Jump to content

[ROM] Ginger Stir Fry / Blue Ginger for ZTE BLADE


kogos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα κατα λαθος ενα χαζο theme στην Β14 μονο και μονο για να εχω το circle battery. Εχει κανεις το original theme της GSF με circle battery για Β14?

 

Επισης αν το βαλω θα πρεπει να κανω wipe battery stats?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 645
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν ξεζιπάρω και ξαναζιπάρω. Κάνω ένα αντίγραφο της rom και το αντίγραφο αυτό το ανοίγω με το winrar. Κάνω όποια αλλαγή θέλω μέσα από το winrar και αν μου το ζητήσει (όταν προσθέτεις ή αντικαθιστάς αρχεία το κάνει) αποθηκεύω της αλλαγές.

 

thanks ρε φίλε, το έκανα και δούλεψε, αλλιώς ήθελε sign η rom.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

εβαλα κατα λαθος ενα χαζο theme στην Β14 μονο και μονο για να εχω το circle battery. Εχει κανεις το original theme της GSF με circle battery για Β14?

 

Επισης αν το βαλω θα πρεπει να κανω wipe battery stats?

Υπάρχει link στο --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3718347#post3718347

 

δεν χρειάζεται wipe battery stats!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου φαίνεται η GSF είναι η καλύτερη. Με τη CM 7 nightbuild 152 με το ζόρι το κινητό έβγαλε μια ημέρα. Με τη GSF b19 δεν έχει πέσει κάτω από 95% εδώ και 8 ώρες με αρκετή χρήση WiFi και gaming.

 

Επίσης μου φαίνεται αρκετά έως πολύ πιο σταθερή. Θα συνεχίσω τα τεστ...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου φαίνεται η GSF είναι η καλύτερη. Με τη CM 7 nightbuild 152 με το ζόρι το κινητό έβγαλε μια ημέρα. Με τη GSF b19 δεν έχει πέσει κάτω από 95% εδώ και 8 ώρες με αρκετή χρήση WiFi και gaming.

 

Επίσης μου φαίνεται αρκετά έως πολύ πιο σταθερή. Θα συνεχίσω τα τεστ...

 

βασικα ειναι η πιο σταθερη και δουλευουν ολα οπως θα επρεπε.δεν κανεις πειραματα,απλα λειτουργεις τη συσκευη κανονικοτατα!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω; επειδη μου βγαζει 222mb ram available, υπαρχει περιπτωση να με πεταξε παλι στα 256 τωρα που εβαλα αυτή τη ρομ;;; ο task manager ο original δεν υπαρχει.. και αυτοί που κατεβασα μου λενε μόνο την free..

 

τελικα είδα στο running apps οτι 128mb χρησιμοποιουνται και 265 ειναι free. αρα σύνολο 390.. οπότε comple μαλλον ειμαι...

Edited by lorentzos323
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.σε εμενα με την συγκεκριμενη,με οτι και αν δοκιμασα παιδια...το πολυ να μου βγαλει μερα!δεν ξερω τι συμβαινει,τι αλλο να κανω!ειμαι απογοητευμενος,ισως προερχομενος απο iphone 4.
Link to comment
Share on other sites

βασικα ειναι η πιο σταθερη και δουλευουν ολα οπως θα επρεπε.δεν κανεις πειραματα,απλα λειτουργεις τη συσκευη κανονικοτατα!

OK, η GSF είναι πιο σταθερή από την Cyanogen.

 

Είναι όμως "πιο σταθερη και δουλευουν ολα οπως θα επρεπε" και από την SS RLS5?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω; επειδη μου βγαζει 222mb ram available, υπαρχει περιπτωση να με πεταξε παλι στα 256 τωρα που εβαλα αυτή τη ρομ;;; ο task manager ο original δεν υπαρχει.. και αυτοί που κατεβασα μου λενε μόνο την free..

 

τελικα είδα στο running apps οτι 128mb χρησιμοποιουνται και 265 ειναι free. αρα σύνολο 390.. οπότε comple μαλλον ειμαι...

 

Αν σου βγάζει 265 free τότε είσαι σίγουρα ΟΚ. Όσο για τον task manager του blade, μπορείς να τον εγκαταστήσεις εκ νέου κατεβάζοντας και φλασάροντας το ZTE Apps Addon.

 

καλημερα.σε εμενα με την συγκεκριμενη,με οτι και αν δοκιμασα παιδια...το πολυ να μου βγαλει μερα!δεν ξερω τι συμβαινει,τι αλλο να κανω!ειμαι απογοητευμενος,ισως προερχομενος απο iphone 4.

 

Κυκλοφορεί ένας οδηγός για το τι μπορείς να κάνεις για να έχεις μεγαλύτερη αυτονομία στην μπαταρία αλλά δυστυχώς δεν τον έχω πρόχειρο.

Κάτι που διαπίστωσα προχθές εγώ, μήπως έχεις εγκατεστημένο το animated weather pro; Αν ναι, ξήλωσε το! Το πέρασα για να το δοκιμάσω και μέσα σε ένα βράδυ σε sleep mode μου έφαγε ~15% οπότε και πήρε δρόμο.

Με την ίδια λογική σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα "πεινασμένα" widget's που μπορεί να είναι ωραία οπτικά, αλλά καταναλώνουν και πολύ.

 

OK, η GSF είναι πιο σταθερή από την Cyanogen.

 

Είναι όμως "πιο σταθερη και δουλευουν ολα οπως θα επρεπε" και από την SS RLS5?

 

Μετά από αρκετούς μήνες με την RLS5 αποφάσισα να κάνω το βήμα από GEN1 σε 2 και να περάσω την GSF. Φυσικά προς το παρόν μου φαίνεται πιο γρήγορη από την RLS και ότι έχω δοκιμάσει δουλεύει χωρίς πρόβλημα. Κάποιο πρόβλημα με την σταθερότητα δεν διαπίστωσα.

Πέρασα τις ίδιες εφαρμογές που είχα στην RLS με το titanium backup. Στην RLS μου έμενε ελεύθερος χώρος στην internal ~150mb. Τώρα έχω ~250mb! Δεν ξέρω μήπως η b18 που πέρασα κάνει και partition την internal, πάντως αν κάποιος εγκαθιστά με το τσουβάλι εφαρμογές σίγουρα θα του χρειαστεί!

Επίσης από μπαταρία, προς το παρόν πάντα (μιας και είμαι μόλις στην 3η φόρτιση) μου φαίνεται αρκετά καλύτερα με την GSF.

Το μόνο αρνητικό που έχω βρει είναι πως ενώ με την RLS είχε διορθωθεί το πρόβλημα με την Cosmote (εμφάνιζε κανονικά όλο το όνομα στην notification bar και στο lock screen) με την GSF έχει επανέλθει αυτό το ενοχλητικό οπτικά "COSMOT". Κατά τα άλλα, δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

OK, η GSF είναι πιο σταθερή από την Cyanogen.

 

Είναι όμως "πιο σταθερη και δουλευουν ολα οπως θα επρεπε" και από την SS RLS5?

 

 

Προσωπικά η SSR5 μόνο προβλήματα μου προκάλεσε. Η GSF είναι πιο σταθερή ,θέλει λίγη δουλειά ακόμη με την μπαταρία που κρατά 2 μέρες (η CM7-RC1-Blade Gang μου κράταγε 3 μέρες χαλαρά με την ίδια χρήση) και τις δυνατότητες παραμετροποίησης (όπως έχει η CM), αλλά όλα αυτά θα γίνουν με το που θα δώσει τον source code του kernel η ZTE. Από εκεί και πέρα αν είσαι ευχαριστημένος με την SSR5 για πιο λόγο να την αλλάξεις?

Edited by amazed
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

OK, η GSF είναι πιο σταθερή από την Cyanogen.

 

Είναι όμως "πιο σταθερη και δουλευουν ολα οπως θα επρεπε" και από την SS RLS5?

 

η σουιδεζα ηταν η πρωτη ρομ που ειχα περασει και την κρατισου πισματικα οτι και αν εβγαινε.οταν εσκασε μυτη ομως η ginger ειπα να κανω μια αλλαγη λογω του 2.3.4.πλεον μπορω να σου πω μετα απο ενα μηνα οτι ειναι πολυ πιο σταθερη απο οτιδηποτε εχω δοκιμασει στο λεπιδι και πολυ καλυτερη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

η σουιδεζα ηταν η πρωτη ρομ που ειχα περασει και την κρατισου πισματικα οτι και αν εβγαινε.οταν εσκασε μυτη ομως η ginger ειπα να κανω μια αλλαγη λογω του 2.3.4.πλεον μπορω να σου πω μετα απο ενα μηνα οτι ειναι πολυ πιο σταθερη απο οτιδηποτε εχω δοκιμασει στο λεπιδι και πολυ καλυτερη.

 

Φανταστείτε πόσο γαμάτη θα γίνει όταν αποφασίσει η zte να δώσει επιτέλους τον kernel. Έπρεπε να περάσουν μήνες για να αποκτήσει το blade μια σοβαρή rom...

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε πόσο γαμάτη θα γίνει όταν αποφασίσει η zte να δώσει επιτέλους τον kernel. Έπρεπε να περάσουν μήνες για να αποκτήσει το blade μια σοβαρή rom...

 

κοιτα και η εκ σουδιας μερια μια χαρα σοβαρη ρομ ηταν και ειναι.απλα εφτασε μεχρι εκει που μπορουσε...

τωρα αν βγει ο κερνελ της ζτε θα δουμε τι μπορει να γινει!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ @DeJaVu και @amazed για τις πληροφορίες. Πρόβλημα με την SS RLS5 δεν έχω κανένα αλλά με πείσατε να περάσω την GSF κι εγώ. :)
Link to comment
Share on other sites

Αυριο μαλλον ο wbaw απο το modaco που φτιαχνει την GSF θα βγαλει μια καινουρια rom για το blade βασισμενη στην rom του zte skate που κυκλοφορησε αυτην την εβδομαδα στην Αγγλια. :rolleyes:
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Αυριο μαλλον ο wbaw απο το modaco που φτιαχνει την GSF θα βγαλει μια καινουρια rom για το blade βασισμενη στην rom του zte skate που κυκλοφορησε αυτην την εβδομαδα στην Αγγλια. :rolleyes:

 

σιγά να μην αλλάξω την GSF, αφού δουλεύει τόσο τέλεια τι παραπάνω μπορεί να μου προσφέρει μια άλλη ρομ?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

σιγά να μην αλλάξω την GSF, αφού δουλεύει τόσο τέλεια τι παραπάνω μπορεί να μου προσφέρει μια άλλη ρομ?

 

ποτε δε ξερεις,κατα πασα πιθανοτητα ειναι ηδια μη την gsf αλλα λογικα θα εχει και αλλα χαρακτιριστικα,οπως oc....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ποτε δε ξερεις,κατα πασα πιθανοτητα ειναι ηδια μη την gsf αλλα λογικα θα εχει και αλλα χαρακτιριστικα,οπως oc....

 

ποτέ δεν με ενθουσιάσε το oc, τι θα κάνω που δεν μπορώ να κάνω τώρα κάνοντας oc? Απλά θα καταφέρω να ξοδέψω πιο γρήγορα την μπαταρία. Πιο πολύ θα ασχολιόμουν από περιέργεια για να δοκιμάσω άλλες ρομ παρά για πρακτικούς λόγους μιας και νιώθω αρκετά καλυμενος. Μόνο λίγη παραμετροποίηση παραπανώ χρειάζεται η gsf αλλά δεν είναι και άκρως απαραίτητο χαρακτηριστικό.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα εγώ στην GSF σε σχέση με την SS rls5 είναι ότι στην αναπαραγωγή ταινιών η κίνηση της εικόνας δεν είναι τόσο smooth όσο στην SS. Δεν μιλάμε για μεγάλη διαφορά αλλά υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

ποτέ δεν με ενθουσιάσε το oc, τι θα κάνω που δεν μπορώ να κάνω τώρα κάνοντας oc? Απλά θα καταφέρω να ξοδέψω πιο γρήγορα την μπαταρία. Πιο πολύ θα ασχολιόμουν από περιέργεια για να δοκιμάσω άλλες ρομ παρά για πρακτικούς λόγους μιας και νιώθω αρκετά καλυμενος. Μόνο λίγη παραμετροποίηση παραπανώ χρειάζεται η gsf αλλά δεν είναι και άκρως απαραίτητο χαρακτηριστικό.

 

Δυστυχώς αλλά σύμφωνα και με τα λεγόμενα του ίδιου του wbaw που έφτιαξε την GSF και την διατηρεί, είναι απο τις χειρότερες ROM που μπορεί να περάσει κανείς και όλοι πρέπει να βάλουν την cyanogenmod.

 

Απλά έχει τον τελευταίο kernel από την zte η οποία παραβιάζοντας τα Open source rules δεν έχει δώσει ακόμα sources κ έτσι δεν μπορεί αυτός να περαστεί στην cyanogen. Εκεί μέσα υπάρχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και συσκευών λόγω drivers που διαθέτει μόνο η ZTE και είναι θέμα χρόνου (το Σεπτέμβρη είπε) να αποδεσμεύσει τα sources και να μπεί ο νέος kernel στην cyanogen οπότε να παρατήσουμε όλοι την gsf.

Link to comment
Share on other sites

..... να αποδεσμεύσει τα sources και να μπεί ο νέος kernel στην cyanogen οπότε να παρατήσουμε όλοι την gsf.

 

Αμήν και πότε :X

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει link στο --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3718347#post3718347

 

δεν χρειάζεται wipe battery stats!!

 

σε ευχαριστω πολυ!!!!

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αλλά σύμφωνα και με τα λεγόμενα του ίδιου του wbaw που έφτιαξε την GSF και την διατηρεί, είναι απο τις χειρότερες ROM που μπορεί να περάσει κανείς και όλοι πρέπει να βάλουν την cyanogenmod.

 

Απλά έχει τον τελευταίο kernel από την zte η οποία παραβιάζοντας τα Open source rules δεν έχει δώσει ακόμα sources κ έτσι δεν μπορεί αυτός να περαστεί στην cyanogen. Εκεί μέσα υπάρχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και συσκευών λόγω drivers που διαθέτει μόνο η ZTE και είναι θέμα χρόνου (το Σεπτέμβρη είπε) να αποδεσμεύσει τα sources και να μπεί ο νέος kernel στην cyanogen οπότε να παρατήσουμε όλοι την gsf.

 

Δεν το ήξερα αυτό. Ως προς τι υστερεί δηλαδή από την cyanogenmod?

Τι κάνει δηλαδή καλή μια ρομ? Σταθερότητα, συμβατότητα, αυτονομία κατά την γνώμη μου και αυτά η gsf τα έχει ενώ η cyanogenmod όχι. Αυτό που έχει η cyanogenmod είναι μεγαλύτερη παραμετροποίηση. Μπιχλιμπιδια δηλαδή.

Επίσης το a2sd που έχει η gsf είναι πολύ χρήσιμο και μέχρι την εποχή που χρησιμοποιούσα cm δεν το είχε ενσωματωμένο και γινόταν με εξωτερικές apps.

 

Με την cyanogenmod ένιωθα σαν να μην είχα τηλέφωνο. Δεν τολμούσα να έχω το blade για κύριο τηλέφωνο καθώς είχε συνέχεια προβλήματα. Δεν ήταν να το κυκλοφορώ. Τώρα με την gfs το blade έγινε επιτέλους λειτουργικό.

 

Φυσικά όταν η κολοzte αποφασίσει να δώσει τον kernel όποια ρομ τον ενσωματώσει θα γίνει εξίσου καλή, οπότε η cm θα είναι καλύτερη.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια παντως ειναι οτι το τηλεφωνο μου πλεον με την Β14 ειναι ασυλληπτο. (με τις 17&18 ειχα θεματα μπαταριας και gps).

 

Ολα λειτουργουν ρολοι, χωρις κανενα προβλημα και μπαταρια σουπερ. Ο μονος λογος να παω σε καποια αλλη ΒΕΤΑ θα ειναι καθαρα περιεργια.

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [ROM] Ginger Stir Fry / Blue Ginger for ZTE BLADE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...