουρα καλά. Απλά αν βάλετε custom rom θα χάσετε την εγγύηση αν σας εδνιαφέρει αλλά θα είσαστε ελεύθεροι να βάλετε ότι rom θέλετε χωρίς κανένα περιορισμό.

Αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες πως θα κάνετε εγκατάσταση το cyanogenmod διαβάστε εδώ http://wiki.cyanogenmod.org/w/Coconut_Info. Συγνώμη που δεν τα γράφω αναλυτικά ξανά (υπάρχουν σε προηγούμενα ποστ μου αν ψάξετε θα τα βρείτε) αλλά είμαι πτώμα αυτή την στιγμή. Ίσως αύριο η το ΣΒκο κάποια στιγμή...

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

Πρωτού εγκαταλείψω τη stock rom του κινητού, ψάχνω κάποιους τρόπους να τη φέρω στα μέτρα μου πριν κρατήσω backup για μελλοντική χρήση και έχω κολλήσει σε κάτι.

Θέλω με κάθε τρόπο να ξεφορτωθώ την παρακάτω ειδοποίηση που εμφανίζεται στην status bar.

Να τονίσω πως δεν υπάρχει καμία περίπτωση να χρησιμοποιήσω ποτέ το 3G στη συσκευή μου, οπότε η συγκεκριμένη προτιμώ να πάει από κει πού ΄ρθε.

Ότι κι αν απεγκατέστησα-απενεργοποίησα δεν είχε αποτέλεσμα, εκτός από μερικά στοιχεία που δεν γνωρίζω τι ρόλο βαράνε και γι' αυτό δεν τα έχω πειράξει ακόμα.

 

Επίσης, έχει τύχει κανείς να διαγράψει το boot animation χωρίς προβλήματα;

Αναφέρομαι στο κινούμενο walkman που εμφανίζεται κατά την έναρξη του τηλεφώνου.

Δεν ξέρω γιατί, αλλά μου έχει κολλήσει η ιδέα πως χωρίς αυτό, θα εκκινεί σχετικά πιο γρήγορα το τηλέφωνο.

Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Edited by othon
Link to comment
Share on other sites

H ειδοποίηση που αναφέρεις δεν φεύγει. Κάθε φορά που απενεργοποιείς τα δεδομένα θα εμφανίζεται.

 

Το bootanimation μπορείς να το απενεργοπιήσεις αλλά θα πρέπει να είσαι root kαι να δεις αυτό το post (debug.sf.nobootanimation=1)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το greenify το έχει κάνει εγκατάσταση κανένας γιατί στο μάρκετ λέει ότι δεν υποστηρίζει τη συσκευή αλλά και σε neo v που ζήτησα εγκατάσταση το ίδιο.Το βρήκα σε αρχείο και πάλι τίποτα :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το greenify δεν δουλεύει στην έκδοση 2.3 που μάλλον πρέπει να έχεις για να μη σου δουλεύει. Στις νεότερες εκδόσεις android λειτουργεί απροβλημάτιστα.
Link to comment
Share on other sites

Το greenify δεν δουλεύει στην έκδοση 2.3 που μάλλον πρέπει να έχεις για να μη σου δουλεύει. Στις νεότερες εκδόσεις android λειτουργεί απροβλημάτιστα.

ναι την 2.3 έχω και στα δύο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...