Jump to content

Symbian Anna GR Σχολιασμός / Βελτιώσεις / Προσθήκες / Λύσεις


lagoskon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aντε λιγες μερες ακομα (ελπιζω!) και θα την βαλουμε την Αννα!

Οσο για την Βelle στο Ε7 μας εχουν ξεχασει :cry:

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο τις πολλες αναβαθμησεις μια σε αννα μια σε μπελλε , θα χαλασουμε την μνημη του , ηδη εχω κανει 3 αναβαθμησεις σε μπελλε απο τοτε που την εβαλα,

 

 

 

πολυ καλη η μπελλε αλλα ακομα δεν ειναι σταθερη

Link to comment
Share on other sites

πω ρε φιλε τι ειπες!!! μεγαλη κουβεντα!!!!! αν και αν υπαρχει κινδυνος για προβλημα με κλησεις ας μην το πειραξει..

 

νομιζω υπαρχει patchακι που το κανει ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω υπαρχει patchακι που το κανει ;)

Ακριβώς. Να το: http://symbian-coderus.blogspot.com/2011/05/mod-disable-active-diverts-note-for-s3.html

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο facebook, στο "nokia n8" μπηκα και τους εκραξα για την καθυστερηση και το ποστ εξαφανιστηκε σε λιγοτερο απο 5 λεπτα... :(

Εκει θελει ενα ομαδικο πεσιμο, να τους γεμισουμε τον τοιχο για την καθυστερηση σε ενδειξη διαμαρτυριας!

 

Αν και η καλυτερη διαμαρτυρια ειναι να μην ξαναπαρω nokia για πρωτη φορα στην ζωη μου. :(

Ειναι η πρωτη φορα που απογοητευομαι τοσο με τις αναβαθμισεις σε ενα κινητο!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

H Nokia είναι γενικώς τραγική.

Χρησιμοποιώ ένα Ν8 εδώ και μια εβδομάδα. ΟΚ, έχει βελτιωθεί αρκετά το interface και το user experience. Αλλά το βρίσκω τραγικό να μη μπορώ να προσθέσω τα λεξικά που με ενδιαφέρουν (συγκεκριμένα: Ιταλικά, Ισπανικά, Γαλλικά).

Στο Android μπορώ να προσθέσω άπειρα πληκτρολόγια και ουσιαστικά όλες τις γλώσσες του κόσμου, αφού όλο και κάποιος θα έχει βγάλει ένα σχετικό πληκτρολόγιο.

Η Nokia ζει στο 2000. Νομίζει ότι αν ζεις στην Ελλάδα σου χρειάζονται μόνο τα Ελληνικά, αν ζεις στην Ισπανία μόνο τα Ισπανικά, κοκ. Για αυτό δε μπορεί να σταυρώσει νέο πελάτη (και με το ζόρι κρατάει και τους υπάρχοντες).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λεξικα εννοεις πληκτρολογια? γιατι για την εφαρμογη λεξικο νομιζω βαζεις οτι θες

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

λεξικα εννοεις πληκτρολογια? γιατι για την εφαρμογη λεξικο νομιζω βαζεις οτι θες

Εννοώ ορθογραφικό έλεγχο για γλώσσες που δεν έχει από τη μάνα της η συσκευή μου.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα....τιην περιναμε κ σημερα αλλα παλυ τιποτα καμια καινουθργια μερα που ακουστικε?

 

Κατσε να ξημερωσει πρωτα ! :p

Μεχρι το τελος της εβδομαδας την περιμενουμε..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο facebook, στο "nokia n8" μπηκα και τους εκραξα για την καθυστερηση και το ποστ εξαφανιστηκε σε λιγοτερο απο 5 λεπτα... :(

Εκει θελει ενα ομαδικο πεσιμο, να τους γεμισουμε τον τοιχο για την καθυστερηση σε ενδειξη διαμαρτυριας!

 

Αν και η καλυτερη διαμαρτυρια ειναι να μην ξαναπαρω nokia για πρωτη φορα στην ζωη μου. :(

Ειναι η πρωτη φορα που απογοητευομαι τοσο με τις αναβαθμισεις σε ενα κινητο!

Δεν σβήστηκε το post, απλά τα pages είναι συνήθως ρυθμισμένα να δείχνουν τα δικά τους posts by default. Για να δεις αυτά που γράφουν οι επισκέπτες (και το δικό σου δηλαδή) πρέπει να επιλέξεις το "Everyone". Τους έκραξα κι εγώ πριν από μια βδομάδα, λέγοντάς τους μάλιστα αν περιμένουν εμπράγματες εγγυήσεις για να μας το στείλουν. :p Όχι μόνο δεν το έσβησαν, αλλά απάντησαν κιόλας.

 

Πάντως είναι πράγματι τραγικό ότι αργούν τόσο καιρό. Αυτό δεν έχει ξανασυμβεί ποτέ πριν την έλευση του Elop, και κάνω updates από τότε που υπάρχουν. Το ότι «η Ελλάδα είναι μικρή αγορά» δεν είναι δικαιολογία, γιατί ούτε οι ΗΠΑ το έχουν πάρει ακόμη. Οπότε δεν μιλάμε για μετάφραση που αργεί (και που ούτως ή άλλως είναι έτοιμη, αλλά και δεν υπήρξε ποτέ στο παρελθόν παρόμοιο πρόβλημα), αφού το πήρε η Βρετανία και δεν το πήραν οι ΗΠΑ. Είναι καθαρά θέμα πολιτικής, προσπαθούν να μας σπάσουν τα νεύρα για να απογοητευτούμε από το Symbian και να στραφούμε στα WP (εκτός αν με τις τόσες απολύσεις έχουν έλλειψη προσωπικού, αλλά και πάλι δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουν 3 βδομάδες). Μόνο που μας τα παραέσπασαν και θα φύγουμε εντελώς...

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

λεξικα εννοεις πληκτρολογια? γιατι για την εφαρμογη λεξικο νομιζω βαζεις οτι θες

 

οχι φιλε μου , δεν βαζεις οσες γλωσσες θελεις.. Δεν θυμαμαι ποσες, αλλα εχει οριο ..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εννοω οποιες θες ;) παντως δεν ξερω, 3 εχω μονο, αγγλικα/ελληνικα/γερμανικα... 4η αναλογα τι τουριστριες γνωριζω :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εννοω οποιες θες ;) παντως δεν ξερω, 3 εχω μονο, αγγλικα/ελληνικα/γερμανικα... 4η αναλογα τι τουριστριες γνωριζω :lol:

Πώς μπορώ να βάλω λεξικό για Ισπανικά/Γαλλικά/Ιταλικά;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντε παιδια αυτη την ωρα η Αννουλα μπαινει στα Σκοπια κ μετα εδω!!!:lol:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βάλω λεξικό για Ισπανικά/Γαλλικά/Ιταλικά;

 

στην εφαρμογη λεξικο, πατας επιλογες-γλωσσες-ληψη νεων... Αλλα αυτο ειναι για την εφαρμογη λεξικο, οχι για Τ9 κτλ

 

γιωργο μαλλον δεν θα την δωσουν οτα οποτε... Μαλλον με την 1.1 θα μεινω :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες τη γνώμη μου, βγάλε και το ενοχλητικό με την προώθηση κλήσεων όταν πας να κάνεις και μια κλήση.... και.. ---> :up:

 

Αυτό το πραγματικά ενοχλητικό δε βγαίνει με κάποιο άλλο τρόπο η ρύθμιση, χρειάζεται οπωσδήποτε custom ROM??

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

Υπάρχει κατι νεότερο για την αναβάθμηση?

Αλήθεια, οταν βάλουμε με το καλό την αννα, θα υπάρξει κατι σε Belle και για εμας τους κατέχοντες το Ε7?:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

οι servers ακομα downnnnnnnnnnnnnnnn καλημερα ποπο ουτε patch απο game να περιμεναμε τα καήδια λεει χαχα
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

οι servers ακομα downnnnnnnnnnnnnnnn καλημερα ποπο ουτε patch απο game να περιμεναμε τα καήδια λεει χαχα

 

οι servers ξανα "ανεβηκαν" αλλα τίποτα ακόμα για την Ελληνικη.

edit:

Πήρα κάποια ΝΟΚΙA care και όλοι μου είπαν από 7 μέχρι 9 Σεπτεμβρίου η αναβάθμιση.

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

Υπάρχει κατι νεότερο για την αναβάθμηση?

Αλήθεια, οταν βάλουμε με το καλό την αννα, θα υπάρξει κατι σε Belle και για εμας τους κατέχοντες το Ε7?:)

 

Καλημερα

Ναι θα υπαρχει απο οτι εχει ακουστει :)

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πραγματικά ενοχλητικό δε βγαίνει με κάποιο άλλο τρόπο η ρύθμιση, χρειάζεται οπωσδήποτε custom ROM??

 

Πιο πανω ο terrstial εβαλε ενα λινκ, δες το, δεν ειναι custom rom, ειναι mod :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Άντε μας έλιωσαν στο περίμενε και περιμένω πως και πως να δοκιμάσω την Αννούλα μαζι με spb shell 3D. :-(

Μέχρι και τρεις βδομάδες αργότερα δεν είχαν πει ότι θα δίνονται οι αναβαθμίσεις? Ε σε μας θα έρθει την τελευταία μέρα της τρίτης βδομάδας στις 23:59 :-P

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Φίλε lagoskon, ευχαριστώ πολύ για την Anna. Ολα άψογα εδώ και 1 βδομάδα. 2 απορίες.

12.Restart option is added

Αυτό που είναι; πως κάνω restart;

Η εφαρμογή fastpanel κολλάει. Λειτουργεί αλλά κρασάρει όταν επιλέξεις το Bluetooth ή τον "φακό". Την απεγκατέστησα. Μερικές φορές συμβαίνει το ίδιο με την Btswitch (Bluetooth ενεργοποίηση/απενεργοποίηση). Εχετε ιδέα αν φταίνε οι εφαρμογές ή η anna;

PROLAB Digital Photo Printing & Finishing ::: http://www.prolab.gr

Dastart cafe Thessaloniki ::: http://www.dastart.com - http://www.facebook.com/dastart.cafe/

Link to comment
Share on other sites

για το Ν8 μια εκδοση που εχει euro_3gr(0599844) ειναι η Ελληνική?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...