Jump to content

Symbian Anna GR Σχολιασμός / Βελτιώσεις / Προσθήκες / Λύσεις


lagoskon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψυχραιμία παιδιά! Εδώ δεν το έχουν πάρει οι αμερικάνοι, εδώ περιμένετε να έρθει ?

Διαβάστε παρακάτω

 

http://thenokiablog.com/2011/08/26/symbian-anna-update-live-more-countries/

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ψυχραιμία παιδιά! Εδώ δεν το έχουν πάρει οι αμερικάνοι, εδώ περιμένετε να έρθει ?

Διαβάστε παρακάτω

 

http://thenokiablog.com/2011/08/26/symbian-anna-update-live-more-countries/

 

επειδή δεν το έχουν πάρει η Αμερικάνοι δεν πρέπει να το πάρουμε και εμείς; σχεδόν ολόκληρη η Ευρώπη και δη η Δυτική το έχει πάρει η Ελλάδα δλδ τί είναι; τέλος πάντων ότι θέλουν ας κάνουν στα τέτοια μας.....ας εξακολουθήσουν έτσι και σιγά-σιγά το ποσοστό τους στην αγορά όλο και περισσότερο θα πέφτει, ήδη το Ν8 το χρησιμοποιώ ως τρίτο (φαντάσου) το έχω βγάλει για πούλημα εδώ και 10 ημέρες άλλα ούτε μια προσφορά καταλαβαίνεις τι απαξίωση υπάρχει......:(:(

frastgr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη εβδομαδα σε ολους.

Πραγματικα δεν πιστευω πως αξιζει η anna την τοση αναμονη. εβαλα για λιγο το cfw με βαση την anna που εκανε ο lagoskon (και παλι μπραβο για τον κοπο του), και δεν ειδα καμια σοβαρη βελτιωση στο κινητο μου. εδω και δυο μερες "τρεχω" την belle του the_one.89 και νομιζω πως αλλαξα κινητο. αν και beta δεν εχω κανενα προβλημα, εκτος απο την συμβατοτητα με καποιες εφαρμογες :( της περασα και ελληνικα στα πληκτρολογια και ολα καλα. μαλλον δεν θα βαλω καν την anna οταν μας κανει την χαρη να ερθει. θα περιμενω την belle :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη εβδομαδα σε ολους.

Πραγματικα δεν πιστευω πως αξιζει η anna την τοση αναμονη. εβαλα για λιγο το cfw με βαση την anna που εκανε ο lagoskon (και παλι μπραβο για τον κοπο του), και δεν ειδα καμια σοβαρη βελτιωση στο κινητο μου. εδω και δυο μερες "τρεχω" την belle του the_one.89 και νομιζω πως αλλαξα κινητο. αν και beta δεν εχω κανενα προβλημα, εκτος απο την συμβατοτητα με καποιες εφαρμογες :( της περασα και ελληνικα στα πληκτρολογια και ολα καλα. μαλλον δεν θα βαλω καν την anna οταν μας κανει την χαρη να ερθει. θα περιμενω την belle :)

 

καλησπέρα Νεκταρία, Ελληνικά πως πέρασες; tutorial παρακαλώ;

ευχαριστώ!!

 

ΥΓ

αν τελικά δεν μας αρέσει η μπελλε ή θελήσουμε να επαναφέρουμε την Αννα γίνεται αυτό ή όχι;

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη εβδομαδα σε ολους.

Πραγματικα δεν πιστευω πως αξιζει η anna την τοση αναμονη. εβαλα για λιγο το cfw με βαση την anna που εκανε ο lagoskon (και παλι μπραβο για τον κοπο του), και δεν ειδα καμια σοβαρη βελτιωση στο κινητο μου. εδω και δυο μερες "τρεχω" την belle του the_one.89 και νομιζω πως αλλαξα κινητο. αν και beta δεν εχω κανενα προβλημα, εκτος απο την συμβατοτητα με καποιες εφαρμογες :( της περασα και ελληνικα στα πληκτρολογια και ολα καλα. μαλλον δεν θα βαλω καν την anna οταν μας κανει την χαρη να ερθει. θα περιμενω την belle :)

 

Καλησπέρα, Εγω δυστιχως εχω το Ε7 και δεν μπορω να βρω καποια από τις δυο (Anna και Belle) με εληνικο πληκτρολόγιο.

Περιμενω την η****α νοκια να φτιαξει τους servers ωστε να το γυρισω στην 14.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Nektaria δέχεσαι μαζικές αποστολές Ν8 ώστε να τους περάσεις την Βelle ?:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Νεκταρία, Ελληνικά πως πέρασες; tutorial παρακαλώ;

ευχαριστώ!!

 

καλησπερα. κατεβασε ************** αρχειο. εαν θελεις να περασεις την belle του the_one.89 φλασαρεις με φοινικα τα δικα του αρχεια, μαζι με το δικο μου και εχεις ετσι απλα τα ελληνικα . εαν τωρα θελεις να βαλεις ελληνικα σε αλλο cfw, ανοιγεις το αρχειο που δινω με το nokiacooker_1.1 και εχεις τα αρχεια για την ελληνικη γραφη. τα αντιγραφεις στους αντιστοιχους φακελους στο cfw που θα κανεις :)

edit... τωρα ειδα την απορια σου. ναι μπορεις απο belle να ¨κατεβεις¨ σε οποια εκδοση θελεις.

 

Nektaria δέχεσαι μαζικές αποστολές Ν8 ώστε να τους περάσεις την Βelle ?:)

 

καλησπερα. βλεπω οτι μενεις αθηνα. μακρια για 'μενα. οποιος μενει Δράμα ή ερθει απο εδω, δεν εχω κανενα προβλημα. 5 λεπτα διαδικασια ειναι :)

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Απαγορεύεται αυστηρά η ανάρτηση περιεχομένου που αφορά τροποποιημένα ή μη τροποποιημένα αρχεία firmware.Οι ήδη δημοσιευμένοι σύνδεσμοι έχουν αφαιρεθεί, ενώ στο μέλλον θα διαγράφονται χωρίς άλλη προειδοποίηση.Θα σας παρακαλέσουμε να μην προχωρήσετε δημόσια σε αιτήματα για την ανάρτηση περιεχομένου αυτής της μορφής, ούτε όμως και να διακινείτε τέτοιους συνδέσμους μέσα από τα forums του myphone.gr

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

με κουριερ μωρε... πληρωνουμε εμεις :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. κατεβασε **************** αρχειο. εαν θελεις να περασεις την belle του the_one.89 φλασαρεις με φοινικα τα δικα του αρχεια, μαζι με το δικο μου και εχεις ετσι απλα τα ελληνικα . εαν τωρα θελεις να βαλεις ελληνικα σε αλλο cfw, ανοιγεις το αρχειο που δινω με το nokiacooker_1.1 και εχεις τα αρχεια για την ελληνικη γραφη. τα αντιγραφεις στους αντιστοιχους φακελους στο cfw που θα κανεις :)

edit... τωρα ειδα την απορια σου. ναι μπορεις απο belle να ¨κατεβεις¨ σε οποια εκδοση θελεις.

 

Νεκταρία σε ευχαριστώ πολύ, downgrade γίνεται μέσω φοίνικα αν περάσουμε την belle;

Edited by impreza_sti
frastgr
Link to comment
Share on other sites

με κουριερ μωρε... πληρωνουμε εμεις :p

 

εσυ καπου κοντα πρεπει να εισαι, αν κρινω απο την υπογραφη σου. θα σου βγει και ποιο φτηνα το κουριερ:lol:

 

Νεκταρία σε ευχαριστώ πολύ, downgrade γίνεται μέσω φοίνικα αν περάσουμε την belle;

 

απαντησα και ποιο πανω. ναι γινετε. το εχω κανει αρκετες φορες:)

Link to comment
Share on other sites

κρίμαααααα, αν και δεν μου είναι τίποτα να στο στείλω και να το ΄΄φτιάξεις΄΄ , σε εμπιστεύομαι :) Για πες όμως, ποιες εφαρμογές δεν είναι συμβατές ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

νεκταρια,δυστυχως απο αθηνα ειμαι :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

κρίμαααααα, αν και δεν μου είναι τίποτα να στο στείλω και να το ΄΄φτιάξεις΄΄ , σε εμπιστεύομαι :) Για πες όμως, ποιες εφαρμογές δεν είναι συμβατές ?

 

διαβασε εδω :) ευχαριστω για την εμπιστοσυνη :)

Link to comment
Share on other sites

διαβασε εδω :) ευχαριστω για την εμπιστοσυνη :)

 

Και εγω σου εχω εμπιστοσυνη αν αλλαξει κατι και δεχτεις μερικα nokia n8 για να τους βαλεις την belle ειμαι και εγω μεσα!!!:p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σου εχω εμπιστοσυνη αν αλλαξει κατι και δεχτεις μερικα nokia n8 για να τους βαλεις την belle ειμαι και εγω μεσα!!!:p

 

καλησπερα. εγω νομιζα οτι καναμε πλακα, αλλα μαλλον εσεις το λετε σοβαρα. ωραια λοιπον οποιος θελει μου στελνει και του περναω την belle με ελληνικα πληκτρολογια :)

Link to comment
Share on other sites

μολις εγκατασταθηκε και στο δικο μου η μπελλα......τι να πω......σαν να εχω αλλο τηλεφωνο,εγινε αγνωριστο!!
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάπου ελληνικός οδηγός για να περάσω την ANNA του lagoskon??

ή αν μπορεί κάποιος να μου τα πει με μια περίληψη??

 

τα αρχεία που θα κατεβάσω και θα αποσυμπιέσω σε ποια διαδρομή θα τα βάλω?? και θα τα αφήσω όπως είναι ή θα τούς κάνω μετονομασία??

 

και ακόμα όταν πατάω στο Phoenix

Tools---> Data Package Download ----> Check availability (εννοείτε ότι έχω γράψει το Product code)

Γιατί μου βγάζει αυτό το μήνυμα: ''First call to FiRe failed. Η υποκείμενη σύνδεση έκλεισε: Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα σε μια λήψη.''

Edited by opados2010
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάπου ελληνικός οδηγός για να περάσω την ANNA του lagoskon??

ή αν μπορεί κάποιος να μου τα πει με μια περίληψη??

 

τα αρχεία που θα κατεβάσω και θα αποσυμπιέσω σε ποια διαδρομή θα τα βάλω?? και θα τα αφήσω όπως είναι ή θα τούς κάνω μετονομασία??

 

και ακόμα όταν πατάω στο Phoenix

Tools---> Data Package Download ----> Check availability (εννοείτε ότι έχω γράψει το Product code)

Γιατί μου βγάζει αυτό το μήνυμα: ''First call to FiRe failed. Η υποκείμενη σύνδεση έκλεισε: Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα σε μια λήψη.''

Και εμενα αυτο μου βγαζει βρε παιδια!! Τι κανουμε;:wacko:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κάνετε data package download . Οδηγίες εκτενείς έχει στο "Δαιλυ μοβιλε φορθμ" (<== θέλει ακριβής μετάφραση στα αγγλικά) και υπάρχουν και σχετικά βίντεο στο youtube
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λόγω πανικού με την αννούλα, η nokia έκλεισε την πρόσβαση σε κάποιους server της.

Μόλις περάσει η κρίση, το πιο πιθανό είναι να τα ξανά-ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εγω νομιζα οτι καναμε πλακα, αλλα μαλλον εσεις το λετε σοβαρα. ωραια λοιπον οποιος θελει μου στελνει και του περναω την belle με ελληνικα πληκτρολογια :)

Ρε συ Nektaria, μας εχεις μπριζωσει πολυ ασχημα με την Belle και τα Ελληνικα....

Γιατι δεν κανεις εναν αναλυτικο οδηγο και για μας που δεν ''το 'χουμε'' τοσο πολυ με το Φοινικα, να ειμαστε κι εμεις χαρουμενοι ??? :)

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

@Nektaria, μόλις πέρασα την belle και όντως άξιζε το κόπο ευχαριστώ για τη βοήθεια!!!!!!!!

 

μολις εγκατασταθηκε και στο δικο μου η μπελλα......τι να πω......σαν να εχω αλλο τηλεφωνο,εγινε αγνωριστο!!

 

Έχει ελληνικά η bella ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Έχει ελληνικά η bella ή όχι?

εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο,δηλαδη στη γραφη, το μενου παραμενει στα αγγλικα αλλα ειμαι συνηθισμενος απο το Ν900 που ειχα....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου βγάζει αυτό το μήνυμα: ''First call to FiRe failed. Η υποκείμενη σύνδεση έκλεισε: Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα σε μια λήψη.''

 

Εδώ και μέρες υπάρχει αυτό το πρόβλημα ακόμα και στα nokiacare, αλλά πριν από λίγο που δοκίμασα ήταν εντάξει !!!

Μπορεί και να το έφτιαξαν. Για δοκίμασε ξανά.

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...