Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι βελτιωσεις να υπαρξουν στα πληκτρα δλδ;η οθονη ειναι ιδια.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα προσεκτικά τις hands on φωτογραφίες, δεν βλέπω να υπαρχει αλλη διαφορά περαν της μπαταρίας απο το κανονικό DEFY. Ελπίζω να βγαίνει και χωρίς ροζ κουμπιά :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά, γιατί μου φαίνεται ίδια κι η μπαταρία; BF5X είναι κι αυτή! Αν ήταν διαφορετική, δε θα είχε άλλο κωδικό;:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Aν το αγορασεις απο Γερμανια, εκτος απο εγγυηση τι αλλο χανεις?Θα εχει κανονικα ελληνικα μενου και πληκτρολογιο?
Link to comment
Share on other sites

Aν το αγορασεις απο Γερμανια, εκτος απο εγγυηση τι αλλο χανεις?Θα εχει κανονικα ελληνικα μενου και πληκτρολογιο?

 

δεν χάνεις την εγγύηση, εγω οπως και παρα πολλοι εδω μέσα αγορασα το κινητο απο Γαλλία και εχω επισκευτεί το σερβις δύο :oops: φορές με την γαλλική απόδειξη αγοράς

τα ελληνικά γίνονται

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

με την έλευση του νεου defy θα μας έρθει και official 2,3,4 για να την περάσουμε και εμείς?:happy:
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

τι να τη κανεις την official 2.3.4?το θεμα ειναι να παρει το defy+ ice cream ωστε να τη παρουμε και εμεις μεσω xda...:lol:
Link to comment
Share on other sites

τι να τη κανεις την official 2.3.4?το θεμα ειναι να παρει το defy+ ice cream ωστε να τη παρουμε και εμεις μεσω xda...:lol:

 

officialy σε κανε 6μηνο και βαλε (αχ motorola )

μεχρι τότε θα έχουμε πάρει άλλο κινητο!!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

αργει ρε μαμωτο :mad:

 

τελος Σεπτέμβρη λέγανε κ πάμε αρχές Οκτώβρη στην καλύτερη:!:

 

amazon.de 29/9 269€

play.com 3/10 337€

clove.co.uk 30/9 280€

expansys 300€

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Defy+ ειναι μια μουφα μαρκετιστικη και τιποτα αλλο αντι να βαλουν 2,3 στο κανονικο defy το βαζουν στο ιδιο και προσθετουν ενα + ο επεξεργαστης ειναι ο ιδιος μονο που εδω δουλευει στα θεωριτικα κανονικα του 1000 στο απλο ειναι 800 και η κανονικη τιμη κατασκευαστη του chip ειναι τα 1200@58v απλος αλλαζουμε τον κοδικο με καταληξη 10,20,30

μπαταρια βαλαν 1700 απο 1500 σπουδαια τα λαχανα με τα λεφτα που θελουν αγοραζεις 10+ μπαταριες στα 1800

εγω εχω το απλο το υπερχρονισα μεσω 2init στα 1200 και 3+μηνες μια χαρα ειμαι και με την 2,2 επισιμη επιασα 1611 στο quadrant S

και οσο για το2.3 εκτος απο το CM7 υπαρχει πλεον και το οριτζιναλ στο XDA

συμπερασμα αν εχετε το DEFY δεν χρειαζεται να το αλλαξετε με το +

αν δεν εχετε και θελετε σε αυτη την περιπτωση περιμενετε μια και αυτο θα εχει ξεκλειδωτο Bootloader και δεν θα χρειαζεται το 2init

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Defy+ ειναι μια μουφα μαρκετιστικη και τιποτα αλλο αντι να βαλουν 2,3 στο κανονικο defy το βαζουν στο ιδιο και προσθετουν ενα + ο επεξεργαστης ειναι ο ιδιος μονο που εδω δουλευει στα θεωριτικα κανονικα του 1000 στο απλο ειναι 800 και η κανονικη τιμη κατασκευαστη του chip ειναι τα 1200@58v απλος αλλαζουμε τον κοδικο με καταληξη 10,20,30

μπαταρια βαλαν 1700 απο 1500 σπουδαια τα λαχανα με τα λεφτα που θελουν αγοραζεις 10+ μπαταριες στα 1800

εγω εχω το απλο το υπερχρονισα μεσω 2init στα 1200 και 3+μηνες μια χαρα ειμαι και με την 2,2 επισιμη επιασα 1611 στο quadrant S

και οσο για το2.3 εκτος απο το CM7 υπαρχει πλεον και το οριτζιναλ στο XDA

συμπερασμα αν εχετε το DEFY δεν χρειαζεται να το αλλαξετε με το +

αν δεν εχετε και θελετε σε αυτη την περιπτωση περιμενετε μια και αυτο θα εχει ξεκλειδωτο Bootloader και δεν θα χρειαζεται το 2init

μα η βασική διαφορά των δύο συσκευώ δεν είναι ούτε ο επεξεργαστης, ούτε η μπαταρία ούτε τίποτα στο design το βασικό είναι η πιστοποίηση για την στεγανότητα του, το απλό defy θεωρείτε αδιαβροχο αλλα αν παθει το manual γραφει οτι δεν είναι άρα παίρνεις ρίσκο, το defy+ είναι πλέον πιστοποιήμένο που αν πάθει κάτι είναι υποχρεωμένοι να στο δεχτούν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η μοτορολα με το defy+ δεν απευθυνεται σε αυτους που πριν 3-6-9 μηνες πηραν το ντεφι...απλα φρεσκαρει το μοντελο με μικρες αλλαγες οπως αναφερεις για να δωσει ωθηση στις πωλησεις!και μαλιστα η τιμολογιακη πολιτικη ειναι που καλη.θα το πουλαει οσο πουλαει σημερα το απλο ντεφι!
Link to comment
Share on other sites

μα η βασική διαφορά των δύο συσκευώ δεν είναι ούτε ο επεξεργαστης, ούτε η μπαταρία ούτε τίποτα στο design το βασικό είναι η πιστοποίηση για την στεγανότητα του, το απλό defy θεωρείτε αδιαβροχο αλλα αν παθει το manual γραφει οτι δεν είναι άρα παίρνεις ρίσκο, το defy+ είναι πλέον πιστοποιήμένο που αν πάθει κάτι είναι υποχρεωμένοι να στο δεχτούν

 

+1

Αυτη ακριβως ειναι η διαφορα τους.

Εγω παντως αν καποιος εψαχνε να αγορασει το defy τωρα θα του ελεγα να παει για το defy+ μιας και θα ερθει με μια νορμαλ τιμη.

Link to comment
Share on other sites

μιας και το γλυκοκοιτάζω καθώς ψάχνω καινούργιο κινητό αυτό τον καιρό, να υποθέσω ότι κατά 99% ότι γράφετε στο "defy modding" και στο "defy" ισχύει και το για το defy+;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει το παραπανω;

Δηλαδη το απλο defy αν παθει κατι λογω νερου δεν ισχυει η εγγυηση ενω το defy plus ειναι για να μπαινει στο νερο;

Δεν θα εχει στην συσκευασια στπ defy+ το χαρτακι που γραφει το κινητο δεν ειναι αδιαβροχο; :lol:

Νομιζω οτι ειναι ακριβως ιδια στην αντοχη οποιος εχει διαβασει κατι σχετικα με αυτο ας ενημερωσει...

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να είναι απολύτως ίδια στο θέμα της αντοχής στο νερό αλλά από τη στιγμή που το ένα έχει πιστοποίηση και το άλλο όχι τότε η εταιρεία είναι υποχρεωμένη να διαχειριστεί διαφορετικά τις δύο συσκευές σε θέματα εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

φοβερη τιμη! πολυ μικρη διαφορα απο το απλο defy...
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ορισμένες ερωτήσεις:

 

1)Έχει ακουστεί αν παραμένει το πρόβλημα με το ακουστικό;

 

2)Για το προηγούμενο διάβαζα πως είχε πρόβλημα στο wi-fi με fritz box.Κάνα δυό στα review του amazon παραπονιούνται και για το καινούργιο.Μπορεί να είναι θέμα ρυθμίσεων-χρήστη,ή γενικώς έχει θέμα;

 

3)Το ράδιο παίζει από το ηχείο;Στο απλό defy έπρεπε,νομίζω,να περάσεις κάποια εφαρμογή για να παίξει και αν θυμάμαι αυτή δημιουργούσε άλλες επιπλοκές μετά.

 

3)Διάρκεια μπαταρίας;

 

4)Λέω να το πάρω από το amazon.de εκτός αν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο :p

Για ελληνικά ισχύουν αυτά της πρώτης σελίδας του defy moding;

 

Τέλος,άλλες επιλογές;

 

Βγήκε και το xperia active αλλά το defy μου φαίνεται ανθεκτικότερο-το 6303 μου έχει μια γωνία βαθουλωμένη και ραγισμένη οθόνη με οχτώ μήνες χρήσης,με ενδιαφέρει η ανθεκτικότητα της συσκευής

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

1) το προβλημα με το ακουστικο εχει λυθει και στο απλο ντεφι ποσο μαλλον στο καινουριο

2) με wifi δεν ειχα ποτε προβλημα

3)το ραδιο παιζει απο το ηχειο αλλα πρεπει να συνδεσεις τα ακουστικα για κεραια!

4)μην το παρεις απο γερμανικο amazon..χαλαρα βρισκεις ελληνικο ωτεφι σε καλες τιμες!

Link to comment
Share on other sites

3)Διάρκεια μπαταρίας;

 

Οντως, απο μπαταρια πως παει? σε σχεση με το απλο DEFY ειναι καλυτερο?

Μπορει να εχει μεγαλυτερη μπαταρια με 1700mah αλλα εχει και πιο overclocked CPU στο 1GHz...

 

Και οποιος μπορει ας μας πει και εντυπωσεις απ'τη καμερα του (φωτογραφιες και video που απ'οτι ακουσα πρεπει να ειναι 720p...)

Link to comment
Share on other sites

Και μεις με τα απλα ντεφι στο 1ghz τρεχουμε οποτε μην ανησυχεις....η μπαταρια ειναι μια χαρα

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...