Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-990


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γνωριζει κανεις που εχει την συσκευη πως πραγματοποιουνται βιντεο κλησεις? ..στις επαφες δεν εχει πουθενα επιλογη βιντεο κληση..αν μπορει καποιος να γραψει την διαδικασια ας βοηθησει!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 620
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν κανει βιντεοκληση γιατι εχει την μπροστινη καμερα?αφου ειναι 3g ετσι δεν ειναι?

ΟΣΟ για τον φιλο με τα mms κοιτα μην θελει ρυθμιση απο το δικτυο σου το τηλ το υποστηριζει.:lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις που εχει την συσκευη πως πραγματοποιουνται βιντεο κλησεις? ..στις επαφες δεν εχει πουθενα επιλογη βιντεο κληση..αν μπορει καποιος να γραψει την διαδικασια ας βοηθησει!

 

το εχεις βαλει σε λειτουργια 3 τζι?

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά 3G κινητά που δεν κάνουν βιντεοκλήση. To 3G είναι ενδεικτικό του bandwidth, της ταχύτητας ανταλλαγής δεδομένων με το δίκτυο. Εσύ έχεις βρει πουθενά την επιλογή για βιντεοκλήση; Η κάμερα είναι για βιντεοκλήσεις με χρήση εφαρμογών.

 

Όσο για τα mms ξέρω πως έχει τη δυνατότητα να στείλει αλλά το θέμα είναι γιατί κολλάει στο "Αποστολή" και δεν τα στέλνει. Δοκίμασα και με το handcent sms αλλά κάνει ακριβώς το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατος αγοραστής του κινητού και προς το παρόν αρκετά έως πολύ ευχαριστημένος για αυτά που προσφέρει.

Όσο για τα mms μόλις έκανα δοκιμή και στέλνει κανονικά

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά 3G κινητά που δεν κάνουν βιντεοκλήση. To 3G είναι ενδεικτικό του bandwidth, της ταχύτητας ανταλλαγής δεδομένων με το δίκτυο. Εσύ έχεις βρει πουθενά την επιλογή για βιντεοκλήση; Η κάμερα είναι για βιντεοκλήσεις με χρήση εφαρμογών.

 

Όσο για τα mms ξέρω πως έχει τη δυνατότητα να στείλει αλλά το θέμα είναι γιατί κολλάει στο "Αποστολή" και δεν τα στέλνει. Δοκίμασα και με το handcent sms αλλά κάνει ακριβώς το ίδιο.

 

ποια εφαρμογή μπορεί να κάνει βιντεοκλήσεις λοιπόν σε αυτό το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα mms μόλις έκανα δοκιμή και στέλνει κανονικά

Μια χαρά! Εγώ δεν ξέρω τι κόλλημα έχει φάει. Αν θυμάσαι πόσα KB ήταν το mms και περίπου πόσο έκανε για να το στείλει; Επίσης αν θυμάσαι, μέσω G ή Η δίκτυο το έστειλες;

 

ποια εφαρμογή μπορεί να κάνει βιντεοκλήσεις λοιπόν σε αυτό το κινητο?

Δεν το έχω ψάξει παραπάνω και δεν ξέρω. Απλά ήλπιζα να μπορούσα να κάνω βιντεοκλήσεις με το skype. Φαίνεται δεν είναι συμβατή η συσκευή με την δυνατότητα βιντεοκλήσης του skype.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά! Εγώ δεν ξέρω τι κόλλημα έχει φάει. Αν θυμάσαι πόσα KB ήταν το mms και περίπου πόσο έκανε για να το στείλει; Επίσης αν θυμάσαι, μέσω G ή Η δίκτυο το έστειλες;

 

 

Δεν το έχω ψάξει παραπάνω και δεν ξέρω. Απλά ήλπιζα να μπορούσα να κάνω βιντεοκλήσεις με το skype. Φαίνεται δεν είναι συμβατή η συσκευή με την δυνατότητα βιντεοκλήσης του skype.

 

ασ ελπισουμε οτι με την 2.3 θα εμφανιστει καποιο κουμπι για βινττεοκλησεις χωρις skype..γιατι μετα εμπλεκονται τα mb και παιζουν περιεργες χρεωσεις που δεν πολυ συμφερουν..ασε που αν σε παρουν βιντεοκληση γραφει σε αυτον που σε καλει ακυρο!περιεργα πραματα με την μπροστα καμερα..

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω που μπηκα στις οδηγιες χρησης της μαμας αλκατελ λεει οτι κανει τα παντα, εχει εφαρμογη μεχρι σκανερ μπαρ κοουντ.Αλλα για βιντεοκληση δεν γραφει οτι την υποστηριζει οποτε μαλλον δεν.τωρα γιατι εχει την μπροστα καμερα?Α ΚΑΙ το οριο των mms νομιζω ειναι 200 η 300 kb.:lol:

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=alkatel%20990&source=web&cd=17&sqi=2&ved=0CIcBEBYwEA&url=http%3A%2F%2Fwww.connecting.gr%2FCONNECTING%2F_magazine%2Fviewthema.asp%3Fid_thema%3D38313&ei=pdGmToCrBoip4gToqNkb&usg=AFQjCNE9_3-_BwjP7RRgAPWvzrzDHfFCJg

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ξέρετε αν έχει βγει η αναβάθμηση του Android 2.3 για το εν λόγω κινητό;Αν ναι,που μπορώ να τη βρώ;Ευχαριστώ!

 

Μέσα στο Νοέμβριο λογικα,ota εαν δεν κανω καποιο λαθος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι,

έχω μεγάλο πρόβλημα απο την μία ενώ διέγραψα όλες τις επαφές απο την κάρτα σιμ και τις πέρασα στο κινητό εξακολουθεί να μου βγάζει ειδοποιήσεις πως είναι ανεπαρκής ο χώρος μνήμης για μηνύματα και πρέπει να διαγράψω sms αλλιώς δεν δέχομαι μηνύματα). Όμως στο κινητό είναι αποθηκευμένα είναι μόλισ 7 "νήματα" με 4-5 μηνύματα μέσα τους. Όταν βάζω την κάρτα σιμ σε άλλο κινητό δέχομαι κανονικά μηνύματα. Τι να κάνω;

 

Επίσης μου βγάζει συνέχεια ειδοποιήσεις πως ο χώρος μνήμης του τηλεφώνου είναι ανεπαρκής και ότι έχει γεμίσει αλλά ότι εφαρμογή είναι δυνατό να αποθηκευτεί στην κάρτα μνήμης την έχω κάνει μετακίνηση και έτσι δεν ξέρω τι άλλο να μετακινήσω. Τέλος στο κινητό είναι αποθηκευμένες 30 φωτογραφίες οι οποίες όμως δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι αποθηκευμένες στην κάρτα μνήμης ή στο κινητό. Το μόνο που μπορώ να κάνω με αυτές από το File Manager είναι αντιγραφή ή μετακίνηση (που ουσιαστικά είναι κάτι σαν αποκοπή από ότι καταλαβαίνω) αλλά στο File Manager δεν μου διευκρινίζει αν οι φωτογραφίες είναι στην κάρτα μνήμης ή στην μνήμη του τηλεφώνου κι επίσης δεν έχει κάποια επιλογή για να εμφανιστούν αρχεία που υπάρχουν στον έναν και μετα αρχεία που υπάρχουν στον άλλον αποθηκευτικό χώρο.

Edited by BolerO
Link to comment
Share on other sites

Με βαση την προεπιλεγμενη ρυθμιση οι φωτογραφιες αποθηκευονται στην μνημη sd!

Τωρα για το αλλο προβλημα σου με την sim εχω να σου πω οτι εμενα ειναι γεματη (δεν χωραει ουτε μια επαφη) και δεν εχω κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Με βαση την προεπιλεγμενη ρυθμιση οι φωτογραφιες αποθηκευονται στην μνημη sd!

Τωρα για το αλλο προβλημα σου με την sim εχω να σου πω οτι εμενα ειναι γεματη (δεν χωραει ουτε μια επαφη) και δεν εχω κανενα προβλημα!

 

Τι πιστεύεις πως μπορώ να κάνω; :p

η Αλκατελ έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε υπαρχει η Alcatel telecom τηλ 210 9490790.:)

 

Εγω το πηρα μολις εχτες και μετα απο φορτιση 3 ωρων[κακως] το εσκισα.

ΤΑ συμπερασματα μου προς το παρον ειναι οτι σε αυτην την τιμη δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερο.

ΘΕΤΙΚΑ''-πολυ καλη οθονη και γραφικα,επισης πολυ καλη η ευαισθησια της οθονης,χρωματα 8/10τα,πολυ καλο σημα,γρηγορο ιντερνετ ειδικα με wi-fi,πολλες εφαρμογες,πανευκολο μενου,ενσωματομενη καρτα 2 γκιγκα[κατι ειναι και αυτο],αρκετα καλο ηχειο και δυνατο.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ''-?η εφαρμογη barcode δουλευει αλλα δεν αναγνωριζει τα προιοντα,το πληκτολογιο δεν γραφει συνεχεια κεφαλαια συνεχεια γυρναει σε μικρα,η δεν εχω βρει ακομα το κολπο?

Αυτα προς το παρον μολις το δουλεψω ακομα λιγο θα επιστρεψω με λεπτομερειες.:X

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φιλε υπαρχει η Alcatel telecom τηλ 210 9490790.:)

 

Εγω το πηρα μολις εχτες και μετα απο φορτιση 3 ωρων[κακως] το εσκισα.

ΤΑ συμπερασματα μου προς το παρον ειναι οτι σε αυτην την τιμη δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερο.

ΘΕΤΙΚΑ''-πολυ καλη οθονη και γραφικα,επισης πολυ καλη η ευαισθησια της οθονης,χρωματα 8/10τα,πολυ καλο σημα,γρηγορο ιντερνετ ειδικα με wi-fi,πολλες εφαρμογες,πανευκολο μενου,ενσωματομενη καρτα 2 γκιγκα[κατι ειναι και αυτο],αρκετα καλο ηχειο και δυνατο.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ''-?η εφαρμογη barcode δουλευει αλλα δεν αναγνωριζει τα προιοντα,το πληκτολογιο δεν γραφει συνεχεια κεφαλαια συνεχεια γυρναει σε μικρα,η δεν εχω βρει ακομα το κολπο?

Αυτα προς το παρον μολις το δουλεψω ακομα λιγο θα επιστρεψω με λεπτομερειες.:X

 

Αν πατήσεις 2 φορές συνεχόμενα caps μένουν σταθερά κεφαλαία. Αλλά και πάλι κατέβασε greek input method από market για να έχεις 145 χαρακτήρες ανά μήνυμα. Όσο για το τηλέφωνο ευχαριστώ πολύ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά το 990 το φτιάχνει η TCL( http://tclcom.tcl.com/eng/ ) είναι πολύ ποιοτικό και στιβαρό,προσεγμένη κατασκευή πραγματικά και στα χρήματα αυτά αξίζει αρκετά.

H TCL είναι η εταιρία Alcatel είναι το Brand της, στην Ευρώπη.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

H TCL είναι η εταιρία Alcatel είναι το Brand της, στην Ευρώπη.

 

Δεν αντιλεγω αλλα εγω αυτο το τηλ. εχω για Ελλαδα.:worry:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα κατάφερα και το ενοχλητικό κίτρινο θαυμαστικό δίπλα στο "Qualcomm HSUSB Device" εξαφανίστηκε

 

πολυ χρησιμη η ερευνα σου αλλα σε εμενα δεν εγινε τιποτα. Εχω vista 64bit και κινητο το ot908 Ισως ο δηγος αυτος δεν είναι για 908, ισως φταινε τα 64βιτ. Εγω όμως δεν μπορω να το συνδεσω ουτε με wifi δεν το βλεπει με τιποτα το adroid manafer pc, δεν ξερω τι να κάνω.

Επίσης το θέμα με τις επαφες πως το λυνετε??? Κανενας δεν έχει αυτο το προβλημα??? Πως θα τις περασω όπως ήταν στο παλιο κινητο (lg pk500). Εκανα μια δοκιμη και περασα ένα αρχείο civ νομιζω στο pc adroid manager και εβαλε μονο τους αριθμους.

Πάλι από την αρχή δλδ?????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με ποια apps κανει βιντεοκλησεις?fring?oovoo?skype?επειδη θα το παρω για δευ:Dτερο κινητο την δευτερα μπορει καποιος να με ενημερωσει?

Ευχαριστω προκαταβολικα :D:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο 5 μερες χρησης δηλωνω ικανοποιημενος στο μεγιστο σε σχεση αξιας τιμης,και για την αυτονομια εχω να πω οτι σε 2 g που το δουλευω εγω,για να μην μπορω να μπαινω ιντερνετ[μονο μεσω wi fi],κραταει με νορμαλ χρηση τουλαχιστον 3 μερες,αν και η μπαταρια ακομα δεν εχει παρει τα πανω της.τΩΡΑ για την βιντεοκληση ακομα το ψαχνω,εδω δεν εχω βρει πως γινεται η εναλλαγη απο την πισω στην εμπρος καμερα.:confused:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο προβλημα εχω .Πως δουλευει με fring tango alla μονο με την μπροστινη καμερα οποιος βρει λυση περιμενουμε:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

μέσα από το μενού της κάμερας πατάς το κουμπί με τα μικρά τέσσερα τετραγωνάκια και σου βγάζει επιλογή κάμερα μπροστά..με τον ίδιο τρόπο ξαναγυρνάς στη βασική κάμερα

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...