Jump to content

Symbian Anna GR Σχολιασμός / Βελτιώσεις / Προσθήκες / Λύσεις


lagoskon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει γ........ει να κολλάει το κινητό.... Ακόμα και εκεί που μιλάω κλείνει... ελεγα να περιμένω την επίσημη ελληνική αλλά μου φαίνεται εκεί στην Νοκια Ελλάδας είναι πολύ φωστήρες !!!

 

Θα σου πρότεινα εφόσον έχεις τέτοιο θέμα, να το πας για service. Δεν νομίζω η anna να σε σώσει, μάλλον hardware είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις στρώσει το dailymobile forum θα ανανεώσω το θρεντ με την τελική LKv3.0 , που βασίζεται στην επίσημη Αννα αλλά είναι Moded από τον ivo777. Για όσους θέλουν ελληνική και δεν έχουν dev Certs < 23/06/11 είναι μονόδρομος για εγκαταστάσεις μη υπογεγραμμένων εφαρμογών. Φαίνεται να έχουν διορθωθεί κάποια μικροπροβλήματα με το πληκτρολόγιο σε κάποιες περιπτώσεις.

 

Θα υπάρχει και κατάλογος με τις αλλαγές. Η Ρομ έχει υποστεί τη συνηθισμένη δίαιτα. περιέχει πλήρη ελληνικά και πολλά άλλα καλούδια

 

Επίσημη Ελληνική όταν βγει θα της κάνω δίαιτα αυστηρή και θα της βάλω 4-5 πράγματα για να είναι χακαρισμένη. Δε θα έχει καμία άλλη τροποποίηση σαν την LK

 

lagoskon ευεργέτη μας :D προτείνεις να βάλουμε λοιπόν την LKv3.0 όταν την ανεβάσεις? Έχει κάποια σημαντική αλλαγή από την 2 γιατί εγώ μέχρι τώρα δεν έχω δει το παραμικρό κόλημα ή πρόβλημα.. (και την έχω βάλει σε τρία Ν8) ?

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει γιατί μετά πιστευω δε θα χρειαστεί αλλη αναβάθμιση μεχρι τη Belle GR ( οταν δε θα έχει Bugs) .

 

Εχει αρκετά καλούδια από τον ivo777 που δε τα έχει η LKv2.0 , πχ υπότιτλους στα βίντεο με τον τελευταίο video player!!!

 

Εγώ αυτή έχω εδώ και 6 ημέρες και είναι άψογη

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει γιατί μετά πιστευω δε θα χρειαστεί αλλη αναβάθμιση μεχρι τη Belle GR ( οταν δε θα έχει Bugs) .

 

Εχει αρκετά καλούδια από τον ivo777 που δε τα έχει η LKv2.0 , πχ υπότιτλους στα βίντεο με τον τελευταίο video player!!!

 

Εγώ αυτή έχω εδώ και 6 ημέρες και είναι άψογη

 

Μήπως κάνεις κάποιο λάθος? Την LKv2.0 έχω αλλά υπότιτλους παίζει κανονικά.. Πριν λίγο είδα με εξωτερικούς υπότιτλους House season 2 ep.16 :D

Link to comment
Share on other sites

Μολις στρώσει το dailymobile forum θα ανανεώσω το θρεντ με την τελική LKv3.0 , που βασίζεται στην επίσημη Αννα αλλά είναι Moded από τον ivo777. Για όσους θέλουν ελληνική και δεν έχουν dev Certs < 23/06/11 είναι μονόδρομος για εγκαταστάσεις μη υπογεγραμμένων εφαρμογών. Φαίνεται να έχουν διορθωθεί κάποια μικροπροβλήματα με το πληκτρολόγιο σε κάποιες περιπτώσεις.

 

Θα υπάρχει και κατάλογος με τις αλλαγές. Η Ρομ έχει υποστεί τη συνηθισμένη δίαιτα. περιέχει πλήρη ελληνικά και πολλά άλλα καλούδια

 

Επίσημη Ελληνική όταν βγει θα της κάνω δίαιτα αυστηρή και θα της βάλω 4-5 πράγματα για να είναι χακαρισμένη. Δε θα έχει καμία άλλη τροποποίηση σαν την LK

ωραια...περιμενουμε νεα...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εχει Video Player 9.23.62??? Δεν το είχα προσέξει.

 

Η νέα εχει και RomPatcher ενσωματωμένο , Νεο scroll gravity by Ancelad και διάφορα άλλα.

 

Οι διαφορές είναι μικρές αλλά θεωρώ ότι αξίζει το φλασάρισμα με αυτή για να μείνει στο κινητό 3-4 μήνες μεχρι μια καλή Belle

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την LKv3.0. Το φλασάρισμα έγινε πολύ γρήγορα.

Φαίνεται πολύ καλή. ορισμένες εφαρμογές που ήταν στη massmemory δεν χάθηκαν

Δεν ξέρω αν το πρόσεξε κι άλλος από εσάς Το φαινόμενο με την κοκκινίλα στο στρογγυλό ρολόι δεν υπάρχει ποια στο δικό μου!!!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Είναι κόλπο της Νοκια για να νομίζει ο κόσμος ότι διορθώθηκε το πρόβλημα με την οθόνη. Σε όλες τις εκδόσεις ΑΝΝΑ έτσι είναι. Κατάμαυρο. Αλλαγή χρωμάτων. Οπως και στα θέματα.!!!!
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:

Διαγράφηκαν ποστ στα οποία ζητούνταν πληροφορίες μέσω προσωπικών μηνυμάτων.

Αν κάποιος θέλει κάποια πληροφορία από κάποιο μέλος μπορεί να το κάνει απευθείας μέσω π.μ. δεν χρειάζεται να δηλώνει την πρόθεση του αυτή μέσα από τις σελίδες του forum κάνοντας chatting.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή πρωινή ενημέρωση από Nokia Support Discussions:

 

Symbian Anna is now live with 2 more countries. We have just published updates for:

- Netherlands

- Portugal (vanilla variants only)

Additionally we have published the OTA files for Germany, which means that German customers can now additionally do over the air updates from today on.

More countries will follow in the next weeks but as already widely communicated, we can’t give any estimates when a certain country will GoLive.

pS: I’ve attached a list of product codes that are live on our servers, in case somebody wants to check for his/her productcode.

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/attachments/discussions/swupdate/97510/1/Symbian%20Anna%2001092011.xls

 

Δεν ξέρω αν αυτό το OTA for Germany, παίζει κανένα ρόλο για όσους έχουν γερμανικό κωδικό.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή πρωινή ενημέρωση από Nokia Support Discussions:

 

Symbian Anna is now live with 2 more countries. We have just published updates for:

- Netherlands

- Portugal (vanilla variants only)

Additionally we have published the OTA files for Germany, which means that German customers can now additionally do over the air updates from today on.

More countries will follow in the next weeks but as already widely communicated, we can’t give any estimates when a certain country will GoLive.

pS: I’ve attached a list of product codes that are live on our servers, in case somebody wants to check for his/her productcode.

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/attachments/discussions/swupdate/97510/1/Symbian%20Anna%2001092011.xls

 

Δεν ξέρω αν αυτό το OTA for Germany, παίζει κανένα ρόλο για όσους έχουν γερμανικό κωδικό.

 

επίσης ο ίδιος παρακάτω ποστάρει το :

Additionally we have published the OTA files for Germany, which means that German customers can now additionally do over the air updates from today on.

 

Aς ψάξουν λοιπόν οι ΄΄Γερμανοί΄΄ μας, αν τους έχει έρθει στο τηλ τους

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

επίσης ο ίδιος παρακάτω ποστάρει το :

Additionally we have published the OTA files for Germany, which means that German customers can now additionally do over the air updates from today on.

 

Aς ψάξουν λοιπόν οι ΄΄Γερμανοί΄΄ μας, αν τους έχει έρθει στο τηλ τους

 

Α στο καλό, μόλις χθες την έβαλα με το Ovi Suite χάνοντας τα Ελληνικά....

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια, θελω απο καποιον που χει βαλει την αννα να μου πει αν το προβλημα με την διαγραφη των qt βιβλιοθηκων μετα απο hard reset λυθηκε. Ευχαριστω. :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή πρωινή ενημέρωση από Nokia Support Discussions:

 

Symbian Anna is now live with 2 more countries. We have just published updates for:

- Netherlands

- Portugal (vanilla variants only)

Additionally we have published the OTA files for Germany, which means that German customers can now additionally do over the air updates from today on.

More countries will follow in the next weeks but as already widely communicated, we can’t give any estimates when a certain country will GoLive.

pS: I’ve attached a list of product codes that are live on our servers, in case somebody wants to check for his/her productcode.

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/attachments/discussions/swupdate/97510/1/Symbian%20Anna%2001092011.xls

 

Δεν ξέρω αν αυτό το OTA for Germany, παίζει κανένα ρόλο για όσους έχουν γερμανικό κωδικό.

 

Ολλανδία και Πορτογαλία μπήκανε εχθές το μεσημέρι για την Ολλανδία πχ το ανέφερα εχθές σε άλλο topic άρα ίσως κάτι να περιμένουμε για σήμερα, λέω εγώ τώρα......βέβαια μετά από αυτό καταρρίπτεται το γεγονός ότι ανεβάζουν μόνο Πέμπτη άλλα όποτε το κρίνουν αυτοί.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω γαλλικό πάντως έχει έρθει μόνο μέσω οvi. ota ακόμα άντε να δούμε..

 

το ίδιο και για το γερμανικο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΡΘΕΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΝΝΑ???????? ΠΙΣΩ ΣΕ ΟΛΑ Η ΕΛΛΑΔΑ...

 

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

παιδια ολο και καποιος εχει βαλει εδω μεσα την αννα, αφου την εβαλε και εκανε hard reset ειδε να διαγραφονται οι qt βιβλιοθηκες ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια ολο και καποιος εχει βαλει εδω μεσα την αννα, αφου την εβαλε και εκανε hard reset ειδε να διαγραφονται οι qt βιβλιοθηκες ?

Καποιος μια απαντηση???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα μπορουσε καποιος να μ στειλει την ελληνικη γλωσσα για το SYMBIAN ANNA???

 

Αν διάβαζες έστω 3-4 σελίδες πριν σε αυτό το θέμα θα καταλάβαινες ότι:

1. δεν υπάρχει ελληνική γλώσσα για το symbian anna

2. το symbian anna είναι έκδοση λειτουργικού που έρχεται σε διάφορες γλώσσες και η επίσημη ελληνική δεν είναι διαθέσιμη ακόμα από τη Nokia.

3. κυκλοφορεί ανεπίσημη ελληνική έκδοση symbian anna (όχι σκέτη ελλ. γλώσσα) από το συμφορουμίτη lagoskon ή οποία δουλέυει καταπληκτικά. Αν εννοούσες αυτήν, τότε έκανες λάθος διατύπωση :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού φτάνετε σε σημείο να κάνετε Hard Reset κάντε πρώτα μια μορφοποίηση εσωτερικής μνήμης Ε και μετά ένα refurbish με το φοίνικα και έχετε ολοκαίνουριο τηλεφωνάκι με όλα κομπλέ. Αν θέλετε και ελληνική Αννα που να φυσάει τότε υπάρχει το λινκ στο dailymobile φορουμ.
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...